- x
NOKİA üretim yeri çok önemli
48 Cevap33325 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1716 Mesaj
2 Haziran 2006; 21:22:54 

ARKADAŞLAR BU NOKİA'LAR nerede üretiliyor ben almanya ve finlandia diye duymuştum fakat artık çinde üretiliyo diyorlar aslı nedir bilen biri söylerse çok sevinirim

SÖZ KONUSU VATANSA,GERİSİ TEFERRUATTIR...

3449 Mesaj
2 Haziran 2006; 21:27:04 

benim aksesuarlar çinde üretilmiş

1716 Mesaj
2 Haziran 2006; 21:28:03 

aksesuarlar olabilir önemli olan telefon o nerede acaba

1020 Mesaj
2 Haziran 2006; 21:50:37 

Benim tel biraz eski ama Finlandiya'da yaplmş (bu arada telim 6600). Bu arada çinde yapılacak diye birşey yok benm bildiim kadarıyla, sadece aksesuarlar arkadaşın dedii gibi çinde yaplmş olabilir

Pentax K10D İncelemesi İçin Tıklaaa!!!
Proud N95 8GB owner!
Microsoft Zune 80GB lover,
PS3 40GB enjoyer...

1544 Mesaj
2 Haziran 2006; 22:13:23 

nokia önemli telefonlarını Finlandiya'da üretmekte. Fakat cihaz nerede üretilirse üretilsin tüm aksesurlar çin malı buda nokia'ya yakışmıyor

*** NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE ***
*** BU ÜLKE HEPİMİZİN SEVELİM KORUYALIM ***
*** İZMİR *** BJK *** HTC ONE M8 ***

219 Mesaj
3 Haziran 2006; 0:32:44 

Nokia'nın üretim yaptığı 3 fabrika var, bunlar Finlandiya, Almanya ve Macaristan fabrikaları. Bunların dışında üretim yaptıkları bir fabrika var mı bilmiyorum ama dikkat ettim, Türkiye'deki modeller hep bu 3 ülkeden gelme. E serisi, N serisi gibi üst düzey modeller Finlandiya'da üretiliyor. 6111 gibi orta modeller Almanya'da, 1600 gibi modeller de Macaristan'da üretiliyor. Ancak son çıkan Nokialar'dan, merakla beklediğim 6131 modeli gibi orta sınıf modellerin de Macaristan'da üretildiğini görmek beni şaşırttı. Bu modeli almak niyetindeydim ama malzeme kalitesini pek beğenmedim.

1727 Mesaj
3 Haziran 2006; 0:52:52 

Nokia Üretim Bilgileri

Cep Telefonu ve Aksesuarları
Brezilya
Çin
Finlandiya
Almanya
Büyük Britanya
Macaristan
Hindistan
Meksika
Güney Kore

Ağ Ürünleri (Baz İstasyonu Ekipmanları)
Çin
Finlandiya
Hindistan

3162 Mesaj
3 Haziran 2006; 1:13:53 

telfonun içini aç bak nerde üretildiği yazıyor benimkisi Bulgaristanda üretilmiş. Dayımda nokia var Almanyadan aldı ve Almanyada üretilmiş, Nokia gelişmiş ülklere gelişmiş ülkelerde üretilen telefonu satıyor gelişmemiş ülkelere ise çin malı bulgaristan malı telefonları satıyor bu sadece nokia için geçerli değil tüm ürünler için geçerli, bu gün TR bi adidas ayakkabı alın vietnam da üretildiğini görürsünüz.
Elektronik mallarda yapılana gelince adamlar ürünü yapıyor test ediyor %5-10 kusurlumu çıktı gönder TR ve Tr gibi geri ülkelere. bu herşeyde geçerli.

11812 Mesaj
3 Haziran 2006; 1:41:49 

quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

telfonun içini aç bak nerde üretildiği yazıyor benimkisi Bulgaristanda üretilmiş. Dayımda nokia var Almanyadan aldı ve Almanyada üretilmiş, Nokia gelişmiş ülklere gelişmiş ülkelerde üretilen telefonu satıyor gelişmemiş ülkelere ise çin malı bulgaristan malı telefonları satıyor bu sadece nokia için geçerli değil tüm ürünler için geçerli, bu gün TR bi adidas ayakkabı alın vietnam da üretildiğini görürsünüz.
Elektronik mallarda yapılana gelince adamlar ürünü yapıyor test ediyor %5-10 kusurlumu çıktı gönder TR ve Tr gibi geri ülkelere. bu herşeyde geçerli.

Ben buna katılmıyorum ??? Ne alaka kusurlu malı gönderecek Türkiye'ye olur mu ya böyle bir mantık ??? Bu adamların hiç mi prestiji yok ??? Yapmayın

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

8144 Mesaj
3 Haziran 2006; 1:43:52 

ne alakası var kardeşim ya nerde üretildiği önemli mi ne olursa olsun sonuçta nokia ise kalite hep aynıdır çin malı olması neyideğiştirir sanki çinde üretilen kasa farklı yerde üretiliyor.

eskiden vardı milleti kandırırlardı japon malı sony çin malı sony diye hala odevirlerdemisiniz

Nokia Lumia 920

12255 Mesaj
3 Haziran 2006; 1:44:50 

Mühendis aynı sonuçta nokianın hepsi. Kontroller aynı herşey aynı. İlla şurası olsun çok saçma bir mantık.

5764 Mesaj
3 Haziran 2006; 2:22:00 

Fabrika nerede olursa olsun sonuçta Nokia adı altında üretim yapıyor hepsi. Kalitelerinin farklı olması söz konusu olamaz olmamalı zaten.

1636 Mesaj
3 Haziran 2006; 8:38:56 

Nokia ürünün garantisini verdikten sonra nerde yapıldığı önemli değil bence

3061 Mesaj
3 Haziran 2006; 8:51:02 

evet nokia garantisini verdiği sürece bir sorun çıkmaz!

3736 Mesaj
3 Haziran 2006; 9:03:11 

ona bakılırsa sonyericssonların bir çoğu hep çinde üretiliyor,bu kalitesiz oldukları anlamındamı yani

Lumia 925 Kullanıcılar Külübü

2734 Mesaj
3 Haziran 2006; 9:04:45 

bide dikkat ettiyseniz eskiden spot mallar hep fillandiya malıydı sahsen benim 4 nokia öleydi 3660 6670 6630 7710 hepsi filandıya malıydı hepsinide shpot almıştım

http://www.gercektakipci.com Twitter Youtube Facebook Instagram ve tum sosyal aglarda populeritenizi arttirmak hic bu kadar kolay olmamisti

2504 Mesaj
3 Haziran 2006; 9:19:22 

quote:

Orjinalden alıntı: katibim

ona bakılırsa sonyericssonların bir çoğu hep çinde üretiliyor,bu kalitesiz oldukları anlamındamı yani

HAYIR OLMAZ TABİ MESELA BAKIN K750İ VE W800İ GİBİ TELEFONLARIN MALZEME KALİTESİ SÜPER GERÇEKTENDE

18577 Mesaj
3 Haziran 2006; 10:06:06 

Nokia gerçekte Finlandiya malı.. Ama kimi cep telefonlarını başka büyük ülkelerde üretiyor olabilir. Bir telefonun Çin'de üretilmesi kesinlikle onun dandik olduğu anlamına gelmez. Büyük firmalar iş gücünün ucuz olmasından dolayı Çin'de fabrikalar kurabiliyor. Ama bu kaliteyi etkilemiyor. Çünkü firma aynı teknolojiyi kullanıyor. Sony,Samsung gibi büyük Uzakdoğu firmaları Çin'de de üretim yapıyor.

10875 Mesaj
3 Haziran 2006; 10:40:07 

Her markanın bir kalite standartı vardır...!!!

Çin fabrikası veya UZay da dahi üretse belirlediği bir kalite var...!!!!

1240 Mesaj
3 Haziran 2006; 10:52:47 

arkadaşlar bir kaç yerde üretiliyor ama aslen Finlandiya. onun için alırken finlandiya olmasına dikkat etmeliyiz. çünkü en güveniliri o bana göre...

8820 Mesaj
3 Haziran 2006; 10:58:52 

Arkadaşlar nerde üretildiği önemli değil. Hepsi aynı telefon. Hepsini yazılımı aynı, malzemesi aynı.

Finlandiya'da üretilen bi Nokia'yla Macaristan'da üretilen bi Nokia'nın ne farkı olabilr. Bi söyleyin lütfen.

2504 Mesaj
3 Haziran 2006; 11:10:02 

quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Arkadaşlar nerde üretildiği önemli değil. Hepsi aynı telefon. Hepsini yazılımı aynı, malzemesi aynı.

Finlandiya'da üretilen bi Nokia'yla Macaristan'da üretilen bi Nokia'nın ne farkı olabilr. Bi söyleyin lütfen.

ülke farkı

1838 Mesaj
3 Haziran 2006; 11:31:42 

quote:

Orjinalden alıntı: atakansah

HAYIR OLMAZ TABİ MESELA BAKIN K750İ VE W800İ GİBİ TELEFONLARIN MALZEME KALİTESİ SÜPER GERÇEKTENDE

TABİKİ OLMAZ, 3230 ÇOK SAĞLAMDI DEĞİLMİ

1340 Mesaj
3 Haziran 2006; 11:50:41 

quote:

Orjinalden alıntı: prescott_pcl

TABİKİ OLMAZ, 3230 ÇOK SAĞLAMDI DEĞİLMİ

ya arkadaslar belkı kabullenenler olur belkı olmaz ama bu nokıa ıcın soluyorum mutlaka uretımden kaynaklanan sorunlar oluyor ve bu sorunlar cogunlukla macarıstan fabrıkasından cıkan telefonlarda oluyor ve mesela 7250 7250i 6610i serısı telefonlar cogunlukla tus takımı sorunları oluyor ısıkları yanıp sonmeye baslıyor bı muddet sonra hepsınde bu arıza cıkıyor ve nokıa bu telefonların son uretımlerını fınlandıya da yaptı ve uretımı bıtırdı su an annem 6610 kullanıyor kardesım de aynı ama onda sorun var onda yok kac defa yapılmasına ragmen olmuyor yıne bozuluyor ısteyen kabul etsın ısteyen etmesın nokıa bu ıste bıraz suclu bır telefonu bı telefonunu tutmuyor ozellıkle baska fabrıkanın malıysa bılen bılır bu yenı serıler degılde eskı soyledıgım serılerde nerdeyse bır ekran kalıtesını baska bır telefonda aynı olmuyordu hep farklı oluyordu

ama sonuc olarak mutlaka uretımmı dersınız ne dersınız bazı fabrıka cıkıslarında hata oluyor ama bugune kadar aaldıgım tum fınland telefonlarda bu sorunlardan bırıne karsılasmadım mutlaka sorunlu olanda vardır ama az yanı o yuzden aldıgım tum telefonlar da fınlanda dıkkat ederım ama yoksakı mecbur dıgerını alırım su an n80 kullanıyorum oda fınland gayette memnunum su varkı nokıa ust duzey telefonlarını hep fınlandıyada uretıyor.
cokmu uzun oldu yaww

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reis.ertugrul -- 3 Haziran 2006; 11:49:50 >

4218 Mesaj
3 Haziran 2006; 12:10:11 

benim n70 finlandiya

HiFi Addict

538 Mesaj
3 Haziran 2006; 12:26:53 

benim 6280 de md by nokia yazıyo yani nerde uretildigi belli degil bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

237 Mesaj
3 Haziran 2006; 12:53:21 

quote:

Orjinalden alıntı: klebinho

benim 6280 de md by nokia yazıyo yani nerde uretildigi belli degil bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim

enteresan ilk defa duyuyorum

2504 Mesaj
3 Haziran 2006; 13:03:46 

quote:

Orjinalden alıntı: klebinho

made by nokia genelde finlandiya oluyor bir site vardı oradan imei yazınca bütün bilgiler çıkıyordu ama unuttum valla

mesela ben kontrol ettim meraktan made by nokia kesin çin dir dedim bir baktım finlandiya menşet,li çıktı telefon ilginç niye nokia finlandiya yazmamışki

1838 Mesaj
3 Haziran 2006; 13:10:23 

quote:

Orjinalden alıntı: reis.ertugrul
ya arkadaslar belkı kabullenenler olur belkı olmaz ama bu nokıa ıcın soluyorum mutlaka uretımden kaynaklanan sorunlar oluyor ve bu sorunlar cogunlukla macarıstan fabrıkasından cıkan telefonlarda oluyor ve mesela 7250 7250i 6610i serısı telefonlar cogunlukla tus takımı sorunları oluyor ısıkları yanıp sonmeye baslıyor bı muddet sonra hepsınde bu arıza cıkıyor ve nokıa bu telefonların son uretımlerını fınlandıya da yaptı ve uretımı bıtırdı su an annem 6610 kullanıyor kardesım de aynı ama onda sorun var onda yok kac defa yapılmasına ragmen olmuyor yıne bozuluyor ısteyen kabul etsın ısteyen etmesın nokıa bu ıste bıraz suclu bır telefonu bı telefonunu tutmuyor ozellıkle baska fabrıkanın malıysa bılen bılır bu yenı serıler degılde eskı soyledıgım serılerde nerdeyse bır ekran kalıtesını baska bır telefonda aynı olmuyordu hep farklı oluyordu

ama sonuc olarak mutlaka uretımmı dersınız ne dersınız bazı fabrıka cıkıslarında hata oluyor ama bugune kadar aaldıgım tum fınland telefonlarda bu sorunlardan bırıne karsılasmadım mutlaka sorunlu olanda vardır ama az yanı o yuzden aldıgım tum telefonlar da fınlanda dıkkat ederım ama yoksakı mecbur dıgerını alırım su an n80 kullanıyorum oda fınland gayette memnunum su varkı nokıa ust duzey telefonlarını hep fınlandıyada uretıyor.
cokmu uzun oldu yaww

bende herzaman made in finland yazanını alırım. gerçi normal şartlarda fark olmaması gerekiyor ama oluyo bencede.

4407 Mesaj
3 Haziran 2006; 13:42:06 

benim ki finlandiya

ama ülkeden ülkeye değişeceğini sanmam kalitenin

tabi mühendisler farklıysa bilemem

belki de her ülke kendi moldelini kendi yapıyordur
mesela n90 finlandiyada üretilecek yani finliler tasarımını yapmıştır
1600 çinde üretilecek tasarım çinde yapılmış olabilir

4218 Mesaj
3 Haziran 2006; 13:50:55 

Genelde marklaarın üst seviye modelleri en prestijli üretim tesislerinde, en yüksek standartlarda üretilmeye çalışılır... çin de işçilik ucuz oldugu icin üst seviyeleri haric, bir cok marka üretimini oralarda yaptırıyor..

HiFi Addict

383 Mesaj
3 Haziran 2006; 15:54:00 

Çinde işçilik çok çok ucuz göndermemesi için bi neden yok ki..

137 Mesaj
3 Haziran 2006; 16:15:26 

ya arkadaslar ii hoş ama kaliteli üretildkten snra Çin, Afrika, Mozambik onmli degil..sonucta Çinde hiçmi kaliteli urun yok??ordaki milyarlarca insan kalitesiz uretimlemi gecinio?tabiki hayr..aptal aptal kalitesiz seyler uretip imajını cok kotu bi seklde sarstı Çin..cunku cok atolye işi soktu piyasaya..bunun sonucunda da iste bizde oldugu gibi marka Nokia bile olsa Çinde uretldigi icn guwenemıyoruz..ama dusunemiyorz ki bunun cinle bi alakası yok..sanki nokia gidip orda bi atolyede uretio malzemeyi..smdi itiraz etcek arkadslar olabilir..o arkdslar bilsinki bu tur firmalarnda ustu war,denetleyeni,sorgulayanı,kalte kntrolu war..uluslararası kalite kontrol kurulusları war..AB kalte standartları war..onlar bi tawiz werdirrmi sizce?dunyada bi cok tuketici hakkını sawunn insan war..hayatını bu yola adams..onlar itiraz etmzmi sizce?sole bi dusundugunuzde umarım dogru sonuca warrsınız..saygılar..

4753 Mesaj
3 Haziran 2006; 16:28:11 

cogunuz urunun uretildigi fabrikanin bulundugu ulkeyle alakasi yok demisiniz. arkadaslar ben buna katilmiyorum. Bir dunyaca unlu klima markasini da dusunseniz adamlar cercevesini, kumandasini bilmem neyini avrupada uretirken, en onemli kismini yani motorunu cinde uretiyor. neden iscilik ucuz, uretim ucuz, parcalar ucuz. ama ne yapiyor, uretilen yer kisminda avrupa ulkelerini yaziyor. veya alinan bir sony marka bir dect telefonun pilinin cin mali olmasi. bu ornekleri cogaltabiliriz, gerek otomotiv gerekse elektronik. hepimiz biliriz almanyanin blaupunkt muzik calarlarinin kalitesini. hic bir urunun yanina yaklasamayacagini ve ayni zamanda dunyaca unlu otomotivlerin gozde muzik calarlari oldugunu. yine bilirizki cinde uretilen mallarin kalitesizligini. en onemlisi cin pazarini. bu marka ne olursa olsun, cinde uretiliyorsa, uzak durmak lazim. arkadaslar 2. sinif diye bir kavram var, her nerde olursa olsun, 2. kalite hatta 3., 4. bilenleriniz de vardir. ornegin teknosa da satilan bir ceptelefonu ile kvk da satilan ve ya bir baska bir yerde satilandan urunun farkli oldugunu. gerek oynama, gerek gevseklik, gerekse ariza.. neden boyle, bu tur saticilarin farkli farkli bagli olduklari firmalarla anlasmalari vardir, yani nasilki teknosa ya, kvk ya farkli distributorler urun getiriyorsa, bu firmalarada farkli fabrikalardan urun geliyor.

Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa, orada itimat ve itaat vardır;
itimadın ve itaatın olduğu yerde Disiplin;
disiplinin olduğu yerde Huzur;
huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

862 Mesaj
3 Haziran 2006; 16:38:24 

bence belli standardı olduğu için böyle şeyler sözkonusu olamaz

1135 Mesaj
3 Haziran 2006; 16:49:42 

valla benim telde made in finland yazıyor.6630 ama eğer çinde üretilmiş bir telefonum olsa üzülmem.çünkü böyle dünyaca ünlü markalar hernerede üretilmiş olursa olsun aynı "kalite kontrol"aşamalarından geçiriyorlar.

4753 Mesaj
3 Haziran 2006; 17:21:42 

quote:

Orjinalden alıntı: vanquish

valla benim telde made in finland yazıyor.6630 ama eğer çinde üretilmiş bir telefonum olsa üzülmem.çünkü böyle dünyaca ünlü markalar hernerede üretilmiş olursa olsun aynı "kalite kontrol"aşamalarından geçiriyorlar.

kalite kontrolden geciyor diyorsun, arkadasim 3230 um vardi telefon baza gibi gicirdiyordu, kapak tutmuyordu, jojstik oynuyordu, taa mmc yuvasina kadar gevsekti, ses problemi desen var ekran titremesi desen var, ne olmus olabilir peki bu telefona.

dandiklik olsa, insan haklari var diyorsunuz, benim gitmedigim yer kalmadi, servisede verdim ist. bulada gitti, sonuc nedir, parca degisimi yaziyor adamlar, neyin degistigi belli degil. arizanin tekrarinda yenilenmesi diyorlar, cok sukur onuda gormedik. buna benzer sorunlar yasayip, Nokia yetkililerine Finlandiya ya yazilar yazanlari taniyorum. ayrica eski 3300 icinde aynisi gecerli, yazimsal hatalari vardi, yazmadigim dilekce kalmadi bana Finlandiya dan gelen cevap, "bu sorunu biliyoruz, ve bu tur tepkilerle karsikarsiyayiz, fakat problemi cozemiyoruz." yani isin pesini birakmasanizda degisen bisey yok.

Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa, orada itimat ve itaat vardır;
itimadın ve itaatın olduğu yerde Disiplin;
disiplinin olduğu yerde Huzur;
huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Temmuz 2006; 17:15:45 

walla kardeşim bu nokia heryerde üretiliyor ör; 2çeşit 3310 var biri takoz biri ise daha küçük kibar büyük nokia küçük çin ayrıca tlfn çin hariç nerde üretiliyorsa orjinaldir herşeyin sahtesini yopıyo bu çinliler amcan çinden 6gblık ipod nano aldı 25dolara 6gb lık nano varmıda

797 Mesaj
3 Temmuz 2006; 21:52:27 

quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

ne alakası var kardeşim ya nerde üretildiği önemli mi ne olursa olsun sonuçta nokia ise kalite hep aynıdır çin malı olması neyideğiştirir sanki çinde üretilen kasa farklı yerde üretiliyor.

eskiden vardı milleti kandırırlardı japon malı sony çin malı sony diye hala odevirlerdemisiniz

Ya siz anlayamamissiniz.Bir cin mali Pioneer ile Japon mali ayni kalitede degil.Rusyada da goruyorum buraya cinden ve japonyadan gelen sonyericsson telefonlar var.Satarken altini cizerek japon ya da cin yaziyorlar.Cin mallari hic para etmiyor.Hatta bir arkadasim cin mali hic tavsiye etmiyorum.Son kullanicisi olabilirsin diyor.Sanirim elektronik konuda fazla bilginiz yok.Sadece Markaya onem veriyorsunuz.Size en basiti Cartel marka televizyonu Sony damgalayip satsalar alacaksiniz.Buradan sadece sizin icin onemli olan prestij bunu gorebildim.

742 Mesaj
5 Temmuz 2006; 15:38:39 

hangi ülkede üretildikleri önemli.

ben bir kere kore malı bir 6610 almıştım.şahsen kullandığım en kötü nokia modeli idi.
tuş takımlarında sorun vardı,bazen basmıyordu,bazen ışıkları yanmıyordu.
üzerine biraz bastığın zaman da ışıkları daha kuvvetli yanıyordu.
ondan dolayı üretim yerleri arasında farklılıklar oluşuyor.

bugüne kadar çoğunlukla fin malı nokia kullandım onlarda bir sorun çıkmadı ama kore malı olan rezaletti.
made by nokia yazanlardan da iki tane kullandım onlarda da sorun çıkmadı.

teknoloji olmada asla...

3604 Mesaj
5 Temmuz 2006; 16:14:23 

babamın 3120 si almanya üretimdir
benim k700i de china ama taşş gibi biliosunuz aleti

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baskı devre,plexy,mdf,alüminyum işleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre İmalatı - Proje - Ödev Hazırlama

3386 Mesaj
5 Temmuz 2006; 17:42:00 

Toyotasa biten bu uretim ortakliginin nedenlerinden biri ne biliyormusunuz.? Corola modelinin ilk serisini herkes bilir o yillarda SA nin urettigi corolalarla avrupada uretilen corolalar arasinda sac farki vardi.Otomobilde 6mm olmasi gereken yerlerde sac kalinligi SA nin urettiklerinde 3mm idi.

27 Mesaj
27 Mart 2010; 15:07:14 

böyle söylüyorsunuz ama bayiiden bir adidas ayakkabı alırsanız made in china yazar bir başka bayiiden alırsanız vietnam yazısını görebilirsiniz. Şu anda çoğu markanın türkiye için ürettiği ürünler mevcut dolayısıyla orta kalitede. Örneğin onitsuka tiger markalı ayakkabılar piyasa fiyatı 150-180 ytl gibi değişirken fabrikanın türkiye için ürettiği modelleri 70 ytl civarında satılıyor buna internetten ulaşabilirsiniz. Kendim test edip baktım iki tiger arasında dünya kadar fark var ve arkadaşlarında yazdığı gibi bu durum ayakkabıda olduğu gibi bence diğer birçok üründe de olabilir

510 Mesaj
27 Mart 2010; 15:16:30 

konu hortlama şampiyonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
15 Aralık 2011; 12:46:24 

benim telefon romania da üretilmiş
romania yı unutmayalım arkadaşlar

2 Mesaj
30 Mayıs 2013; 10:05:38 

“MADE IN FINLAND” TARİH OLDU!..

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia, 1 Temmuz 2012’de Finlandiya’daki son fabrikasını kapattı.
Nokia’nın yedi üretim tesisi var:
1- Masan, Güney Kore (1984)
2- Pekin, Çin (1995) (Akıllı telefon ve zengin özellikli telefon üretiminden sorumlu)
3- Dongguan, Çin (1995) - Beş Nokia Global Kalite Ödüllü
4- Reynosa, Meksika (1996)
5- Manuas, Brezilya (1998)
6- Komárom, Macaristan (1999)
7- Chennai, Hindistan (2006) - Golden Peacock (Altın Tavuskuşu) Ödüllü
8- Hanoi, Vietnam (2013) (Henüz hazır değil)

257 Mesaj
13 Ağustos 2013; 14:45:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Siborgiyum

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia, 1 Temmuz 2012’de Finlandiya’daki son fabrikasını kapattı.
2- Pekin, Çin (1995) (Akıllı telefon ve zengin özellikli telefon üretiminden sorumlu)

Finland Fabrikasında en üst düzey modelleri üretiyorlardı... Fakat son Koz'u da maalesef kaybedilmiş oldu... Umarım Nokia Eski Gücüne Ulaşır... Yoksa Piyasa SAMSUNG BELEDİYESİ ve APPLE Pazarcısına dönecek biz tüketicilere seçim şansı ve rekabeti azalmış olacak.... Saygılar..

[MC]_tEcHnoSoFt/TR™

Klavye ile imza atılmaz;)

1408 Mesaj
13 Ağustos 2013; 15:01:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Siborgiyum

Bu yanlış olabilir benim 5800 , macaristan ' da üretildi yazıyor

Bu hesap 2 kişiliktir.

1716 Mesaj
30 Ağustos 2013; 14:53:27 

Vay be ne cahilmişim 2006 da bu konu hala yaşıyormu ya :)))

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » NOKİA üretim yeri çok önemli
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.402