Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.832
Cevap
70
Favori
446.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim eski tv lw5500 idi. plex kullanıyordum ve takılmalarda oluyordu (1080p filmlerde) . panel bir kaza sonucu kırıldı ve bende 47 la660s aldım, sadece yaptığım kablolu ve kablosuz bağlantı ayarlarını yapılandır dedim. o kadar. Menü kısmına girdiğin zaman tam ismini hatırlayamıyorum ama eve gidince bakar sizi bilgilendiririm, share diye bir bölüm vardı zannedersem, buradan giriyorsunuz ve en altta "bağlı cihazlar"a tıklıyorsunuz ve plex karşınızda, hemde muazzam hızlı, eski tv de kesinlikle izleyemediğim, sürekli takılmaların olduğu filmleri seyretmeyi bırak ileri geri sarabiliyorum ayrıca tv nin görüntü ayarlarını yapamamıştım ve sd yayınlardaki bozuk görüntüden çok şikayetçiydim, ancak "resim sıfırlama" diye bir bölüm var, oradaki direktifleri harfiyen takip edersen sd yayın kalitesi muazzam değişiyor, genelde orjinal ve önerilenleri seçin, kalite değişimini hemen fark edeceksiniz. LA660S in görüntü kalitesini soran arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ediyorum, mkv filmlerde ve hd, sd yayınlarda gayet başarılı, bir konuyu daha açıklamak istiyorum, resim sıfırlamadan ayarlama yaptığınız zaman, görüntü kalitesinin panasonic plazmalara çok yaklaştığını fark edeceksiniz, tabi ki bu plazmaları bizzat incelediyseniz, ben bütün elektronik mağazalarını gezdim, hatta çalışanlarıyla bile artık kanka olmuştum, resim derinliği ve renk doğallığıyla çok memnunum.

• Arkadaşlar ben de dün media markta 47LA860 a bakmıştım ve bakınca insan almak istiyor ona göre bakın :)
    Bugün de gittim mağazaya ve 47la860 dan sadece bir tane kutuda varmış diğerleri de teşhirdeymiş. Ben de son kutuyu aldım. Evde şu an, servis yarın gelip kuracak inşallah. Bakalım dayanamayıp aldık inşallah beğeniriz.
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] 2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] 2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senolak -- 27 Mayıs 2013; 11:02:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

benim eski tv lw5500 idi. plex kullanıyordum ve takılmalarda oluyordu (1080p filmlerde) . panel bir kaza sonucu kırıldı ve bende 47 la660s aldım, sadece yaptığım kablolu ve kablosuz bağlantı ayarlarını yapılandır dedim. o kadar. Menü kısmına girdiğin zaman tam ismini hatırlayamıyorum ama eve gidince bakar sizi bilgilendiririm, share diye bir bölüm vardı zannedersem, buradan giriyorsunuz ve en altta "bağlı cihazlar"a tıklıyorsunuz ve plex karşınızda, hemde muazzam hızlı, eski tv de kesinlikle izleyemediğim, sürekli takılmaların olduğu filmleri seyretmeyi bırak ileri geri sarabiliyorum ayrıca tv nin görüntü ayarlarını yapamamıştım ve sd yayınlardaki bozuk görüntüden çok şikayetçiydim, ancak "resim sıfırlama" diye bir bölüm var, oradaki direktifleri harfiyen takip edersen sd yayın kalitesi muazzam değişiyor, genelde orjinal ve önerilenleri seçin, kalite değişimini hemen fark edeceksiniz. LA660S in görüntü kalitesini soran arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ediyorum, mkv filmlerde ve hd, sd yayınlarda gayet başarılı, bir konuyu daha açıklamak istiyorum, resim sıfırlamadan ayarlama yaptığınız zaman, görüntü kalitesinin panasonic plazmalara çok yaklaştığını fark edeceksiniz, tabi ki bu plazmaları bizzat incelediyseniz, ben bütün elektronik mağazalarını gezdim, hatta çalışanlarıyla bile artık kanka olmuştum, resim derinliği ve renk doğallığıyla çok memnunum.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen gün SD ve hareketli sahnelerden oldukça şikayetçiydiniz. Sorununuzu halledebildiniz mi merak ediyorum. Ben de LA660 almayı düşünüyorum da. Bu arada özel mesaj kutunuza bakarsanız sevinirim.

• Bu arada LA660 sahiplerinden ricam, şu an ATV'de Fenerbahçe - Trabzonspor maçını izliyorlar ise; nasıl memnun musunuz topun ve futbolcuların hareketlenmelerinden? Maç izlemek keyif veriyor mu?
  • arkadaşlar LG TÜRKİYE değişimi onayladı.yarın servis gelip tekrardan kutulayacaklar bende mağazaya götürecem. yeniden la660s mi alsam yoksa başka markaya mı yönelsem kararsız kaldım açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortaerexmatthew

quote:

benim eski tv lw5500 idi. plex kullanıyordum ve takılmalarda oluyordu (1080p filmlerde) . panel bir kaza sonucu kırıldı ve bende 47 la660s aldım, sadece yaptığım kablolu ve kablosuz bağlantı ayarlarını yapılandır dedim. o kadar. Menü kısmına girdiğin zaman tam ismini hatırlayamıyorum ama eve gidince bakar sizi bilgilendiririm, share diye bir bölüm vardı zannedersem, buradan giriyorsunuz ve en altta "bağlı cihazlar"a tıklıyorsunuz ve plex karşınızda, hemde muazzam hızlı, eski tv de kesinlikle izleyemediğim, sürekli takılmaların olduğu filmleri seyretmeyi bırak ileri geri sarabiliyorum ayrıca tv nin görüntü ayarlarını yapamamıştım ve sd yayınlardaki bozuk görüntüden çok şikayetçiydim, ancak "resim sıfırlama" diye bir bölüm var, oradaki direktifleri harfiyen takip edersen sd yayın kalitesi muazzam değişiyor, genelde orjinal ve önerilenleri seçin, kalite değişimini hemen fark edeceksiniz. LA660S in görüntü kalitesini soran arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ediyorum, mkv filmlerde ve hd, sd yayınlarda gayet başarılı, bir konuyu daha açıklamak istiyorum, resim sıfırlamadan ayarlama yaptığınız zaman, görüntü kalitesinin panasonic plazmalara çok yaklaştığını fark edeceksiniz, tabi ki bu plazmaları bizzat incelediyseniz, ben bütün elektronik mağazalarını gezdim, hatta çalışanlarıyla bile artık kanka olmuştum, resim derinliği ve renk doğallığıyla çok memnunum.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen gün SD ve hareketli sahnelerden oldukça şikayetçiydiniz. Sorununuzu halledebildiniz mi merak ediyorum. Ben de LA660 almayı düşünüyorum da. Bu arada özel mesaj kutunuza bakarsanız sevinirim.

aynı tv den kullanıyorum tv sd yayında fena değil.bende dsmartın sunny marka cihazı var..gayet iyi ama örneğin kanal d-fox tv-ntv vs.ile genellikle izlemediğim adlarını bile hatırlamadığım bazı saçma span kanllar var onlara göre bazı kanllar çok iyi trt ler çok iyi sd de ama bazılar kötü..ama hd de hd olan kanallar güzel..ses de gayet iyi..

• Tv yi alıp kullanmaya baslayanlardan..

47LA660 da olur 47 LA860 da olur farketmez..

Dahili HD uyducu alıcının performansı nasıl...

-Kanal geçişleri hızlımı kaç saniye?

-Türksat ve Hotbird deki bütün kanallara ulaşabildinizmi ?

-Kanal listesi bilgilendirme ekranı vs nasıl ?

-Son olarakta dahili hd uydu alıcıdan hiç kayıt yaptınızmı cihaz kayıt yapabiliyor dimi ?

Bu soruları test edip cevaplamanızı rica ederim..

Özellikle Digiturk plus kullananlar var ise onun kanal geçiş hızı ile dahili uydu alıcının hızını kıyaslayabilir.
  • Beyler ses sorunu ne oldu halledildi mi? İkinci olarak şu kanalların geç değişmesi olayı sadece dahili uydu alıcısı kullanımında mı oluyor, yoksa normal anten bağlantısında da televizyonun kendi yavaşlığından mı?

Bu serinin 32la620s ile samsung 32f4500 arasında kaldım.
  • 42la640s modelini Teknosa'dan 1799 TL'ye aldım. Görüntü olarak hd yayınlarda gayet iyi, sd yayınlarda ise fena sayılmaz. Evde 2011 yılından kalma philips 42pfl5405 modeli bir hdtv daha var, o televizyonun sd kalitesinden memnundum, nedense Lg'de aynı sd kalitesini göremiyorum, hatta kıyaslamak için iki tv'yi yanyana koydum, daha yeni ve gelişmiş olmasına rağmen LG bana 5405 kadar net gelmiyor bir türlü SD yayınlarda, kurcalamadığım ayarı kalmadı... Ancak Hd ve 3d performansı gerçekten çok iyi.

Asıl sorunum ise smart internet tarayıcısı ile ilgili. Smart menüsü oldukça hızlı, tarayıcı hızı da gayet tatminkar, çift çekirdek performansı ile kendisini belli ediyor. Ancak en gıcık eden sorun, kendi tarayıcısı ile internette bir süre film izledikten sonra bellek doldu uyarısı verip sayfayı kapatıyor. 10 dak film izliyorsunuz tam kendinizi kaptırırken birden yetersiz bellek sorunu nedeniyle sayfayı resetliyor... Servisleri de aradım, Lg desteği de, servislerde şimdilik bir çözüm yok. Lg destekteki temsilci ise sorunun internet sayfalarındaki çerezlerin hafızayı doldurmasından kaynaklandığını söyledi, reklamları kapatın dedi :) reklamları kapatın :) bellek konusunda çok cimri davranmışsınız sanırım, youtube'da da yapıyor aynısını deyince bilgilerinizi verin biz sizi arayalım dedi, şimdilik ses yok... Ancak bu sorun beni hayal kırıklığına uğrattı. Hala internet için bilgisayarı TV'ye bağlamak zorunda kalacaksam smart olmasının ne anlamı var?

Oyunlarda input lag sorunu yaşayan arkadaşlar resim modunu oyun yapsınlar. O zaman tepkilerde hiç gecikme olmuyor. Ancak standart,canlı, sinema vs olursa ciddi input lag oluyor, neredeyse 1 sn kadar... Laptop'u TV'ye bağlayıp oyun modunda hitman absolution denedim, tepki süresi gayet iyiydi ama gene görüntü olarak 5405 gibi netlik göremedim, hatta laptop'un kendi monitörü bana daha canlı geldi... 1366x768'de oynadım, sanki 5405'in görüntüyü büyütme, Picture rescaling özelliği daha başarılıydı gibi geliyor. neredeyse 3 sene önce aldığım lcd tv ile netlik kıyaslaması yapmak zorunda kalmak hoşuma gitmedi... Acaba es7000 alsaydım aynı sorunları yaşar mıydım diye sormadan edemiyorum kendime.

• Anladığım kadaıyla lg televizyonlarında işlemci ve ram konusunda fazlaca cimri davranıyor. Bir nevi malzemeden çalıyor. Böyle olması amaçlanan bir ürünün de servisinin değiştirebileceği hiç bir şey yoktur. Hala yukarıdaki soruma yanıt bekliyorum. Forumun en ölü başlıkları lg başlıkları heralde. Aynı soruyu iki kere sordum, bir kişi de iki dakikasını ayırıp cevap yazmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serzenith

42la640s modelini Teknosa'dan 1799 TL'ye aldım. Görüntü olarak hd yayınlarda gayet iyi, sd yayınlarda ise fena sayılmaz. Evde 2011 yılından kalma philips 42pfl5405 modeli bir hdtv daha var, o televizyonun sd kalitesinden memnundum, nedense Lg'de aynı sd kalitesini göremiyorum, hatta kıyaslamak için iki tv'yi yanyana koydum, daha yeni ve gelişmiş olmasına rağmen LG bana 5405 kadar net gelmiyor bir türlü SD yayınlarda, kurcalamadığım ayarı kalmadı... Ancak Hd ve 3d performansı gerçekten çok iyi.

Asıl sorunum ise smart internet tarayıcısı ile ilgili. Smart menüsü oldukça hızlı, tarayıcı hızı da gayet tatminkar, çift çekirdek performansı ile kendisini belli ediyor. Ancak en gıcık eden sorun, kendi tarayıcısı ile internette bir süre film izledikten sonra bellek doldu uyarısı verip sayfayı kapatıyor. 10 dak film izliyorsunuz tam kendinizi kaptırırken birden yetersiz bellek sorunu nedeniyle sayfayı resetliyor... Servisleri de aradım, Lg desteği de, servislerde şimdilik bir çözüm yok. Lg destekteki temsilci ise sorunun internet sayfalarındaki çerezlerin hafızayı doldurmasından kaynaklandığını söyledi, reklamları kapatın dedi :) reklamları kapatın :) bellek konusunda çok cimri davranmışsınız sanırım, youtube'da da yapıyor aynısını deyince bilgilerinizi verin biz sizi arayalım dedi, şimdilik ses yok... Ancak bu sorun beni hayal kırıklığına uğrattı. Hala internet için bilgisayarı TV'ye bağlamak zorunda kalacaksam smart olmasının ne anlamı var?

Oyunlarda input lag sorunu yaşayan arkadaşlar resim modunu oyun yapsınlar. O zaman tepkilerde hiç gecikme olmuyor. Ancak standart,canlı, sinema vs olursa ciddi input lag oluyor, neredeyse 1 sn kadar... Laptop'u TV'ye bağlayıp oyun modunda hitman absolution denedim, tepki süresi gayet iyiydi ama gene görüntü olarak 5405 gibi netlik göremedim, hatta laptop'un kendi monitörü bana daha canlı geldi... 1366x768'de oynadım, sanki 5405'in görüntüyü büyütme, Picture rescaling özelliği daha başarılıydı gibi geliyor. neredeyse 3 sene önce aldığım lcd tv ile netlik kıyaslaması yapmak zorunda kalmak hoşuma gitmedi... Acaba es7000 alsaydım aynı sorunları yaşar mıydım diye sormadan edemiyorum kendime.

Merhaba. Televizyonunuzun usb apps yazan usb girişine usb bellek takin. O şekilde ram sorunu olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: senolak

Arkadaşlar ben de dün media markta 47LA860 a bakmıştım ve bakınca insan almak istiyor ona göre bakın :)
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

Bugün de gittim mağazaya ve 47la860 dan sadece bir tane kutuda varmış diğerleri de teşhirdeymiş. Ben de son kutuyu aldım. Evde şu an, servis yarın gelip kuracak inşallah. Bakalım dayanamayıp aldık inşallah beğeniriz.

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] 2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] 2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

arkadaşım rahatsız ediyorum, ben de la660s aldım, özellikle hd ve sd yayınlarda kamera sağdan sola veya soldan sağa doğru hızlı bir şekilde hareket ettiği zaman, görüntüde az da olsa bir bulanma oluyor, bak dikkatini çekiyorum kırılma değil, BULANMA. Senin televizyonun panel gerçek hızı 200hertz olması sebebiyle böyle bir durumla karşılaşıyormusun, lütfen bu konuyu inceleyerek beni bilgilendirir misin? Bu duruma mkv filmlerde pek rastlamadım, belkide yayınların 50hertz olmasıyla ilgilidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

medialink istedi tv arayüzünden uygulamalardan göremedim ve olmadı
    plex client gerekli dedi...

benim eski tv lw5500 idi. plex kullanıyordum ve takılmalarda oluyordu (1080p filmlerde) . panel bir kaza sonucu kırıldı ve bende 47 la660s aldım, sadece yaptığım kablolu ve kablosuz bağlantı ayarlarını yapılandır dedim. o kadar. Menü seçenekleri içerisinde "smart share" ye tıkla, karşına gelen seçeneklerden en alt kısımda bulunan "bağlı cihazlar" tıkla ve bir sorun yoksa plex i göreceksin. Ben kablosuz bağlantıyı seçtiğimde mkv filmlerde bazen yükleme moduna geçiyor (bir iki saniyelik) ve kablolu bağlantı yapmamı öneriyor, ben de zaten kablolu bağlantıda olduğu için bağlantı ayarlarından kablolu bağlantıyı seçiyorum sorun kalmıyor bilgin olsun

• Arkadaşlar LG 32LA620S input lag sorunu yaşayanlar var mı ? Özellikle ps3 oynarken cod btf gibi oyunlarda. Bu sorunun cevabı benim için önemli teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

quote:

Orijinalden alıntı: serzenith

42la640s modelini Teknosa'dan 1799 TL'ye aldım. Görüntü olarak hd yayınlarda gayet iyi, sd yayınlarda ise fena sayılmaz. Evde 2011 yılından kalma philips 42pfl5405 modeli bir hdtv daha var, o televizyonun sd kalitesinden memnundum, nedense Lg'de aynı sd kalitesini göremiyorum, hatta kıyaslamak için iki tv'yi yanyana koydum, daha yeni ve gelişmiş olmasına rağmen LG bana 5405 kadar net gelmiyor bir türlü SD yayınlarda, kurcalamadığım ayarı kalmadı... Ancak Hd ve 3d performansı gerçekten çok iyi.

Merhaba. Televizyonunuzun usb apps yazan usb girişine usb bellek takin. O şekilde ram sorunu olmuyor.

Teşekkür ederim öneriniz için ama La640s modelinin usb apps yazılı bir usb girişi yok. HDD yazan var , ona flash disk ve o olmayınca bir de harici hdd takıp denedim, sonra diğer usb girişlerine de bunları takıp gene denedim; maalesef işe yaramadı. Usb bellekleri takar takmaz tanımasına rağmen ekstra ram olarak görmüyor; film izlerken gene değişen bir şey olmuyor, bir süre sonra, 10-15 dakika arası, "bu sayfayı açmak için yetersiz bellek " uyarısı ile sayfayı kapatıyor. Bu sorun gerçekten irrite etmeye başladı :S

• Teşekkürler...
    bağlantı yapılandırmada sorun varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 24 Mayıs 2013; 9:04:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

http://www.makroreyon.com/urun/lg-47la860v-full-hd-800-hz-dahili-uydu-smart-led-televizyon.aspx?ref=akakce&v=1.11.6

47LA860V

3,496 TL...

Ben media marktan aldım dün de kurulumu yapıldı. Pazarlık yaptım ve 10 taksit 3 ay erteleme 3499TL. Şu anda daha uygunu yok hiç bir yerde taksitli fiyat olarak. LG servisinden gelen elemanlar da gayet anlayışlı ve sıcak davrandılar. Her türlü deneme ve testi yaptık beraber. Herhangi bir sorun da çıkmadı çok şükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: senolak

quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

http://www.makroreyon.com/urun/lg-47la860v-full-hd-800-hz-dahili-uydu-smart-led-televizyon.aspx?ref=akakce&v=1.11.6

47LA860V

3,496 TL...

Ben media marktan aldım dün de kurulumu yapıldı. Pazarlık yaptım ve 10 taksit 3 ay erteleme 3499TL. Şu anda daha uygunu yok hiç bir yerde taksitli fiyat olarak. LG servisinden gelen elemanlar da gayet anlayışlı ve sıcak davrandılar. Her türlü deneme ve testi yaptık beraber. Herhangi bir sorun da çıkmadı çok şükür.

Eeee hayırlı olsun ozaman..

Yani gidip abidik gubidik biyerden 3,400 e alacağına

Taksitli olarak 3,500 media markt daha iyi..

Ozaman sizlerden bol bol tespit ve değerlendirme bekliyoruz...

Dahili hd uyducu alıcının performansı nasıl...

-Kanal geçişleri hızlımı kaç saniye?

-Türksat ve Hotbird deki bütün kanallara ulaşabildinizmi ?

-Kanal listesi bilgilendirme ekranı vs nasıl ?

-Son olarakta dahili hd uydu alıcıdan hiç kayıt yaptınızmı cihaz kayıt yapabiliyor dimi ?

Bu soruları test edip cevaplamanızı rica ederim..

Özellikle Digiturk plus kullananlar var ise onun kanal geçiş hızı ile dahili uydu alıcının hızını kıyaslayabilir.

AYRICA Lord Sparhawk ARKADAS 15 DAKIKADAN FAZLA FILM IZLEYEMEDIM YETERSİZ KAPASİTE UYARISI VERIYORMUS BU ÇOK ÖNEMLİ BİR DETAY BUNUDA TEST EDİP BİLGİ VERİN LÜTFEN

• quote:

arkadaşım rahatsız ediyorum, ben de la660s aldım, özellikle hd ve sd yayınlarda kamera sağdan sola veya soldan sağa doğru hızlı bir şekilde hareket ettiği zaman, görüntüde az da olsa bir bulanma oluyor, bak dikkatini çekiyorum kırılma değil, BULANMA. Senin televizyonun panel gerçek hızı 200hertz olması sebebiyle böyle bir durumla karşılaşıyormusun, lütfen bu konuyu inceleyerek beni bilgilendirir misin? Bu duruma mkv filmlerde pek rastlamadım, belkide yayınların 50hertz olmasıyla ilgilidir.

Uydu kanallarında o dediğin bulanma çok hareketli görüntülerde az miktarda oluyor. Ama sanırım o tv nin blurlaştırma ayarlarından kaynaklanıyordur. Blurring ayarı gibi bir yer vardı resim ayarlarında sanırım o açık olduğu zaman yapıyor olabilir ya da yayından olabilir. Ama sd yayınlarda bile dahili uydu alıcı çok güzel sonuçlar veriyor. Ben bu kadar beklemiyordum. Bazen anlaşılmıyor sd olduğu bile.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.