- x
Arabanın taksi çıkması olup olmadığı nasıl anlaşılır
29 Cevap4470 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

249 Mesaj
11 Nisan 2013; 22:59:02 

2006 Model Albea alacağız yalnız şüphem var nasıl anlaşılır ?
Aracın dijital göstergesi 80.00Kmde

Bölüşmek tek gerçeğimiz bizim,
Sevinci, İnancı ve Ekmeği bölüşmek...

6087 Mesaj
12 Nisan 2013; 0:52:41 

80.000 km'deki bir araçla 500.000 kmdeki bir aracı rahatça ayırt edebilirsiniz gibime geliyor.. Kimsenin de taksi çıkmasını 80.000'e düşüreceğini sanmıyorum..

Boya kalınlığına falan baktırın.. 3 kat boyalı araç tecrübeli biri tarafından gözle bile anlaşılabilir, cihazın anlamaması mümkün değil..

Şöför koltuğunun turşusu çıkmışsa taksi çıkmasıdır.. Gıcır gıcırsa yine taksi çıkmasıdır.. 80.000'de sadece biraz kumaşı gevşemiş ve kirli olması gerek..

Direksiyon sedef kaplıysa koşarak uzaklaşın.. Taksi çıkması değildir.. Çünkü henüz çıkamamıştır, halen taksidir o..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

1134 Mesaj
12 Nisan 2013; 2:29:40 

valla hocam boya dan anlaman net olarak mümkün değil çünkü artık kaplama yapıyorlar sarı renk. en iyisi muayene tarihlerini incelemek aracın o zaman anlaşılır neyin ne olduğu. ayrıca arkadaşında dediği gibi koltukların durumundan kapıların durumundan ki albeaların kapıları özellikle ön kapılar çıtır çıtır ses çıkartır açıp kaparken

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Nisan 2013; 2:31:38 

Taksi cikmasi olmasi bir kusur degildir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

317 Mesaj
12 Nisan 2013; 4:04:50 

Nasıl degil ya. Taksici suyunu çıkarmadan arabayı satarmı?

1792 Mesaj
12 Nisan 2013; 4:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: profdr

İnanmıcaksın ama istanbul ataşehirde 290 bınde toyota corollaya bındım taksi. Araba bebek gıbıydı ne tık bır ses ne bozulmuş saçma sapan hale gelmiş bir içi vardı aracın. Griye beyaza boyasan aile aracı dıye satarsın o derece. Tabı bunların sayısı nekadar fazla bilemem

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
12 Nisan 2013; 8:23:18 

taksi cikmasi araclar hakkinda bir tecrubem yok ancak taksi aracinin en cok arka kapilari kullanir ve sofor kapisinin degilde diger kapinin kapanış kalitesiyle arka kapinin kapanış kalitesine bakin eger arka kapi daha cok acip kapatilmis hissi verirse (daha sagliksiz kapanirsa) o arac taksidir.

sacma olmus olabilir ancak yardim etmek istedim

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
12 Nisan 2013; 8:34:39 

aklima bir fikir daha geldi umarim mantikli gelir.

arabalarin kapilarini acarken tuttugumuz şey genellikle istemedende olsa tirnak izlerinden cizilir. arka kapilarin cizik izlerini ön yolcu kapisiyla kiyaslayin. taksi cikmasi degilse zaten önde biri oturmadan arkada biri oturmaz, taksi cikmasiysa arka kapilar daha ciziktir cunku genellikle arka kapilar kullanilir.

2486 Mesaj
12 Nisan 2013; 11:08:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

arabalarin kapilarini acarken tuttugumuz şey genellikle istemedende olsa tirnak izlerinden cizilir. arka kapilarin cizik izlerini ön yolcu kapisiyla kiyaslayin. taksi cikmasi degilse zaten önde biri oturmadan arkada biri oturmaz, taksi cikmasiysa arka kapilar daha ciziktir cunku genellikle arka kapilar kullanilir.

Benim arabada var o kapı çizikleri. Ufak olduğu için pastayla rahatlıkla çıkıyor. Ordan anlamak zor bence

3441 Mesaj
12 Nisan 2013; 11:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Direksiyon sedef kaplıysa koşarak uzaklaşın.. Taksi çıkması değildir.. Çünkü henüz çıkamamıştır, halen taksidir o..

İş bilen bi ustayla gidin bence

2003 Skoda Fabia Combi Elegance 1.4

SAMSUNG GALAXY S III

435 Mesaj
12 Nisan 2013; 11:27:51 

Bineklerin muayenesi 2 yıl ticarilerin 1 yıldır TÜV den geçmişini araştırın

2012 Renault Kangoo +2013 Ssangyong Korando sports

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2013; 11:48:35 

Geçen gün 400.000'de albea taksi gördüm arabayı görseniz hiç 400 Binde demezsiniz. Çok temiz ve sağlam duruyordu. Konsoldaki teyp ve klima düğmelerinde bile aşınma yoktu.

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2013; 11:58:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Geçen gün 400.000'de albea taksi gördüm arabayı görseniz hiç 400 Binde demezsiniz. Çok temiz ve sağlam duruyordu. Konsoldaki teyp ve klima düğmelerinde bile aşınma yoktu.

Hocam bizim evin onundeki durakta var bir albea , 980 bindeydi 2 gun once :) ve tertemizdi

10935 Mesaj
12 Nisan 2013; 12:05:25 

quote:

Taksi çıkması kusur değil tabi. Taksici belli bir zaman kullandıktan sonra ne yapsın. Arabasını mı yaksın. Satarken bu araba taksi çıkmasıdır diye belirtirse, km'sini de gerçek olarak söylerse, alıcı da benim için farketmez, alıyorum derse kusur bunun neresinde.

Kusur arabada değil. Kusur arabanın bazı şeylerini gizleyip satan insan görünümlü yaratıklarda.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

4003 Mesaj
12 Nisan 2013; 13:48:36 

quote:

Orijinalden alıntı: uurll

Hurda faydalı örünü tamamlamış araç bile olmayan demir yığını olması kusur değil dedin. sen galericimisin?

Defender 100km/12lt disel

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2013; 14:06:26 

quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Hurda faydalı örünü tamamlamış araç bile olmayan demir yığını olması kusur değil dedin. sen galericimisin?

Hayir hocam siradan bir esnafim ve taksi cikmasi olmasinin bir kusur oldugunu dusunmuyorum.

Uzaklaştırılmış
12 Nisan 2013; 14:16:18 

taksi çıkması albea anlaşılır zaten endişeye kapılmayın

10935 Mesaj
12 Nisan 2013; 14:24:14 

quote:

Hayir hocam siradan bir esnafim ve taksi cikmasi olmasinin bir kusur oldugunu dusunmuyorum.

Bende aynı fikirdeyim. Taksi çıkması araç alınabilir. Ben almam. Yüksek km yapmıştır çünkü. Fakat önemsemeyen insan alır.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

249 Mesaj
12 Nisan 2013; 18:30:58 

Her bir yorumunuzu okudum ve hepsi çok mantıklı geldi.
Arabaları karşılaştırdık sonuç karşıdaki araba pırt çıktı usta uzak dur dedi.

Bölüşmek tek gerçeğimiz bizim,
Sevinci, İnancı ve Ekmeği bölüşmek...

429 Mesaj
12 Nisan 2013; 20:37:32 

ruhsattaki tescil tarihlerinden belli olur.

297 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:34:52 

quote:

haklısın berbat bir tanesine denk gelmişti adam kendi söyledi taksi çıkması diye
arkadaşla hemen U dönüşü yaptık

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR !

23 Mesaj
19 Nisan 2013; 1:32:19 

boş muhabbete gerek yok arkadaşlar bana sorarsan muayene tarihlerini ögren muayeneye gittiginde aracın km bilgileri alınıyor her muayeneye gelince bu km bilgilerinde hile falana olmaz burdan taksi cıkması olup olmadıgını net bi şekilde anlıyabilirsin taksi çıkması araç zaten yatık durur genelde iyi bi şöför tarafından kullanılmamıssa araç yorgun durur km indirenleri cok gördüm,aracın km fişini çeken cok gördüm,kaplama yaptırıp aracı satarken kaplamaya sokup pasta cila detaylı temizlik yaptırıp orjinal diye satanları cok gördüm 500.000 km yapıp 4.000tl 5.000tl arasında sıfır faturalı motor takanlarıda gördüm en temizi sen muayene tarihlerine bak kmleri yazıyo orda

Bu mesajda bahsedilenler: @Düşbaz

23 Mesaj
19 Nisan 2013; 1:40:47 

taksi çıkması alacaksan bazı kişisel tavsiyede bulunayım aracın kmsi 300.000km aşmamıs olmasına dikkat et kasasısın düzgün olmasına bak yatık bitik araçlara bakma taksi cıkması almak istiyosan mutlaka iyi bi fiattan anlıyan ustaya göster kasası güzel bi albea bulduysan fiyatı uygun 6.000 7.000 tl arası üsttündeki motoru satıp 4.000 5.000tl ye sıfır albea faturalı motor takıp resmi işlemlerini ve genel bakımını yaptırıp şehirde rahatça gezebilirsin şahin dogan kartal alcagıma şahsen albea alırım hiç yoktan dizel yakıtı az parçası şahin gibi ucuz hidrolik direksiyon ve şahinlerden kat kat rahat bi araç piyasa şahinlerinin kaçının kmsi dogruki?

2655 Mesaj
19 Nisan 2013; 19:44:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

O ön ve Arka kapının kapanma farkından anlarsanız hata edersiniz.Albeaların ön ve arka kapıları çok farklıdır. Ön kapılar tatlı ve güzel kapanır ama arka kapılar beni çıldırtıyo sökesim var arka kapıları açık gezerim bişi olmaz

|http://i.imgur.com/TlZmVak.gif[/image]

2947 Mesaj
19 Nisan 2013; 20:28:41 

fiatlar cabuk yıpranıyor diye hatırlıyorum cd calar üstündeki tuşlara bakın kaplama olabilir kapı içlerine bakın koltukta kılıf varsa sökün bakın vs vs uzar gider...

DH FORUM ILE ILISKISI BITMISTIR.

2655 Mesaj
19 Nisan 2013; 21:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

fiatlar cabuk yıpranıyor diye hatırlıyorum cd calar üstündeki tuşlara bakın kaplama olabilir kapı içlerine bakın koltukta kılıf varsa sökün bakın vs vs uzar gider...

O Cd çalarlar Albea da kronik sorun zaten tırnakla basmaya hiç gelmiyor 15-20 kere tırnakla basılınca bi açık verdimmmi gidiyo ordan zaten hususi ise tırnakla basacak insan çok nadirdir.Çözümüde var üstüne sticker gibi yapıştırlıyor orjinal duruyor.

ALBEA PALİO STİCKER

|http://i.imgur.com/TlZmVak.gif[/image]

2947 Mesaj
19 Nisan 2013; 21:26:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ErhanDemir

O Cd çalarlar Albea da kronik sorun zaten tırnakla basmaya hiç gelmiyor 15-20 kere tırnakla basılınca bi açık verdimmmi gidiyo ordan zaten hususi ise tırnakla basacak insan çok nadirdir.Çözümüde var üstüne sticker gibi yapıştırlıyor orjinal duruyor.

ALBEA PALİO STİCKER

o zaman sizde onun dışında söylediklerime bakın ileveten plakayı mesaj halinde 5664e mesaj atın en son muayenede kaç binde olduğunu görün yanlıs hatırlamıyorsam 5664dü

DH FORUM ILE ILISKISI BITMISTIR.

1579 Mesaj
20 Nisan 2013; 4:53:30 

albea nın motoruna hep saygı duymuşumdur.....(2 yıl kullandım öyle ekonomik arac görmedim)

1142 Mesaj
20 Nisan 2013; 9:12:57 

quote:

düşünsene o arabaya kimler binde kapı kaç kere açılıp kapandı ?

'' Hyundai H-100 2011 ''

Uzaklaştırılmış
20 Nisan 2013; 13:00:14 

quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

düşünsene o arabaya kimler binde kapı kaç kere açılıp kapandı ?

Araclar kapilari milyonlarca kez acilip kapansin diye yapiliyorlar. Taksi cikmasi olmasi kusur degildir , degerinden ucuza satildigini da unutmayin. Almak isteyen alir.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Arabanın taksi çıkması olup olmadığı nasıl anlaşılır
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391