Şimdi Ara

EN AZ YAKAN DİZEL? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
1
Favori
123.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: Haketmedim

Bence en az yakan KIA PICANTO 1.1 crdi 75 ps dir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

hicte oyle değil...

http://www.kia.com.tr/files/spec_picanto_diesel.html

karisikta 4,4

yaris 1,4 motor 4,5 iken pek makul değil....
  • KENDİN YAZMIŞSIN YARİS KARIŞIKTA 4,5 YAKIYOR PİCANTO 4,4..YANİ DAHA AZ YAKAN BELLİ...BURDA MOTOR HACMİNİ DEĞİL DAHA AZ YAKANI TARTIŞIYORUZ...ONA KALIRSA C SEGMENDE SEDAN ARABALARIN 1.4 MOTORLARIDA 1.6 MOTORLARDAN DAHA FAZLA YAKAR,AYNI KASAYI TAŞIMAKTA ZORLANDIKLARI İÇİN...
    quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

hicte oyle değil...

karisikta 4,4

• iyide ben en az yakan yaris demedimki.

1,1 motor olarak fazla yakiyor bunu anlatmak icin ornek olarak yarisi verdim

madem konu hacim değil buda 1,4

bu sinifta en az yakan

c2 hdi dir

ortalaama 4,3

http://www.citroen.com.tr/?step=4&page_id=181&id=BA6A3H7P5

quote:

Orjinalden alıntı: alibekir

KENDİN YAZMIŞSIN YARİS KARIŞIKTA 4,5 YAKIYOR PİCANTO 4,4..YANİ DAHA AZ YAKAN BELLİ...BURDA MOTOR HACMİNİ DEĞİL DAHA AZ YAKANI TARTIŞIYORUZ...ONA KALIRSA C SEGMENDE SEDAN ARABALARIN 1.4 MOTORLARIDA 1.6 MOTORLARDAN DAHA FAZLA YAKAR,AYNI KASAYI TAŞIMAKTA ZORLANDIKLARI İÇİN...
    quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

hicte oyle değil...

karisikta 4,4

• aslında ceyhun berber arkadaşın verilerinden şunu anlıyorum,küçük arabalar genelde 4,5 karışık yakıyor.Yani üç-beş hepsi aynı...Bende Corolla var benzinli;katalog verisi şehiriçi:9,1 ama 10 lt civarı yakıyor şehiriçinde,yani katalog verileri pek yakalanmaz...
  • Madem en az yakan dizel hodri meydan

Yeni Smart For two cdi

Şehir içi: 3.4 litre

Şehir Dışı: 3.2

Tr Satış fiyatı: 26.500 ytl

Var mı daha az yakanı

• Şehir İçinde 3.4 litre yakan canavar motor..

EN AZ YAKAN DİZEL?

3 silindir 800 cc

45 hp ( 3800d/d)

110 nm (2000 d/d)

• quote:

Orjinalden alıntı: serdem

Madem en az yakan dizel hodri meydan

Yeni Smart For two cdi

Var mı daha az yakanı

• Düşünsenize istanbul trafiğinde 8 ykr yaktığınızı, herhalde otobüsten ucuza gidilir

quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

quote:

Madem en az yakan dizel hodri meydan

Yeni Smart For two cdi

Var mı daha az yakanı

• arkadaşlar ben bazı şeyleri hiç anlayamıyorum.Bazılarının söylediği değerlere fabrika verileriyle bile ulaşmak imkansız gibi geliyor bana.Ben de accent admire crdi var.Şehirdışı kasmadan canınızın istediği gibi 135 bin (yani 90 la falan gideceğim diye uğraşmadan).Şehiriçi 165-170 civarı yakıyor.ben her depo doldurmaya gittiğimde ölçerim.aldığım sonuçlar böyle
  • Arkadaşlar araçların yakıt konusu hiç bir zaman net olmuyor . Araç seyir esnasındaki yolcu sayısı, klima, lastik ömrü , lastik basınç ayarları, asfalt türü, cam açık olması kapalı olması, hava şartları, hava kirliliği, bakım zamanlaması, hatta yakıt deposunun dolu olmasından sebep ağırlık etkenleri, sürücünün kilosu vs. bagaj doluluk oranları vs. bunlar çok etken detaylar tartışırken bunları dikkate alalım maslak sanayide bir kaportacı ustamın iddiası şu yönde araç pasta cilası ile bile yakıt konusunda önemli bir etken orjinal dışı aksesuarlar örneğin ek tampon rüzgarlık çeli jant vs. araç üstü çıkartma logolar vs. hatta aracın boyasının yeni olması bile değiştiriyor diyor. aslında totalde belki çok küçük oranlar ama tartışılan konuda zaten yok 3.2 litre yok 3.5 litre gibi zaten birçok arabanın motorları aynı aslında motor aynı yakıyor ama yürüttüğü araç farklı örneğin 1.3 cdti / multijet motorlar opel ve fıat gurubunda onlarca arabada kulanılıyor ( opelde corsa,astra,combo fiatda palio,albea,punto,linea,doblo gibi) 1.4 hdi motorlar da pejo ve citroen gibi markalarda ( pejoda 107,206,207,307, citroende c1,c2,c3,c4 )ve ufak tefek farklarda yukarda belirttiğim etkenler sayesinde yakıtları az birşeyde olsa değişiyor .. Bir motor ustası abimde şu kanıda eurodiesel ile normal dizel arasında yakıt tüketme konusunda ciddi fark var ona göre bencede en mantılısı bir aracı km olarak değilde saat/lt. olarak hesaplamak en kolay ve net olanı uygulaması da şöyle olabilir park halinde bir aracın motorunu 15 dk. ısıtıp stop ederek deposunu tamamen boşaltacağız sonra ölçülü bir kap yardımı ile 20 lt yakıtı koyup marşa basıp saate bakacağız ve rolantide çalışan aracı tam 1 saat sonra stop edip depoyu tekrar boşaltacağız 20 lt- elimizdeki yakıt = bir saatde tükettiğimiz yakıt hadi kolay gelsin şimdi çıkın işin içinden çıkabilirseniz.

• fiestalar da az yakıyor diye biliyorum
  • 407 gibi olmasın.şehiriçini bırak şehirdışında o kadar yakması zor.tabi 60-70km ortalama hızla gitmediği sürece.
    quote:

Orjinalden alıntı: UBYKH

quote:

Orjinalden alıntı: effem

quote:

Orjinalden alıntı: zekk

peugeot 206 1.4 hdi, sehir içi 80 ykrş yakıyor. bana hiç öyle gelmiyo ama neyse..

dişimi kırarım ben 80 kuruş yakacak araba varsa şehiriçinde.
    ya arkadaşlar fabrika verisi vermekle ölçülmez bu işler.

bende kafamı kırarım. şu son zamlardan sonra şehir içinde 120 den aşağı yaktıran varsa yeni aldığım 4500 km.deki dizel aracımı verecem...

• quote:

Orjinalden alıntı: alibekir

aslında ceyhun berber arkadaşın verilerinden şunu anlıyorum,küçük arabalar genelde 4,5 karışık yakıyor.Yani üç-beş hepsi aynı...Bende Corolla var benzinli;katalog verisi şehiriçi:9,1 ama 10 lt civarı yakıyor şehiriçinde,yani katalog verileri pek yakalanmaz...

izmir istanbul ankara gibi sehirlerde kimse sallamasin katalog değerini yakalayamaz.

yarisin sehir ici değeri 5,4 ben izmir icinde daha 6nın altini gormedim 6 - 6,5 lt arasi yakioyor. (sadece sehir ici kullanim) zaten cogu arac sehir ici 1lt katalog verisinden fazla yakar....

sehir disi yarisin değeri ise 4 lt onuda 2 kisi klima acik 90 -100 ile 4,2 -4,3 değerlerini yakaladim anca...

senin 10lt cokiyi arkadas 1.6 coralla ile sehir ici 11 lt yakiyor izmirde sürekli kisa mesafe

• Daha azı bulunamadı galiba

quote:

Şehir İçinde 3.4 litre yakan canavar motor..

EN AZ YAKAN DİZEL?

3 silindir 800 cc

45 hp ( 3800d/d)

110 nm (2000 d/d)

• c 3 diye biliyorum
  • Evet Bende C3 kullanan biri olarak gerçekten en az yakan diyebilirim
  • colt 1.5 95 hp DİD dizel

şehirlerarası 3.8 litre/100km

şehir içi 5,5 litre/100 km

ortalama 4.4 litre/100 km

beygirine kıyasla en az yakanı bu sanırım.

hayırlı günler.
  • benim arabadan bska az yakan yok bence ,, VW Lupo 1.2 3l TDI triptonik vites full depo 34 litre mazot aliyor bu 34 lire ile 1000 km yi askin yol yapiyor.. 100 km de 3 litre mazot yakiyor..

800 litre mazol ile 33.333 km yol yaptigi kanitlandi ve en az yakan arac ünvanini aldi

linki inceleyin ;

Lupo 1.2 3L TDI ile 80 günde dünya turu ..

http://www.lupo80days.com/route_de.html

benim VW LUPO 1.2 3 L

EN AZ YAKAN DİZEL?

• quote:

Orjinalden alıntı: individual

testlerde en az yakan arac
    107 hdi
    C1 hdi
    varsa
    aygo D-4D

sanırım 90 km/h de 3.4 lt mazot tüketiyorlar.

birde micra 1.5 dCi ile 180-190 (ara sıra 150 de oldu) civarı otoyol sürüşü 640 km yol yaptık.
    bence çok iyi değer.
    üstelik araç 500 km de idi.

2008 seat cordoba 1,4 dizel 80 hp 1219 kg.araba 7000 km de iken tek başıma az birkısmı şehir içi olmak kaydıyla 90 km sabit hızla otobanda istanbul-sakarya arası 100 km de 3,5 lt
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.