Şimdi Ara

Sony DSC-HX300 iyimi yoksa canon 600 D mi almalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
0
Favori
24.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bütçem 1400 fotograf çekmeyi severim herzaman telefonumla güzel kareler yakalamayı sevmişimdir ama hiçbir zaman ileri düzey fotografçılık düşünmedim ve doğal olarak makineler hakkında ufacık bir bilgim bile bulunmuyor sadece alacağım makine beni en az bir kaç yıl idare etsin istiyorum bu makine hoşuma gitti fiyat olarakta bana uygun fakat kime sorduysam canon dan şaşma dedi ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
    baktığım makinehttp://www.sony.com.tr/product/dsc-h-series/dsc-hx300
    Birde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLi169 -- 16 Nisan 2013; 1:07:26 >

• 600 D pro bir cihaz, Sony hx300 ise kompakt pro diyebileceğimiz bir cihaz,bence Canon'a hiç bulaşma zira cihaz ağırlık ve aksesuar gerektirdiği için ek lens vs.gibi gideri hiç bitmeyecek son derece masraflı bir tercihtir...

diğer taraftan Sony hx300;zeiss sonnar t lensiyle gerek video kaydındaki başarısı,gerek gece çekimlerindeki başarısı gerek manuel müdahelelere her türlü cvb veren, son derece güçlü optik zoom sahip 50* optik ( mükemmel bir rakamdır) çok iyi bir seçim olacaktır...min 200 lirada sana kalacaktır...
  • istediklerin neler zoom,video ,düşük ışıkta iyi çekim,boyut.

genel olarak gündüz ışığın bol olduğu yerlerde çekim yapıp kaliteli video çekerim yüksekde zoom olsun dersen hx300 daha iyi.
    düşük ışık ev içi çekiminde çekim yaparım zoom önemli değil dersen 600d veya nexf3 alman daha iyi düşük ışık çekimi için hx300 vasat.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 9 Mayıs 2013; 10:03:41 >
  • Fotograf makinasinin algiliyicisi yani sensor boyutu ne kadar buyukse o oranda da kaliteli fotografi algilar bir lens in araligi ne kadar coksa bozulma o kadar cok olur. optiktigin kurali budur
    Bence sensor ve optik konularini marka gozetmeksizin inceleyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 31 Temmuz 2013; 1:28:39 >
  • 40D ile bu keskinliği yakalayamıyorsan suç 40D'de değil...
    Aynı paraysa hiç düşünmeden 600D.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 31 Temmuz 2013; 1:33:32 >
  • Yanlis anlasilma olmasin ama ben hayatim boyunca 400 iso nun ustune cikmadim cunku 400 iso ustu film gormedim. Eski ustalar ne fotografciymis ki ellerinde kisitli imkanlar ile mukemmel fotograflar cekmisler. Simdikilere fotograf sanatcisi demesek te sayisal resim sanatcisi desek. Cek 1000 resim eve gel PS ile oyna bunun adida fotogtaf mi sizce

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 31 Temmuz 2013; 1:28:55 >
  • Yazis ve hitap tarzinizi begenmedigim ve beni tanimadan on yargili oldunuz icin size cevap verme nezaketini gostermedigim icin ozur dilerim

Size hayatta basarilar dilrrim

Saygilarimla

Not
    Iso konusunu size cevap olarak yazmamistim

• quote:

Orijinalden alıntı: nomenklatura

ozturert,deneyimin yok belli ki,o yüzden 40d nin suçu yok demişsin :)
    hiç oldu mu 40d ,olduysa daha keskin fotoğraflarını yukle görelim.

40d 800 isoda bile dağılıyordu.

40D ISO800'de bile dagiliyordu ama HX300 super oyle mi?
    40D'nin 10MPlik dosyalarini her ISO degerinde 20MP'ye buyut gene HX300'den iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

40D'nin 10MPlik dosyalarini her ISO degerinde 20MP'ye buyut gene HX300'den iyi olur.

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 9 Mayıs 2013; 10:04:11 >

• quote:

quote:

quote:

Farazi konuşuyorsunuz yine,deneyiminiz yok belliki.
    ben elimde örnek ve 2yıl 40d kullanmış olarak deneyimle geldim.
    lütfen varsa kanıtınız sunun,yoksa insanların kafasını karıştırmayın.

bende almayı düsünüyorum hx300 tavsiye edebilirmisiniz hocam 3 adet piyasada 50 optikli makine var canon sx50 ve fuji sl1000

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 9 Mayıs 2013; 10:04:22 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 31 Temmuz 2013; 1:29:16 >
  • quote:

quote:

quote:

Farazi konuşuyorsunuz yine,40d deneyiminiz yokmuş demekki
    ben elimde örnek ve 2yıl 40d kullanmış olarak deneyimle geldim.
    lütfen varsa kanıtınız sunun,yoksa insanların kafasını karıştırmayın.

Imzamdaki siteye girip bakabilirsin

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomenklatura -- 9 Mayıs 2013; 10:04:37 >
  • bence 2 farklı segment makina söz konusuysa tercih tamamen kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda yapılmalı
    DSLR tabi ki tartışmasız daha yüksek imaj kalitesine sahiptir.. bunun aksini konuşmak bu forumdakilerin bilgisine hakaret olur..
    diğer taraftan aradaki fark ancak o farkı arayanların aradığı kadardır (biraz entel gibi göründü bu cümle ama toparlayamadığımdan böyle çıktı)..
    bugün cep telefonları ile çekilen harika fotoğraflar var.. ve bu fotoğrafları kendisine yeterli bulanlar var

Sonyhx300 e baktım şimdi.. 1200 optik zoom koymuşlar.. yuh.. :) ne hale gelmiş dslr like pazarı..
    o makina ile 1200mm de çektiğim fotoğraf beni kesinlikle mutlu etmez mesela.. hatta öyleki 70-300 lensimi bile 300 de kullandığımda çıkan netice zaman zaman canımı sıkıyor..
    ama onu yeterli görenlerde DSLR alacağına DSLR like alsınlar.. hem koca çantalar dolusu ekipman derdinden kurtulurlar..hemde uzun vade de gerçekten ciddi tasarruf yapmış olurlar.

• Arkadaşlar.
    Ben filmli makine döneminde de SLR kullanmış bir olarak. Fotoğrafçılık dürtülerinin artması sonucu tekrar DSLR e dönüş yaptım. Zamanın parası 2.500 TL makineye para verdim. Telesi portresi filtresi derken 3.500-400 TL yi buldu. Ama oda yetmedi. Yok kit lensi değiştir. Yok 1.8 de yetmez 1.4 portre lensi, yoknormali olmaz G serisi Tele lensi derken bir o kadar daha masraf yapmak lazım. Koca bir çanta 5-6 tane lens. Bi ton ağırlık ve angarya Duruma göre lens değiştir. Hepsini yanında taşı.
    Değdi mi hayır değmedi. Eskiden filmli makinede SLR kalitesini gösteriyordu. Çünkü Kompakt makine tek bi ayarda tek bir açı ile çekiyordu. Siz anca flaşı açıp kapatmaya karar veriyordunuz.
    Ama şimdiki kompakaklar öylemi. Manuel modlar dan, HDR'a Panoromikten, Iso ya nerdeyse Proflardan çok işlev var artık.
    O yüzden baktım ki ben makineye az geliyorum. Çektiğim fotoğraflara baktım DSLR gerçekten şartmı? Değil? Başka bir yazıda da yazdığım gibi 18 kişilik Mercedes Sprinter almışsınız ama 3 kişiden fazla taşımamışsınız. Veya diyelim 2 yılda 2 kere 10 kişi binmiş. Bunun için hergün o aracı taşımaya o masrafa gerek varmı?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.