Şimdi Ara

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
4
Favori
275.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ JANT ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 20.6.2023)
Giriş
  • arkadaşlar çok çok acil şu resimdeki jantı almayı düşünüyorum.çok acil bi şekilde arabamın üstüne monte edebilirmisiniz?

• yeni corolla için jant bakıyorum. lastikler yeni olduğu için ebat değiştirmeyeceğim. 16" 5x114.3 olduğunu öğrendim doğru mudur?
    tavsiye edeceğiniz bi jant markası ve modeli var mı? fotoğraf veya fotoshop bilen varsa toyotasa.com.tr deki resimlerden editleyebilir mi?
  • Merhaba ,Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V aracımda şu an 14" jant ve 185/65/R14 lastik takılı.Lastikleri 185/60/R14 'çevirsem yakıttan ve aracın çekişinden kazanımım olurmu?Bana artısı nedir?
    2.bir konu ise 14" inç janta 185/65/R15 lastik takabilirmiyim?Takarsam artısı ,eksisi ne olur?Bu konuda değerli fikirleriniz bekliyorum.Teşekkür ederim
  • şu konu başlığını cant değil de jant yapsak ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: msdmadaxe

şu konu başlığını cant değil de jant yapsak ....

• @bagator816 o jantlar arabana daha guzel bı hava katıcagına emınım dostum
  • arkadaşlar jantımı park ederken sürttürdüm ve çok çizildi.jant bboya değil şu mat kromlar varya parlak oraları nasıl yaptırabiilirim yapabilen bi yer varmı yardımcı olurmusunuz?
  • 206 GTI'de 4x108 17" -(ET40) jant ET20 olarak kullanılırmı?

Arkadaşlar merhaba,
    206 GTI'me dün akşam 4x108 - 17" Devino (beş kol RC'ye andırır) taktık. Önde zaten problem olmaz! Arkada sürtme olsa idi torsiyon ile ayarlama yapacak idik ama beklenmedik bir problem yaşandı. Jant iç kısımdan torsiyon mekanizmasına sürttü. Hatta aracı yürütme kaldktığımızda el freni çekili gibi kitledi. Arkadaşlardan jantın iç kısmından tornalatma gibi fikirler gelmiş olsada bir tane de mantıklı olabilecek açıklam geldi! Jantın oturduğu yüzeye 3-5 mm'lik bir şim konur ve jant onun üzerine montajlanır ise sürtme geçecektir. Bu düşünülür ise.. 1.problem: Jant bu seferde çamuluk bölgesine sürtebilecektir. Yaptığımız incelemeye göre sürtmeyecek gibi gözüküyor. 2. problem: Tama arayı örneğin 5 mm açtık. Araba seyir haline kastığı durumlarda sürter mi? 3. problem: Bijon mesafesi yetmeyecektir. Daha uzun bijon imkanı varmıdır? Biz bunları düşünürken jantcı arkadaş daha bilgili olan bir arkadaşı aradı ve jant içinde yazan ET40 değernin ET20 veya ET25 olması gerektiğini öğrendi. Bu problemle daha önceden karşılaşan oldumu arkadaşlar? Bİlgilerinizi rica ederim.

(Problem Sahibinden.com'daki bu malzeme ile giderilebilirmi? İlan No :#10785850)
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer.cavan

206 GTI'de 4x108 17" -(ET40) jant ET20 olarak kullanılırmı?

Arkadaşlar merhaba,
    206 GTI'me dün akşam 4x108 - 17" Devino (beş kol RC'ye andırır) taktık. Önde zaten problem olmaz! Arkada sürtme olsa idi torsiyon ile ayarlama yapacak idik ama beklenmedik bir problem yaşandı. Jant iç kısımdan torsiyon mekanizmasına sürttü. Hatta aracı yürütme kaldktığımızda el freni çekili gibi kitledi. Arkadaşlardan jantın iç kısmından tornalatma gibi fikirler gelmiş olsada bir tane de mantıklı olabilecek açıklam geldi! Jantın oturduğu yüzeye 3-5 mm'lik bir şim konur ve jant onun üzerine montajlanır ise sürtme geçecektir. Bu düşünülür ise.. 1.problem: Jant bu seferde çamuluk bölgesine sürtebilecektir. Yaptığımız incelemeye göre sürtmeyecek gibi gözüküyor. 2. problem: Tama arayı örneğin 5 mm açtık. Araba seyir haline kastığı durumlarda sürter mi? 3. problem: Bijon mesafesi yetmeyecektir. Daha uzun bijon imkanı varmıdır? Biz bunları düşünürken jantcı arkadaş daha bilgili olan bir arkadaşı aradı ve jant içinde yazan ET40 değernin ET20 veya ET25 olması gerektiğini öğrendi. Bu problemle daha önceden karşılaşan oldumu arkadaşlar? Bİlgilerinizi rica ederim.

(Problem Sahibinden.com'daki bu malzeme ile giderilebilirmi? İlan No :#10785850)

Size yanlış jant takılmış, ET değeri 15<=25 aralığındaki 4x108 jantları ancak takabilir siniz. Size takılan jant 4 bijonlu Ford lara olacak janttır.

Sahibinden.com daki ürün de işinize görür. Ancak lastik ebadınız 205/40R17 ise....

Başka bir uygulama mümkün değildir. Doğrusu ise madem yeni jant alımış sınız satıcının yaptığı hatayı düzeltmesi gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer.cavan

206 GTI'de 4x108 17" -(ET40) jant ET20 olarak kullanılırmı?

Arkadaşlar merhaba,

Selam Dostum

oncelikle geçmiş olsun 206 ların offset değeri ET25 dir fakat benim sizden öğrenmek istediğim birde jantın taban gemişliği 6,5 j mi yoksa 7j mi sorma sebebim birçok arkadaş flanş / spacer onerecektir bu seferde dısardan surtme ihtimali olacaktır

ET15 de 106 ve 306 ların ofsetidir sorunsuz kullanmak ıstıyorsanız jantlarınız ET 25 olmasına özen gosterin

Umarım ekteki dosya yardımcı olur

Saygılarımla

Deran TUYNER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DERAN_TUYNER -- 16 Ekim 2008; 17:45:37 >
  • marka ve fiyatlarından anlamasamda jant benim için özel bir gereksinimdr.
    örnegin bu jantı almak istesem markası üzerinde zaten
    bilenler vardır mutlaka,ne kadar bir miktar koymam gerek.

• janttn anlayan!
  • 2005 model ateş kırmızısı hb cliom var bu renkte bir clio kullanan yada üzerinde jant görüp beğenen arkadaşımız varmı, bu renge jant uydurmak biraz zorda :)

bu jant nasıl sizce?
  • ben de 206 hdi (70 hp) aracıma jant almayı düşünüyorum. sizce 15" mi 16" mı almalıyım. chiptuning kesin yaptırıcam.sizce 16 alınca yaşayacağım performans kaybı chip tuning le ne olur ? ilk haline göre artış sağlarmıyım ? bir de 16" in ön takıma zamanla zarar verebileceğini duymuştum. bu konuda ne düşünüyosunuz ?
    araçla uzun yola çok gidiyorum ve sırf yol tutuşu için daha büyük bir jant ve lastik istiyorum. bana her ikisi için de tavsiyeleriniz nelerdir ? marka ve model şeklinde belirtebilirseniz çok sevinirim....
  • arkadaşlar 15" yada 16" 5 kollu etrafı kırmızı çizgili jant arıyorum ne yapsam bulamadım. tavsiyeleriniz varmı??
  • Su tarz birseymi??? Marka/ Model: Motec Nitro
  • Veya bu... MSW Design

• arkadaşlar peugeot 206 hdi 70 hp aracima onerebıleceğiniz jant lastik ebatları neler ben 16" kaldırmayacagını dusundugum ıcın 15" dusunuyorum lastık ebatınıda 205 50veya 55 15 sızce surtermı ?yardım lutfen yada daha uygun ebatlar onerebılırsınız kararımı tam vermı deilim
  • arkadaşım aynı araç bende var. o kadar araştırdım jant ve lastik için. sana tavsiyem orjinal 206 gti yada rc 15"jant taktırman. ben 15"gti jantı aldım ikinci el 4 tanesini 500ytlye.(piyasada satılan sıfır jantların çoğu ağır zaten aracımız dizel 70hp aracı yorar ama 206 orjinal jantları bu araçlar için biçilmiş kaftan) lastik için en iyi ebat 185*55*15 olacak (orjinal 175*65*14 aralarında fark sadece %0.23 normalde bu değer %3 eden fazla olmaması gerekir) ve lastik ise Michelin Pilot Exalto PE2 alman.
    illa 205 alacaksan 205*50*15 alman; 205*55*15olmaz. 205 taban genişliği olduğu için sürtme olmaz.
  • http://www.llantasyneumaticos.com/tienda.asp#configurador slm buradan ıstedıgınız araca ıstedıgınız jantı secerek ve de alcaltarak ,aracın rengını degıserek koya bılırsınız
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.