Şimdi Ara

BlackBerry 10 ABD satışlarında, iade oranının çok yüksek olduğu belirtiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• BlackBerry 10 ABD satışlarında, iade oranının çok yüksek olduğu belirtiliyor

Akıllı telefon pazarına büyük umutlarla giren ve 1 milyon satış barajını geçtiğini duyuran BlackBerry 10, kısa süre önce ABD'de de satışa başlamıştı. Ancak gelen haberler durumun hiç iyi gitmediğini gösteriyor.

Analizlere göre, Z10 adlı klavyesiz modeliyle ABD pazarına giriş yapan BlackBerry 10'a olan talep oldukça düşük ve ülkedeki satış oranı stok iade oranının gerisinde kalmış durumda. 

BlackBerry 10 platformunun ilk nesli kabul edilen Z10'un operatör mağazalarında talep görmediği ve tanıtım eksiklikleri nedeniyle tüketicilerin ilgisini çekmekte başarılı olamadığı dile getiriliyor. ABD'li tüketicilerin sadece yüzde 20'sinin cihazın satışa sunulduğuna dair bilgisi olduğu değerlendirmelerine yer veriliyor.

Analiz uzmanları satışların gittikçe daha da düştüğü ve iade oranlarının satış oranlarını geride bırakmasının da şimdiye kadar görülmemiş bir olay olduğunu dile getiriyor. Analiz raporları sonrasında BlackBerry hisselerinde de düşüşler yaşandı.

Ancak BlackBerry analizleri reddederek yanlış hesaplamaların olduğunu ifade ediyor. Firmaya göre hem ABD hem de global olarak iade oranları beklentiler ile aynı çizgide veya biraz daha altında kaldı. Bu oranlar diğer üst seviye cihazların iade oranlarıyla benzer bir doğrultuda ilerliyor.

Z10 ile istediği başarıyı yakalayamadığı değerlendirilen BlackBerry'nin fiziksel klavyeli Q10 modeli ile birlikte BlackBerry fanlarının ilgisini çekebileceği düşünülüyor.

• bu cihaz BB 10 ile asla başarıya ulaşamaz mutlaka Android in port edilmesi gerekiyor...

RIM için kaçınılmaz son iflas olacak gibi görünüyor ...

• Microsoft bile bu piyasada şu an kalan kırıntıları toplamaya çalışıyorken siz neden android alt yapılı sağlam bir BB modeli üretmezsiniz? Zaten bütün pazar değişmiş durumda neyin hayalini kuruyorsunuz halen?

• bu fiyatlardan satarsanız bu sonuçlar normal
  • reklam gerçekten çok önemli. insanlar kullandığı telefonun başkaları tarafından bilinen ve popüler bir telefon olmasına da çok önem veriyor. ama diğer taraftan da reklam bütçeleri sanırım çok kısıtlıydı.

• amerikali fakirleri anlamak zor dogrusu..siz gidin once mortgage kredilerinizi odeyin adam gibi

teknoloji elit ve zenginlere güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Microsoft bile bu piyasada şu an kalan kırıntıları toplamaya çalışıyorken siz neden android alt yapılı sağlam bir BB modeli üretmezsiniz? Zaten bütün pazar değişmiş durumda neyin hayalini kuruyorsunuz halen?

Hocam böyle bir şey mümkün olabilirmi ya siz hiç birşey bilmiyorsunuz BLACKBERRY android telefon üretirse BLACKBERRY olmasının ne anlamı kalır

Not: Telefonum HTC EVO 3D sıkı bir androidciyim

• q10 la yola cıksalarda gerçek bb kullanıcılarını yakalabilirlerdi bb dokunmatikde cırt

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

bu cihaz BB 10 ile asla başarıya ulaşamaz mutlaka Android in port edilmesi gerekiyor... RIM için kaçınılmaz son iflas olacak gibi görünüyor ...

android olsa ne olacak? android çok mu başarılı? özellikle muhteşem? google play i için mi android olacak? BB nin tek sorunu MS gibi uzun süre destek çıkamayacağı bir işletim sistemi çıkartmış olması oldu. uzun süre destekleyebilseler başarılı olurlar. ancak insanlar nasılsa BB diye alıp bomboş bir cihazla karşılaşıyor ve neden uğraşayım? diyor. gidip iphone vs almak varken yeni bir sistemin tutması zor.

• iphone parasına kim z10alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya reklamla falan alakasi yok kim z10a 1800lira verir ki ? Xperia z ile ayni fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

bu cihaz BB 10 ile asla başarıya ulaşamaz mutlaka Android in port edilmesi gerekiyor... RIM için kaçınılmaz son iflas olacak gibi görünüyor ...

Burak. Esasında Rim çok aptal davranıyor. Herkes biliyor ki Android özgür ve pek çok şeyi destekleyen ve marketi iyi olan bir yazılım.

Yalnız bir handikapı var o da güvenlik. Yükleyeceğin uygulamalarda dikkat etmek zorundasın vs. vs.

Blackberry ya da Rim diyeyim, Android'li cihaz yapsaydı ama güvenliği en ön planda tutsaydı çok daha başarılı olurdu.
    Zaten Android 4.1 den itibaren ekran 60FPS ye sabitlenmiş ve ekranın iPhone lar gibi yağ gibi kayması sağlanmıştı. İsmi de hatırlarsanız Project Butter idi.

Yani işletim sistemi gayet iyi, bir de Rim ona kendi güvenlik özelliklerini ekleyip, Google Play'den yüklenecek uygulamaların yüklenmesi denetimini kendisi yapıp güvenliği en ön plana çekseydi çok süper olurdu...

• Blackberry Android'li olduktan sonra telefonun özelleştirilemeyeceği anlamına gelmez. Yine kendine özel arayüzünü, kendine özel uygulamalarını yaparsın ve kullanırsın telefonunda. Kendi OS'ını yapmaktan daha az zahmetli olur ve içeriğe daha çok önem verebilirsin böylece.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburakbu cihaz BB 10 ile asla başarıya ulaşamaz mutlaka Android in port edilmesi gerekiyor... RIM için kaçınılmaz son iflas olacak gibi görünüyor ...
    android olsa ne olacak? android çok mu başarılı? özellikle muhteşem? google play i için mi android olacak? BB nin tek sorunu MS gibi uzun süre destek çıkamayacağı bir işletim sistemi çıkartmış olması oldu. uzun süre destekleyebilseler başarılı olurlar. ancak insanlar nasılsa BB diye alıp bomboş bir cihazla karşılaşıyor ve neden uğraşayım? diyor. gidip iphone vs almak varken yeni bir sistemin tutması zor.

Android başarılı değilmi? Şakamı bu? Piyasanın en çok kullanılan, en büyük uygulama marketine, en geniş ürün gamına sahip bir işletim sistemini hakir görmek nasıl bir fanboyluğun, nasıl bir aklın eseridir?

ha birde bb nin tek sorunu uzun süreli destek eksiğiymiş, o olsa hemen piyasanın %50 sini hooop kapacak. Android kullanıcıları hiç arayüz kullanım videolarını falan izlemiyor ya, donanımdan falan anlamıyor ya.

• o fiyata ne bekliyordunuz?
  • BB bir kaç sene içinde silinip gider...sisteme ayak uyduramayan,yenilikten,fiyttan bi haber bir marka...

• Geçen Avea da baktım standda Z10 duruyor elime aldım biraz kurcaladım oynadım falan. İyi hoş yenilikçi bir yaklaşımla işletim sistemini yapmışlar. Tabiki de yanıma satış personeli geldi. Dedim ki bu cihazın satış durumları nasıl . Aldığım cevap o ooo bayağı bir satıyoruz hiç bir sıkıntı yok dedi. İçimden neler söylediğimi tahmin edebilirsiniz. Amerika da durum böyleyse artık Türkiyede'ki durumunu düşünemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeYaBaN. -- 12 Nisan 2013; 16:13:59 >
  • Ben çok memnunum Z10 dan, tercih meselesi bence...
  • Cıhaz guzelde ya fıyatı?!

• quote:

Orijinalden alıntı: Brn_Kvn25

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Microsoft bile bu piyasada şu an kalan kırıntıları toplamaya çalışıyorken siz neden android alt yapılı sağlam bir BB modeli üretmezsiniz? Zaten bütün pazar değişmiş durumda neyin hayalini kuruyorsunuz halen?

Hocam böyle bir şey mümkün olabilirmi ya siz hiç birşey bilmiyorsunuz BLACKBERRY android telefon üretirse BLACKBERRY olmasının ne anlamı kalır

Not: Telefonum HTC EVO 3D sıkı bir androidciyim

Olmazsa sonuc bu olur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.