Şimdi Ara

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU## (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.370
Cevap
12
Favori
97.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KORO

teşekkürler bilgilendirme için, çok yararlı oldu.
    bu durumda siemens Wm12s765 alacağım

Şimdiden hayırlı olsun. Aynı cihaz olan bosch was24765tr yi 3 ay önce komşumuza aldırdım. Menü sistemi oldukça güzel. Ama Siemensin kontrol paneli daha şık :) bu yöndenden de isabetli bir tercih olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Haziran 2014; 13:49:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    bosch u ne kadara aldı komsunuz biliyormusunuz?
  • quote:

bosch u ne kadara aldı komsunuz biliyormusunuz?

Ankara da bir bayiden aldı. Bayi tanıdığı idi. Zor bela 1900 e indirip alabildi peşin ödemeyle. 1800 e alabiliyorsanız iyi fiyat bence. Ama bulabilirseniz wm12s763tr ye bakın 763 serisi 765 ile aynı seri ama eski bir seri. Bu yüzden bulabilirseniz 763 daha ucuza alınabilir

Hatta sizin için leke çıkarma programları ve bilgi veren ekran çok gerekli değilse wm12s461 tr de alabilirsiniz bosch ta was24461tr dir. Ve 1500 e kadar bulunabilir

Ama 763 ve 461 serisi eski seriler. Bulunmayabilir. O yüzden bütçenizi zorlamıyorsa wm12s765 almanız mantıklı duruyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Haziran 2014; 14:05:47 >
    bosch u degil ama siemensi 1.800 tl ye böldürebiliyorum. ancak bu modelle (bosch) ilgili bir iki şikayet okudum forumda, çamaşırlıarı yırtıyor falan diye???
    böyle genel bir problemli bir ürün satmaz diye düşünüyorum bosch siemens grubu.
    almanya üretimi olsun diye Wm12s765 tercih edeceğim sanırım.
  • quote:

bosch u degil ama siemensi 1.800 tl ye böldürebiliyorum. ancak bu modelle (bosch) ilgili bir iki şikayet okudum forumda, çamaşırlıarı yırtıyor falan diye???
    böyle genel bir problemli bir ürün satmaz diye düşünüyorum bosch siemens grubu.
    almanya üretimi olsun diye Wm12s765 tercih edeceğim sanırım.

Yırtma şikayetini duydum. Hatta Samsun'da bir tanıdığımızda aynı kazan yapısına sahip bir siemens makine var komşumuza almadan önce ona sorduğumda yırtma gibi bir şey yapmadığını söyledi. Komşumuzdanda böyle bir şikayet duymadım. Yırtan cihaz fabrikasyon hatalı olabilir

"Almanya üretimi olsun" mantığınız çok doğru bir mantık. İçiniz rahat olarak alabilirsiniz wm12s765tr yi. 1800 tl de iyi bir fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Haziran 2014; 14:23:11 >

• Merhaba,
    Bugun usenmedim media markt a gittim siemensi incelemek icin. Ama maalesef karsima ilk once miele cikti😊 3164 u bi bakayim dedim. Sonra da siemens e baktim. Miele den sonra alman uretimi siemens bile basit kaldi. Kapak, dis govde dugmeler bile cok farkli.
    Acik konusmak gerekirse miele en baz modeli bile siemens in ust modeli yaninda daha kaliteli gibi. Haa motoru eskidir,gurultuludur onu bilmiyorum.ama gozumun gordu meile farkli yani.bu ara siemensde tambur gercekten plastikmis,gozumle gordum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KORO K kullanıcısına yanıt
    ha şöyle bugün yarın 1400 devirde 3164 ün sıkma videosunu ekleyeceğim yeni çektim ama içi boş yıkayacak bir şey yoktu
  • Atl@s kullanıcısına yanıt
    Bekliyorum video yu

• quote:

Merhaba,
    Bugun usenmedim media markt a gittim siemensi incelemek icin. Ama maalesef karsima ilk once miele cikti😊 3164 u bi bakayim dedim. Sonra da siemens e baktim. Miele den sonra alman uretimi siemens bile basit kaldi. Kapak, dis govde dugmeler bile cok farkli.
    Acik konusmak gerekirse miele en baz modeli bile siemens in ust modeli yaninda daha kaliteli gibi. Haa motoru eskidir,gurultuludur onu bilmiyorum.ama gozumun gordu meile farkli yani.bu ara siemensde tambur gercekten plastikmis,gozumle gordum...

Burda sizin önceliğiniz önemli tabi. Önceliğiniz konfor ve özellikse siemens wm12s765 Sağlamlıksa miele w3164 almalısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Haziran 2014; 20:22:47 >
    evet oyle gorunuyor;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORO -- 24 Haziran 2014; 20:27:04 >
  • quote:

evet oyle gorunuyor;)

Dış görünüşr aldanmayın profesyonel motorun konforu değişilmez. Tabiki miele gorunuste daha kaliteli ama ic tekbolojiside bi o kadar eski. Siemensin modeli 10 yil motor garantisi veriyor, miele 2 yil veriyor. Genede siz bilirsiniz ama ben w5872 almasaydim bosch home prof alacaktim. 3 serisini hic katmadim bile.

• quote:

evet oyle gorunuyor;)

Siz Siemensin kazanını nerede gördünüz? Demo ürünündemi? Normal üründe körük kazanı gösterecek kadar kıvrılmıyorda.

Bu mielenin 1400 devir sıkması
    https://www.youtube.com/watch?v=c-XAx7EpGdo

Bu bosch un 1200 devirde sıkması
    https://www.youtube.com/watch?v=bHz8bmAsHxg
    Bu videoyu 25. Saniyeden itibaren izleyin fırçalı motorla arasındaki ses farkı çok açık. Mielede fırçalı motorlu makine alırken iyi düşünmek lazım. 20 yıl boyunca 85-90 db gürültü yapan bir makineniz olacak çünkü :)

Media markt ta bosch un icini gorebileceginiz bir ozel bir teshir vardi, beton agirliklar bile gorunuyordu:)
    Bir de benim alacagim modelin lastigini kivirip baktim kimse gormeden...:))

• karti K kullanıcısına yanıt
    Benim almayi dusundugum siemens home prof seri degil mi?

• quote:

Media markt ta bosch un icini gorebileceginiz bir ozel bir teshir vardi, beton agirliklar bile gorunuyordu:)
    Bir de benim alacagim modelin lastigini kivirip baktim kimse gormeden...:))

Körük lastiğini nasıl kıvırdınız? Üst modellerde körüğün o kısmı çok sert ben hiç kıvıramadım. Doğru modele baktığınızdan eminsiniz değilmi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Haziran 2014; 20:57:35 >
  • quote:

Benim almayi dusundugum siemens home prof seri degil mi?

Siemensleri hic bilmiyorum ama yuksek ihtimal esdegeridir. Tam bilmiyorum.

• KORO K kullanıcısına yanıt
    Sizin almayı düşündüğünüz siemens home Prof değil S serisi. Home proflar Y serisi. Zaten home Prof serisinin tek farkı panel görünüşü ve kapak şekli. Diğer bütün herşeyi sizin almayı düşündüğünüz S serisi ile aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 24 Haziran 2014; 21:00:34 >
    İzledim video lari...bosch un eco silence motoru bariz daha sessiz...

• quote:

İzledim video lari...bosch un eco silence motoru bariz daha sessiz...

Sessizliğin yanında boschun darbe emicilikteki başarısı miele w3164 ten daha yüksek. Yani miele 3164 tede sessiz motor olsa dengesiz yükte bosch daha sessiz sıkma yapar.

• karti K kullanıcısına yanıt
    İQ 700 serisi diye geciyor...modeller ayni zaten bosh ve siemenste...

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.