Şimdi Ara

Yurtdısı ıphone 5 im bozuldu 1 yıl garanti muhabbeti varmı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
15.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: gduman

Cattik! Anladim kafan cok basiyorda o yuzden anlamiyorsun. Gelmis bana turkiyenin garanti sartlarini veriyorsun! Ben turkiyede degisim yaptim dedim mi? Hayir! Turkiyede apple store var ki? Hayir! O zaman banane turkiyenin garanti sartlarindan neyin kafasini yasiyorsun acaba! Elindeki cihazin model numarasi baska ulkede de kullaniliyorsa gider garantiden yararlanirsin. Bakiniz benim 4s i degistirmem. Yok numara yok ise ki iphone 5 ile bu degisim adam akilli yayilmaya basladi. O zaman garantiden yararlanamazsin. Bunun aynisini gecen ay konustugum arkadasin mesajinada yazdim. Ve bu da nisandan bu yana olusan degisim ile alakali! Bunu anlamak zor degil, ama sende haklisin kafan cok basiyor ya ondan olmuyor. Az calistir saksiyi az!

Bu da sana son mesajim. Ister 1 kez alintila ister 100. Bundan sonra alacagin cevap budur

Ya hay allahim ya senin ciddi sorunlarin var abicim o yolladigim sartlar uluslar arasi al buda amerikada ki garanti sartlari ayni sey yaziyo oku birazda hem dusuncelerin hemde kultrun artar al oku.http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-english.html
    Daha da bos konusma bi zahmet arastir oku gel oyle cevap yaz bana senin bos mesajlarinin hepsini ben duzeltemem. Bana da ettigin laflara dikkat et hem bos konusuyosun hem gelmis neyin kafasini yasiyosun diyosun! Daha da uzatma cok bilmis gbi konusuyosun ama hepsi bos faso fiso

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Legendary!

quote:

Orijinalden alıntı: gduman

Cattik! Anladim kafan cok basiyorda o yuzden anlamiyorsun. Gelmis bana turkiyenin garanti sartlarini veriyorsun! Ben turkiyede degisim yaptim dedim mi? Hayir! Turkiyede apple store var ki? Hayir! O zaman banane turkiyenin garanti sartlarindan neyin kafasini yasiyorsun acaba! Elindeki cihazin model numarasi baska ulkede de kullaniliyorsa gider garantiden yararlanirsin. Bakiniz benim 4s i degistirmem. Yok numara yok ise ki iphone 5 ile bu degisim adam akilli yayilmaya basladi. O zaman garantiden yararlanamazsin. Bunun aynisini gecen ay konustugum arkadasin mesajinada yazdim. Ve bu da nisandan bu yana olusan degisim ile alakali! Bunu anlamak zor degil, ama sende haklisin kafan cok basiyor ya ondan olmuyor. Az calistir saksiyi az!

Bu da sana son mesajim. Ister 1 kez alintila ister 100. Bundan sonra alacagin cevap budur

Ya hay allahim ya senin ciddi sorunlarin var abicim o yolladigim sartlar uluslar arasi al buda amerikada ki garanti sartlari ayni sey yaziyo oku birazda hem dusuncelerin hemde kultrun artar al oku.http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-english.html
    Daha da bos konusma bi zahmet arastir oku gel oyle cevap yaz bana senin bos mesajlarinin hepsini ben duzeltemem. Bana da ettigin laflara dikkat et hem bos konusuyosun hem gelmis neyin kafasini yasiyosun diyosun! Daha da uzatma cok bilmis gbi konusuyosun ama hepsi bos faso fiso

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar 1.5 yıl once Amsterdam'dan almış oldugum iPhone 5 cihazımı arızadan dolayı ( batarya ölmesi + ust ekran arasinin açılması ) tamir veya degisim icin yurt disina almis oldugum apple stora göndereceğim . Gönderirken gümrükte bir sıkıntı olurum? Hangi kargo/posta şirketini tavsiye edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slotz brick

Arkadaslar 1.5 yıl once Amsterdam'dan almış oldugum iPhone 5 cihazımı arızadan dolayı ( batarya ölmesi + ust ekran arasinin açılması ) tamir veya degisim icin yurt disina almis oldugum apple stora göndereceğim . Gönderirken gümrükte bir sıkıntı olurum? Hangi kargo/posta şirketini tavsiye edersiniz.

Apple care hizmetimi satın aldınız? Garanti süresi normalde 1 yıldır da. Gönderirken sorun olmaz , fakat geri kargo ile alamazsınız gümrüğe takılır , garantiye gitmiş felan dinlemezler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet , macbookpro ve iphone için applecare hizmeti satın almıştım. Bugun ups ile gönderdim telefonu. imei, btk ya kendi pasaportuma kayıtlı olduğu için bir sıkıntı olmaz umarım. Çünkü değişim / tamir belgesiyle beraber gönderecekler.
  • Beyler Ekim 2013 de Usa den aldığım 5s im de sağ üst köşede , ekrana basınca çöküklük oluşuyor, ekranın altı boş gibi. Daha önce Zorlu ile konustum, usa cihazı ve anten yapılarının farklı olmasından dolayı garanti kapsamında olmadığını söylediler. İzmirdeyim ve genpaya yönlendirdiler. Bugun İzmir,Çankaya Genpaya gittim; çalışan bayan normal koşullarda değişim (para almadan) yapılması gerektiğini ve bunu İstanbul Zorlu center ın yaptığını belirtti ve ilave etti sadece avrupa cihazları değiştiriyorlarmıs. Çin ve USA den alınmıs cihazları garanti kapsamında değerlendirmiyorlarmıs. Ne diyosunuz Zorlu centerdan randevu alsam bi işe yarar mı?

Not: USA e gitme şansım da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navigator_ -- 22 Ağustos 2014; 12:07:41 >
  • malesef usa cihazına türkiye apple storede bakmıyorlar kendim bizaat gidip telefonumu gösterdim imei numarasına baktı ve amerikan cihazı oldugu için herhangi birşey yapamayacaklarını söylediler
  • son durum ne arkadaşşlar yurtdışı iphone 5s in son 50 günü kaldı elimde patladımı bu kimse ilgilenmiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alarma

son durum ne arkadaşşlar yurtdışı iphone 5s in son 50 günü kaldı elimde patladımı bu kimse ilgilenmiyor?

Geçmiş olsun hocam, cihazını bıraktığın yer kurcalayıp içine işlem yaptıysa zaten gönderdiğindede sana yetkesiz müdahale diyip yüksek fiyat çıkartacaklar, eğer tanıdığın sağlam güzel bir servis varsa götür göster derim, belki O 500 600 lira çıkan masraf 200 250 halledilecek, ama dediğim gibi hem servis güvenilir olacak hemde işinde üst düzey olacak Bende usa falan göndermeye hiç uğraşma çok geçmiş olsun :(

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Beyler Ekim 2013 de Usa den aldığım 5s im de sağ üst köşede , ekrana basınca çöküklük oluşuyor, ekranın altı boş gibi. Daha önce Zorlu ile konustum, usa cihazı ve anten yapılarının farklı olmasından dolayı garanti kapsamında olmadığını söylediler. İzmirdeyim ve genpaya yönlendirdiler. Bugun İzmir,Çankaya Genpaya gittim; çalışan bayan normal koşullarda değişim (para almadan) yapılması gerektiğini ve bunu İstanbul Zorlu center ın yaptığını belirtti ve ilave etti sadece avrupa cihazları değiştiriyorlarmıs. Çin ve USA den alınmıs cihazları garanti kapsamında değerlendirmiyorlarmıs. Ne diyosunuz Zorlu centerdan randevu alsam bi işe yarar mı?

Not: USA e gitme şansım da yok.

Sizede çok geçmiş olsun eski tarihi açmak gibi olacak ama, cihazında darbe falan yoksa gönder istanbulda tabıdığın birine değiştirtsin en basiti bu

• Hocam ürün USA den alınma, ben apple zorlu ile konustum,anten yapıları farklı değişim olmaz dediler. 1 senelik garantim aralık 6 da bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Hocam ürün USA den alınma, ben apple zorlu ile konustum,anten yapıları farklı değişim olmaz dediler. 1 senelik garantim aralık 6 da bitiyor.

Vay yalancı ....ler anten yapısı ne alakaymış,
    Valla hocam ozaman yapacak bişey kalmıyo usa ya göndermekten başka, üzücü bir durum Gitmek gibi durumunda yoksa Burada kendin yaptıracaksın ozaman

• Amerika Iphone 5 kullanıcısıyım, benim de telefonum üst tuşunda sorun var ve değişim programına uyuyor. Zorlu Center Amerikan modeli diye bakamayız ama Avrupa'dan değiştirebilirsiniz dedi. Bu haftasonu Fransa'ya giden bir arkadaşıma telefonu verip değiştirmeyi denemesini isteyeceğim. Gelişmeleri yazarım..
  • 2013 kasım ayında tayland iphone 5s aldım 1 yıl uluslararası garantisi bitti ekran sol üst tarafında bastırınca tık tık ses geliyor önümüzdeki ay hongkong ve taylanda gidiyorum telefonu buralarda değiştirebiliyormuyım yoksa garanti olayı tamamen bittimi?

• arda28 A kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 yıllık garanti bittiyse ücretsiz değiştirmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmudf2

Hocam 1 yıllık garanti bittiyse ücretsiz değiştirmezler.

ücretli değişimi miktarı hakkında bilginiz varmı?
  • arda28 A kullanıcısına yanıt
    Hocam yani Tayland'da Apple Store yok ve oradaki ücreti o yüzden teknik servis belirler. Fakat Hong Kong'da Apple Store'a bir uğrayın derim. Aslında destek sayfasında Apple Store'da iPhone ekran değişim fiyatı yazar normalde fakat Hong Kong'daki mağazalar için bu fiyat yazmıyor. Türkiye'de bu fiyat 380₺ ve diğer ülkelerdeki mağazalarda da buna yakın bir fiyat vardır. Fakat bana kalırsa eğer cihazın işleyişinde problem yoksa uğraşmayın derim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.