Şimdi Ara

The Evil Within (2014) [PC ANA KONU] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
692
Cevap
3
Favori
44.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Grafikler gayet güzel oyunun ıssız ürkütücü ve gerilimli atmosferini iyi yansıtıyor.
    Kontroller bana karışık ve zor gelmedi bir süre sonra insan alışıyor.
    Müzik ve seslerde güzel.
    Oooo her şey güzel
    Sevdim oyunu akar gider

busterr arkadaşımızın önceki sayfada verdiği video linkindeki dosyayı indirince oyunun kenarlarındaki siyah bantlar gidiyor.
    Böylece daha rahat ve geniş görüş açısı oluyor oyunda bu da daha rahat oynamayı sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sake_16 -- 29 Ekim 2014; 23:09:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabri_16

Oyunu bugün oynamaya başladım.
    Grafikler gayet güzel oyunun ıssız ürkütücü ve gerilimli atmosferini iyi yansıtıyor.
    Müzik ve seslerde güzel.
    Oooo her şey güzel
    Sevdim oyunu akar gider

busterr arkadaşımızın önceki sayfada verdiği video linkindeki dosyayı indirince oyunun kenarlarındaki siyah bantlar gidiyor.
    Böylece daha rahat ve geniş görüş açısı oluyor oyunda bu da daha rahat oynamayı sağlıyor.

Oyuna yeni gelen güncelleme ile oyunun içinden siyah bantları ve 30 fps limitini kaldırabiliyorsunuz.

• 10 bolum nedır oyle arkadas.. Butun kacma aksıyonunu bu bolumemı koymuslar? Resmen atesten gomlek.. Sondakı boss da tam bu bolume yakısırdı
  • ploff kullanıcısına yanıt
    Sen Chapter 15 i gör birde Ohh be neyse oyun bitti, çok stresli bir finaldi ama genel olarak güzeldi oyun. Sadece hep aynı tarz düşman grupları pek hoşuma gitmedi, daha çeşidi bol bosslar beklerdim.
  • Oyunun bir bölümünde kafasının üst kısmı kesilmiş biri vardı masanın üstünde. Aletle beyninin üzerinde birşeyler yapman gerekiyordu. Hatırlayan varsa orasının gameplay videosu var mı ? Merak ettim o sahnenin nasıl yapılacağını.
  • Yalnız ılk bolumlerdekı grafıklerle 11. bolum grafıkler arasında daglar kadar fark var. Shinji Mikami bunu nasıl basarmıs merak ettım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ploff -- 31 Ekim 2014; 1:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cambaz_blood

Oyunun bir bölümünde kafasının üst kısmı kesilmiş biri vardı masanın üstünde. Aletle beyninin üzerinde birşeyler yapman gerekiyordu. Hatırlayan varsa orasının gameplay videosu var mı ? Merak ettim o sahnenin nasıl yapılacağını.

Hangı bolumse youtube '' evil within chapter (9 - 10 vs..) yaz cıkıyor.
  • Oynamaya Şimdi başlayacağım. Görüşlerimi Yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ploff

Yalnız ılk bolumlerdekı grafıklerle 11. bolum grafıkler arasında daglar kadar fark var. Kojıma bunu nasıl basarmıs merak ettım

Kojima mı :(
  • Oyunun 3 bölümlük demosu çıktı denemek isteyenler:
    http://steamcommunity.com/games/268050/announcements/detail/255904315009430663
  • Oh be dünya varmış, oyuna gelen güncellemeyle beraber alttan üsten şu berbat siyah bantlar kaldırılabiliyor. Görüntünün yarısını götürüyordu, kaldırılması çok iyi oldu.

Ama optimizasyonu çok kötü olduğu için 30 fps sınırını kaldırmanın bir yararını göremedim, ani fps düşmeleri yaşanıyor o yüzden sabit 30 oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuon

quote:

Orijinalden alıntı: ploff

Yalnız ılk bolumlerdekı grafıklerle 11. bolum grafıkler arasında daglar kadar fark var. Kojıma bunu nasıl basarmıs merak ettım

Kojima mı :(

Oha bu hatayı nasıl yaptım Aklım Sılent Hılle gıttı bır anda Shinji Mikami

• quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

quote:

Orijinalden alıntı: Sabri_16

Oyunu bugün oynamaya başladım.
    Müzik ve seslerde güzel.
    Oooo her şey güzel
    Sevdim oyunu akar gider

Oyuna yeni gelen güncelleme ile oyunun içinden siyah bantları ve 30 fps limitini kaldırabiliyorsunuz.

oyun gelen güncellemeyi yaptım ama beğenmedim kaldırıdm tekrar.siyah bantlar kalkıyor ama alan yine dar daha fazla alan görmek daha iyi.

• ya bu oyunda takılmaları nasıl hallediceğiz. 5. bölüme geldim normalde 3 4 dk boyunca 3 4 sn oyun donuyor sonra devam ediyor ama düzeliyordu, 5. bölüme geldim 1 2 sn oynuyorum sonra donuyor 3 4 sn oynamama izin vermiyor, ne aptal bir optimazyasyonu var, buna bir çare varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: murattt06

Arkadaşlar yardım edecek birileri yok mu ? lütfen.... İndirdim öyle duruyor oyun...

Ayrıca bu yeni gelen yamaya nereden ulaşabiliriz ? Herkese iyi forumlar...

alttaki iletilerimi oku başka bi arkadaşa çözümü yazdım belki derdinize çare olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi II-YAKUZA -- 1 Kasım 2014; 9:16:23 >
  • quote:

Oyunun bir bölümünde kafasının üst kısmı kesilmiş biri vardı masanın üstünde. Aletle beyninin üzerinde birşeyler yapman gerekiyordu. Hatırlayan varsa orasının gameplay videosu var mı ? Merak ettim o sahnenin nasıl yapılacağını.

panpa ses kaydını dinle c2 diyo mesela bide masaüstünde resimler olur oraya bakarsın c2 hangi kısma geliyosa oraya çak iğneyi gitsin

ondan sonra kasa şifresi istiyor altlı üstlü bi yerde o odadaki resmi incele attaki insanlar kaç kişi üsttekiler kaç kişi o sayıyı ver kasaya açılır

başkada ciddi bulmaca yok zaten oyunda keşke daha çok olaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Drs06

ya bu oyunda takılmaları nasıl hallediceğiz. 5. bölüme geldim normalde 3 4 dk boyunca 3 4 sn oyun donuyor sonra devam ediyor ama düzeliyordu, 5. bölüme geldim 1 2 sn oynuyorum sonra donuyor 3 4 sn oynamama izin vermiyor, ne aptal bir optimazyasyonu var, buna bir çare varmı

makineniz kaldırmıyordur hocam çözünürlüğü düşürün 1280x720 yapın deneyin mesela olmadı dahada düşük çözünürlük kullanın
    grafik ayalarını düşürün antialising i kapatın oyunu açarken arka planda bişey çalıştırmayın grafik kartınıza o.c. yapın
    grafik kartınızın sürücüsünü güncelleyin ve masaüstü arayüzüne girin kartınızın ayarını en yüksek performans a çekin

bide oyunun simgesine gidin sağ tıklayın uyumluluğa gelip şunları işaretleyin tamam deyin deneyin bakalım

The Evil Within (2014) [PC ANA KONU]

• II-YAKUZA kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Çok sağol :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eyvallah. Çok sağol :)

rica ederim bi başka foruma performansla ilgili bi yazı yazmıştım onu burayada ekliyeyim faydası olur belki sizlere kardeşlerim

yazım....
    :::::::::::::::::::::::

[size=small] [align=center]
    1. ekran kartınızın en güncel sürücüsünü kullanın son beta sürücüleri kurup deneyin her zaman

amd için tıkla
    nvidia için tıkla
    :::::::::::::::::::::

2.ekran kartınızı hızaşırtma yapın mümkün olduğunca aynı donanımı kullanan insanları araştırın onların deneyimlerinden yararlanın örneğin ben şu an 2gb hd7790 asus bi kart kullanıyorum %10 elektrik %7 hız verdim karta aylardır böyle kullanıyorum orjinali 1075mhz ben 1150mhz de kullanıyorum

daha öncede gts250 e-green kullanıyordum 675mhz idi 750mhz de kullanıyordum
    bunun gibi örnekler çoğaltılabiinir tek yapmanız gereken aynı kartı kullanan kişilerden faydalanarak kartınızı en üst limitlerde kullanmak :teytey:

3. işlemci ve ramları hızaşırtma yapın işlemcinize evvela düşük fiyatlıda olsa küçük fanlı minik bi modelde olsa ısı boruları olan bi soğutma alın hızaşırtma için neredeyse şart bu işlemciler adam gibi bi soğutma ile gelmiyorlar çünkü

diyelimki şöylebi soğutmaya sahipsiniz

işlemcinizi test ederek biosdan hızlandırın ne kadar +voltaj vereceğinizi fialn araştırın ve hızaşırtma yapın
    mesela 60,70 liralık makul fiyatlı bi soğutma ileelinizdeki işlemciyi kafadan +%10 hızla çalıştırabileceğinizi söyleyebilriim güncel çoğu işlemci bi miktar hızaşırtma yer
    mesele çok ısınmayan bi değerde test edip sabitlemektir ancak işlemci üstünde gelen soğutmalar ile bu iş olmaz bulaşmayın hiç hızaşırtma yapabilseniz bile o soğutma fanını sesinden duramazsınız yanında

mesela 90liraya soğutucu aldınız ve 3.00gz lik bir işlemciniz var bunu size o soğutma 3.3 - 3,5 arası bi değerde rahat çalıştırır verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız yani

4. ram hızaşırtma yapın evvela ramınız buna uygunmu bunu araştırın hızaşırtma yapmaya uygun ise kullandığınız ramlar siz işlemciye +fps vererek hızaşırtma yapın ramlarda aynı oranda artar
    size tavsiyem üstünde soğutması olan performans oyun ramları almanızdır mesela bende kingston hyperx ramlar var 800mhz cl5 ben bunları yıllardır sabit bi şekilde 880mhz cl5 oalrak kulalnıyorum

5.ramlarınızı olabildiğince gecikme süreleri düşük seçin ve hızaşırtma yaparken çalışma modunu yükseltmeyin mesela 1333mhz modundan 1600mhz moduna geçrimeyin o zaman gecikme süreleride artar ve bi performans artışı olmaz

farz edelim elinizde cl9 1333mhz ram var hızaşırtmaya müsait bi ram bunu işlemci hızaşırtırken otomatik artar frekansı işlemciye %15 eklediniz diyelim 1333mhz ramınızın çalışma frekansı 1532mhz olur ama cl9 geçikme hızı öylece kalır artmaz böyleme alabildiğiniz kadar verim alırsınız ramlarınızdan

6.olabildiğince çok kanal kullanın ramlarınızı anakartınızın ve işlemcilerinizin el verdiği kadar çok kanal kullanın mesela amd işlemcilerin nerdeyse tamamı çift kanal destekler intel lerde ise birçoğu çift kanal destekler bazıları 3,4 kanal destekler

2 kanal ram kullanabilmek için 2 tane birbirinin aynısı rama ve çift kanal destekli bi anakarta ihtiyacınız var tabi işlemcide desteklemelidir

3 ve 4 kanalda aynıdır tek fark 3 kanal için birbirinin aynısı 3 rama 4 kanal için birbirinin aynısı 4 rama ihtiyacınız var ve anakrat ile işlemcide desteklemelidir

peki noluyorçok kanallı kullanınca mesela çift kanal ddr3 1333mhz ram tek kanal ddr3 1333mhz rama göre işlemciyi daha iyi besler daha beniş bant genişliği sunar daha yüksek bit de çalışır

tıpkı ekran kartlarındaki bit olayı gibi siz tek ramı 64bit çift kanalı 128bit 3kanalı 192bit 4kanalı 256bit ram gibi düşünün yani

7. ekran kartınızın masaüstünde kontrol panelini açın ve oyunlardaki performans ayarını en yüksek performans seçeneğine getirin

8. oyunun simgesine gidin sağ tıklayın uyumluluğa gelip şunları işaretleyin tamam deyin
    bazı oyunlar arka planın en az 800x600 olmasını ister o vakit 640x480 çöz. ün tikini kaldırın
    ve oyununuzu kaç pikselde oynarsanız oynayın bunun onla lakası yok bu arka plandaki çalışmaların çözünürlüğüdür oyundan çıkınca masaüstünüz eski haline gelir zaten

9.oyun içi ayarları kısın ha kartım yetiyo diyosanız o ayrı ama kasma var ise bunları kapayın hızınız artsın

gölgeleri kapatın gölge olsa nolur olmasa nolur ?
    antialising i kapayın çözünürlüğünüzü çok düşürürseniz kenar kırılmaları çok ise en fazla 1 adım açın yada kenar kırılması yok ise hiç açmayın kapayın

vsync yi kapatın bu ekran yırtılması önleyen bişeydir hiç gereği yok kapayın kasma azalsın

10. oyunun içinde seçenekler arasında 30fps ye kitleme özelliği var ise bunu aktif edin

örneğin oyun 30,55fps arası gidip gelen bi hızda ise 55den 30 e düşünce siz bi anlık bi kasma hissedersiniz aslında saniyede 30kare gösterimde gayet yeterlidir ama daha yüksek hızlardan 30 a bi anda düşüş olunca siz bunu kasma olarak algılarsınız var ise 30 fps ayarı bunu yaparsanız ve makineniz 30fps yi sabit verebilecek güçte ise sabit 30 da mutlu mesut oynarsınız oyununuzu
    [/align]

• beyler oyunu indirdim yükledim fakat böyle bi sorun var oyunu açamıyorum yardımcı olabilicek varmı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.