Şimdi Ara

Nikon'un 1 serisi aynasız fotoğraf makineleri ile uyumlu 32mm F/1.2 lensi yakında duyuruluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nikon'un 1 serisi aynasız fotoğraf makineleri ile uyumlu 32mm F/1.2 lensi yakında duyuruluyor

Geliştirdiği 1 serisi aynasız fotoğraf makineleri için lens modellerini çeşitlendirmeye devam eden Nikon, gelen son bilgilere göre 32mm F/1.2 lensini yakında kullanıcılar karşısına çıkartıyor.

2012 yılı sonunda ilk defa resmi görseli yayınlanan ve bu görseli halen Nikon USA sitesi üzerinde yayınlanan Nikkor 32mm F/1.2 lens, dış gövde kaplamasından da anlaşılacağı üzere firmanın 1 serisi aynasız fotoğraf makineleri ile tam uyumlu olarak geliştirilmiş durumda. Kullanıcılara sağladığı 32mm sabit odak uzaklığı ve F/1.2 diyafram değeri ile özellikle düşük ışıklı ortamlarda üstün performans vereceği şimdiden konuşulan lens, Nikon'un Nano Crystal Coating adını verdiği ve nano boyutta kristal parçacıklarından oluşan özel yansıma azaltıcı kaplamayı da bünyesinde barındırıyor.

Nikon'a yakın kaynaklara göre 15 Mayıs tarihinde resmi olarak duyurusu yapılacak olan Nikkor 32mm F/1.2 lens, 1 serisi fotoğraf makinesi sahipleri tarafından uzun zamandır merakla bekleniyor. Lensin çıkış fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi açıklanmış değil.

Nikon'un 1 serisi aynasız fotoğraf makineleri ile uyumlu 32mm F/1.2 lensi yakında duyuruluyor

• Tam kare de yaklaşık 50mm f1.8 e denk geliyor ki bir de yanında bi N sembolü gördüm kesin harika bir lens olacak Keşke Donanım haber Akıllı telefon ve Pc incelemeleri yaptığı gibi Dijital fotoğraf makinelerini de incelese Harika Olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: eeevrim

Tam kare de yaklaşık 50mm f1.8 e denk geliyor ki bir de yanında bi N sembolü gördüm kesin harika bir lens olacak Keşke Donanım haber Akıllı telefon ve Pc incelemeleri yaptığı gibi Dijital fotoğraf makinelerini de incelese Harika Olurdu...

Burada birçok inceleme mevcut;

http://www.donanimhaber.com/fotograf-makinalari/videolari/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Tam kare de yaklaşık 50mm f1.8 e denk geliyor ki bir de yanında bi N sembolü gördüm kesin harika bir lens olacak Keşke Donanım haber Akıllı telefon ve Pc incelemeleri yaptığı gibi Dijital fotoğraf makinelerini de incelese Harika Olurdu...

Burada birçok inceleme mevcut;

http://www.donanimhaber.com/fotograf-makinalari/videolari/

Sitenin ismini TelefonHaber TH diye değiştirin öneri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: eeevrim Tam kare de yaklaşık 50mm f1.8 e denk geliyor ki bir de yanında bi N sembolü gördüm kesin harika bir lens olacak Keşke Donanım haber Akıllı telefon ve Pc incelemeleri yaptığı gibi Dijital fotoğraf makinelerini de incelese Harika Olurdu...
    Burada birçok inceleme mevcut; http://www.donanimhaber.com/fotograf-makinalari/videolari/

Aslında ben bir telefon yada anakartı inceledikleri gibi incelenmesini isterdim çünkü Türkiye de son çıkan fotoğraf makinalarını alıp inceleyen pek fazla Site yok Dh hiç değilse makineleri ellerine alıp bir iso tesi af testi yapsa ne bileyim samsung un aynasızlarını nikonla kıyaslasa bu tip incelemeleri türkçe olarak ilk yapan Dh olsa çok güzel olur açıkcası

• Örnek veriyorum Merhaba ben Mesut Çevik bu bölümümüz de henüz Ülkemize yeni giriş yapmış Nikonun en yeni croplu modeli D7100 ü. İncelicez dese çok güzel olurdu :)

• Ne güzel der demez oldu hemen :)

• quote:

32mm yi oyle her makinede kafana gore 1.5 ile carpamazsin. Nikon 1 de crop factor 2.7 dur, dolayisiyla 32mm nin bu makinede karsiligi da 86 mm dir (85mm gibi dusunun)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nikon der susarım

• 32mm f1.2, 35mm'de 85mm f3.2'ye (alan derinliği açısından) denk geliyor ama ışık alma becerisi gene f1.2.
    VR olsaymış keşke. İnşallah 400$'ın altına çıkar.
  • 400 USD çok iddalı bir fiyat olur, kit lenslerin bile fiyatları 250-300 USD arasında, bence 500-600 USD arasında bir fiyat etiketi olur.
  • 750$ diye bir fiyat geziyor ortalıkta. Nikon 1 sistemi iyi de 700$'lık objektifi hakeder mi onu düşünmek lazım. 750$ diye bir fiyat geziyor ortalıkta. Nikon 1 sistemi iyi de 700$'lık objektifi hakeder mi onu düşünmek lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.