Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.831
Cevap
70
Favori
446.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taffytaffy

Merhaba arkadaşlar Teknosa dan LG 42LA660S modelini almış bulunuyorum.Pazartesi teslim alacağım.. Benim öğrenmek istediğim LG teknis servis yerine ben kurulumunu yapsam TV nin sorun olurmu acaba? İllaki servisinmi kurması lazım? Kendisi kuran varmı?

servisin gelip ekstradan yaptığı bişi yok.servisin koliyi ilk açan olmasının sebebi cihazda herhangibir kırık çizik hata var ise bunu tespit edip tutanak tutarak tvnin deişmesini sağlarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

quote:

Orijinalden alıntı: printer87

lütfen cevap.42la660s e bir kamera takıp skype den goruntulu gorusebılırmıyım.

LA640 kullanıyorum haftaya akıllı kumanda alıcam internet ses tanıma olayı için bi kaç hafta sonra da AN-WC400 kamera alıcam en azından internette görüntü tanıma yapabilirmiyim düşüncesindeyim skype de işe yarıyacağını düşünüyorum tabi bunun için benim yorumumu bi kaç hafta beklemen lazım inş. 660S tede deniyen arkadaşlar olur LG yi ararsan veya mail atarsan sana görüntülü kontrol var dicekler banada öyle dediler sosyal ağlarda işe yaraması benim için kafi ya elimde patlıcak yada işe yarıcak görücem artık

akıllı kumanda yerine klavye alırsan daha kullanışlı olur. akıllı kumanda ii hoş ama normal kumanda hissini vermiyor yada daha alışamadım. internet için falan klavye şart ..

• 42LA660S'i Bimeks'ten 2200 TL + 220 TL Hediye çeki ile 1980 TL'ye mi almak mantıklı, yoksa LG bayisinden 42LA669'u 2100 TL'ye almak mı mantıklı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

quote:

Orijinalden alıntı: printer87

lütfen cevap.42la660s e bir kamera takıp skype den goruntulu gorusebılırmıyım.

LA640 kullanıyorum haftaya akıllı kumanda alıcam internet ses tanıma olayı için bi kaç hafta sonra da AN-WC400 kamera alıcam en azından internette görüntü tanıma yapabilirmiyim düşüncesindeyim skype de işe yarıyacağını düşünüyorum tabi bunun için benim yorumumu bi kaç hafta beklemen lazım inş. 660S tede deniyen arkadaşlar olur LG yi ararsan veya mail atarsan sana görüntülü kontrol var dicekler banada öyle dediler sosyal ağlarda işe yaraması benim için kafi ya elimde patlıcak yada işe yarıcak görücem artık

akıllı kumanda yerine klavye alırsan daha kullanışlı olur. akıllı kumanda ii hoş ama normal kumanda hissini vermiyor yada daha alışamadım. internet için falan klavye şart ..

klavyem ve 3D arşivi için 750gb. haricim var televizyonu tam donanım yapmak istediğim için birazda işin artistliği için :) akıllı kumanda alıcam gelen gidenim yani müsafirim çok oluyo müsafir geldiğinde internetten mutlaka bişeylere bakıyoruz. dur enişte diyip düğmeye bastıktan sonra internette araması için o kumandayı istiyorum :) kanal kaybetmek içinde 40gb. ve üstü ikinci el hdd harici arıyom bulamazsam alıcam artık kayıt yapanlar varsa görüntü kalitesini paylaşırsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bende 42la660s almayı düşünüyorum ama sitelerde 42la667s modeline rastladım 667s daha ucuz hangisi üst versiyon anlamadım acaba farkı nedir bilen var mı?
  • Temelde aynı model 660 ve 66x varyasyonları ya kasada renk farkı,yada ufak görünüş düzeltmeleri vardır.
    Teknik özellikleri tamamen aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 19 Mayıs 2013; 14:11:18 >
  • Merhaba,

47LA aldım ancak sehpanın askı aparatları dikey. Televizyonun arkasına dikey takılamıyor sanırım, sol taraftaki iki vida deliğinin (üst-alt) tam arasına bombeli hoperlör denk geliyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?
  • Arkadaşlar selam;

3/4 Yıldır LG plazma kullanan birisi olarak tv den memnunum..

Şimdi ise yenilemeyi düşünüyorum...

SAMSUNGK PHILIPS VE LG ARASINDA GIDIP GELIYORDUM MODEL COK INSANIN KAFASI KARISIYOR..

Dün Media Markt a ugradım ve nihai karraımı verdim..

LG LA serisi alıyorum..

47LA320 ---------2,300 TL

47LA660 ----------2,800 TL

47LA860 ----------3,700 TL

Bu fiyatlar dün için geçerli hafta sonu vs dediler ama hep böyledir sanırım..

Ben 47LA660 ta karar ılıyodum ama aile içi skype görüşmelerimiz olduğu için dahili kamera yoktu dolayısı ile dahili kamera olan 47LA860 modeline baktım oda biraz tuzu geldi yani 3,700 tl...

Tabi LA660 ile LA860 arasındaki tek fark kamera değil...

En önemli fark işlemci farkı ve Görüntü Tarama Hızı: 800 Hz olması...

İşlemci dual core + Plus

Yani 47LA660 ta sadece dual core...

Ve emin olun bu fark Smart için dağlar kadar fark yaratıyor gerçekten çok hızlı akıllı kumanda ile menü arasındaki geçişler vs direk almışken bunu al dedirtiyor insana...

Yani demem oki bu LA660 ile LA860 arasındaki bu plus ve plus olmayan işlemci ve Görüntü Tarama Hızı: birinde 400 diğeirnde 800 Hz olması büyük fark + dahili kamera

Ama şuda bir gerçek Medai Marktaki 47LA860 için verilen 3,699 tl fiyat gerçektende Türkiyedeki en iyi fiyatmış araştırdım 4,000 tl altında yok vesselam...

Şu anki kararım LG 47LA860 ama fiyatın 2,800 lere felan gelmesini bekliyorum... Daha 1 ay zamanım var aceleye gerek yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 20 Mayıs 2013; 9:29:03 >

• Bu arada LG Türkiye sayfasında hala LA860 cihazın bulunmamasıda ilginç..

Bu arada en iyi fiyat bilgisini değiştiriyorum..

http://www.beyazesyamerkezi.com/LG-47LA860V-Full-HD-Led-Tv-3D-Smart-Uydulu-_15674.html?ref=akakce&v=1.92.5#0

LG TÜRKİYE GARANTİLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ 47LA860 3,408 TL..

İyiymiş..
  • İyi günler arkadaşlar;

42LA660 TV aldım.

HTC HD2 telefonumda android rom kullanıyorum.
    LG TV Remote kurdum telefona.
    Telefonum kumanda oldu. Süper.

Fakat telefondaki video ve resimleri bir türlü paylaştıramadım.
    Telefondan LG TV Remote programının smart share menüsüne girdim.

Telefondaki resim ve videoları göstermiyor
    Telefondaki video resimleri TVde kablosuz acabileceğim diye ne kadar umutlanıyordum

Eksik bir şey mi yapıyorum?
    Başka bir program mı var kurmam gereken?
    TVden telefona mı bağlanmam gerekiyor?
    (Mobil aygıta bağlan dedim. Wi-fi ağına bağlı tv ve telefon , ama tv telefonu görmüyor)

Yardımlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler
  • Hocam eğer kurmadıysanız;yazdığınız sorunun kaynağı LG Smart Share’ın Medya Bağlantısı için PLEX uygulamasını PC - tablet - akıllı telefonunuza yüklemediğiniz için olabilir.

Plex
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

Arkadaşlar selam;

SAMSUNGK PHILIPS VE LG ARASINDA GIDIP GELIYORDUM MODEL COK INSANIN KAFASI KARISIYOR..

LG LA serisi alıyorum..

Ben 47LA660 ta karar ılıyodum ama aile içi skype görüşmelerimiz olduğu için dahili kamera yoktu dolayısı ile dahili kamera olan 47LA860 modeline baktım oda biraz tuzu geldi yani 3,700 tl...

İşlemci dual core + Plus

Ve emin olun bu fark Smart için dağlar kadar fark yaratıyor gerçekten çok hızlı akıllı kumanda ile menü arasındaki geçişler vs direk almışken bunu al dedirtiyor insana...

Yani demem oki bu LA660 ile LA860 arasındaki bu plus ve plus olmayan işlemci ve Görüntü Tarama Hızı: birinde 400 diğeirnde 800 Hz olması büyük fark + dahili kamera

Ama şuda bir gerçek Medai Marktaki 47LA860 için verilen 3,699 tl fiyat gerçektende Türkiyedeki en iyi fiyatmış araştırdım 4,000 tl altında yok vesselam...

Şu anki kararım LG 47LA860 ama fiyatın 2,800 lere felan gelmesini bekliyorum... Daha 1 ay zamanım var aceleye gerek yok...

Bende la8600 begendim ama bir aya o fiyata incegini sanmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Hocam eğer kurmadıysanız;yazdığınız sorunun kaynağı LG Smart Share’ın Medya Bağlantısı için PLEX uygulamasını PC - tablet - akıllı telefonunuza yüklemediğiniz için olabilir.

Plex

Çok teşekkür ederim.

Acaba Plex'i nasıl kullanacağız , bilginiz var mı acaba?

• Hocam ; şimdi plex media server'i kullanmayı gözünüzde büyütmeyin

buradan gerekli yazılımı indirebilirsiniz.

genel kullanımı içinhttp://goo.gl/wepvh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Mayıs 2013; 14:09:54 >
  • smart share için telefonun dlna özelliği olması gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erol.star

quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

Arkadaşlar selam;

LG LA serisi alıyorum..

İşlemci dual core + Plus

Bende la8600 begendim ama bir aya o fiyata incegini sanmiyorum

Bakalım nasip..

şu anda 3,400 fyat veren var ise..

Belki hafta sonu..

Belki turuncu..

Belki şokk

Belki bilmem ne fiyat olur :)

Şu anlık gerçek olan kimsenin elinde bu maldan yok sınırlı sayıda satıcıda var...

• quote:

Hocam ; şimdi plex media server'i kullanmayı gözünüzde büyütmeyin

buradan gerekli yazılımı indirebilirsiniz.

genel kullanımı içinhttp://goo.gl/wepvh

Teşekkür ederim, verdiğiniz linki okuyayım

Lg'deki DLNA , Samsung All Share gibi değilmiş demekki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 20 Mayıs 2013; 17:28:25 >

• Smart share için
    sertifikalı cihaz ve
    plex gerekli diye biliyorum ...

++++++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Mayıs 2013; 19:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

smart share için telefonun dlna özelliği olması gerekmiyor mu?

telefonda wifi direct olmalı kardeş
  • quote:

Hocam eğer kurmadıysanız;yazdığınız sorunun kaynağı LG Smart Share’ın Medya Bağlantısı için PLEX uygulamasını PC - tablet - akıllı telefonunuza yüklemediğiniz için olabilir.

Plex

telden wifi direct aktif et tvden de aynı şekilde bağlantıyı kurunca Telefondan Herhangi bir videoyu aç ve en üstte sağ köşsedeki küçük çoklu monitor simgesini tıkla ......
    androd içindir

smarttvdunyasi.blogspot.com

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.