Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.832
Cevap
70
Favori
446.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 42LA 8600 forum istanbulda 2700 tl çekiyorlar lg ana baysinde normal 860v ile arasında ne fark var bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu

böyle bir durumda servis değişime gidebiliyor mu?

Bulutlanmada degisim zorda yanlardan flashlight denen isiksimasini degistiriyorlar. Ekrana yandan led fenerle isik tutuomus gibi gorunur. Normal ekranda bile parlakligi farkedersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu tv nin (la660s) 50hertz olduğuna inanmıyorum, şu an kullanıyorum ve bir çok mkv film izledim, film esnasında true motion özelliğini kapattığım halde en hareketli aksiyon sahnelerinde dahi takıldığına şahit olmadım, eğer ki 50hertz olsaydı, kesinlikle aksiyon sahnelerinde 50hertz kendini belli ederdi. Bana biraz karalama kampanyası gibi geliyor, sanki resmi gazetede yayınlanmış gibi herkes tutturmuş bir panel gerçek hızı 50hertz diye, bir çok yabancı inceleme sitesinde panel gerçek hızının 100hertz, yazılımla 200 ila 400 e kadar çıkabildiğini bizzat okudum, çünkü benimde bu konu hakkında takıntılarım olmuştu, hatta mağazada satış görevlisini 4 senedir tanıyorum ve bu konu hakkında tartıştık, herkes bize bakmaya başladı, o da aynı şeyi yaptı ve true motion özelliğini kapatarak yüksek çözünürlüklü videolar oynattı, gerçekten hatasız ve muazzam bir şeklide, aksiyon sahnelerinde bile gayet akıcı bir performans sergiledi, "eğer ki bu televizyonun panel gerçek hızı 50hertz se ben eşek gibi anırırım" dedi, hadi onun söylemlerine itibar etmedik, ama true motion kapalıyken sergilediği performansa ne diyeceksiniz, ben yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve bu konudada çok kıl bir adamım, ne bir ışık sızması nede performansında bir sorun yaşamadım, sadece tv yayınlarında kamera sağdan sola, soldan sağa hızlı dönüşlerinde hafif bir bulanıklık oluyor, o da yayınların 50hertz olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum, zaten panelde bir sorun olsa istinasız hepsinde tekrarlar aynı problemi, ikincisi bizler genellikle riplenmiş mkv film izliyoruz, filmin gerçek boyutu 45 gb diyelim, bu film riplenerek 8-10gb ta düşürülüyor, iyi bir riplenme söz konusu değilse tabiki görüntü de bazı hatalar oluşacak, gerçek bir ölçüt olması için riplenmemiş blueray filmleri baz almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyhan06 -- 30 Mayıs 2013; 0:23:55 >

• Filmler 24 fps olduğundan sorun olmaz ama yan yana 50hz ve 100hz panel koyup, 100fps üstü bir görüntü çalıştırırsanız farkı anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotaless -- 28 Mayıs 2013; 1:02:41 >
  • daha önce açıklamıştım panelleri ve 50 hz olayı o kadar abartılacak birşey değil aslında ama alırken bilmeniz gerekir ... Türkiyede 50 hz ve yayınlarda kötü her kanal aynı değil kamera açıları rezil :) oyun için 100 hz önerilir...

verdiğim sitelere bakabilirsiniz ...

50 hz alt sınıf
    100 hz orta sınıf
    200 hz üst sınıf tv dir ve fiyatlarıda buna göre belirlenir 1-2 ıvır zıvır ekliyse fiyat artar ....

arkadaşına bu bilgileri paylaş istersen ...

2013
    - 47LA740S
    LC470EUH-PFF1 FHD 47INCH 1920X1080 400CD COLOR 72% 16/9 1500:1 240Hz(T) Inverter N LED 3D(FPR) W/O T-con 70.8W 8Bit 10000k 178/178 8ms(GTG) EPI 6 Line LG Display Co., Ltd.

- 47LA660V, 660S, 690S
    LC470EUG-PFF1 FHD 47INCH 1920X1080 400CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) Inverter N LED 3D(FPR) W/O T-con 66.8W 8Bit 10000k 178/178 8ms(GTG) EPI 6 Line LG Display Co., Ltd.

2012
    - 47LM760
    LC470EUH-PEF1 FHD 47INCH 1920X1080 400CD COLOR 72% 16/9 1600:1 240Hz(T) Inverter N LED 3D(FPR) W/O T-con 73.7W 8Bit 10000k 178/178 8ms(GTG) EPI 6 Line LG Display Co., Ltd.

- 47LM640, 660, 669, 670
    LC470EUG-PEF1 FHD 47INCH 1920X1080 360CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) Inverter N LED 3D(FPR) W/O T-con 52.4W 8Bit 10000k 178/178 8ms(GTG) EPI 6 Line LG Display Co., Ltd.

240Hz(T) - trumotion 240 !!!!
    240Hz(T) = 120 real

120Hz(T) - trumotion 120 !!!!
    120Hz(T) = 60 real

Motion Clarity Index 1000=> TruMotion 400Hz => 100Ηz(реални) => + 4 генерирани междинни кадъра + 200Hz scanning backlight
    MCI 800=> TruMotion 200Hz => 100Ηz(реални) => + 3 генерирани междинни кадъра + 100Hz scanning backlight
    MCI 400=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реални) => +1 генериран междинен кадър + 100Hz scanning backlight
    MCI 200=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реални) => +1 генериран междинен кадър

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 28 Mayıs 2013; 5:16:59 >

• LG Türkiye hala 47LA 860V serisini web sayfasına koyamadı..

İtalyanlar bile aylardır çatır çatır sergiliyor...

http://www.lg.com/it/tv/lg-47LA860V-tv-led

47LA860V gerçekten diğer LA lara göre çok daha hızlı. 800 hz ve dahili kamera ile 2 adım önde...

Tek sorun fiyatı hala yüksek..

En iyi fiyat şu ana kadar 3,500 tl 10 taksit ile Media Markt ta
  • Yarıca italyadaki web sayfasında..

LA860V serisinde

SES VE HAREKET KONTROLÜ

LG'nin Smart TV ses ve hareketleri tanır. Magic Uzaktan kumandalar veya basit el hareketleri ile Smart TV yerleşik mikrofona konuşun.

Ben bunu bilmiyodum :)

Sevgili senolak bu özelliği denedinizmi ses ve hareketle kumandasız tv yi kontrol edebiliyormusunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 28 Mayıs 2013; 8:33:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

Yarıca italyadaki web sayfasında..

LA860V serisinde

SES VE HAREKET KONTROLÜ

LG'nin Smart TV ses ve hareketleri tanır. Magic Uzaktan kumandalar veya basit el hareketleri ile Smart TV yerleşik mikrofona konuşun.

Ben bunu bilmiyodum :)

Sevgili senolak bu özelliği denedinizmi ses ve hareketle kumandasız tv yi kontrol edebiliyormusunuz ?

Sevgili ekatmer;
    İkisini de kullandım.
    Sesli her türlü arama yapılıyor. İster direk site adını söyle istersen de anahtar kelimeler ile googla da arama yap. Direk tv izlerken, mikrofona basıp konuştuğun kelimeleri çok kolay algılıyor. Robot gibi konuşmana gerek yok. Doğal ve kısık konuştuğunda bile algılıyor. Daha sonra aramayla ilgili bir sayfa geliyor. Web, youtube, video vs. nerede aramak istersin gibi. Burdan seçip karşına içerik geliyor. Bu özelliği çok kullanışlı buldum. Video hazırlayıp buraya eklerim belki.

El hareketiyle kullanmayı tesadüf eseri keşfettim. İnternette araştırdım var yazıyordu. Servis geldiğinde denedik ama olmamıştı. Samsungtaki gibi elimi sallamıştım tv ye. Bu şekilde algılamıyordu. Servisteki eleman daha güncellenmemeiş herhalde ondandır dedi. Sonra bi ara tv izlerken elimi kulağımın yanına götürdüm o esnada ekranda yuvarlak bir sebmbol farkettim. Meğersem eli havaya kaldırıp 2 saniye kadar hareket ettirmden tutarsak elle kontrol aktif oluyormuş. Ama bu özellik sadece tv izlerken kullanılıyor galiba. Ses artırma kısma, kanal değiştirme, tv yi kapatma, uydu değiştirme gibi. Hassasiyeti güzel ve kullanımı çok zevkli. Ama nedendir bilmiyorum smart menusunde imleç yerine kullanamadım. Belki yoktur belki de daha aktif olmamıştır. Kim bilir belki de samsung telif hakkından dolayı LG ye kullandırtmıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senolak -- 28 Mayıs 2013; 10:54:16 >

• Bilgilendirme için teşekkürler sn senolak

Lg Türkiye uyusun biz ıkına kakına özellik arayalım...
  • Bu arada tv yi hangi ayarlarda kullanıyorsunuz. Ben canlı moda alıp keskinliği 25'e indiriyorum. Arka ışık : 100, kontrast:100, parlaklık:50, Trumotion:pürüzsüz. Karanlıkta siyah ekran testi de yaptım panel harika. Herhalde 2013 serilerinde artık bulutlanma ışık sızması sorunları kalmamış olabilir. Bilmiyorum sorunlu panel gelen var mı LA serilerinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

Filmler 24 fps olduğundan sorun olmaz ama yan yana 50hz ve 100hz panel koyup, 100fps üstü bir görüntü çalıştırırsanız farkı anlarsınız.

100 fps üstü görüntü var mı? İzleyeceklerimizin %99'u en fazla 30fps'dir. Zaten insan gözü 25 üstünü fark edemez.
  • http://www.lg.com/uk/tvs/lg-47LA960W

960W serisinide incelemek lazım :)

Başlıca özelliği NANO FULL LED ekran
    NANO FULL LED TV

LED teknolojisinin doruk, NANO FULL LED TV eşit her LED tarafından yayılan ışıklar yayarak daha net, yumuşak görüntü sunar. Sonuç? Her zamankinden daha bir parlak, daha net, daha düzgün görüntü.

AKILLI EV

LG Smart TV tüm yeni Akıllı Ev daha fazla basitlik ve özelleştirme için daha fazla yer sunan, gelişmiş bir tasarıma sahip değil.SES MATE

TV'nize iletişim ve Ses Mate ile interaktif eğlence keyfini çıkarın. TV kelimeleri anlamak ve istediğiniz gibi cevap, uygun kontrol ve TV keyfini sağlayan olabilir.

FLICKER-FREE 3D
    Rahatsız edici titreme olmadan, gözleriniz için daha rahat bir 3D TV keyfini çıkarın. geleneksel 3D TV aksine, LG CINEMA 3D Smart TV sertifikalı titreşimsiz ve aynı zamanda daha parlak 3D görüntüler sağlar. Bu ekrandan dışarı atlar açık ve net 3D teslim, gözleri daha kolay.

ON ETIKETI

Mobil cihazınız ve televizyon arasında paylaşma karşılıklı içeriği TV ile birlikte verilen bir NFC etiketi için sadece "etiketleme" ile akıllı telefon paylaşımı ve yansıtma sağlayan bir özellik, On Etiket ile daha kolay olmamıştı.

MIRACAST ™

WiFi Alliance sertifikalı Miracast ™ sağ TV ekranında dijital içeriklerin kolay aktarımı ve paylaşımı sağlayan, kablolar olmadan TV arasında kolay ve hızlı bağlantı, Akıllı telefonlar ve Tablet keyfini çıkarmanızı sağlar.

MHL (MOBILE HD LINK)

Bağlayın ve izlemek telefonunuzdan HD içerik TV'nin büyük ekran üzerinde MHL kablosu ile ve TV Magic Remote ile kontrol. Bu bağlıyken Telefon ayrıca tahsil edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 28 Mayıs 2013; 11:52:15 >

• 1,999 Eruo satış fiyatı var yurt dısında...

Yani 4,800 tl ye geliyor..

Bizdede 4,000/4,500 arası bir fiyata satışa çıkar muhtemelen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

1,999 Eruo satış fiyatı var yurt dısında...

Yani 4,800 tl ye geliyor..

Bizdede 4,000/4,500 arası bir fiyata satışa çıkar muhtemelen...

Geçen seneki nano full led lm960v gibi fiyasko olmasın da. Çünkü açıklaması bile aynı. Nano led dediğin zaman gerçekten siyah performansı falan edge led den iyi olması gerekir. Gözle farkedilmesi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturkmen

100 fps üstü görüntü var mı? İzleyeceklerimizin %99'u en fazla 30fps'dir. Zaten insan gözü 25 üstünü fark edemez.

Görüntüden kastım oyun da olabilir. Eğer benim gibi bir oyuncuysanız 50hz çok yetersiz kalır. Yakın zamanda yeni konsollarında çıkacağını düşünürsek 100hz panel benim için önemli.

İnsan gözü 25fps üstünü çok rahat fark eder. Hatta buyrun buradan test edin.
    http://frames-per-second.appspot.com/
    http://boallen.com/fps-compare.html

Buradan da 30fps ve 60fps ayrımını yapıp-yapamadığınızı test edebilirsiniz. Ben 3'de 3 yaptım.
    http://www.newgrounds.com/portal/view/604633

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotaless -- 28 Mayıs 2013; 12:08:30 >

• ya arkadaşlar 47LA660S ile 47LA690S arasında ne fark var bilen var mı? 660'ı alıcaktım haftasonu mediamarkt'ta 690'ı gördüm bir de bu çıktı şimdi. hangisini almalıyım?? Daha üst model için beklemeli miyim ya da
  • Her iki modelde teknik olarak 1e1 aynı özelliklere sahip;sadece 690 modelinde ayak tasarımı;691 modelinde ise çerçeve - ayak gümüş renklidir , başka fark yok , 7xx serisi beklenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gungorm

ya arkadaşlar 47LA660S ile 47LA690S arasında ne fark var bilen var mı? 660'ı alıcaktım haftasonu mediamarkt'ta 690'ı gördüm bir de bu çıktı şimdi. hangisini almalıyım?? Daha üst model için beklemeli miyim ya da

bende 660s i düşünüyordum bı ara eleman 100 tl farkla 690 ı gostermıstı farkı olarakda
    kenarları metalik ve altı tekerleklı o yana bu yana surebılıyorsun tv yı:)
  • 50 hz lik tvlere bu kadar para vermeyin yazik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.