Şimdi Ara

Windows 8.1 güncellemesine ait yeni bir video sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un yıl sonuna doğru işletim sistemi ve hizmetlerinde büyük bir güncellemeye gideceği bir süredir dile getiriliyor. Windows Blue adıyla anılan güncelleme politikasında Windows 8 işletim sisteminin Windows 8.1 olarak yola devam edeceği bazı test sürümlerinde ortaya çıkmıştı.

Microsoft'un geliştiricilere çok büyük kısıtlamalarla test sürümlerini göndermesine rağmen, zaman zaman bazı isimsiz kaynaklardan güncellemedeki yenilikler internete sızdırılıyor. Son sızdırılan video Windows 8.1 güncellemesinin bazı yeniliklerini detaylı olarak gözler önüne seriyor.

Videoda bir süredir dile getirilen Başlat butonunun masaüstüne geri döneceğine dair bir işaret yok. Ancak başlangıç ekranında masaüstü ikonu daha farkedilir derecede büyütülmüş ve bazı kaynaklar doğrudan masaüstüne başlatma seçeneğinin de ekleneceğini ifade ediyor.

Başlangıç ekranında alarm ve hesap makinesi de kendi karolarına kavuşmuş durumda. Ekranın sağ alt tarafında ise uygulama listesine ulaşabileceğiniz bir buton varsayılan olarak konumlanmış. Uygulama listesi ise kullanım sıklığı, zaman gibi filtreler ile sıralanabiliyor. 

Arayüzde yeni geçişler ve animasyonlar eklendiği görülüyor. Ayrıca kullanıcı çoklu görev için ekranı tam ortadan ikiye bölebiliyor ve uygulama penceresini sağa veya sola yerleştirebiliyor. Dosya gezgini ise SkyDrive uygulamasına entegre olmuş durumda. Arama özelliği ise biraz daha hızlanmış.

Bunun dışında çalışan uygulamaların yan yana önizleme olarak sıralandığı Snap View özelliği ve daha fazla kişiselleştirme seçenekleri de daha önceki görsellerde ortaya çıkmıştı.

Windows 8.1 güncellemesinin Haziran ayı sonunda beta olarak tüketicilere dağıtılacağı ve yıl sonuna doğru da final sürümüne ulaşacağı tahmin ediliyor.

• quote:

"Videoda bir süredir dile getirilen Başlat butonunun masaüstüne geri döneceğine dair bir işaret yok. "

Bu microsoft'un dayatma politikası beni çileden çıkartıyor. Abicim seçenek sun SEÇENEK!!!!

Masaüstü kullanıcıları isterlerse eski başlat butonunu kullanabilsin yahu! Metro arayüzünü isteyen kullansın. Zaten tabletçi adamlar illaki kullanacak metro arayüzünü. E zaten amacın dokunmatik piyasasına yapmak değil miydi bu metro arayüzünü? Ek iş getirecek desem o da yok zaten var olan birşeydi.

Microsoft kullanıcılarının geribildirimlerini ne çok önemsiyormuş öyle aman Yarabbi!

• quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

quote:

Videoda bir süredir dile getirilen Başlat butonunun masaüstüne geri döneceğine dair bir işaret yok.
    Bu microsoftun dayatma politikası beni çileden çıkartıyor. Abicim seçenek sun SEÇENEK!!!!Masaüstü kullanıcıları isterlerse eski başlat butonunu kullanabilsin yahu! Metro arayüzünü isteyen kullansın. Zaten tabletçi adamlar illaki kullanacak metro arayüzünü. E zaten amacın dokunmatik piyasasına yapmak değil miydi bu metro arayüzünü? Ek iş getirecek desem o da yok zaten var olan birşeydi.Microsoft kullanıcılarının geribildirimlerini ne çok önemsiyormuş öyle aman Yarabbi!

hocam tablet pazarının gelişimi ms'i böyle bir duruma itti; pc kullanıcısı köşeye gelsin buton da olmayıversin diye düşünüyorlar sanırım. size en azından 3. parti program arayın derim piyasada güzel başlat düğmesi alternatifleri mevcut.

• Ölümüne XP - WİN7 ..
  • uygulamalar da güncellemeyi kendi üstünde yapacakmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhuntus81 -- 19 Nisan 2013; 14:22:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

Ölümüne XP - WİN7 ..

ölümüne format diyorsun yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

uygulamalar da güncellemeyi kendi üstünde yapacakmış :)

O zaman kötü olmuş, Store'un sağ alt köşesinden takip ediyordum güncellemeleri, şimdi kullanmadığım takvim uygulaması için girip bir de güncelleme var mı diye bakıcam ha..
  • win7 varken...
  • yok hocam girmeden anlayabilirsin yine kutcuğun üstünde yazar güncelleme var diye
  • artık kaç aydır win8 kullandığımı bile hatırlamıyorum win7 yi zaten unuttum bile ama adamlar hala başlat menüsünden bahsediyor.

yok işte kardeşim yok. olmucak başlat menüsü zaten win7desin win7de kal.kimse sana zorla win8e geç demiyorki. hatta microsofta ait hiç bişey kullanma.bedava o kadar alternatif var niye para veriyosun. başlat menüsü yok diye işletim sistemi bu kadar taşlanırmı ölümüne win7ymiş...eywallah win7de iyidir hoştur nerde problem?

platform uygulamarı öyle güzel ki dokunmatik bir pc yok ama metro arayüzünü de çok rahat kullanıyorm.melez bir sistem gayet kullanışlı bence.dokunmatik olsa daha iyi olur ancak yok diye işletim sistemi bana azap çektirtmiyorki.zaten bilgisayarımda öyle binlerce uygulama yok eminim çoğu sistemde de yoktur.

platform uygulamalrıda işime yarıyor.mesela gazete uygulamaları normal tarayıcıdan daha güzel.herneyse defalarca yazıyoruz ama yarın başka bi haberde gene aynı muhabbet dönecek buna adım gibi eminim.

• quote:

quote:

"Videoda bir süredir dile getirilen Başlat butonunun masaüstüne geri döneceğine dair bir işaret yok. "

Bu microsoft'un dayatma politikası beni çileden çıkartıyor. Abicim seçenek sun SEÇENEK!!!!

Masaüstü kullanıcıları isterlerse eski başlat butonunu kullanabilsin yahu! Metro arayüzünü isteyen kullansın. Zaten tabletçi adamlar illaki kullanacak metro arayüzünü. E zaten amacın dokunmatik piyasasına yapmak değil miydi bu metro arayüzünü? Ek iş getirecek desem o da yok zaten var olan birşeydi.

Microsoft kullanıcılarının geribildirimlerini ne çok önemsiyormuş öyle aman Yarabbi!

benide sizin gibi kendini yeniliğe kendini kapatmışlar çileden çıkarıyor. adamlar gelecekteki teknolojiyi görerek tasarımlarını o yönde kaydırıyorlar. ama siz hala eski başlat menüsünde israr ediyorsunuz. nokia dan bi farkınız yok mantalite olarak. (akıllı telefon pazarına en geç giren firma, symbian diye direten firma)
    şimdiye kadarki en radikal ye yenilikçi tasarım. neredeyse 1 senedir hem laptop umda hemde masaüstümde kullanıyorum. kaldiki linux un çoğu sürümlerini, max os, windows98-me-xp-vista-win7 hepsini kullanmış birisi olarak çok güzel bir işletim sistemi diyorum. ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. ilk kez kullandığımda windos 8 i , alışamadım ve alışmayada zorlamadım kendimi. sevmedim ben diyip windows7 ye dönmüştüm. ancak kullanıcı önsürümünden sonra tekrar kullanmaya başladım ve alıştıktan sonra vazgeçilmez geldi bana. o günden beri windows7 ye dönmeyi aklımın ucundan geçirmedim. ve 29 liraya windows 8 satın aldım kampanya döneminde.

aslında.. boşuna yazdım bunca şeyi. isteyen istediğini kullanır, sonuçta windows çalışanı değilim parada almıyorum :S ilginç..

• Win.7
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiLdNesS

quote:

quote:

benide sizin gibi kendini yeniliğe kendini kapatmışlar çileden çıkarıyor. adamlar gelecekteki teknolojiyi görerek tasarımlarını o yönde kaydırıyorlar. ama siz hala eski başlat menüsünde israr ediyorsunuz. nokia dan bi farkınız yok mantalite olarak. (akıllı telefon pazarına en geç giren firma, symbian diye direten firma)
    şimdiye kadarki en radikal ye yenilikçi tasarım. neredeyse 1 senedir hem laptop umda hemde masaüstümde kullanıyorum. kaldiki linux un çoğu sürümlerini, max os, windows98-me-xp-vista-win7 hepsini kullanmış birisi olarak çok güzel bir işletim sistemi diyorum. ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. ilk kez kullandığımda windos 8 i , alışamadım ve alışmayada zorlamadım kendimi. sevmedim ben diyip windows7 ye dönmüştüm. ancak kullanıcı önsürümünden sonra tekrar kullanmaya başladım ve alıştıktan sonra vazgeçilmez geldi bana. o günden beri windows7 ye dönmeyi aklımın ucundan geçirmedim. ve 29 liraya windows 8 satın aldım kampanya döneminde.

aslında.. boşuna yazdım bunca şeyi. isteyen istediğini kullanır, sonuçta windows çalışanı değilim parada almıyorum :S ilginç..

Benide sizin gibi okuma algılama sorunu olan insanlar çileden çıkarıyor. Ben metro arayüzüne karşıyım mı dedim? Metro arayüzü gereksiz mi dedim? Sadece masaüstü kullanıcıları için metro arayüzünün yanında eski başlatı kullanabilme seçeneği sunmalarını söylüyorum. Bu şunun gibi birşey. "Görev çubuğunu otomatik olarak gizle" seçeneği olmasaydıda görev çubuğu otomatik gizlenseydi herseferinde daha mı iyi olacaktı? (kimi sever kimi sevmez bu özelliği) Tablet kullansam zaten metro arayüzü kullanacağım gayet mantıklı bir seçenek. Metro arayüzünü tablette denedim hatta 1 haftalık bir deneyimim bile var gayet kullanışlı ve daha iyi bir alternatif. İnsanın masaüstüne dönesi gelmiyor. Ama fare ile olmuyor.. Şu mantığı kesin "Ben kullanıyorum ameeeaeaaaaa sende bi sorun var..." Abicim siz kullanıyorsunuz diye herkes sevmek zorunda mı? Fare ile sağdan sola çekmek gibi atraksiyonlar yapmak MASAÜSTÜ kullanıcıları için gayet mantıksız. Heryerde belirsizliklerle farenin hareket kombinasyonlarıyla iş yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Ben win 95 den beri tüm windows sürümlerini kullandım , yani şimdi benim dediğim mi daha mantıklı. Sunucu sistemlerimdede CentOS ve Debian, windows server kullanıyorum. Bu mu bizleri daha haklı yapan? Çocuk gibi yazmışsınız başka birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 22 Nisan 2013; 22:10:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.