Şimdi Ara

ASUS DSL-N12E,DSL-N10E ADSL Modem Port Açma Kılavuzu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
31.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Levent Ergünün youtube taki paylaşımı için teşekkürler, ben de onun üzerinden ilerleyip aşağıdaki mini klavuzu hazırladım.

Yapılacak işlemler basit, öncelikle port açmak istediğimiz cihaza sabit IP veriyoruz ve ardından gerekli portları açıyoruz :)

Port Açmak istediğimiz cihaza statik IP vereceğiz
    Ag yönetıminden LAN'a, ardından DHCP Statik IP ayarlarına giriyoruz.
    Aşağıdaki ekranda, hangi cihaz için port açmak istiyorsak onun IP adresi ve Mac adresini yazarak Ekle diyoruz.

Sonrasında yapacağımız işlem port yönlendirme. Asusta sanal sunucu olarak geçmekte.
    Gelişmiş'ten NAT'a, ardından Sanal Sunucu'ya giriyoruz menulerden.

Burada kullanıc tanımlı hizmeti seçiyoruz,geri kalan işlemler oldukça kolay,

Adı kısmına istediğimiz ismi veriyoruz.

Ardından protokol, çıkış portu ve local yani yerel port u giriyoruz. Son kısma iste Port açmak istediğimiz cihaz veya bilgisayarımızın IP adresini girip değişiklikleri uygula diyoruz. Gerekli portları ekledikten sonra işlem tamam!!

Levent Ergün'nün videosunu izleyerek de port açma işlemini yapabilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=7kLTw3n4VK8

• Yeni bu modemden aldım. Ama bir türli ip almıyor. Başka bir modem var telefon kablosunu bağladıktan 10 sn sonra ip alıyor. Ne tür bir ayar yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Yeni bu modemden aldım. Ama bir türli ip almıyor. Başka bir modem var telefon kablosunu bağladıktan 10 sn sonra ip alıyor. Ne tür bir ayar yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

modem kurulumunu yaptınız mı ? IP almamadan kastınızı anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Yeni bu modemden aldım. Ama bir türli ip almıyor. Başka bir modem var telefon kablosunu bağladıktan 10 sn sonra ip alıyor. Ne tür bir ayar yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

Telefon kablosu ile bağlantı olmuyor. ADSL ışığı yavaş yavaş yanıp sönüyor. Başka bir modeme telefon kablosunu taktığımda 10 snde bağlantı kuruluyor. Eğer ayarlardan halledemezsem servise götürmeyi düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Telefon kablosu ile bağlantı olmuyor. ADSL ışığı yavaş yavaş yanıp sönüyor. Başka bir modeme telefon kablosunu taktığımda 10 snde bağlantı kuruluyor. Eğer ayarlardan halledemezsem servise götürmeyi düşünüyorum.

normalde adsl hattını bağladıktan sonra biraz bekleyin, adsl ışığının sabit yanıyor şeklini alması lazım, en kötü birkaç dakika bekleyin,ardından ayarlar yapılıyor. asus istanbul servise götürme şansınız varsa hemen bakıp hallederler olmadı direk yenisiyle değişirler

bir de kurulum ile alakalı şöyle bir video var

http://www.youtube.com/watch?v=14AlYsz6JMA&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 13 Mayıs 2013; 12:07:14 >
  • Çok bekledim ama ışık yanıp yanıp sönüyor. ilk başlarda kabloda sorun var sandım. kabloyu yeniledim bağlandı. sonra yeniden bağlanmayı denedim uzun süre bağlanmadı. bu yüzden başka modemi denemek aklıma geldi. Ankarada da teknik servis varmış. Onlara götürmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Çok bekledim ama ışık yanıp yanıp sönüyor. ilk başlarda kabloda sorun var sandım. kabloyu yeniledim bağlandı. sonra yeniden bağlanmayı denedim uzun süre bağlanmadı. bu yüzden başka modemi denemek aklıma geldi. Ankarada da teknik servis varmış. Onlara götürmeyi düşünüyorum.

istanbula gönderebilirsiniz ücretsiz kargo ile şöyle bir servisi var asusun. ankara servisi networklere bakmıyor ya da istanbula gönderiyor diye hatırlıyorum.

veya henüz 1-2gün aldıysa alalı aldığınız yere de verme şansınız olabilir sanırım, bazı yerler direk alıyor veya değişim yapabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 13 Mayıs 2013; 15:10:33 >
  • Çok teşekkür ederim. Hepsiburada'dan almıştım 10 günü geçti. Anakara'dakine bi telefon edip sorayım ilgilenmiyolarsa söylediğiniz gibi istanbul'a gönderirim.
  • teşşkür kolaylıkla açtım...
    test içinde bu programla kolaylıkla test edebilrisiniz...
    http://www.pcwintech.com/simple-port-tester

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Ağustos 2013; 23:27:03 >
  • utorrent için port açmak istiyorum.yalnız bu modem için yapılan port ayarları,airties dan daha karışık gibi geldi bana.utorrent için gereken port ayarlarını basitçe anlatabiliriz misiniz rica etsem?
  • DHCP Statik IP Tablosunda bi' şey yazmıyor hangi adımları atmam gerekiyor ? Port işlemi internet hızımı yükseltir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 13 Mart 2014; 1:44:46 >
  • Bu modemi dün aldım ve port acmak ugrastirir derken bu konuya rastladım. İlaç gibi geldi, tesekkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hortlatıcam ama Mac adresi Wan arabirim cıkıs portu lan ip yi neye gore belırlıyecez.?
  • Arkadaşlar wi-fi şifresi koyamıyorum ben en basitinden 5 haneli şifre koymak istiyorum birşeyler yapıyorum ama belirttiğim şifre ile girince bağlanamıyor yardımlar için şimdiden teşekkürler.
  • konuyu canlandırıcam bende :) bendede bu modemden var ve dvr karyıt çihazıma port açmam lazım mac adresi istiyor ancak dvr kayıt cihazının mac adresine ulaşamıyorum ?
  • hey kullanıcısına yanıt
    Sa Kardeşim Çok İyi Analtmışsın Ama Bendede Asus Dsln-N10E modem var bunun aynısı nerdeyse ama ne yaptıysam ettiysemde port açamadım tüm güvenlik duvarı felan kapalı virüs programı felan ama olmuyor ip sabitledim gene olmuyor bn açıyorum portu örnek (25565) minecraftın portunu mac adresi felan yazılı doğru ama
    port testidne kapalı diyor ne hikmetse nolur bi yardım et ts3 açacam port gerek ama olmuyor tw veririm istersen bi yardım et krdeş..

Kolay Gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: BronaLayf

Sa Kardeşim Çok İyi Analtmışsın Ama Bendede Asus Dsln-N10E modem var bunun aynısı nerdeyse ama ne yaptıysam ettiysemde port açamadım tüm güvenlik duvarı felan kapalı virüs programı felan ama olmuyor ip sabitledim gene olmuyor bn açıyorum portu örnek (25565) minecraftın portunu mac adresi felan yazılı doğru ama
    port testidne kapalı diyor ne hikmetse nolur bi yardım et ts3 açacam port gerek ama olmuyor tw veririm istersen bi yardım et krdeş..

Kolay Gelsin

Yukarda paylastigin asli bana ait olmayan video var o videonun sahibinden yola cikarak ayarlari paylastim zaten, videoyu izleyerek kontrol edwbilir misiniz?

• hey kullanıcısına yanıt
    Kardeşim adamın yaptığı herşeyi yaptım ne yaptıysam ettiysem olmadı ip sabitlemeyi başardım mac adresini ekledim portları düzgün açtım ama ne hikmetse port kontrolü yaptığımda kapalı gözüküyor.. Kafayı yiyeceğim ya tw verebilirim bakrsan mutlu olurum..

Kolay Gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BronaLayf

Kardeşim adamın yaptığı herşeyi yaptım ne yaptıysam ettiysem olmadı ip sabitlemeyi başardım mac adresini ekledim portları düzgün açtım ama ne hikmetse port kontrolü yaptığımda kapalı gözüküyor.. Kafayı yiyeceğim ya tw verebilirim bakrsan mutlu olurum..

Kolay Gelsin...

Farkli bir port dener misiniz ? Bazi portlarin internet saglayici tarafindan yonlendirmesi kapatilabiliyor diye duymustum

• üstadım benim şöyle bir sıkıntım var. Yıllardır Airties rt-205 modemini kullanıp dükkanımdaki kamera sistemini uzaktan izleyebiliyordum.
    2 gün önce konuya ismi geçen Asusun DSL-N12E modelini aldım. Gayet başarılı bir cihaz. Ama gel gelelim şu 2 günü bana hayatı zindan etti.

şimdi resimlede yaptığım işi paylaşıcam ben nerde hata yada nerde yanlış bir şey yapıyorum bana yardımcı olursan dile benden ne dilersen

Airties modemimdeki NAT menüsü ayarı

Buda ASUS DSL-N12E NAT menüsü ayarı

Asusta bu ayarların hepsini TCP olarakta yaptım yinede çalışmıyor. uzaktan bağlanamıyorum kamera sistemime
    gözden kaçırdığım bir konu var sanırım. Lütfen yardımcı olun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.