Şimdi Ara

Analiz : Samsung bu yıl 80 milyon Galaxy S4, toplamda ise 320 milyon akıllı telefon satabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Samsung bu yıl 80 milyon Galaxy S4, toplamda ise 320 milyon akıllı telefon satabilir

Samsung'un amiral gemi modeli Galaxy S4 için hedeflediği 100 milyonluk satış rakamı pek çok analiz firmasının dikkatini çekiyor ve bu hedefin ne kadar gerçekçi olduğuna dair analizler yapılıyor. 

JPMorgan analiz firması tarafından yapılan son araştırmaya göre, Samsung'un aylık 10 milyon Galaxy S4 üretimi iddiaları da dikkat alındığında, bu yıl için modelin 80 milyon satış rakamına ulaşması bekleniyor. Bu rakam bazı rakip firmaların geçen yıl ki tüm mobil telefon satışlarından bile fazla. 

Galaxy S4'ün firmaya yapacağı rekor katkı ile birlikte akıllı telefon toplam satış rakamının 320 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Galaxy S4 toplam satışın dörtte bir oranını eline geçiriyor. Farklı bir analizde Samsung'un 500 milyon toplam mobil telefon satış tahmini düşünüldüğünde, toplam satışın yaklaşık yüzde 64'ü akıllı telefon oluyor. Samsung sadece üst seviye değil, orta ve giriş seviyesinde de iddialı modeller satışa sunduğu için dünya pazarlarında başarılı satışlar yapıyor.

Ancak geçen yıl Samsung'un mobil telefon satışları içerisinde yüzde 53 oranında akıllı telefon sattığı göz önüne alındığında, 320 milyon rakamına ulaşmasının biraz zor olduğu ifade ediliyor.

HTC One, Xperia Z gibi amiral gemi modelleri de aynı dönemde piyasada olsa da Samsung'un Galaxy S4 için çok geniş bir operatör ağı kurmuş olması, satış konusunda firmayı pek de etkilemeyecek. Bununla birlikte Galaxy S4 satışlarının toplam akıllı telefon satışlarında belirleyici bir rol oynayacağı düşünülüyor.

• Millet 6 ayda bir telefon değiştirmeye başladı,300-500 milyon değil bu gidişle Samsung 700-800 milyon satar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Troller dadanır hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: headcoach

Millet 6 ayda bir telefon değiştirmeye başladı,300-500 milyon değil bu gidişle Samsung 700-800 milyon satar.

Dostum ne yapmamızı bekliyorsun? 10 yılda bir mi telefon değiştirelim?

• Samsung işi zor. S2'den s3 büyük sıçrama yaşanmıştı. Aynı durum S3'den S4 geçerken yaşanmadı. Çoğu S3 kullanıcısı S4 geçmek istemeyeçektir. Çünkü ellerindeki telefon gayet yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydemir__black

Samsung işi zor. S2'den s3 büyük sıçrama yaşanmıştı. Aynı durum S3'den S4 geçerken yaşanmadı. Çoğu S3 kullanıcısı S4 geçmek istemeyeçektir. Çünkü ellerindeki telefon gayet yeterli.

Kusura bakma ama sen Samsung fazlarını hiç tanımamışsın... Hemen hemen hiçbir fark olmasa da S4'e geçecek parası yeten herkes...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindluck

quote:

Orijinalden alıntı: headcoach Millet 6 ayda bir telefon değiştirmeye başladı,300-500 milyon değil bu gidişle Samsung 700-800 milyon satar.
    Dostum ne yapmamızı bekliyorsun? 10 yılda bir mi telefon değiştirelim?

6 ayda birden 10 yıla atlamanız gereksiz olmuş ancak 6 ayda bir telefon değiştirmek boşuna para savurmak.yazık günah.o parayı ihtiyacı olan kişi kurumlara bağışlasanız çok daha yararlı olmaz mı sizce de ?

• Herkesin elinde benim telefonumdan olmasinin en azindan harzaman görmek istemem
    Samsung kendini tekel gibi gördügü icin ve markayi
    eskidigini düsünüyorum simdiden.

• keske herkes s4 3 2 alsa.ozelliklede fakirler samsung falan kullansin..canim iphone um bana ve elit dostlarima kalsin

• benim anlamadigim nokta telefonlarini sik sik degistiren insanlar.Sonucta 2 bin tl ye yakin bir ucret ve bu para bazi ailelerin gecim ucreti ki asgari ucretle gecinenlerde var.Sanirim cok zenginiz ama haberimiz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sabakanogaara

benim anlamadigim nokta telefonlarini sik sik degistiren insanlar.Sonucta 2 bin tl ye yakin bir ucret ve bu para bazi ailelerin gecim ucreti ki asgari ucretle gecinenlerde var.Sanirim cok zenginiz ama haberimiz yok.

Yahu milletin derdi sizleremi kalmış? Belki zengin belki fakir sonuçta alıyor sana ne bundan? askeri ücret alıyor diye adam istediği aleti almasınmı ? Gidip taksitle alıyordur bu devirde 2000 tl nakit veren kaldımı?

Ha ben nakıt alacagım kredı kartı kullanmıyorum, ayrıca faiz ödemek ıstemıyorum. ben 7 sene sonra ılkez telefon alacagım ama her sene degısmek ıstersemde degısırım, kişiyi bağlar burda kimseye akıl vermeyin.

Bu ülke zengin değil ama en pahalı yakıtı kullanıyor kımsede birşey yapmıyor.Mazotl ile benzini aynı fıyata satıyorlar, ben böyle birşeyin örneğiyle hiç karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 12 Nisan 2013; 10:58:11 >

• 2013 icin yapilan pc satisi tahmini 350milyon civarinda. nerdiyse tek basina samsung akilli telefonlari bu rakama variyor. korkunc bir rakam. tabi windows 8 sayesinde pc pazarindaki ciddi daralmaninda bunda etkisi yok. pc tarihinde hic gorulmemis oranda bir dusus var bu sene

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

2013 icin yapilan pc satisi tahmini 350milyon civarinda. nerdiyse tek basina samsung akilli telefonlari bu rakama variyor. korkunc bir rakam. tabi windows 8 sayesinde pc pazarindaki ciddi daralmaninda bunda etkisi yok. pc tarihinde hic gorulmemis oranda bir dusus var bu sene

Gayet normal, çoğu kullanıcı artık tablet ve telefon ile işini hallediyor
  • Plastik fiyatları artar bu gidişle leğen fiyatlarıda artar.

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

keske herkes s4 3 2 alsa.ozelliklede fakirler samsung falan kullansin..canim iphone um bana ve elit dostlarima kalsin

Telefonla kendini zengin hisseden sanıyorum ki en fakir beyine sahiptir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master-Fİ

Plastik fiyatları artar bu gidişle leğen fiyatlarıda artar.

Niye ilk plastik telefon bu senemi üretildi? kaç yıldır nokia ve diğer markalar başka materyaldan mı üretiyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: sabakanogaara

benim anlamadigim nokta telefonlarini sik sik degistiren insanlar.Sonucta 2 bin tl ye yakin bir ucret ve bu para bazi ailelerin gecim ucreti ki asgari ucretle gecinenlerde var.Sanirim cok zenginiz ama haberimiz yok.

Yahu milletin derdi sizleremi kalmış? Belki zengin belki fakir sonuçta alıyor sana ne bundan? askeri ücret alıyor diye adam istediği aleti almasınmı ? Gidip taksitle alıyordur bu devirde 2000 tl nakit veren kaldımı?

Ha ben nakıt alacagım kredı kartı kullanmıyorum, ayrıca faiz ödemek ıstemıyorum. ben 7 sene sonra ılkez telefon alacagım ama her sene degısmek ıstersemde degısırım, kişiyi bağlar burda kimseye akıl vermeyin.

Bu ülke zengin değil ama en pahalı yakıtı kullanıyor kımsede birşey yapmıyor.Mazotl ile benzini aynı fıyata satıyorlar, ben böyle birşeyin örneğiyle hiç karşılaşmadım.

+ 1, arkadaşın dedikleri çok doğru. Vatandaşın çoğu telefonu GSM Operatörlerinden tarifesine ek alıyor.

• Samsung'un başarısı yine herkesin zoruna gitmiş. Bizim Türk insanı kadar kıskanç, kendine yediremeyen, kendi yapamadığı halde yapanı kötüleyen insan yoktur dunya üzerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

keske herkes s4 3 2 alsa.ozelliklede fakirler samsung falan kullansin..canim iphone um bana ve elit dostlarima kalsin

Nurhayat Karakaş gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasadaki balonlar yavaş yavaş patlıyor zaten. Xperia z dediler olmadı , htc one dediler(halen diyorlar) kamerasıydı şusuydu busuydu birçok yönünün eksik olduğu görüldü. Açıkçası s4 için Plastik arka kapak haricinde kusur bulan bir arkadaş varsa mesajımı alıntılayabilir(benim için bir avantaj). Fakat gelen incelemlerde herhangi bir sorun olduğu görünmüyor. Analizler doğru olabilir. Sanırım incelenmeyen birtrek drop test var onu da merak ediyorum. HTC one gibi cep mesafesinden düşünce hoparlör kısmındaki aluminyum kapakları dağılıyormu :) Çerçeve ne kadar sağlam. s2 kadar olursa herkese yeterde artar bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 12 Nisan 2013; 11:56:10 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.