Şimdi Ara

YouTube, ilk video kaydının 57. yıl dönümü şerefine bazı videolara 'kaset modu' ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• YouTube, ilk video kaydının 57. yıl dönümü şerefine bazı videolara 'kaset modu' ekledi

İlk ticari video kayıt cihazı olarak kabul edilen Ampex VRX-1000 bundan tam 57 yıl önce ABD'nin Ulusal Radyo ve Televizyon Yayıncıları Birliği toplantısında tanıtılırken, ilk video kaydı da aynı dönemde gün yüzüne çıkmıştı.

Günümüze önemli etkileri olan bu olayı kullanıcılarına farklı bir şekilde anımsatan popüler video servisi YouTube, ilk video kaydının 57. yıl dönümünü şerefine bazı videolara "kaset modu"(VHS mod) olarak adlandırılan yeni bir mod ekledi. Söz konusu mod sayesinde, yüksek çözünürlükteki videoları eski kaset kayıtlarında olduğu gibi izlemek mümkün hale geliyor.

Nostalji yapmaktan hoşlanan kullanıcıların bir hayli hoşuna gidecek olan bu modu aktif hale getirmek için yapılması gereken tek şey ise, videonun hemen altında yer alan ayarlar çubuğundan kaset logosuna tıklamak.

• bravo

• baktım,gördüm,beğenmedim.Bu sefer güldürmedi

• Ben pek bise anlamadim 1.dunya savasinin bile goruntuleri mevcut nerdeyse 100 yil once cekilmis

• Başlığı ilk okuduğumda, youtube'a ilk video kaydının 57. yılı sandım. Düşünüyorum Allah Allahhh 57yıl önce bilgisayar yoktu. Onu bırak ben bile yoktum. Sonra çaktım köfteyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

Ben pek bise anlamadim 1.dunya savasinin bile goruntuleri mevcut nerdeyse 100 yil once cekilmis

TİCARİ amaçla çıkarılmış ilk kamera. yoksa tabiki daha öncede kameralar vardı.

• Eh işte kıvamında.

• quote:

Ben pek bise anlamadim 1.dunya savasinin bile goruntuleri mevcut nerdeyse 100 yil once cekilmis

sanırsam film üzerine değil de, elektronik bir cihaz yardımıyla kaydedilen video.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Video teknolojisi ile sinema farkli seyler. Video elektronik donanimla manyetik banda kaydediliyor, eskiden evde kullandigimiz kasetler. Sinema ise basitce film seridine seri cekilmis fotolardan ibaret. 100yildan eskidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Video teknolojisi ile sinema farkli seyler. Video elektronik donanimla manyetik banda kaydediliyor, eskiden evde kullandigimiz kasetler. Sinema ise basitce film seridine seri cekilmis fotolardan ibaret. 100yildan eskidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.