Şimdi Ara

Nokia yılın ilk çeyrek mali tablolarını açıkladı; 5.6 milyon Lumia satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia yılın ilk çeyrek mali tablolarını açıkladı; 5.6 milyon Lumia satışı

Yılın ilk çeyreği itibariyle Lumia modellerinin satışlarında yükseliş yaşayan ve yeni modellerin hazırlığını sürdüren Nokia, ilk çeyreğe ait mali tabloları da kamuoyu ile paylaştı.

Firma ilk çeyrekte 7.8 milyar dolar gelir elde ederken, faaliyet kaybı ise 196 milyon dolar oldu. Nokia Siemens Networks bölümü uzun süre zarar ettikten sonra, 4 çeyrektir üst üste kar açıklıyor.

Lumia satışları önceki çeyreğe göre yüzde 27 artarak 5.6 milyon adede yükseldi. S40 platformuna ait Asha serisi 5 milyon adet satış yaparken, Symbian cihazları da 0.5 milyon adet satış yaptı. Firma toplamda 6.1 milyon akıllı telefon, 55.8 milyon da cep telefonu satmış oldu.

Firma en çok satış gelirini önce Avrupa'da sonra da Asya/Pasifik bölgesinde elde etti. Model anlamında ise Asya/Pasifik bölgesinde 23.1 milyon adet, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde 11.5 milyon adet satış yapıldı.

Nokia Lumia cihaz satışlarını artırma eğiliminde olsa da Lumia modelleri henüz karlılığa geçecek kadar gelirlere katkı yapamıyor. Yine de mali tablolarda umut verici sonuçlar olduğu belirtiliyor.

• Nokia Şaha kalkıyor.

• 5.5 inçlik Full HD ekran, Snapdragon 800 işlemcili, 2 gb ram'li ve en az 6 renk seçeneği olan bir telefon gelirse ben;

• W8 Nokia ya yaramış.

• Marketplace biraz daha toplanırsa Windows Phone daha iyi yerlere gelecek.
  • Hala Nokia alanlar var.
  • rakamlar degilde teknoloji marketlerde telefon reyonlarına bakın hangi reyon kalabalık hangisi boş bu satışları daha yi açıklar w8 telefonların başı sinek avlıyor bu rakamlar daha çok hissedarlara yönelik haberler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Inque

Hala Nokia alanlar var.

hala senin gibi insanlar var.

• Nokia seven/kullanan arkadaşlar kızmasın ama nokia'ya bir türlü kanım ısınamıyor belkide yıllarca "rakipsizlik" nedeniyle tüketicilere kendine mecbur edip "ahmak" yerine koymasındandır!

• hani batiyordu nokia bakiyorumda Milyar dolarlar falan filan kaldirmis
    ne ala memleket,batiyoruz derken reklam yapmis heralde veya baska yatirimlar yuhh valla.Apple piyasayi bos birakdi tabi sömürün.

• allah daim etsin bir firma kar yapıçaksa nokia olmasını isterim anroid ios olmadan önce sympian ile bizi teknolojiyle tanıştırmıştı verdiği emekler yadsınamaz..

• Nokia çoğumuzun ilk göz ağrı. Sonuca sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    hani batiyordu nokia bakiyorumda Milyar dolarlar falan filan kaldirmisne ala memleket,batiyoruz derken reklam yapmis heralde veya baska yatirimlar yuhh valla.Apple piyasayi bos birakdi tabi sömürün.

Batıyor zaten. Ama koca Nokia öyle zart diye batacak değil. Batıyor dendiğinde bile kenarda nakit 2.5 yıl yetecek parası vardı. Yavaş yavaş eriyor işte...

• Marketi nerdeyse hiç olmayan bir platforma halk neden ilgi göstersin ki ? Ne cazip yönü olur ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: Inque Hala Nokia alanlar var.

tamam öyle diyosunda, marketi kötü denildiğinde kime sorsan 1-2 seneye düzelir diyo
    ee 1-2 seneye düzelecekse ben 1-2 sene sonra alırım niye şimdi WP8'li cep alıyım ki??

• bir fandroid olrak tasarıma gerçekten bayıldım yalan yok ama win8 olması şüpheli çünkü windows yüklü cihazları herzama tedirgin kullanırım malum virüs ve benzeri trojanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kasim33

bir fandroid olrak tasarıma gerçekten bayıldım yalan yok ama win8 olması şüpheli çünkü windows yüklü cihazları herzama tedirgin kullanırım malum virüs ve benzeri trojanlar

android kullandığını söylemişsin zaten ama belki bir yerlerden duyup okumuşsundur şu an piyasadaki mobil oslardan ençok virüs ve trojana sahip sistem android dir bunu biliyorsun wp8 kapalı bir sistem olduğu için risk az denecek kadar azdır şüphe duymana pek gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awerz

quote:

Orijinalden alıntı: kasim33 bir fandroid olrak tasarıma gerçekten bayıldım yalan yok ama win8 olması şüpheli çünkü windows yüklü cihazları herzama tedirgin kullanırım malum virüs ve benzeri trojanlar
    android kullandığını söylemişsin zaten ama belki bir yerlerden duyup okumuşsundur şu an piyasadaki mobil oslardan ençok virüs ve trojana sahip sistem android dir bunu biliyorsun wp8 kapalı bir sistem olduğu için risk az denecek kadar azdır şüphe duymana pek gerek yok

niye. windows pc kapali isletim sistemi degil mi? buna ragmen en cok virus barindiran platform degil mi? acik kaynak linuxda bu olaylar nerdiyse hic yasanmiyor. olay acik yada kapali olmasi degil cok kullanilmasi. windows phone da su an dogru duzgun uygulama bile yokki birileri onun icin virus trojan yazsin. yarin obur gun yayginlasirsa durumunun cok farklimi olacagini saniyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: Inque Hala Nokia alanlar var.

tamam öyle diyosunda, marketi kötü denildiğinde kime sorsan 1-2 seneye düzelir diyo
    ee 1-2 seneye düzelecekse ben 1-2 sene sonra alırım niye şimdi WP8'li cep alıyım ki??

Ya valla hay yaşa be....
    Şu Windows Phone market hakkında ve cihazlar hakkında hep söylenen şu:

"Market düzeldiği zaman en iyi platform olacaktır..."

İyi de ben bu lafı 2011 den beri duyuyorum. Şimdiden 2 sene geçti.

Ne zaman düzelecek? 1-2 sene sonra mı?
    Peki o zaman 2011 de cihaz alan birisi kaç yıl beklemiş olacak.
    Şimdi bana Phone 8 demeyin. Phone 8 li cihazlar da çıkalı epey oluyor.
    2 sene sonra onlar da 4 değil 3 sene beklemiş olacaklar.
    Bu sefer de Microsoft amca Windows Phone 8 çıkınca nasıl 7 yi fırlatıp attıysa o zaman da 9 u çıkartıp 8 i fırlatıp atacak.
    3 sene sonra cihazları eskidiği zaman market düzelse ne olur düzelmese ne olur?
    Üstelik markette her şey parayla. Microsoft bu işletim sisteminden değil, marketten para kazanmak istiyor. Ve emin olun ki
    çok ta aç gözlü bir şirket. Bu yüzden ucuz yazıcı alıp sonra her kartuşuna 50 lira vermek gibi olacaktır...

Telefonu şimdi alın, 3-4 sene sonra kullanmaya başlarsınız. Bu mu yani?
    Sözlerini ne kadar iyi tuttuğunu(!) çok iyi bildiğimiz Microsoft'a güvenip 3 yıl içinde market kesin iyi olacaktır lafına bel bağlayıp
    mı cihaz alacaklar?

İyi... Güvensinler alsınlar. Yalnız Microsoft'un geçenlerde yine sözünü tutmayıp kapattığı oyun stüdyosunda olduğu gibi
    ortada bırakılmasınlar da. Zira Microsoft bu, her an sıkılıp, vazgeçip veya fikir değiştirip bir şeylerden vaz geçip başka bir şey çıkartıp
    daha önce verdiği sözlerden dönebilir, "DÖNMÜŞTÜ", dönecektir de...

• quote:

Firma toplamda 6.1 milyon akıllı telefon, 55.8 milyon da cep telefonu satmış oldu.

nokia bu hallerede dustu ya. eskiden piyasanin 3de 2si nokiaydi. simdi tum telefon satislari samsungun akilli telefonlarini bile gecemiyor. ayni ceyrekde samsungun sadece akilli telefonlari 70milyon adet satti.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.