Şimdi Ara

İddia : IBM sunucu bölümü Lenovo'ya satılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İddia : IBM sunucu bölümü Lenovo'ya satılabilir

Şu anda PC pazarında lider HP'nin hemen arkasında yer alan ve bu yıl liderliği eline alması beklenen Çinli Lenovo, aslında 2004 yılından önce bu kadar iddialı bir yapıya sahip değildi.

2004 yılında hükümetin de onay verdiği satış ile IBM'in PC bölümü Lenovo'ya satılmış ve firma kısa süre sonra PC pazarında üçüncülüğe yükselmişti. Bu kez benzer bir iddia daha gündeme geldi.

Haber kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Lenovo bu kez IBM'in x86 sunucu bölümüne talip olmuş durumda. IDC rakamlarına göre geçen yıl IBM'in sunucu bölümü 35.8 milyar dolar değere sahipti ve tüm sunucu pazarı satışlarının yüzde 60'ını oluşturuyordu. 

The Wall Street Journal, milyarlarca dolarlık meblağların anlaşma masasında olduğunu ancak tam meblağın bilinmediğini ifade ediyor. CRN ise IBM'in 5 veya 6 milyar dolarlık bir talebinin olduğunu belirtiyor.

IBM tarafından konu yalanlanmadı ancak yorum da yapılmıyor. Bununla birlikte firmanın düşük kar marjına sahip bölümlerini elden çıkarmak istediği de biliniyor. Eğer iddialar doğruysa sunucu pazarında dengeler kökten değişecek.

Lenovo da uzun süredir sunucu pazarında yer alıyor. Bu satın alma firmanın genişleme politikasına önemli bir destek olacak.

• Lenovo elini neye atarsa kurutuyor pclerinden biliyoruz lenovo kalitesizliğin ucuz işçiliğin kalitesiz hizmetin uzmanı

• Artık dünya Çinlilere kaldı daha doğrusu asyalılara kaldı. Şu an çoğu Asya ülkelerinin teknoloji şirketleri batıda ekonomik kriz ile savaşan şirketleri satın alıyor yada onları saf dışı bırakıyor tabi yavaş yavaş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: md_42

Lenovo elini neye atarsa kurutuyor pclerinden biliyoruz lenovo kalitesizliğin ucuz işçiliğin kalitesiz hizmetin uzmanı

Eee gidip z y b g serisi gibi alt serileri kullanip konusmak boyle oluyor. Thinkpad veya edge serisi kullanmamissiniz belli kimse size 1000 tl ye thinkpad probook vb kalite sunmaz hp nin ayni segmentteki pavillion ve g serilerinden cok daha basarilidir bunu forumdada arastirabilirsiniz dediginiz kalitesizlikte bir firma olsa ibm satmazdi isim hakkini. G570 g550 z580 ibm t60 ibm ve lenov markasinda kullandigim cihazlar tek bir kere basim agridi 570 in kronik mentesesi t60 im dan eminimki hala diger sahibinde sapa saglamdir ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaterialScience -- 20 Nisan 2013; 1:28:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Lenovo elini neye atarsa kurutuyor pclerinden biliyoruz lenovo kalitesizliğin ucuz işçiliğin kalitesiz hizmetin uzmanı

Herhalde yanlis okudunuz, sunucu alacaklar. Dizustu bilgisayardan farkli bir dunya orasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

evet arkadaşın dediği gibi gidip v-b-g-n-z serilerini alırsanız kalitesizdir thinkpad serisini kullanmadınız her halde 1 numaralı busıness notebooklardır ve hala liderliğini alabilen yoktur ...
  • quote:

thinkpad serisini hiç kullandınızmı ?

10 yıldır aynı thinkpadı kullanan tanıdıklarım var.halada en kucuk bi sorununu gormedim diyor adam.
    soyle bana varmı baska 10 yıl dayanabilen notebook. ?
  • piyasada bukdadr iyi fiyat performans ve kalite + olarakda şıklık bakımından oranları bukadar iyi olan bir başka notebook yoktur ve telefonları türkiyede olmasada cok kaliteli telefonları var 1-2 yıl içerisinde adı apple ve samsung gibi devlerle anıldığını görüceksiniz

• Yok artık LeBron James!

• Yine 1 tane haberin kendisi ile ilgili yorum yok.

• iddia:IBM'i Lenovo tamamen satın aldı. arkadaş yılların firması parça parça satılıyor. önce notebook şimdi de,, çinliler yakında tüm dünyayı zapt edecekk.

• quote:

Aynı geçenlerde karşılaştığım bir İngilizce öğretmeni var. Onun gibisiniz.
    Adama en iyi notebook Lenovo dedim. Adam bana cevap olarak: "Olur mu, Asus. Çünkü ben görüyorum, mağazalarda Lenovo 500 lira. Asus'un notebookları ise 2000 lira. Demek ki Asus daha iyi" dedi.

Sonra zaten cevap vermedim...
    Zira 14 yıldır bu sektördeyim. Yıllardır da Notebook satarım. Kime Lenovo sattıysam memnun kaldı. Gerek hoparlörleri, gerek kasa sağlamlığı ile çok iyi cihaz.

Zaten dünyada diğer markaların satışları düşerken onunki sürekli artıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Aynı geçenlerde karşılaştığım bir İngilizce öğretmeni var. Onun gibisiniz.
    Adama en iyi notebook Lenovo dedim. Adam bana cevap olarak: "Olur mu, Asus. Çünkü ben görüyorum, mağazalarda Lenovo 500 lira. Asus'un notebookları ise 2000 lira. Demek ki Asus daha iyi" dedi.

Sonra zaten cevap vermedim...
    Zira 14 yıldır bu sektördeyim. Yıllardır da Notebook satarım. Kime Lenovo sattıysam memnun kaldı. Gerek hoparlörleri, gerek kasa sağlamlığı ile çok iyi cihaz.

Zaten dünyada diğer markaların satışları düşerken onunki sürekli artıyor...

çünkü diğer firmalara göre fiyatını şişirmiyor tam uygun satıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: md_42Lenovo elini neye atarsa kurutuyor pclerinden biliyoruz lenovo kalitesizliğin ucuz işçiliğin kalitesiz hizmetin uzmanı
    Aynı geçenlerde karşılaştığım bir İngilizce öğretmeni var. Onun gibisiniz.Adama en iyi notebook Lenovo dedim. Adam bana cevap olarak: Olur mu, Asus. Çünkü ben görüyorum, mağazalarda Lenovo 500 lira. Asusun notebookları ise 2000 lira. Demek ki Asus daha iyi dedi.Sonra zaten cevap vermedim...Zira 14 yıldır bu sektördeyim. Yıllardır da Notebook satarım. Kime Lenovo sattıysam memnun kaldı. Gerek hoparlörleri, gerek kasa sağlamlığı ile çok iyi cihaz.Zaten dünyada diğer markaların satışları düşerken onunki sürekli artıyor...

iki markayıda kullanmış biri olarak asus lenovo kıyaslaması yapmıycam sonra çok taradlı gözükebilir ama forumda asus n55-56, lenovo y570-580 kullanıcı yorumlarına bakarsanız daha iyi olur. bir malın kalitesi öyle sadece satmakla anlaşılmaz 6ay kullanıp öyle fikir edininiz verdiğim asus lenovo modelleri arasındaki fiyat farkı 200-300tl ama içindeki hard diskinden anakartına asusun daha kaliteli olduğunu söylememe gerek varmı. asusun n serisinde kulladığı momentus serisi hddlerin fiyatı ortada hadi bunlar neyse diycem kullandıktan sonra anlaşılıyo aralarında fark tamam şonuçta laptop ikiside çok ısınıyor ama lenovo bi noktadan sonra kendinden geçiyor artık yaptığı ses falanda cabası.2000tllik laptop alan kimsenin 200-300tlden kıscağını düşünmüyorum türkiye şartlarına bakarsak alınan laptopun en az 2 sene idare etmeside bekleniyor haliyle uzun vadede hiçbir şekilde lenovoyu öenrmiyorum kim laptop alcak olsa artık asus hp gibi kendini kanıtlamış markaları öneriyorum lenovonun şatış rakamlarınada aldanmamak lazım şonuçta çin markası gümrükten dolayı yabancı markaların çin pazarında çinli firmalarla rekabet edemediği gerçek haliyle great china pazarına hakim olan satış rakamlarını üst seviyeye çıkarabiliyor.son sözüm olarak isterse dünyada en çok satan marka olsun bidaha lenovo markasının yanından geçmeyi bile düşünmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 22 Nisan 2013; 19:02:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: r4deon

quote:

10 yıldır aynı thinkpadı kullanan tanıdıklarım var.halada en kucuk bi sorununu gormedim diyor adam.

10 sene önce lenovo thinkpad diye birşey yoktu onlarım ıbm markası altıydaydı haberde bile yazıyor ıbm pc bölümü 2004te satıldı lenovoya.arkadaşınızın thinpadide ıbm olmasın???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 22 Nisan 2013; 19:08:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend3017

quote:

Orijinalden alıntı: r4deon

quote:

10 sene önce lenovo thinkpad diye birşey yoktu onlarım ıbm markası altıydaydı haberde bile yazıyor ıbm pc bölümü 2004te satıldı lenovoya.arkadaşınızın thinpadide ıbm olmasın???

ibm thinkpad işte.zaten aynı kalite ile uretliliyor lenovo ibm ın notebook bolumunu aldı ama hala thinkpad uretimlerinde ibm in emeği var.siz kafanızı sıkmayın iyi biliyoruz 20 yılık thinkpadi

• Lenovo bizden uzak allaha yakın olsun.
  • bıraksınlar IBM de kalsın

• Lenovo demek kalite ve f/p demektir.
  • Sıkışık zamanda işte kullanmak üzere istemeyerek aldığım G550 Lenovo notebookum 6 ay sonra 4ncü senesini tamamlayacak. 1 yıl iş yerinde ağır yükler altından gıkını bile çıkarmadan baş eden bu notebook müsveddesi ev ahalisine hizmet vermeye başladı. 3 kişilik ailemizin en küçük ferdi 4 yaşındaki kızıma bile dayanıyor. Gündüz yetiştiremediğim işlerimi (Photoshop + MS Expression aynı anda) hala onunla evde yapabiliyorum. Bu markanın alabileceğiniz en ucuz notebookndan bahsediyorum. Kurumsal müşterilerime de zaman zaman cihaz satma durumu oluştuğunda da özellikle Thinkpad serisini şiddetle tavsiye ediyorum. Bu güne kadar Lenovo servisiyle sadece eski bir IBM laptopun bitik pilinin siparişini geçmek için muhatap olmuşumdur. Onu da bir haftada yurt dışından getirttiler. Benim için bir notebookun en önemli özelliği birkaç tane vida sökerek fanını ve soğutucularını temizleyebilmektir. Elime geçen Lenovo modellerin hepsinde bu özelliği gördüm. Şahsi kanaatim Lenovo bu işi hakkıyla yapıyor.

Haberde konu olan sektör sunucu sektörü, kalitesiz mal yapma şansınız yoktur. PC bölümünü IBM den devralıp daha ileriye götüren bir şirket sunucu kısmında neler yapar kestirmek zor olmasa gerek. Bu arada sunucu sektörün pastasının büyük bir kısmı Çinlilerin eline mi geçecek? Evet öyle. Kalite ve fiyat değişmediği sürece paralarımızı ABD ye veya Çine vermişiz bir şey fark etmez. Onlar üretir biz tüketiriz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.