Şimdi Ara

Cep telefonu ile ödeme devri 'UrfaKart Turkcell iş birliği' özel röportaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Uzun bir süredir akıllı telefonların bir parçası olan NFC, yavaş yavaş gündelik hayatımızı kolaylaştırmaya başlıyor. Turkcell'in Şanlıurfa Belediyesi ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında artık Şanlıurfa'lı vatandaşlarımız otobüse binerken ödemeyi cep telefonları ile yapabilecek.

• telefon çalınırsa kötü. :(

uygulama çok güzel ama. hatta bu tarz şeylerin hepsini bir arada toplayabilsek keşke. işe gelirken nfc okut metroya bin. nfc okut otobüse bin. işe gel kart yerine yine nfc okut. hatta bilgisayarı açınca oturumu nfc ile aç :)

• :) güzel gelişme ...

• Urfa'da sık sık bulunan biri olarak sevindim. Her zaman kart taşımak zorunda kalmayacağım. Kaldı ki oradaki ulaşım sisteminde de para geçmiyordu. Yaygınlaşması dileğiyle.

Biz de mesut çevik neden gitti diyorduk :)

• İstanbulda olsa çok güzel olucak fakat aklıma ilk gelen şey istanbuldaki otobüslerin tıklım tıklım olduğunda orta kapı ve arka kapıdan bindiğimizde telefonumuzu basmak için elden ele verebilecek cesaretimiz olucakmı :)

• MESUT ABİCİM ÇOK SEVİNDİM URFAYA GELMENE ÇÜNKÜ SENİN TAKİPCİNİM PROGRAMLARINI BÜYÜK BİR ZEVKLE İZLİYORUM VE GÖRÜŞMEYİ GERÇEKTEN ÇOK İSTERDİM SAYGILAR ABİCİM

• başlık yanlış yazılmış "konulduk" hatırlatma...

• bi basaydiniz karti da göreydik nasi oluo diye :)

• Bu NFC güzel bir teknoloji fakat özellikle bu teknolojiyi kullanacak olanların telefonlarının ekranı daha çok kırılacak, daha çok yere düşecek, daha çok çizilecektir, benden söylemesi.

O otobüs kuyruklarında elinize kolunuza çarparak ilerleyenler, sıkışık alanlarda hızlı hızlı ilerleyeme çalışanlar, o telefonları ne hale getirir çok merak ediyorum, artık elinizden mi düşürürsünüz, düşen telefonun üzerine mi basılır, nfc ye okutucam diye telefon zamanla çizikler içinde mi kalır, hep beraber göreceğiz.

• anlaşılan ''sponsorlu bir video'' olmuş. basında da çok geniş yankı bulamamıştı bu haber. arkada balıklı göl manzarısı olsun diye o kadar yol katetmeye kanımca gerek yoktu

• 1 yıl önce keşke akpil yerine nfc kullansak diyordum ancak bu para meselesi internet kontrolü ilemi olucak eğer local telefona yazılım ile yüklenirse bunu kırmak hiçde zor olmaz online altyapı gerikicek sanırım

• Adamların işe bak diyer diyer bütün dünyayı gezmiştir bu DonanınHaber ekibi.

• Turkcellin doğu açılımı.

• Peygamberler şehri urfa. Bir ara gezmeye gideceğim inş.

• istanbul için şart en azından akbil bitince işe yarar. acaba eksi 6 tl ye kadar inen bakiyede çalışırmı.

• Her operotör için bu ve bunun gibi yararlı ve daha çeşitli fikirler ile karşılaşırız inşallah.

• Memleketimize gitmeniz güzel olmuş mesut bey teşekkür ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: masculine

istanbul için şart en azından akbil bitince işe yarar. acaba eksi 6 tl ye kadar inen bakiyede çalışırmı.

Seni eleştirmiyorum ama bizim milletimiz eksi bakiyeyi,kredi kartlarını ve borçlu kalmayı çok cazip görüyor nedense.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

quote:

Orijinalden alıntı: masculine

istanbul için şart en azından akbil bitince işe yarar. acaba eksi 6 tl ye kadar inen bakiyede çalışırmı.

Seni eleştirmiyorum ama bizim milletimiz eksi bakiyeyi,kredi kartlarını ve borçlu kalmayı çok cazip görüyor nedense.

teşekkür ederim sadece bu olurmu diye düşünüyordum.birlik yok.zaten baştakiler yeterince biniyor sırtımıza.durduk yere borçlu olduğun tek ülke burası.şimdi çalışmıyorum ve çalışmadığım zamanlarda genel sağlık sigortası diye bir zımbırtı çıktı.mecburen çalışacağım tabiki ama eğer sgk ya haber veripte iptal ettirmeyi unutursam yada unutmazsamda bir şekil borçlu çıkarırlar.tek borcum eksi bakiye olsun ağa.kredi ve kredi kartı kullandım.toplamda 10000 tl ödedim.3 kredi kartını normal şekilde kapattım.özel sektörde iken bunu yaptım.asgari ödeme yapmadım gününden önce ödedim.1500 tl gelen kredi kartını 250 tl ye indirdim.maaşım o zaman toplam 975 TL idi.1500 tl lik kart neyime.demem o ki birlik olmayan yerde dirlik düzen beklememek.devlete borçlu kalmak borçların en kötüsü.

• bu sisteme bu gün dahil oldum çalışma sistemi urfa kartın üzerindeki numarayı turkcell cüzdandan tanımlıyorsunuz ve o karttaki bakiye kadar kullanıyorsunuz ayrıca 6 ay boyunca her ay 20 biniş ücretsiz turkcell için.ancak tam kartlarda geçerli öğrenci için yok bu saçma olmuş.neden urfa seçildi derseniz urfada minübüs fiyatları oldukça uygun(öğrenci 80krş tam 1.1tl) deneme için en mantıklısı urfa. eğer başarı sağlanırsa diğer şehirlere de gelir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.