Şimdi Ara

Çamaşır Makinem Çok Ses Yapıyor Kazanı Düşmüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
226.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çamaşır Makinesi Ses Gürültü Sorunu, Problemi, Nedenleri Ve Çözümleri;

Merhaba Değerli Tüketici Arkadaşlar,
    16 Yıllık Beyaz Eşya Teknisyeni Olarak, Nacizane Bilgi Ve Tecrubelerim Doğrultusunda sizleri Bu Konuda Bilgilendirmeye Çalışacağım.

Öncelikli Hedefim Servis Gerektirmeyecek Kadar Küçük Arza Ve Onarımlar Karşısında Sizlere Neler Yapmanız Gerektiği Konusunda Bilgi Vermek Ve Sizlerin Onaramayacağı Servis Çağırmanız Gerekecek Arzalar Karşısında, Sizleri Nelerin Beklediği Konusunda Sizleri Aydınlatmak.

Çamaşır Makinelerinde Ses Problemi En Sık Karşılaştığımız Arzaların Başında Gelmektedir..!

Arzaları Küçükten Büyüğe Doğru Sıralayalım

AKLA GELEN İLK İHTİMAL ..!

Bir Önceki Yıkamada Ses Yokken Son Yıkamada Aniden Rahatsız Edici Bir Ses Gelmeye Başladıysa,
    Aklımıza İlk Gelen Şey Makinemizin Kazanının Arasına Birşey Kaçmış Ve Sıkışmış Olabileceği İhtimalidir.

Yapmamız Gereken;
    Makinemizi Kapatıp İçindeki Çamaşırları Boşaltıyoruz Ve Makinemizin Kazanını Sağa Sola Elimizle Çeviriyoruz, Çevirdiğimizde Ses Gelmeye Devam Ediyorsa Muhtemelen Makinemizin Kazan Ve Tamburu Arasına Çamaşırlardan Kopan Yada Düşen Bir Cisim Kaçmış Olabilir, İlk Kontrol Edeceğimiz Yer Makinemizin Kapağıyla Kazanı Arasındaki Körük Lastiği Ve Kazanın Arası Burayı Güzelce Kontrol Ediyoruz. Burada Birşey Yoksa Makinemizin Tamburunun Üzerinde Bulunan Minik Su Deliklerine Kanallarına Göz Atıyoruz.

Genellikle İç Çamaşırlarındaki Teller, Fermuar Kırıkları Düğme Parçaları, Ceplerde Unutulan Vida, Çivi, Tel, Bozukpara Gibi Şeylerde Bu Tip Arzalara Neden Açabilir Tabi Ceplerde Unutulan İğne, Vida, Bozuk Paralarda, Ses Sorununa Neden Olur Makine Bir Anda Aniden Ses Yapmaya Başladıysa Korkulacak Birşey Yok Demektir Çünki Çok Büyük Masraf Açmaz Eğer Hemen Müdahele Edilirse.

AKLA GELEN DİĞER BİR İHTİMALSE ?
    Makinemizin Henüz Kazanı Bile Dönmemişken, Daha İçindeki Pis Suyu Boşaltmaya Başladığı Anda Bir Ses Geliyorsa,
    Muhtemelen Pis Suyu Atan Pompa Motoruna Birşey Sıkışmıştır Ve Pervaneye Sürttükçe Ses Yapıyordur,
    Yapmamız Gereken, İçindeki Su Bittikten Sonra Makinenin Alt Köşesindeki Filitre Kapağını Açarak Kontrol Ediyoruz İçinde,
    Vida, Bozuk Para, Tel, Toplu İğne Türü Şeyler Kaçmış Olabilir, Temizledikten Sonra Normale Dönecektir Makine,
    Ama Temizlediğiniz Halde İçinden Birşey Çıkmadıysa Ve Daha Kazan Dönmeden Su Boşaltmaya Başladığı Anda Ses Yapıyorsa
    Pompa Motoru Aşınmadan Dolayı Özelliğini Kaybetmiş Olabilir Ve Değişmesi Gerekebilir, Ponpa Motoru Makine Servise Götürülmeden, Servis Tarafından Evde Değiştirilebilecek Basit Bir Parçadır Çok Aşırı Uçuk Bir Masrafta Çıkarmaz.

Makinemiz Sıkmaya Geçtiğinde Bir Anda Aniden Ses Yapmaya Başladıysa, Sesle Birlikte Sarsıntıda Varsa Ve aynı Zamanda Küt Küt Küt Bir Vurma Sesi Geliyorsa İki İhtimal Vardır 1. İhtimal Makinemizin Ayaklarının Altında Boşluk Vardır Ve Dengede Durmuyordur. 2. İhtimalse Makinemizin Kazanını Taşıyan Amortisörler Kırılmıştır.
    Amortisörler Genelde Aşırı Yükten Kapasite Aşımından Dolayı Zamanla Özelliğini Kaybeder Veya Kırılır.

MAKİNENENİN KAZANININ DÜŞMESİDE GENELLİKLE AMORTİSÖR DEDEDİĞİMİZ PARÇALARIN KIRILMASINDAN KAYNAKLANIR, AMORTİSÖRLER KIRILDIĞI İÇİN MAKİNENİN KAZANI OTOMATİKMEN AŞAĞIYA DÜŞER, KIRIK AMORTİSÖRLE ÇALIŞTIRILMAYA DEVAM EDEN MAKİNE KAZANIN SAĞA SOLA VURMASI NEDENİYLE BAŞKA YERLEREDE ZARAR VEREBİLİR.

Makine Amortisörleri Değişimi Size Çok Büyük Bir Masraf Çıkarmaz,
    Korkulacak Bir Arza Değildir Ve Sıklıkla Karşılaşılır Makine Servise Götürülmeden Yerinde Onarılır.

Makinemizin Özellikle Sıkma Devrine Geçtiğinde İnanılmaz Bir Ses Ve Uğultuyla Birlikte Küt Küt Sesler Gelmesi ?

Çamaşır Makinelerinde Genel Olarak 5-7 Yıl Ortalamasında Yapılması Gereken Genel Bakım Vardır
    Genel Bakımda Kazan Rulmanları, Keçesi, Amortisörler Ve Motor Rulman ve Kömürleri Değişmesi Gerekir,
    Makineniz Ses Yapmaya Yeni Başladıysa Eğer Hemen Anında Müdahele Ederek Belirttiğim Bakımı Yaptırırsanız
    Makinenizin Mekanik Aksamı Baştan Sona İlk Günki Haline Döner.

Ama Makinemizi Ses Yaptığı Halde Uzun Süre Kullanmaya Devam Ettiysek ?

O Zaman Masrafımız Biraz Daha Artabilir,
    Çünki Bozuk Rulmanlar Üzerinde Çalışan Kazan Ve Tambur Zarar Görmüş Olabilir
    Ve Zarar Gören Parçanında Değişmesi Gerekebilir, Buda Maliyeti Artırabilir O Nedenle Bizim Tavsiyemiz
    Makinenizden Ses Gelmeye Başladığını Farkettiğiniz Anda Hemen Bir Servise Başvurun Çünki

Genel Bakım Sırasında Değişen Parçalar Ve İşcilik Örneğin 150 Lira Tutuyorsa Buna Kazan Yada Tamburdan Birtaneside Dahil Olursa 150 Liralık Masraf 250 Liraya Kadar Çıkabilir Çünki Hem Kazan Hemde Tambur Makinedeki En Pahalı Parçalardandır.

Yaptırmaya Değermi, Yapıldıktan Sonra Randuman Verirmi Diye Merak Ediyorsanız ?
    Eğer Düzgün Ve Profesyonel Şekilde Bakımı Ve Onarımı Yapılmışsa, Makinenizin Mekanik Aksamı İlk Günki Haline Döner Ve Randumanlı Çalışır.

Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli Husus Mutlaka Bu İşlemi Yaptırırken
    Minimum Bir Yıl Garanti Talep Etmeniz Ve Garanti Belgesinde Değişen Parçaların Ve Yapılan İşciliğin Açıkca Belirtilmiş Olduğundan Emin Olmanızıdır.

Ses Sorunundan Oluşacak Arzaların Masrafları Genellikle Özel Olsun, Yetkili Olsun Çağırdığınız Servisin Vijdanına Kalmıştır İşciliği Ağır Ve Onarımı Zaman Alan Bir Arzadır Ve Genellikle Atölyeye Götürülmesi Gereken Durumlardır Kazan Onarımları.

Arçelik, Beko, Bosch, Siemens, Profilo, Vestel, Altus, Regal, Ariston, İndesit, Samsung, Electrolux, AEG,

Çamaşır Makinemin Kazanı Düştü,
    Çamaşır Makinem Çok Ses Yapıyor,
    Çamaşır Makinem Çok Gürültülü Çalışıyor,
    Çamaşır Makinem Sıkmaya Geçtiğinde Yerinde Durmuyor,
    Sarsıntı Yapıyor, Uçak Gibi Çalışıyor, yürüyor, Aşırı Ses Çıkartıyor,
    Çamaşır Makinemin Kazanı bozuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz Eşya Servisi -- 10 Mart 2014; 10:29:57 >

• anlamadığım şey neden arçelik beko vestel ses çıkarmıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

anlamadığım şey neden arçelik beko vestel ses çıkarmıyormu
    çıkartmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

çıkartmıyor

nasıl çıkartmıyor bozuk olmasa bile traktör gibiler

• quote:

quote:

çıkartmıyor

Alıntıları Göster
    Ben de başlığı görünce müşteri şikayeti zannettim :)

• quote:

quote:

çıkartmıyor

Alıntıları Göster
    HADI ORDAN ABARTMA 76 DB 1200 DEVIRDE VINNN DIYE SES CIKIYOR SADECE

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

HADI ORDAN ABARTMA 76 DB 1200 DEVIRDE VINNN DIYE SES CIKIYOR SADECE
    Görende sessiz sanıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: can kırıkları.

Görende sessiz sanıcak

sessız mi dedım.... kLASIK motor sesısi kasaya carpıp takıdamaktan ıyıdır
  • quote:

quote:

Görende sessiz sanıcak

ama seslide demedin hayır şurdaki mantık hatasını anlamıyorsunuz sadece arçelik bekodamı tıkırtı sesi geliyor daha yeni ilk kullanımda çıkan tıkırtı sesine ne dersin ? markasıda vestel.
  • quote:

quote:

quote:

Görende sessiz sanıcak

ama seslide demedin hayır şurdaki mantık hatasını anlamıyorsunuz sadece arçelik bekodamı tıkırtı sesi geliyor daha yeni ilk kullanımda çıkan tıkırtı sesine ne dersin ? markasıda vestel.

sende neler görmusun olabılır ALLAH yapısı degıl arkadas belkı arcelık servısı ondan yazdı ama arcelık bekoda cok oluyor galıba .forumda gulcınge nın ,senınkı (zamanında belkı sımdı bıle oluyor takırtı) bıkac kısı daha vardı aklımda degıl sımdı. benım kıne gelırsek orta seslı cok abartılacak gıbı degıl. zaten akustık yalıtım yapıcam sungerlerı hazırlamısım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Görende sessiz sanıcak

sende neler görmusun olabılır ALLAH yapısı degıl arkadas belkı arcelık servısı ondan yazdı ama arcelık bekoda cok oluyor galıba .forumda gulcınge nın ,senınkı (zamanında belkı sımdı bıle oluyor takırtı) bıkac kısı daha vardı aklımda degıl sımdı. benım kıne gelırsek orta seslı cok abartılacak gıbı degıl. zaten akustık yalıtım yapıcam sungerlerı hazırlamısım

benim makinada şuanda tıkırtı söz konusu değil gayet stabil çalışıyor ama kazanın körüğe çarpıp çıkardığı ses maalesef geçmedi tasarım olarak hatalı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Görende sessiz sanıcak

benim makinada şuanda tıkırtı söz konusu değil gayet stabil çalışıyor ama kazanın körüğe çarpıp çıkardığı ses maalesef geçmedi tasarım olarak hatalı

dostum korugu degistir ucuz bisey ama gene duzelmez/ bak ne buldium nasil ozellikleri iyi duruyor

http://www.vestel.com.tr/PMSResources/VESTEL/KULLANIMKILAVUZLARI/CAMASIRMAKINELERI/CKA-XXL%209614%20TE.pdf

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Görende sessiz sanıcak

dostum korugu degistir ucuz bisey ama gene duzelmez/ bak ne buldium nasil ozellikleri iyi duruyor

http://www.vestel.com.tr/PMSResources/VESTEL/KULLANIMKILAVUZLARI/CAMASIRMAKINELERI/CKA-XXL%209614%20TE.pdf

napim ben vesteli makinanın körüğü zaten değişti bir daha değişmesine gerek yok tasarım hatalı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Görende sessiz sanıcak

napim ben vesteli makinanın körüğü zaten değişti bir daha değişmesine gerek yok tasarım hatalı

al demıyorum klavuzu ıncele.

• Hocam bende regalın bir makinesi var makine eski. hazır ile bitti ışığı aynı anda yanıyor. makineyi boş calıstırınca yerinden hiç oynamıyor sesde fazla cıkmıyor ama çamaşır koyunca yürüyor. sizce bu arızaları evde ben halledebilir miyim yahut tamirciye versem ne kadar fiyat çıkarırR?
    İyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsgnr61

Hocam bende regalın bir makinesi var makine eski. hazır ile bitti ışığı aynı anda yanıyor. makineyi boş calıstırınca yerinden hiç oynamıyor sesde fazla cıkmıyor ama çamaşır koyunca yürüyor. sizce bu arızaları evde ben halledebilir miyim yahut tamirciye versem ne kadar fiyat çıkarırR?
    İyi forumlar

elektronik kartınızda besleme devresi arızalı ayrıca makinanızın amartisörleri arızalı kart tamiri 50 tl tutar. 50tl de amartisörleri tutar.toplam size 100tl ye mal olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakımcıı

quote:

Hocam bende regalın bir makinesi var makine eski. hazır ile bitti ışığı aynı anda yanıyor. makineyi boş calıstırınca yerinden hiç oynamıyor sesde fazla cıkmıyor ama çamaşır koyunca yürüyor. sizce bu arızaları evde ben halledebilir miyim yahut tamirciye versem ne kadar fiyat çıkarırR?
    İyi forumlar

elektronik kartınızda besleme devresi arızalı ayrıca makinanızın amartisörleri arızalı kart tamiri 50 tl tutar. 50tl de amartisörleri tutar.toplam size 100tl ye mal olur.

Alıntıları Göster
    Hocam ikinci el aldım öğrenciyim, 100 liraya mı ne aldım zaten :) :) şimdi sorun çıkartmaya başladıı işte :d

• quote:

Hocam ikinci el aldım öğrenciyim, 100 liraya mı ne aldım zaten :) :) şimdi sorun çıkartmaya başladıı işte :d

Alıntıları Göster
    Benim makinede sıkma yaparken ses çıkarmaya başladı. 7 yıllık makine şimdilik iş görüyor yenisini düşünmüyorum. Bu durumu düzeltmek için ne kadarlık bir masraf çıkarır bana.
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    marka model belirtirsen daha net cevap verebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

marka model belirtirsen daha net cevap verebiliriz.

Merhaba hocam Beko 2012 C tşk ederim :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.