Şimdi Ara

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU## (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.369
Cevap
12
Favori
97.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utku2304

Sanki eco silence drive daha sessiz bir nebze ama fark etmez nedenmi çünkü her türlü bu iki makinenin motoru bizim arçelikten daha sessiz

Eco silense Drive ve miele fu motor yıkamada aynı sessizliğe sahipler ancak 1000/1200devir sıkmada Miele daha sessiz Arçelik-Beko BLDC motor ve Samsung-LG deki DD motorun sesi bariz bir şekilde duruyor sıralamak gerekirse Miele FU>Bosch/siemens ecosilence>AEG/electolux inverter>LG/samsung DD ve diğerleri AEG ve Electrolute bulunan inverter motorla bosch siemensteki ecosilence drive motor neredeyse aynı sayılır
  • gökoş G kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aklıma geldikçe yazıyorum kusura bakmayın. gelen servisin bornoz havlu gibi yıkamalarda 1600 devrirde sıktırmamızdı.
  • Ama düşünsenize benim o dediğim makineyi yaparsak kazanda esneme payı da bırakırsak uff en ağır şeyleri sıktırırken hiç birşey olmaz

• Gökoş bey +5 yıl garanti 225. ₺ demişsiniz. Normalde garanti 2 yıl . +8 yıl daha mantıklı ama 660 ₺ uçuk .
    7 yılda ihtiyac olma ihtimali düşük. 10 yıl da ise bence %50 ihtiyaç olur oda varsın 700 tl olsun .
    Yani ben yapmayı düşünmüyorum. Bana lazım olan +8 sma fiyatı uçuk .
    Böyle kullanıcam.
    Son olarak hemen herkes sarsıntılı sıkmadan söz etmekte ağırlıklı 5872 modelde. Bendeki model 5874 buhar jeneratörü ile çift motorlu . Asla sarsıntı olmuyor sıkmada. Yani makine sıkmaya geçerken salınıma girmiyor tam yükte(+7kg) başta hafiften vibradyon oluyor ama gözle görülür şiddete değil asla.
    Bu söyleyeceğim spekülasyon ama ben şahsen 5874 ü 111 edition olmadığı için aldım. Yani belli bir dönem için üretilen makine yerine klasik 5874 ü tercih ettim.
    Bence 112 edition çıkmayacak o halde sadece gelip geçici bir seri diye düşündüm . Tabi benimki bir ön yargı . Yanlış olabilir.
    Ben makinemden tam olarak memnunum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amatyisör konusunu lütfen Miele AG Almanya ike mailleşerek netleştin. 3.dünya işi olmasın bu servislerin dediği

• Arkadaslar selam,
    Evlilik dusunuyorum henuz 24 yasindayim bugun Enplus'ta Miele camasir makinasi gordum. Cok etkileyiciydi satis danismani arkadasin yorumlari, sonra arastirdim ve buradaki yazilari okudum. Bilgiler cok degerli ama profesyonelce pek anlamadim. (Celik tambur, celik kanat, amortisor, FU motor, fircali motor) Eger siz suan makina alsaydiniz 3.000 TL' ye kadar hangi makinalari secerdiniz? (Mumkunse alternatif makinada olsun bir ya da iki tane)

Tesekkurler.
  • Genç yaşta evlilik için erken olsada Miele için süper bir yaş . Malum 20 yıl ömürlüdürler kendileri .
    Paranız var. Ilerde çocuk olur ailemi genişler çokça çamaşır çıkar dersenizve de BIKMAZSANIZ Miele çam makinalarının High end i hatta Rolls Royce udur.
    Moden tavsiyem 5874 yada 5872 dir.
    Çoğu kişi için fiyatları başka bir dünyaya aittir

• quote:

Orijinalden alıntı: xbreakx

Arkadaslar selam,
    Evlilik dusunuyorum henuz 24 yasindayim bugun Enplus'ta Miele camasir makinasi gordum. Cok etkileyiciydi satis danismani arkadasin yorumlari, sonra arastirdim ve buradaki yazilari okudum. Bilgiler cok degerli ama profesyonelce pek anlamadim. (Celik tambur, celik kanat, amortisor, FU motor, fircali motor) Eger siz suan makina alsaydiniz 3.000 TL' ye kadar hangi makinalari secerdiniz? (Mumkunse alternatif makinada olsun bir ya da iki tane)

Tesekkurler.

Miele alacaksanız 5 serisin altını almayın yani w5872 nin daha alt modellerini tercih etmeyin. Fakat buda bütçenizi aşar, bildiğim kadarıyla w5872 4000 TL nin üzerinde şuande bence aeg veya bosch alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karti -- 11 Mart 2014; 0:52:35 >
  • Parayı biraz daha çıkartıp w5964 te alınabilir
    Linki
    http://www.miele.com.tr/tr/ev_aletleri/ueruenler/1141_W_5964-44049.htm

• Bence o yeni miele w1 serisinin videodaki sesi hem kameradan hem de en uyduruk modelini almış .

• quote:

Bence o yeni miele w1 serisinin videodaki sesi hem kameradan hem de en uyduruk modelini almış .

Hangi video?
    Bu video 19 . 35 te bakın
    http://m.youtube.com/watch?v=Rbbyww09OZ8

• quote:

O makine 85-60-64 ölçülere sahip 8kg ve hem buhar hemde su jetli model ve makinenin ağırlığı 94kg 5872 veya diğer çoğu modelin 100-105kg aralığında olduğunu düşünürsek o makinede eksik veya kalitesiz parçalar var çelik kazan döküm ağırlıklar filan herşey yerinde ancak yeni seri harici modellerde(1000-3000-5000) kazanda altta 4 çelik amortisör üstte 4 çelik yay varken bu modellerde gördüğüm kadarıyla altta dışı demir içi plastik 2 amortisör üstte 2 adet çelik yay var sarsıntı sorunu bu yüzden olabilir gibime geliyor çünkü kazanın çelik olması ve ağırlıkların döküm olmasından dolayı baya ağır bir kazana sahip makine ancak kazanı tutan ekipman güçsüz kaldığı için böyle bir sarsıntı sorunu oluşuyor üstelik birde sarsıntı sensörü kapatılmışsa böylesine bir sarsıntı kaçınılmaz oluyor bazı kullanıcılar markayı kötülemek amaçlı sarsıntı sensörünü servis menüsünden kapatarak bu tür videolar çekiyor ki neymiş efendim mielede kötüleşmeye başladı yılların sağlam makinesi langır lungur sıkıyor kalitesiz vs demek için aynı serinin plastik kazanlı modelinde bu kadar fazla sarsıntı olmaz çünkü kazan o kadar ağır değil düşünsenize 5872 veya 5874 te dışı demir içi plastik 2 tane amortisör ve 2 yay olsa o makine sıkmada ne hale gelir heleki 1400/1600devirde zor tutarsınız bu tür videolara pek aldırış etmemeye başladım he makinenin kendindede dengesizlik olmuyormu oluyor tabi benim makinem bile bazen dengesiz sıktığı oluyor ancak bu kadar sarsıntılı değil çünkü hem tako hemde sarsıntı sensörü açık konumunda makine 2-3 defa denge almayı dener eğer almazsa bir sonrakinde sıkmaya geçer sıkmada bir dengesizlik olduğunu anlarsa devri otomatik düşürür eğerki çok aşırı bir sarsıntı varsa direk sıkmayı yarıda keser tekrar denge almaya çalışır videodaki makinenin normal ayarlarında böyle yapması gerekiyordu yapmadığına göre demekki biyerlerini karıştırmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

O makine 85-60-64 ölçülere sahip 8kg ve hem buhar hemde su jetli model ve makinenin ağırlığı 94kg 5872 veya diğer çoğu modelin 100-105kg aralığında olduğunu düşünürsek o makinede eksik veya kalitesiz parçalar var çelik kazan döküm ağırlıklar filan herşey yerinde ancak yeni seri harici modellerde(1000-3000-5000) kazanda altta 4 çelik amortisör üstte 4 çelik yay varken bu modellerde gördüğüm kadarıyla altta dışı demir içi plastik 2 amortisör üstte 2 adet çelik yay var sarsıntı sorunu bu yüzden olabilir gibime geliyor çünkü kazanın çelik olması ve ağırlıkların döküm olmasından dolayı baya ağır bir kazana sahip makine ancak kazanı tutan ekipman güçsüz kaldığı için böyle bir sarsıntı sorunu oluşuyor üstelik birde sarsıntı sensörü kapatılmışsa böylesine bir sarsıntı kaçınılmaz oluyor bazı kullanıcılar markayı kötülemek amaçlı sarsıntı sensörünü servis menüsünden kapatarak bu tür videolar çekiyor ki neymiş efendim mielede kötüleşmeye başladı yılların sağlam makinesi langır lungur sıkıyor kalitesiz vs demek için aynı serinin plastik kazanlı modelinde bu kadar fazla sarsıntı olmaz çünkü kazan o kadar ağır değil düşünsenize 5872 veya 5874 te dışı demir içi plastik 2 tane amortisör ve 2 yay olsa o makine sıkmada ne hale gelir heleki 1400/1600devirde zor tutarsınız bu tür videolara pek aldırış etmemeye başladım he makinenin kendindede dengesizlik olmuyormu oluyor tabi benim makinem bile bazen dengesiz sıktığı oluyor ancak bu kadar sarsıntılı değil çünkü hem tako hemde sarsıntı sensörü açık konumunda makine 2-3 defa denge almayı dener eğer almazsa bir sonrakinde sıkmaya geçer sıkmada bir dengesizlik olduğunu anlarsa devri otomatik düşürür eğerki çok aşırı bir sarsıntı varsa direk sıkmayı yarıda keser tekrar denge almaya çalışır videodaki makinenin normal ayarlarında böyle yapması gerekiyordu yapmadığına göre demekki biyerlerini karıştırmışlar.

kazan oryantele gecti resmen

Solo darbuka çalan ilk çamaşır makinesi O makine her programda öyle sıksın 1 senede rulman dağıtır kesinlikle ya fabrikasyon yada kullanıcı kaynaklı bir hata var o makinede benim makinem sıkmaya böyle geçse 10 saniye geçmeden resmen frenler tamburu o ne ya öyle en kısa zamanda satışa çıktığında bir bahane uydurup yeni seriden bir tane çamaşır makinesi almam gerekiyor eğer oda bu makine gibi sıkıyorsa yemin ederim bir tane kamyonet kiralar arkasına koyarım Almanyaya fabrikasına götürür kendi elimle makineyi bahçeye atarım.

Yoo ilk değil bizimki ilk oryantel sonra ankaranın bağları ondan sonra whitney houston a geçiyor

O zaman şu 9 kiloluk modeli nasıldır gördünüzmü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 12 Mart 2014; 6:23:44 >
  • quote:

O zaman şu 9 kiloluk modeli nasıldır gördünüzmü ?

Yeni serideki 9kg modeller yeni serinin en pahalı modelleri dış tasarım farklıyken iç aksam 5000serisiyle aynıdır 85-60-65 ölçülere sahip tank gibi makine program ve özellikleri en bol olan modeller fiyatları Almanyada 1999€uro civarıyken Türkiyede tek 9kg lık model var ve 7600tl powerwash ve twindos ve cap dosing sistemi bulunuyor buharlı olduğundan ön ütü, son ütü ve buhar destekli programları var genel olarak iyi makineler ancak yeni serinin tümü Türkiyeye gelmiyor hali hazırda hala 1000-3000 ve 5000li modeller satışta tümden yeni serinin Türkiyede satışa çıkması yaz aylarını bulabilir ancak Almanyada yeni serinin orta bir modeli 1300€uro iken türkiyede 6500tl en üst model geldiğinde muhtemelen 9-10bin civarı olur ki neredeyse Almanya aynı fiyata iki tane en üst modelini alırsınız.

Yani çelik kazan falan 4 adet yay ve 4 çelik amortisörden oluşuyor . Acaba nasıl yıkıyorlar

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.