Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7990, eBay'de açık arttırmaya sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD Radeon HD 7990, eBay'de açık arttırmaya sunuldu

AMD'nin merakla beklenen çift grafik işlemcili yeni ekran kartı Radeon HD 7990, eBay'de listelendi. Kod adı Malta olan yüksek performanslı odaklı yeni kart için çok uzun süredir çalışma içerisinde olan AMD, kendi geliştirdiği referans model öncesinde aralarında Asus ve PowerColor gibi firmaların olduğu bazı üreticilere özelleştirilmiş Raden HD 7970 X2 modelini hazırlama izni vermişti. Şimdiyse bizzat AMD tarafından hazırlanan ve tüm üreticilerin kullanması beklenilen Radeon HD 7990 modeli için artık geri sayım başlamış durumda.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eBay'de listelenen kart, tahmin edilebileceği üzere mühendislik örneği bir çözüm. 1 dolarlık açık arttırma fiyatı ile listelere giren ardından kısa sürede 1000 dolar seviyesinin üzerine çıkan model, aynı sayfadaki detaylara göre 950MHz GPU ve 6000MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. 2x 384-bit bellek veri yolu desteğine, 2x 2048 adet paralel işlem birimine ve her GPU için 3GB olmak üzere toplamda 6GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan karta, üç fanlı kaslı bir soğutucu eşlik ediyor.

AMD tarafından şu ana kadar geliştirilmiş son kullanıcı odaklı en güçlü ekran kartı tasarımı olan Radeon HD 7990'da iki adet 8pin PCIe güç konnektörü bulunuyor. Yani bu demek oluyor ki kartın ısıl tasarım gücü en yüksek seviyede 375W olarak konuşulabilir. Üzerinde dört adet Mini DisplayPort konnektörü bulunan Malta kod adlı ekran kartı ile dileyen ve bütçesi elveren kullanıcılar Quad Crossfire yani çift kart ile dört GPU'lu ekran kartı kurulumunu gerçekleştirebilecekler. Henüz resmi olarak doğrulanmamakla birlikte Radeon HD 7990'ın bu ay içerisinde AMD tarafından resmi olarak lanse edilmesi bekleniyor. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    AMD Radeon HD 7990 Malta
    AMD Radeon HD 7990 Malta
    AMD Radeon HD 7990 Malta

• Para olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi kendime ister istemez, "Ne oluyor ya?" dedim. *

* eBay'e baktım ama bulamadım. Bulan olursa link atsın.
    Ekleme: Konuya forum sayfasından girdiğim için link görünmüyormuş. Anasayfadan girince görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Nisan 2013; 10:34:24 >
  • @1 orda kaynak yazan yere tıkla bak neler olcak :D

• Beyler link burda:
    http://www.ebay.com/itm/AMD-Radeon-HD-7990-Malta-Engineering-Sample-/121096253149

1250$ basayım mı acaba diyorum... ama açık arttırma ya bende biterse? :D Haaayııır!

• Hem referans model hem özel soğutmalı geliyor keşke her kart böyle olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Kendi kendime ister istemez, Ne oluyor ya? dedim. * * eBaye baktım ama bulamadım. Bulan olursa link atsın.

Haberde link verilmiş zaten :)

• Ben konuya forum sayfasından girdiğim için görünmüyormuş. Anasayfadan girince görünüyor. Resim arşivlerinde de böyle bir sorun vardı ama düzeltmişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Nisan 2013; 13:27:14 >
  • $1,275.00'a çıkmış şuan.Daha da artar gibi duruyor.

• 2xHD7990 + 1xTitan(PhysX için) düzeneğini kurmayı hayal ediyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: alivepro

http://www.vatanbilgisayar.com/powercolor-ax7990-6gbd5-2dhj-hd7990-gddr5-6gb-%28384bit*2%29-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=64372

bu ürün zaten türkiye de var uzun zamandır ben mi yanlış algılıyorum?

onlar ekran kartı üreticilerinin kendi tasarımları, bu kart safkan amd tasarımı..

• Mühendislik örneği olduğundan kartın son halinden farklı olma olasılığını da göz önünde bulundurmak lazım almayı düşünenler için:)
  • Tek beğendiğim yanı kırmızı-siyah uyumu.
  • eski serinin suyunu çıkarmaktan yeni seriye geçemediler bi
  • pure :)
  • 1,5 - 2 sene sonra alacağım karttır kendileri.
  • kart Ben Burdayım Diye Bağırıyor Resmen :=)

• Hani amd kullanıcı dostuydu, Türkiye de 3000 tl yakın fiyattan girer ve pahalılıkta titanı geçer. Titana pahalı diyen AMD ciler bu karta F/P canavarı der şimdi :D şaka bi yana test sonuçlarını merak ediyorum bide o kartın uzunluğu nedir arkadaş bildiğin tır, benim koca kasaya sığdırmak için bile hard disk raflarını sökmek gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Hani amd kullanıcı dostuydu, Türkiye de 3000 tl yakın fiyattan girer ve pahalılıkta titanı geçer. Titana pahalı diyen AMD ciler bu karta F/P canavarı der şimdi

Kafadan hatalısın. Çünkü yanlış kıyaslama yapıyorsun. 7990 çift GPU'lu kart. Rakibi de Titan değil, yine çift GPU'lu olan GTX 690.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 17 Nisan 2013; 14:00:36 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.