Şimdi Ara

Samsung'un esnek ekran üretiminde gecikme yaşayacağı rapor ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un esnek ekran üretiminde gecikme yaşayacağı rapor ediliyor

Hâli hazırda kullandığımız ekran teknolojilerine belli bir eğim ve esneklik kazandırmayı amaçlayan esnek ekran teknolojisi, Samsung ve LG arasında bir rekabete dönüşmüştü. 

LG eğimli OLED televizyonlarını Sasmung'dan önce tanıtırken, akıllı telefonlarda da esnek ekran teknolojisi geliştirme konusunda Samsung'dan önde olduğunu açıklamıştı. LG'nin ekran teknolojilerinde Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmak için devlet teşviği aldığı belirtiliyor.

Güney Koreli ETNews sitesinin haberinde ise Samsung tarafında üretim konusunda bazı sıkıntıların yaşandığı dile getiriliyor. Özellikle esnek ekran üretiminde kullanılan kapsülleme teknolojisinin yeterli verimi sağlayamadığı ifade ediliyor.

OLED ekranlar oksijen ve neme karşı dayanıksız olduğu için kapsülleme teknolojisi büyük önem taşıyor. Eğer kapsülleme teknolojisinde verim elde edilemez ise ekranların kalitesi düşüyor. 

Firma tarafından yapılan açıklamada kapsülleme hızını 2 dakikaya düşüren yeni bir teknoloji denendiği ve bu teknolojinin Vitex System firmasının metotları ile elde edildiği duyuruldu. 

Samsung'un işler yolunda giderse esnek ekranlı ilk cihazlarını yılın sonundan itibaren pazara sunması bekleniyor.

• Umarım sorunsuz bir şekilde bu teknolojiyi kullanan kaliteli cihazları görürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jagen H'ghar

Umarım sorunsuz bir şekilde bu teknolojiyi kullanan kaliteli cihazları görürüz

+1
  • yakında kağıt telefon kullanacaz belli oldu

• Allahtan şöyle bişey olmayacak

"ilk esnek ekranlı telefonları Apple üretti"

Milletin teknolojilerini kullanıp sağda solda hava atılamıyor artık. Ar-ge ile uğraşanlar ürünlerini kendi cihazlarında kullanıyor.
  • Nekadar kullanışlı olabilir ki?.Cebimizde buruş buruş olmaz mı?
  • yeni teknoloji iyidir iyi

• Ne ise yarayacak merak ediyorum.

Telefonda kullanilacsk desen ne olur ki ondan, ki kasa nasil bukulecek cpu gpu ram karti nasil bukulecek?

• İyi fikirler olursa akıllı saat bile yapılabilir telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

Ne ise yarayacak merak ediyorum.Telefonda kullanilacsk desen ne olur ki ondan, ki kasa nasil bukulecek cpu gpu ram karti nasil bukulecek?

Darbelere daha dayanıklı ekranların üretimine imkan sağlayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Allahtan şöyle bişey olmayacak ilk esnek ekranlı telefonları Apple üretti Milletin teknolojilerini kullanıp sağda solda hava atılamıyor artık. Ar-ge ile uğraşanlar ürünlerini kendi cihazlarında kullanıyor.

gerekli olsaydı apple çoktan üretirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: seconder77

quote:

Orijinalden alıntı: vamp Allahtan şöyle bişey olmayacak ilk esnek ekranlı telefonları Apple üretti Milletin teknolojilerini kullanıp sağda solda hava atılamıyor artık. Ar-ge ile uğraşanlar ürünlerini kendi cihazlarında kullanıyor.

Evet bütün gerekli(!) şeyleri apple üretir.

• Ben çok acaip gereksiz buluyorum bükülebilir ekranı neye yarıyacakki anlamıyorum yani bazen çok gereksiz gelişmeler yaşanbiliyor teknoloji

• quote:

Orijinalden alıntı: AggressiveGamer

Ne ise yarayacak merak ediyorum.Telefonda kullanilacsk desen ne olur ki ondan, ki kasa nasil bukulecek cpu gpu ram karti nasil bukulecek?

amac tum telefonu esnek yapmak degıldır..sadece ekranı esnek yapmaktır buda demek oluyor kı artık galaxy s3'ün kırılan ekranlarına 500-600 tl odemek zorunda kalmamaktır..

• Bir arabanın üstünü tamamen böyle 1 ekranla kaplayabilsek Harika olurdu.Her gün farklı bir renk de araba kullanıyor olabilirdik.

• quote:

quote:

Allahtan şöyle bişey olmayacak ilk esnek ekranlı telefonları Apple üretti Milletin teknolojilerini kullanıp sağda solda hava atılamıyor artık. Ar-ge ile uğraşanlar ürünlerini kendi cihazlarında kullanıyor.

Apple in hicbisey uretemedigini biri bu arkadasimiza anlatabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Apple in hicbisey uretemedigini biri bu arkadasimiza anlatabilir mi?

çarpılacaksın arkadaşım
  • Seconder77 ; liseli arkadaşım forumda olsam direk blocklardım seni.

• ekran niye bükülebilsin ki? ne gibi bir artısı var ?

• bu resimdeki telefonu alan kisiye önce gülerim sonra acirim .

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.