- x
ASUS DSL-N12E,DSL-N10E ADSL Modem Port Açma Kılavuzu
23 Cevap14023 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3293 Mesaj
16 Nisan 2013; 11:13:22 

Öncelikle Levent Ergünün youtube taki paylaşımı için teşekkürler, ben de onun üzerinden ilerleyip aşağıdaki mini klavuzu hazırladım.

Yapılacak işlemler basit, öncelikle port açmak istediğimiz cihaza sabit IP veriyoruz ve ardından gerekli portları açıyoruz :)

Port Açmak istediğimiz cihaza statik IP vereceğiz
Ag yönetıminden LAN'a, ardından DHCP Statik IP ayarlarına giriyoruz.
Aşağıdaki ekranda, hangi cihaz için port açmak istiyorsak onun IP adresi ve Mac adresini yazarak Ekle diyoruz.

0

Sonrasında yapacağımız işlem port yönlendirme. Asusta sanal sunucu olarak geçmekte.
Gelişmiş'ten NAT'a, ardından Sanal Sunucu'ya giriyoruz menulerden.

-1

Burada kullanıc tanımlı hizmeti seçiyoruz,geri kalan işlemler oldukça kolay,

Adı kısmına istediğimiz ismi veriyoruz.

Ardından protokol, çıkış portu ve local yani yerel port u giriyoruz. Son kısma iste Port açmak istediğimiz cihaz veya bilgisayarımızın IP adresini girip değişiklikleri uygula diyoruz. Gerekli portları ekledikten sonra işlem tamam!!

Levent Ergün'nün videosunu izleyerek de port açma işlemini yapabilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=7kLTw3n4VK8

1328 Mesaj
12 Mayıs 2013; 18:28:56 

Yeni bu modemden aldım. Ama bir türli ip almıyor. Başka bir modem var telefon kablosunu bağladıktan 10 sn sonra ip alıyor. Ne tür bir ayar yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

3293 Mesaj
13 Mayıs 2013; 9:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

Yeni bu modemden aldım. Ama bir türli ip almıyor. Başka bir modem var telefon kablosunu bağladıktan 10 sn sonra ip alıyor. Ne tür bir ayar yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

modem kurulumunu yaptınız mı ? IP almamadan kastınızı anlamadım.

1328 Mesaj
13 Mayıs 2013; 9:40:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hey

modem kurulumunu yaptınız mı ? IP almamadan kastınızı anlamadım.

Telefon kablosu ile bağlantı olmuyor. ADSL ışığı yavaş yavaş yanıp sönüyor. Başka bir modeme telefon kablosunu taktığımda 10 snde bağlantı kuruluyor. Eğer ayarlardan halledemezsem servise götürmeyi düşünüyorum.

3293 Mesaj
13 Mayıs 2013; 11:01:43 

quote:

Telefon kablosu ile bağlantı olmuyor. ADSL ışığı yavaş yavaş yanıp sönüyor. Başka bir modeme telefon kablosunu taktığımda 10 snde bağlantı kuruluyor. Eğer ayarlardan halledemezsem servise götürmeyi düşünüyorum.

normalde adsl hattını bağladıktan sonra biraz bekleyin, adsl ışığının sabit yanıyor şeklini alması lazım, en kötü birkaç dakika bekleyin,ardından ayarlar yapılıyor. asus istanbul servise götürme şansınız varsa hemen bakıp hallederler olmadı direk yenisiyle değişirler

bir de kurulum ile alakalı şöyle bir video var

http://www.youtube.com/...sz6JMA&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 13 Mayıs 2013; 12:07:14 >

1328 Mesaj
13 Mayıs 2013; 14:41:14 

Çok bekledim ama ışık yanıp yanıp sönüyor. ilk başlarda kabloda sorun var sandım. kabloyu yeniledim bağlandı. sonra yeniden bağlanmayı denedim uzun süre bağlanmadı. bu yüzden başka modemi denemek aklıma geldi. Ankarada da teknik servis varmış. Onlara götürmeyi düşünüyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: @hey Bu mesaja 1 cevap geldi.

3293 Mesaj
13 Mayıs 2013; 15:09:31 

quote:

Çok bekledim ama ışık yanıp yanıp sönüyor. ilk başlarda kabloda sorun var sandım. kabloyu yeniledim bağlandı. sonra yeniden bağlanmayı denedim uzun süre bağlanmadı. bu yüzden başka modemi denemek aklıma geldi. Ankarada da teknik servis varmış. Onlara götürmeyi düşünüyorum.

istanbula gönderebilirsiniz ücretsiz kargo ile şöyle bir servisi var asusun. ankara servisi networklere bakmıyor ya da istanbula gönderiyor diye hatırlıyorum.

veya henüz 1-2gün aldıysa alalı aldığınız yere de verme şansınız olabilir sanırım, bazı yerler direk alıyor veya değişim yapabiliyor

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 13 Mayıs 2013; 15:10:33 >

1328 Mesaj
13 Mayıs 2013; 20:47:13 

Çok teşekkür ederim. Hepsiburada'dan almıştım 10 günü geçti. Anakara'dakine bi telefon edip sorayım ilgilenmiyolarsa söylediğiniz gibi istanbul'a gönderirim.

Bu mesajda bahsedilenler: @hey

2029 Mesaj
10 Ağustos 2013; 23:25:34 

teşşkür kolaylıkla açtım...
test içinde bu programla kolaylıkla test edebilrisiniz...
http://www.pcwintech.com/simple-port-tester

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Ağustos 2013; 23:27:03 >

2664 Mesaj
28 Ağustos 2013; 15:04:30 

utorrent için port açmak istiyorum.yalnız bu modem için yapılan port ayarları,airties dan daha karışık gibi geldi bana.utorrent için gereken port ayarlarını basitçe anlatabiliriz misiniz rica etsem?

Bu mesajda bahsedilenler: @hey

834 Mesaj
13 Mart 2014; 0:38:23 

DHCP Statik IP Tablosunda bi' şey yazmıyor hangi adımları atmam gerekiyor ? Port işlemi internet hızımı yükseltir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 13 Mart 2014; 1:44:46 >

PIN : 2AF3E476

1453 Mesaj
25 Mart 2014; 18:50:15 

Bu modemi dün aldım ve port acmak ugrastirir derken bu konuya rastladım. İlaç gibi geldi, tesekkler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

| Core i7 4770K | MSI Z87 GD-65 Gaming | EVGA GeForce GTX 780 SuperClocked ACX Cooler| Corsair Vengeance® Pro Series 2x4GB (2400Mhz OC) | 2 x 128GB OCZ Vector Raid0 • MACH-XTREME 120GB MX-DS FUSİON + WD Caviar Black 1 TB 32 MB 7200 RPM | ASUS VG248 24" LED 144Hz | Akasa Venom Voodoo | Zalman Z11 Plus | XFX Pro 850W XXX Edition | Creative İnspire T3130 2+1 | Razer Blackshark 2.0 Battlefield 3 Edition | Logitech G105 | Corsair M60 | Razer Battlefield 3 Scarab Mouse Pad|

499 Mesaj
8 Nisan 2014; 13:25:10 

hortlatıcam ama Mac adresi Wan arabirim cıkıs portu lan ip yi neye gore belırlıyecez.?

Company of Heroes 2 Football Manager 2010 Left dead 4 2 hepsi 40 lira.

1347 Mesaj
8 Nisan 2014; 22:08:00 

Arkadaşlar wi-fi şifresi koyamıyorum ben en basitinden 5 haneli şifre koymak istiyorum birşeyler yapıyorum ama belirttiğim şifre ile girince bağlanamıyor yardımlar için şimdiden teşekkürler.

199 Mesaj
4 Mayıs 2014; 14:12:17 

konuyu canlandırıcam bende :) bendede bu modemden var ve dvr karyıt çihazıma port açmam lazım mac adresi istiyor ancak dvr kayıt cihazının mac adresine ulaşamıyorum ?

28 Mesaj
16 Temmuz 2014; 15:19:42 

Sa Kardeşim Çok İyi Analtmışsın Ama Bendede Asus Dsln-N10E modem var bunun aynısı nerdeyse ama ne yaptıysam ettiysemde port açamadım tüm güvenlik duvarı felan kapalı virüs programı felan ama olmuyor ip sabitledim gene olmuyor bn açıyorum portu örnek (25565) minecraftın portunu mac adresi felan yazılı doğru ama
port testidne kapalı diyor ne hikmetse nolur bi yardım et ts3 açacam port gerek ama olmuyor tw veririm istersen bi yardım et krdeş..

Kolay Gelsin

3293 Mesaj
16 Temmuz 2014; 17:48:47 

quote:

Orijinalden alıntı: BronaLayf

Sa Kardeşim Çok İyi Analtmışsın Ama Bendede Asus Dsln-N10E modem var bunun aynısı nerdeyse ama ne yaptıysam ettiysemde port açamadım tüm güvenlik duvarı felan kapalı virüs programı felan ama olmuyor ip sabitledim gene olmuyor bn açıyorum portu örnek (25565) minecraftın portunu mac adresi felan yazılı doğru ama
port testidne kapalı diyor ne hikmetse nolur bi yardım et ts3 açacam port gerek ama olmuyor tw veririm istersen bi yardım et krdeş..

Kolay Gelsin

Yukarda paylastigin asli bana ait olmayan video var o videonun sahibinden yola cikarak ayarlari paylastim zaten, videoyu izleyerek kontrol edwbilir misiniz?

28 Mesaj
18 Temmuz 2014; 20:53:29 

Kardeşim adamın yaptığı herşeyi yaptım ne yaptıysam ettiysem olmadı ip sabitlemeyi başardım mac adresini ekledim portları düzgün açtım ama ne hikmetse port kontrolü yaptığımda kapalı gözüküyor.. Kafayı yiyeceğim ya tw verebilirim bakrsan mutlu olurum..

Kolay Gelsin...

3293 Mesaj
19 Temmuz 2014; 9:04:10 

quote:

Orijinalden alıntı: BronaLayf

Kardeşim adamın yaptığı herşeyi yaptım ne yaptıysam ettiysem olmadı ip sabitlemeyi başardım mac adresini ekledim portları düzgün açtım ama ne hikmetse port kontrolü yaptığımda kapalı gözüküyor.. Kafayı yiyeceğim ya tw verebilirim bakrsan mutlu olurum..

Kolay Gelsin...

Farkli bir port dener misiniz ? Bazi portlarin internet saglayici tarafindan yonlendirmesi kapatilabiliyor diye duymustum

584 Mesaj
20 Temmuz 2014; 18:34:30 

üstadım benim şöyle bir sıkıntım var. Yıllardır Airties rt-205 modemini kullanıp dükkanımdaki kamera sistemini uzaktan izleyebiliyordum.
2 gün önce konuya ismi geçen Asusun DSL-N12E modelini aldım. Gayet başarılı bir cihaz. Ama gel gelelim şu 2 günü bana hayatı zindan etti.

şimdi resimlede yaptığım işi paylaşıcam ben nerde hata yada nerde yanlış bir şey yapıyorum bana yardımcı olursan dile benden ne dilersen

Airties modemimdeki NAT menüsü ayarı
0

Buda ASUS DSL-N12E NAT menüsü ayarı
0

Asusta bu ayarların hepsini TCP olarakta yaptım yinede çalışmıyor. uzaktan bağlanamıyorum kamera sistemime
gözden kaçırdığım bir konu var sanırım. Lütfen yardımcı olun

Intel i5 2500k / Asus maximus IV extrem-Z / Corsair Force Gt 120GB SSD / Gskill sniper 4*4=8gb 1600mhz / Zotac Gtx-470 Amp! / Noctua NH-d14 soğutucu / Cooler Master 650w-54amper PSU / HP x2301 Full Hd Led / Logitech x540 5+1 speaker / Logitech MX 3200 klavye-mouse / 2 Adet Logitech F-710

584 Mesaj
21 Temmuz 2014; 16:29:19 

Arkadaşlar sorunu ben çözdüm. Asus müşteri hizmetlerine sesleniyorum burdan. Ordaki teknik destek verenlerin çoğunluğu hiç birşey bilmiyor. Bana diorki d.h forumdan baktım böyle böyle yapmanız gerekir die bu konudaki yazılanları bana okuyor. Sizin kazandığınız paralar haram ya.

Ben olayı çözdüm. Benim gibi kafayı yiyen arkadaşlarıma burdanda yardımcı olurum.

Intel i5 2500k / Asus maximus IV extrem-Z / Corsair Force Gt 120GB SSD / Gskill sniper 4*4=8gb 1600mhz / Zotac Gtx-470 Amp! / Noctua NH-d14 soğutucu / Cooler Master 650w-54amper PSU / HP x2301 Full Hd Led / Logitech x540 5+1 speaker / Logitech MX 3200 klavye-mouse / 2 Adet Logitech F-710

28 Mesaj
21 Temmuz 2014; 22:56:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hey

Farkli bir port dener misiniz ? Bazi portlarin internet saglayici tarafindan yonlendirmesi kapatilabiliyor diye duymustum

Ts3'ün Portlarını da denedim olmuyor hiçbir şekilde tw verem sana çözümü bul kardeş kafayı yiyeceğim ya para verdiğim şeyi kullanamıyorummmm!!! :(:(:(

28 Mesaj
21 Temmuz 2014; 22:57:55 

quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

Arkadaşlar sorunu ben çözdüm. Asus müşteri hizmetlerine sesleniyorum burdan. Ordaki teknik destek verenlerin çoğunluğu hiç birşey bilmiyor. Bana diorki d.h forumdan baktım böyle böyle yapmanız gerekir die bu konudaki yazılanları bana okuyor. Sizin kazandığınız paralar haram ya.

Ben olayı çözdüm. Benim gibi kafayı yiyen arkadaşlarıma burdanda yardımcı olurum.

quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

Bana Bir Yardımcı Olsan Bendede Açılmıyor Şu Porttt!!!!! :(:(:( Tw verebilirimmm!!!!!!!!!

112 Mesaj
11 Eylül 2014; 0:06:35 

arkadaşlar bu modemi aldım kullanıyorum şimdilik bir sorun fakat port nasıl açılıyor biliyormusunuz? (torrent port açma)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Modem » ASUS DSL-N12E,DSL-N10E ADSL Modem Port Açma Kılavuzu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391