Şimdi Ara

Yılın ilk çeyreğinde Turkcell, 2.7 milyar TL gelir elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yılın ilk çeyreğinde Turkcell, 2.7 milyar TL gelir elde etti

Ülkemizin en büyük operatörü konumundaki Turkcell, yılın ilk çeyreğindeki mali tablolara göre hem gelirlerini hem de yatırımlarını artırmaya devam ediyor.

Yılın ilk çeyreği itibariyle Turkcell, 2.7 milyar TL gelir elde ederken, yıllık bazda yüzde 13 artış gösterdi. Net kar ise yüzde 10 yıllık artışla 566 milyon TL oldu. 

Grubun diğer ülkelerde faaliyet gösteren şirketleri ile birlikte toplam abone sayısı 70 milyona yükseldi. Turkcell abonelerinin yüzde 22'sinin akıllı telefon kullanıcısı olduğu belirtilirken, mobil internet ve servis gelirleri yüzde 16 büyüyerek 616 milyon TL oldu. Mobil internet yüzde 39 artışla 319 milyon TL olurken, mesajlaşma ve servisler de yüzde 1 düşüşle 297 milyon TL oldu. 

Abone başı aylık ortalama gelir 21TL, abone başı aylık ses kullanımı da 239 dakika olarak ölçüldü.

Önümüzdeki çeyrek yıl mali tablolarında da yükseliş bekleyen Turkcell, bu yıl 1.7 milyar TL tutarında yatırım yapmayı planlıyor.

• yüksek ücretler karşısında operatör değişikliği yapmak zorunda kaldım. çok pahalısın turkcell.

• Bende milleti o kadar kazıklasam bende milyoner olurdum
  • Türkcell'den nefret ediyorum.

• Turkcell pahalı ama en iyi çekim kalitesine sahip.

• Şuan turkcell kullanıyorum fakat sadece çağrı atacak kadar tl yüklü hattımda,

Akıllı telefon alıcam bu sene onunla birlikte operatörü değişmeği düşünüyorum,
    fakat vodafone illuminati, inanmayanlar aratabılır kırmızı renk ve 6 sayısı zaten anlayan anlıyor.

param o sırkete gıtmesın ıstemıyorum, gerıye avea kalıyor onunda hakkında pek iyi şeyler duymadım mecbur turkcell kullanıyoruz fakat gercekten cok kazıkcı bir fırma ve reklamlarıda ınsanı bezdırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 19 Nisan 2013; 16:48:33 >
  • yakında turkcell'in bşındaki turk'ü kaldırırlar vallah

• Biliyor muydunuz ? eğer türkcell abonelerinin %50si hat taşıma yaparsa en ucuz operatör türkcell olacak. Şuan operatörleri engelleyen olay BTK'nın abone sayısına göre onlara bir rekabet çizelgesi koyması ve turkcell'in abone sayısı yüzünden bu kadar pahalı olması. Keşke insanlar hat taşıma olayına biraz önem verse de hem rekabet arttsa hem fiyatlar düşse.

• Kolay paraya alışmış milleti kekliyor tabi milyarlar kazanır okadar geliriniz var madem niye bir telefon yapmıyorsunuz söze gelince Vatanseversiniz parayı mezara götürün belki parayla Cennete girersiniz

• Kim bu kadar kar ettirdi bu batasica turkcele :)) Kim ne derse desin Avea

• Yahu 1 gb hdspa+ paket ( 43.2mpbs kadar erişim ( tabi rüyanızda) ) 30 TL istiyor. 4gb sınırsız 7.2 mpbs paket 40 TL..
  • Yuh arkadaş
  • Yerli telefon imalatına başlasın artık turkcell....

• Sayın seyirciler artık Oha demek istiyorum turkcell dünya markası olan HTC den yaklaşık olarak 200 kat daha fazla net kâr yaptı..

Turkcell den açıklama geldi:Net kâr yapmada artık apple ve Samsung tek rakibimiz..

• Şu an kullandığım hattımı alırken Vodafone dan Gold number olarak aldım yani son dört hanesi çift numara (34 34 gibi). Sonra çıktığım evde odanın bir tanesinde telefon çekmiyor diye Turkcell e geçtim. Tamam çekim kalitesi olsun şu olsun bu olsun iyi ama arkadaş nasıl bir fatura hesaplayıcısı var anlamadım ki her zaman mı fatura yüksek gelir ? En son gelen faturadan sonra Vodafone a tekrar geçmeye karar verdim.

• Bu paralarla arge ve üretim için " GEBZE"yi üretirle herhalde... Snapdragon 800 lü çıkmayacaksa hiç üretmesinler bu saatten sonra

• Aç kapa 43.89 KR olursa ve BTK denen kurum(?) Tcell'e çalışınca tabi ki kazanırlar.. :p

• O kadar soyguna neredeyse hiç kar bile etmemiş resmen.

• Avea 1000dk her yöne ve 4gb internete aylık 17tl veriyorum. Büyüksün avea

• Bimcell'e geçicem
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.