Şimdi Ara

Teşekkürler Herkese

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
1.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Alınık Ekran Kartı #Ekran Kartı
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen aylarda açtığım bir başlığı ihtiyaçlar nedeniyle tekrar açıyorum. Okulumuzun tüm ihtiyaçlarını gidereceğine söz veren bir haber ajansı yönetim kurulu değişiklikleri nedeniyle bu sözlerini yerine getirememişlerdir. Bu nedenle aşağıdaki konu ve başlığı yeniden açma ihtiyacı doğdu. Ayrıntılı bilgiyi önceki başlıktan ekledim. Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkür ederim.

Konu ve içerik:

Bildiğiniz üzere okullar öğrenci velilerinin verdiği bağışlarla kendini geliştirebilmektedir. Devletin verdiği destek maalesef yeterli gelmemektedir. Bizim okulumuz İstanbul'da olmasına rağmen bulunduğu konum itibariyle gelir düzeyi oldukça düşük ailelerin oluşturduğu bir semttedir.

Okulumuzda oluşturduğumuz bir kurul destek verebilecek her türlü kurum, kuruluş ve kişilerden verebilecekleri destekleri istemekle görevlendirildi. Ben de bu kurula gönüllü olarak girdim.

Sizlerden ricam elinizde kullanmadığınız ve aşağıdaki listede olan bilgisayar parçalarınızı bizlere göndermeniz. Aşağıda yazılı olmayan parçalara ihtiyacımız yoktur. Eğer kargo ücretlerini de ödeyebilirseniz çok daha makbule geçer. Bir de ricam kargo ücretinden daha ucuza alınabilecek ürünleri göndermemeniz.

Destek verecek olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Dileğim bir önceki hibe başlığındaki katılım gibi büyük bir katılım olur.

Eksikler Listemiz:

P4 s478 3.0Ghz Prescott işlemcileri destekleyen anakart. ( İşlemcileri elimizde ancak anakartlarımız eksik )
    LGA 775 Anakart ( Celeron D çalıştıracak her hangi bir tane olur )
    Celeron 2.4Ghz ve altı destekli s478 anakart. ( İşlemcileri elimizde ancak anakartlarımız eksik )

AGP 8X ekran kartı
    PCI Express ekran kartı

DVI - VGA çevirici

512 veya 1GB DDR400 Ram

400W veya üstü PSU ( Power Supply )

IDE veya SATA DVDRW

USB Fare

Okul Adresi:

Kanarya Mahallesi Güvercin Caddesi Bülbül Sokak No:16 Kanarya İlkokulu - Ortaokulu Küçükçekmece / İSTANBUL
    Telefon: 02125794570

http://kanaryailkokulu.meb.k12.tr/
    http://kanaryaortaokulu.meb.k12.tr/

Kargo için alıcı olarak Kanarya İlkokulu yazmanız ve 02125794570 telefon numarasını vermeniz yeterli olacaktır.

********************************************************************************************

Ayrıca aşağıdaki özelliklere sahip bilgisayarlar ihtiyaç sahibi kişi, okul veya kurumlar tarafından gelip alınabilir:

Parçalar:

Pentium 4 3.0Ghz 1MB Cache 800Mhz s478 ( 6 Adet - Kodları SL7PM ve SL7E4 )
    Pentium 4 1.6Ghz s478 ( 1 Adet )
    Celeron D 310 2.13Ghz 256MB Cache 533Mhz s478 ( 2 Adet )
    Celeron 1.7Ghz 128MB Cache 400Mhz s478 ( 3 Adet )
    Celeron 1.7Ghz 128MB Cache 400Mhz s478 ( 1 Adet - üzerindeki yazılar silinmiş )

128MB 800Mhz RD-Ram ( 6 Adet )
    128MB 266Mhz DDR-Sdram ( 4 Adet )
    64MB 66Mhz SD-Ram ( 1 Adet )
    8MB Edo-Ram

Sistemler:

2 Adet:
    Pentium III 1Ghz
    384MB 133Mhz SD-Ram
    32MB GeForce TNT2/M64 Ekran Kartı
    Cd-Rom
    Ses Kartı
    Kasa ve PSU

1 Adet:
    Pentium III 733Mhz
    256MB 100Mhz SD-Ram
    16MB GeForce TNT Ekran Kartı
    CD-Rom
    Ses Kartı
    Kasa ve PSU

2 Adet:
    Celeron 266Mhz
    64MB 66Mhz SD-Ram
    4MB S3 Trio 64 Ekran Kartı
    CD-Rom
    Ses Kartı
    Kasa ve PSU
    Seri Klavye ve Fare

1 Adet:
    Pentium 166MMX
    32MB 33Mhz Edo-Ram
    2MB S3 Virge Ekran Kartı
    CD-ROM
    Ses Kartı
    Kasa ve PSU
    Seri Klavye ve Fare
    Sistem Notu : Bu ilan ikinci el kuralları dahilinde yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 11 Ocak 2016; 13:41:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Bu mesaj silindi.
    edit - istek üzerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 14 Ocak 2016; 15:04:26 >
  • Kanarya bana yakın gelip görmek isterim ram vs temin etmeye çalışırız. Bende Sefaköy'deyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Kanarya bana yakın gelip görmek isterim ram vs temin etmeye çalışırız. Bende Sefaköy'deyim.

Gelmeden önce pm atmanız yeterli. Görüşmek üzere...
  • Cd Rom ve Floppy Disket sürücü ihtiyacınız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Cd Rom ve Floppy Disket sürücü ihtiyacınız var mı?

ikisi de ihtiyaç dahilinde değil, yine de ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederim.
  • Fare ekran karti ram cevirici elimde ne kadar varsa cuma musait oldugumda gonderecegm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

Fare ekran karti ram cevirici elimde ne kadar varsa cuma musait oldugumda gonderecegm

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
  • ben tesekkur edrım :) kargoları sız teslım alıyosanız bıraz mersın cezeryesı gonderıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

ben tesekkur edrım :) kargoları sız teslım alıyosanız bıraz mersın cezeryesı gonderıyım

Genelde memurumuz teslim alıyor ama içini açmıyor.

Cezerye istemem ( yan cebime aman pardon kargoya )

Destek ve ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

• ehhehe :D Ben teşekkur ederım hocam
  • güzel . inşallah çabuk kavuşursunuz.
  • Yardım etmek isteyen kalmadı sanırım.
  • Çoğu parçanın kargo masrafı kendinden daha çok ediyor. Önceden sadece bankalar soyardı şimdi kargocularda başladı Allah sonumuzu hayır etsin. Umuyorum elinden gelenler daha çok yardımda bulunacaklardır, Allah yar ve yardımcınız olsun.

Alt kısımda yazan PII ve PI sistemleri siz satıyormusunuz pek anlayamadım bu kısmını aydınlatırsanız sevinirim. Çok para edeceklerini sanmıyorum ama bir meraklısı muhterem vardı kendisine ulaşabilirsem yine üç beş ne ise verebileceği mebla size iletirim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dopac34 -- 25 Mayıs 2013; 22:17:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dopac34
    Alt kısımda yazan PII ve PI sistemleri siz satıyormusunuz pek anlayamadım bu kısmını aydınlatırsanız sevinirim. Çok para edeceklerini sanmıyorum ama bir meraklısı muhterem vardı kendisine ulaşabilirsem yine üç beş ne ise verebileceği mebla size iletirim. Saygılar.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Listelenmiş sistemler satılık değil. İhtiyaç sahibi ( bilgisayara meraklı ama durumu olmayan öğrencilere ) kişilere, ihtiyacı olan okul ve kurumlara ücretsiz. Sadece gelip alması gerekiyor. ( Bu ürünler demirbaşa kayıtlı değil yine hibe yoluyla gelmiş ve göndericilerin ihtiyacı olana da verebilirsiniz diye belirttiği ürünler. )

Kargı kısmında maalesef durum o hale geldi.
  • Hocam çok güzel bi etkinlik benim de vardı efsane bi sistemim celeron işlemci ram falan herseyi tamdi çatı arasında idi tasinirken vermiştim bi garibana keşke daha önce gorseydim yollardim size
  • quote:

Orijinalden alıntı: Referansa
    benim de vardı efsane bi sistemim celeron işlemci ram falan herseyi tamdi çatı arasında idi tasinirken vermiştim bi garibana keşke daha önce gorseydim yollardim size

Sağlık olsun, yine güzel bir amaca hizmet etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

quote:

Orijinalden alıntı: Referansa
    benim de vardı efsane bi sistemim celeron işlemci ram falan herseyi tamdi çatı arasında idi tasinirken vermiştim bi garibana keşke daha önce gorseydim yollardim size

Sağlık olsun, yine güzel bir amaca hizmet etmiş.

Eyvallah hocam kullanamadığım parçalar olursa yollayacagim size

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.