Şimdi Ara

İddia : Windows Phone yeni güncelleme ile 5 ve 6 inçlik ekranları destekleyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft'un tüm işletim sistemleri için Blue, Office yazılımları için ise Gemini güncellemesini hazırladığı artık herkes tarafından biliniyor. Platformlara önemli değişiklikler getirecek olan güncellemenin en çok etkileyeceği sistemlerden birisi Windows Phone olacak.

Windows Phone 8 ile birlikte bir nebze de olsa satışlarını artıran ekosistem, yine de donanım kısıtlamaları nedeniyle tüketici ilgisi açısından rakiplerinin oldukça gerisinde kalıyor. Blue güncellemesi ile Microsoft'un 1080p ekran çözünürlüğüne ve 4 çekirdek desteğine yer vereceği iddiaları gündeme gelmişti. Bu kez ekran boyutları ile ilgili bazı bilgiler paylaşıldı.

Projeye yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, farklı segmentlere hitap edebilme açısından Windows Phone işletim sisteminin 5 ve 6 inçlik ekranlara destek sunacağı belirtiliyor. 

Windows Phone 8 ile birlikte WP cihazlarının 4.8 inç boyutuna kadar çıktığını görmüştük. Ancak Full HD desteğinin olmaması nedeniyle başlangıç ekranında ikonların kötü görünmesine yol açıyordu ve üreticiler 5 inç ve üzeri boyutlara girmekten kaçınıyordu. Eğer iddialar doğruysa 5 inçlik Full HD veya 6 inçlik Full HD ekran taşıyan WP8 modelleri görebilmek mümkün olacak.

Ekran boyutu ve çözünürlüğündeki değişim ile birlikte  WP başlangıç ekranına bir sütun daha ekleneceği belirtiliyor. Böylece büyük formatta yanyana 3 karo olacak. 

Ancak Microsoft'un Blue değil de GDR şeklinde adlandırdığı WP8 güncellemelerinin üçüncüsünde bu değişimin yaşanması bekleniyor. Bu yılın sonlarına doğru gelecek güncellemenin ardından asıl Blue güncellemesi 2014 yılı içerisinde kullanıcılar ile buluşacak. Windows 8 için Blue güncellemesi ise bu yıl sonuna doğru yayınlanacak ve 7 inçlik tabletlerin önü açılacak.

• Windows neden bu tür gelişmelere doğal destek vermiyor da sürekli yeni güncelleştirmeler ile destek veriyor? Sektörü sürüklemesi gerekirken, sektörde sürükleniyor.

• İlk 5 ya da 6 inçlik takozda samsung dan gelir.

Samsung ativ 6.0

195 Ppi falan olur . Sever samsung bu işleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung tüm dünyayı ele geçirme niyetinde.... Lumia 950 çok abartılı özelliklerle çıkarsa ancak markayı toparlarlar.... Microsoft'un neden gevşek davrandğını benim 5 yaşındaki kızım soruyor... ben cevaplıyamıyorum... gerisini siz düşünün....

• "...yine de donanım kısıtlamaları nedeniyle tüketici ilgisi açısından rakiplerinin oldukça gerisinde kalıyor..."
    "...Ancak Full HD desteğinin olmaması nedeniyle başlangıç ekranında ikonların kötü görünmesine yol açıyordu ve üreticiler 5 inç ve üzeri boyutlara girmekten kaçınıyordu..."

tüketiciler donanıma bakarak mı telefon alıyor,iphone niye hep en çok satan telefon o zaman, ben de htc hd 7 var wp 7.8 ile tek çekirdekli 1ghz işlemcisi ve 512mb ram ve 650TL fiyatıyla harika çalışıyor, web'de veya need for speed oynarken de, ki ben yazılımcıyım bana sadece telefon özelliği ve progranabilirlik yetiyor,
    ve full hd olmadığı için ikonlar kötü görünüyor ksımını haberde bulamadım,iphone full hd değil ama onun ekranı kadar mükemmel gösteren telefon daha yok,ikonları veya web'de gezerken ki o yazı font'larını,

karının biri bir yazı yazıyor bizimkiler de Türkçe'ye çeviriyor,zaten haberi o yazmıyor,aynı Türkiye'deki gibi veriyorlar bir asistana onun adına yazıyor,aynı ülkemizdeki bazı medya devi sanan gazetedeki kadın veya erkek yazarlar gibi,daha doğrusu yazmayanlar gibi..

pöhhh...

• windows phone un en onemli eksigi bildirim merkezinin olmamasi ve sacma sapan uygulama magazasi.

• Tezata bir bakar mısınız?

" Blue güncellemesi 2014 yılı içerisinde kullanıcılar ile buluşacak. Windows 8 için Blue güncellemesi ise yıl sonuna doğru yayınlanacak"

Blue Güncellemesi Eylül-Ekim gibi yayınlandığında zaten telefonlara rom sızdırması ile direk ulacaktır :D

• 6 inch samsung için gelmiştir kesin..kardeşi şu güzelim sisteme samsung gibi naylon üreticilerini almayın..nokia,htc ve de mümkünse sony yi katın yeter..

• Basit eksikler var ancak giderilmiyor bunun dışında mağaza sorunu var genel yapı hız ve kararlı çalışmasına diyecek yok.

• Yandik tepsi gibi cihazlari cikarir dururlar artik.

• Arkadaşlar eminim Bu 6 inç'lik telefonları göreceğiz çünkü bunları alanlar kendilerine bakılmasından hoşlanıyor

• one x'i yelpaze olarak kullanıyorum güzel oluyor :)

• Eski bir Nokia 7710 kullanicisi olarak diyorum ki keşke daha once çiksaydı Note 2 mi degistirmek için 2014 ü bekleyecem demekki işte bu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

"...yine de donanım kısıtlamaları nedeniyle tüketici ilgisi açısından rakiplerinin oldukça gerisinde kalıyor..."
    "...Ancak Full HD desteğinin olmaması nedeniyle başlangıç ekranında ikonların kötü görünmesine yol açıyordu ve üreticiler 5 inç ve üzeri boyutlara girmekten kaçınıyordu..."

tüketiciler donanıma bakarak mı telefon alıyor,iphone niye hep en çok satan telefon o zaman, ben de htc hd 7 var wp 7.8 ile tek çekirdekli 1ghz işlemcisi ve 512mb ram ve 650TL fiyatıyla harika çalışıyor, web'de veya need for speed oynarken de, ki ben yazılımcıyım bana sadece telefon özelliği ve progranabilirlik yetiyor,
    ve full hd olmadığı için ikonlar kötü görünüyor ksımını haberde bulamadım,iphone full hd değil ama onun ekranı kadar mükemmel gösteren telefon daha yok,ikonları veya web'de gezerken ki o yazı font'larını,

karının biri bir yazı yazıyor bizimkiler de Türkçe'ye çeviriyor,zaten haberi o yazmıyor,aynı Türkiye'deki gibi veriyorlar bir asistana onun adına yazıyor,aynı ülkemizdeki bazı medya devi sanan gazetedeki kadın veya erkek yazarlar gibi,daha doğrusu yazmayanlar gibi..

pöhhh...

Bak 4.8 inch te kötü görünüyor demiş
    3.5 veya 4 te değil :)

• micrososft yeni bir seye destek vercegini acikliyor, gelmesi 1 sene aliyor. o gelene kadar piyasa baska yeniliklerle hareketlenmis oluyor. wp'yi tasarlarlarken applei o kadar cok ornek aldilar ki, sonucda onun kadar kapali kisitli bir platform ortaya cikti. yeniliklere hizli cevap verebilcek esnekligi gosteremiyor. isin ilginc yani apple donanimida kendi tasarladigindan cevap vermede bu kadar yavas degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: faydasizfasulye

quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli...yine de donanım kısıtlamaları nedeniyle tüketici ilgisi açısından rakiplerinin oldukça gerisinde kalıyor......Ancak Full HD desteğinin olmaması nedeniyle başlangıç ekranında ikonların kötü görünmesine yol açıyordu ve üreticiler 5 inç ve üzeri boyutlara girmekten kaçınıyordu...tüketiciler donanıma bakarak mı telefon alıyor,iphone niye hep en çok satan telefon o zaman, ben de htc hd 7 var wp 7.8 ile tek çekirdekli 1ghz işlemcisi ve 512mb ram ve 650TL fiyatıyla harika çalışıyor, webde veya need for speed oynarken de, ki ben yazılımcıyım bana sadece telefon özelliği ve progranabilirlik yetiyor,ve full hd olmadığı için ikonlar kötü görünüyor ksımını haberde bulamadım,iphone full hd değil ama onun ekranı kadar mükemmel gösteren telefon daha yok,ikonları veya webde gezerken ki o yazı fontlarını,karının biri bir yazı yazıyor bizimkiler de Türkçeye çeviriyor,zaten haberi o yazmıyor,aynı Türkiyedeki gibi veriyorlar bir asistana onun adına yazıyor,aynı ülkemizdeki bazı medya devi sanan gazetedeki kadın veya erkek yazarlar gibi,daha doğrusu yazmayanlar gibi..pöhhh...
    Bak 4.8 inch te kötü görünüyor demiş 3.5 veya 4 te değil :)

HD7 4,3"..,üstelik Windows phone silverlight teknolojisi ile geliştirilmiştir, aynı flash siteler gibi istediğin kadar büyüt veya istediğin kadar küçült ikonların çözünürlüğü değişmez,

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

...yine de donanım kısıtlamaları nedeniyle tüketici ilgisi açısından rakiplerinin oldukça gerisinde kalıyor......Ancak Full HD desteğinin olmaması nedeniyle başlangıç ekranında ikonların kötü görünmesine yol açıyordu ve üreticiler 5 inç ve üzeri boyutlara girmekten kaçınıyordu...tüketiciler donanıma bakarak mı telefon alıyor,iphone niye hep en çok satan telefon o zaman, ben de htc hd 7 var wp 7.8 ile tek çekirdekli 1ghz işlemcisi ve 512mb ram ve 650TL fiyatıyla harika çalışıyor, webde veya need for speed oynarken de, ki ben yazılımcıyım bana sadece telefon özelliği ve progranabilirlik yetiyor,ve full hd olmadığı için ikonlar kötü görünüyor ksımını haberde bulamadım,iphone full hd değil ama onun ekranı kadar mükemmel gösteren telefon daha yok,ikonları veya webde gezerken ki o yazı fontlarını,karının biri bir yazı yazıyor bizimkiler de Türkçeye çeviriyor,zaten haberi o yazmıyor,aynı Türkiyedeki gibi veriyorlar bir asistana onun adına yazıyor,aynı ülkemizdeki bazı medya devi sanan gazetedeki kadın veya erkek yazarlar gibi,daha doğrusu yazmayanlar gibi..pöhhh...

Sizin icin iyi olan sektor icin de iyidir anlami tasimiyor. Windows 7.5 - 7.8 surumlerine windows 8 uygulamalari yuklenemiyor. 512 mb ramli cihazlarda yeni uygulamalar ya calismiyor yada ozel optimizasyon gerektiriyor. Son cikan modern combat 4 ornegin 512mb cihazlari desteklemiyor. Oyun 5gb alana ihtiyac duyuyor. Dusuk modellerde 8gb alan oluyor genelde ve isletim sistemi bunun bir kismini kullaniyor. Boylece raminiz yetse alaniniz yetmiyor oyunu yuklemeye. Kisaca donanimsal kisitlamalar ios daki gibi degil windowsda. Yazimla desteklenmiyorlar. Ornegi cok. bende windows phone kullanicisiyim ve uygulama gelistiricisim. Daha yuksek cozunurluluk, yuksek ram, dort cekirdekli islemciler gelistiriciler icin luzumlu su an. Cunku malesef ios kadar verimli degil windows phone da app calistirmada, hafizanin kullaniminda.

• al sana 1500tl verdiğin lumia tarih oldu:) işte bu yüzden sevmiyorum. nokia dan aldığım telefonlar içinde bi ngage hakkını verdi bu güne kadar geri kalanında hep mağdur oldum. ngage zamanın ötesinde bi cihazdı. nokianın böyle üretebildiği tek cihaz zaten bana göre. nokialar malzeme olarak sağlam olsa da bu yüzden yine de eskiyor işte...

• Bunlar GDR3 ile gelecek bu yıl. Blue seneye. Eğer Blue 9 değilse o zaman 9 da 2015'de gelecek. O zamana android 7 çıkar, IOS 9 filan çıkar. Microsoft'un böyle sürat rekorları kırması beni deli ediyor. Devlet dairelerinde bile işler daha hızlı yürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: meczupca

6 inch samsung için gelmiştir kesin..kardeşi şu güzelim sisteme samsung gibi naylon üreticilerini almayın..nokia,htc ve de mümkünse sony yi katın yeter..

+1907 aynen katılıyorum Yanılmıyorsam Sony wp için telefon çıkartmayacağını açıklamıştı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.