Şimdi Ara

Galaxy S4 Bataryası, S3 e olur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
22.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet. Merak ettiğim ve gerçekleşirse süper olacak bişey. Sizce S4 Bataryası S3 e Uyar mı ?

S4

S3

• olsa bomba olur ama olmaz 90% samsung düşünmüştür birşeyler yapmıştır uymasın diye
  • Olmaz..

S4 un batarya yuvasına bakarsan orada bataryanın oturması için alt taraf köşelerinde ve ortasında yuva var.. S3 için ise bu yuvalar mevcut değil..

Ayrıca S4 ün bataryasına bakarsan alt kısmında bu çıkıntıların mevcut olduğunuda görürsün.. Yani işin özü S4 bataryası, S3 e UYMAZ!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Olmaz..

S4 un batarya yuvasına bakarsan orada bataryanın oturması için alt taraf köşelerinde ve ortasında yuva var.. S3 için ise bu yuvalar mevcut değil..

Ayrıca S4 ün bataryasına bakarsan alt kısmında bu çıkıntıların mevcut olduğunuda görürsün.. Yani işin özü S4 bataryası, S3 e UYMAZ!!

Tam oturması şart değil kapak onu nasıl olsa tutar. Önemli olan en boy ve girişlerin uyması.
  • S3 Bataryasını ters çevirdim. Böyle aşağı yukarı giriş yerleri falanda uyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa_unsal2005 -- 12 Nisan 2013; 11:30:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musa_unsal2005

S3 Bataryasını ters çevirdim. Böyle aşağı yukarı giriş yerleri falanda uyuyor.

valla dostum keşke dediğin gibi olsa ama diyelimki tırnak sorunu olmadı, bariz olan bir şey varsa oda S4 ün bataryası S3 ünkinden daha geniş..Yani oraya sığmayacağını nerdeyse kesin gibi..

biliyorsundur cihazların ölçüleri yükseklik ve genişlik olarak birebir aynı..burdan yola çıkarak kırmızı çizgi ile belirttiğim alan S3 ün kasasında daha fazla alan kaplıyor..Yani S4 ün kırmızı alanı daha az olduğundan bataryasının daha geniş tasarlandığı sübut bulmuş oluyor..

saygılar,
  • Olmaz çünkü sonra adam sormazmı, madem 2600 mah'ı aynı yere sığdırabiliyordun neden koymadında 1 sene şarj sorunuyla boğuşturdun bizi diye ..
  • fiziksel olarak imkansız çünkü 2100mah nerde 2600mah nerde mah değeri büyüdükçe batarya boyutuda büyür.

3200mah lik bataryalar var s3 için yapılmış fakat takınca telefonun kalınlığı da artıyor malesef.
  • Evet dediğiniz gibi boyutlar aynı ama batarya kısmı azda olsa genişlemiş. Neyse başka bahara artık. Belki motorola batarya işine girer ve millete batarya satmaya başlar. Umut fakirin ekmeği. Cevaplar için teşekkürler.
  • evet olur denedim.. fakat süre tabii ki daha az gidiyor . 2600 mah s4 2100 s3 kapasiteden dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssedat

evet olur denedim.. fakat süre tabii ki daha az gidiyor . 2600 mah s4 2100 s3 kapasiteden dolayı

nasıl daha az gidiyor. Siz S4 'e mi S3 bataryası taktınız. Ben tam tersini sormuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa_unsal2005 -- 10 Haziran 2013; 23:56:26 >
  • elimde orjinal s3 bataryası vardı yedek olarak s4 de kullandım..tabii s3 batarya 2100 s4 batarya 2600 mah o yüzden s3 bataryası s4 de daha az gider demiştim. s3 bataryası
    s4 oluyor az boşluk oluyor..
  • quote:

elimde orjinal s3 bataryası vardı yedek olarak s4 de kullandım..tabii s3 batarya 2100 s4 batarya 2600 mah o yüzden s3 bataryası s4 de daha az gider demiştim. s3 bataryası

Burada eski kağıt sıkıştırma yöntemi devreye giriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

elimde orjinal s3 bataryası vardı yedek olarak s4 de kullandım..tabii s3 batarya 2100 s4 batarya 2600 mah o yüzden s3 bataryası s4 de daha az gider demiştim. s3 bataryası

Peki S4 bataryası S3 e oluyor mu denediniz mi ? bir deneyip yazabilir misiniz lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa_unsal2005 -- 11 Haziran 2013; 0:04:35 >
  • Peki s3 minin bataryası normal s3 e olur mu ikisininde batarya güçleri aynı mı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsendil

Peki s3 minin bataryası normal s3 e olur mu ikisininde batarya güçleri aynı mı ???

s3 mini 1500 mAh
    S3 2100 mAh
  • Olmaz hocam maalesef
  • Olmaz nasıl olsun iki ayrı cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ihtimal olarak yazmıştım. Ama deneyen olmadı henüz bir umuttur bekliyorum
  • S3 mini bataryasını s3'e takarsanız telefon açılırken şarjın %25'i gider zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.