Şimdi Ara

Yeni çıkan askerlik kanununa göre rapor!' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
53.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sevecen_86

yüksek lisanstan mezun olduktan sonraki 1 senelik tecil hakkın zaten. Onu kullanırsın bu konuda sıkıntı yapma. Şu an mezun musun yoksa eğitimin devam mı ediyor? Ben eğitimim devam ederken bakaya kaldım üniversitenin yaptığı tecil bittiği için. Seninde durumun böyle ise hala devam ediyorsan eğitime dikkat et gbtye girme şubeye götürüp işlemlerini başlatırlar bir sonraki celp döneminde gidersin askere.

eğitimim devam ediyor. aynı sizin gibi dönemim uzadığı için okulu bitiremeden tecil sürem doldu ve mayıs da askere girmem gerkiyordu. ama martta belge vermeyince bakaya kaldım. bir sonraki celp hazırlık dönemine yani haziran ayının sonuna kadar diplamamı alıp şubeye versem tecil ederler diyosun 1 yıl. bakaya kalmak sıkıntı yaratmamış sizde dimi?
  • quote:

yüksek lisanstan mezun olduktan sonraki 1 senelik tecil hakkın zaten. Onu kullanırsın bu konuda sıkıntı yapma. Şu an mezun musun yoksa eğitimin devam mı ediyor? Ben eğitimim devam ederken bakaya kaldım üniversitenin yaptığı tecil bittiği için. Seninde durumun böyle ise hala devam ediyorsan eğitime dikkat et gbtye girme şubeye götürüp işlemlerini başlatırlar bir sonraki celp döneminde gidersin askere.

ayırca, bu dönemde gbt ye girip yakalansam beni şubeye götürecekler işlemlerimi başlatacaklar ve bir sonraki celp için askere gidicem. ama diplamamı verirsem başlayan işlemler durur dimi? tecil ettirebilirim.
  • ben şubat celbi için bakaya kaldım martta mezun oldum. Okulum sağolsun 15 günde diplomamı çıkardı. Gittim tecil yaptıracam dedim, 2 form doldurdum bide neden bakaya kaldığımın ifadesini verdim sonra tamam dediler durum belgesi verdiler o kadar.

Bakaya kaldığıma dair elime kağıt geldi. Şubeyi aradığımda bana şunu dediler bir sonraki celp dönemine kadar mezun ol öyle gel şubeye yoksa işlemlerini başlatırız. Bu esnada polise yakalanma dediler =). Sende bir an önce mezun olup, diplomanı ya da geçici mezuniyet belgeni götür şubeye. İlla diplomaya gerek yok, geçici mezuniyet belgeside olur
  • quote:

ben şubat celbi için bakaya kaldım martta mezun oldum. Okulum sağolsun 15 günde diplomamı çıkardı. Gittim tecil yaptıracam dedim, 2 form doldurdum bide neden bakaya kaldığımın ifadesini verdim sonra tamam dediler durum belgesi verdiler o kadar.

Bakaya kaldığıma dair elime kağıt geldi. Şubeyi aradığımda bana şunu dediler bir sonraki celp dönemine kadar mezun ol öyle gel şubeye yoksa işlemlerini başlatırız. Bu esnada polise yakalanma dediler =). Sende bir an önce mezun olup, diplomanı ya da geçici mezuniyet belgeni götür şubeye. İlla diplomaya gerek yok, geçici mezuniyet belgeside olur

işte bu sürede polise yakalanırdsak ne olucak? şubeye sevkedecek. şube işlemleri başlatacak. işlemler başladıktan sonra mezun olup diplomamı şubeye verdiğimde tecil etmezmi? senin işlemlerine başladık bir kere deyip artık diploman işe yaramaz mı derler? :)

• açıkçası bilmiyorum. Şube daha iyi bilir
  • Merhaba, Bir sorum olucak ; bakayaların polisin gbt sistemine düşme süresi ne kadardır? yani nisan 1 itibariyle bakaya duruma düştüm. aynı tarih itibariyle polisin gbt sisteminde bakaya olarak gözükürmü ? yoksa belli bir süre sonramı gözükür? 1 ay-2 ay- 6 ay- 1 yıl vsvs? Bİlen biri yardımcı olursa sevinirim.
  • Merhaba ben Yüksek Lisans yapıyorum 2008 de başladım ama hala bitirmedim maksimum tecil sürem 2011 Temmuzda doldu. 2011 Temmuzdan den itibaren bakaya durumundayım. Şimdi şubeye gidip ifade versem ve 2011 den bu güne çıkacak cezayı ödemeye razı olsam ondan sonra beni hemen bir sonraki celp dönemi için sevk işlemlerimi başlatırlarmı ? Yani haziran ayının son haftası rapor alarak ağustos celbinden kurtulamazmıyım. Eylül Ekim Yüksek Lisansı tezi verip bitirmeyi düşünüyorum bitirince zaten 1 yıl hakkım olacak ama o aradaki dönemde nasıl olacak. Rapor alıp kurtulabilirmiyim yoksa ifade verir vermez beni ağustos celbine sevk ederler mi sevk ederler se artık rapor işe yaramıyor heralde doğrumudur
    Cevapların için şimdiden teşekkürler.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 30 Nisan 2014; 1:39:58 >
  • Arkadaslar merhaba Mart ayında uzman oldum, ve bakaya oldugum için Mart sonunu içeren rapor aldım ve askerlik şubesine götürdüm bakayalığımın kalktığını ancak sevke tabi oldugumu söylediler. Şimdi atamam olacak ve 5. Bölge bir yer çıktı ve ordan erteleme talebinde bulunsam yeterli oluyor mu ? Yoksa sevk işlemlerini durdurmalıyız muyuz ?
  • Bi sorum var cevap verirsiniz çok sevinirim ben tecilimi bozdurdum nufusa kayıtlı olduğu ilçeyi yanlış yazdım bi sorun olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 1-30 haziran tarihleri arasında sevk işlemleri için şubeye gitmem gerekiyor. Fakat ağustos değil de kasımda gitmek istiyorum. Bu durumda rapor alarak 1 celp dönemi ertelemek mümkünmüş. Ne zaman kaç günlük rapor almam gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.