Şimdi Ara

ANKARA GECE RADAR NOKTALARI!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
14.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • radar görüldüğünde karşıdan gelenleri nasıl uyarılır? (sellektör, korna...)
  • mkemalyigit M kullanıcısına yanıt
    onun sıkıntısı büyük hocam boş ver...

gelip burada büyük erdemli insan pozlarına giriyor...salla gitsin..
  • arkadaşlar salı günü günübirlik istanbul ankara yaptım,sabah saat 5:00 da evden çıktım,anadolu bulvarı po içi, istanbul yolu eryaman ali babacan önü ankara istikameti ve akıncı gişeler ankara istikametinde gece radarı vardı bilginiz olsun,

çevirme yoktu ,araçların ışığı yanmıyordu bir polis aracı ters yöne çevirmiş kayıt yapıyordu,araçların biri eski toyota corolla diğerleri sembol dü

bu son genelge ile gece radarını ve denetlemeleri arttı dikkatli olun çarpılmayın ve lütfennn karşıdan gelene selektörle haber verin

• uyarı tabelaları kalkacak deniyordu sanırım 7/24 başlamış mesai..
  • İstanbul istikametinden gelirken Ankara gişelere tahmini 1 km kala sol şeridin yanındaki cepler oluyor ya orada genelde bir radar aracı duruyor bilginize
  • Ayrıca havaalanı yolunu kullanan var mı bilmiyorum ama gündüzleri radar oluyor 90 geçmemek gerek.

Belki gecede oluyodur denk gelmedim
  • Sakın kurallara uygun gitmeyelim Radar gördük mü birbirimize haber verelim Ceza yersek polise bela okuyalım !!!!!!!
  • Teşekkürler bu gece radarları yeni mi çıktı yahu?
  • Bi topic olsa herkes yaşadığı yerdeki radar noktalarını yazsa herkes oradan nasiplense çok güzel olacak
  • Bencede radar paylasimi artik sart:)

Carsamba gece ankara dan izmir yapacagim , gece radar oluyormu oluyorsa tahmini nerelerde ?

Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

Sakın kurallara uygun gitmeyelim Radar gördük mü birbirimize haber verelim Ceza yersek polise bela okuyalım !!!!!!!

verelim tabi. 150 ile gidelim demiyoruz ki biz de. ama bir sınırı olmalı bu işin. 5 şerit yola da 70 sınırı koyulmaz.

78 km- hıza ceza yazıyorlar. insaf. istanbul yolu zaten sıkışık, 5 şeritten 3 şerite düşmüş yol, eşşek gibi 70 radarı. hele konya yolundaki, tam beddualık. her geçişimde beddua ediyorum. abartısız hepsinde. rampada araba zaten zor toparlıyor, yokuşun ortasına 70 i dikmişler. 80 le gitsem ne olur orda 90 la gitsem ne olur. 30 yazsalarmış...
  • yaklaşık 18 senelik ehliyet sahibiyim.

çok, uzun yol yapmışlığım vardır, bu zamana kadar sadece 1 defa o da yaklaşık 8 sene önce Uşak çıkışında rampa aşağı kamyonu sollarken radar cezası yedim, (o zaman yol tek şeritti, sollamada biraz atik olmak gerekiyordu, radarı da yokuşun altına kurmuş keklik avcıları, aslında orada radar olduğunu biliyordum ancak biran dalgınlığıma geldi işte..)

bunun dışında birkaç tane park cezası var.

gelinen bu noktada radarların yeri/konumu ve polisimizin yakalayıp öpme arzusu birleşince olmadık yerlerde olmadık radar cezaları yenebiliyor. Ben şahsen buna karşıyım, örneğin Samsuna, antalyaya çok gider gelirim, yollar otoban gibi oldu, bu yollarda ne zaman radar görsem karşıdan gelenleri uyarırım.

radar trafik açısından riskli-tehlikeli yerlerde hız yapılmasını engellemek için konuyorsa ona eyvallah, ancak keklik avlamak için yapılıyorsa, elimden geldiğince engel olurum...
  • Dün gece saat 11 civarında samsun yolundan konya yoluna doğru giden gezici radar gördüm. Bu görevliler umarım hız haricinde diğer hatalar için de ceza yazabiliyorlardır.

O araca bile makas atanlar oldu, sinyal falan zaten hak getire. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Sakın kurallara uygun gitmeyelim Radar gördük mü birbirimize haber verelim Ceza yersek polise bela okuyalım !!!!!!!

verelim tabi. 150 ile gidelim demiyoruz ki biz de. ama bir sınırı olmalı bu işin. 5 şerit yola da 70 sınırı koyulmaz.

78 km- hıza ceza yazıyorlar. insaf. istanbul yolu zaten sıkışık, 5 şeritten 3 şerite düşmüş yol, eşşek gibi 70 radarı. hele konya yolundaki, tam beddualık. her geçişimde beddua ediyorum. abartısız hepsinde. rampada araba zaten zor toparlıyor, yokuşun ortasına 70 i dikmişler. 80 le gitsem ne olur orda 90 la gitsem ne olur. 30 yazsalarmış...

Ben şu ana kadar 1 kez hız cezası yedim o cezayı da belki bilirsiniz Doğukent caddesinde yazdılar Yol bölünmüş olarak 3 şerit gidiş 3 şerit geliş Yolun yanında 1 şeritten daha geniş bir kaldırım, kaldırımdan sonra ise yine geniş bir boşluk var Ayrıca yayalar açısından da çok yoğun bir yer değil Belki orada ceza yiyenlerin dışında o yolda ki hız sınırını herkes 70 km/saat zannediyor meğerse 50km/saat miş Şimdilerde bu yolda eskisi gibi radar var uyarıları da kaldırıldı ve sote yerlerde ekipler sürekli ceza yazıyorlar Ben o cezadan sonra artık 50 ile gitmeye alıştım Bunun doğru olduğunu savunmuyorum ama kurala uymayınca şimdinin 359 tl sini de ödemek istemiyorum Allah korusun bir kaza yapsak her tarafta radar olmasa bile kameralar var ve gidiş hızımız belli Kimse 50 azmış demez başımıza bir durum geldiği zaman hız sınırını % bilmem kaç aşmış olarak kaza yaptı diye yazılır

Bende sizin gibi isyan ettim polislere yetkililere ama 2 yıl öncenin 290 tl sini de ödedim Sonuç olarak hız limitlerinin saçma sapan olduğu konusunda herkes aynı düşünce de ama sonuçta kötü de olsa bir kural var ortada ve biz o kurala uymak zorundayız Kural değişene kadar yetkililere baskı yapmalıyız ama 70 yazan yerde 100 ile gidip kendi kuralımızı kendimiz koymamalıyız

Siz hızlı gittikçe devlet ceza yazarak bu işten karlı çıkıyor Kural belli Biz sevsekte sevmesekte kural ne yazık ki bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilot84

radar görüldüğünde karşıdan gelenleri nasıl uyarılır? (sellektör, korna...)

Selektor yaparak anlasiyoruz.
    Cok uyardim, cok ta uyarildim sagolsunlar. Uyardiklarim ya selektor ya el isareti ile tesekkur ediyorlar. Yani cogu insan selektorun ne anlama geldiginin bilincinde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Bende sizin gibi isyan ettim polislere yetkililere ama 2 yıl öncenin 290 tl sini de ödedim Sonuç olarak hız limitlerinin saçma sapan olduğu konusunda herkes aynı düşünce de ama sonuçta kötü de olsa bir kural var ortada ve biz o kurala uymak zorundayız Kural değişene kadar yetkililere baskı yapmalıyız ama 70 yazan yerde 100 ile gidip kendi kuralımızı kendimiz koymamalıyız

Siz hızlı gittikçe devlet ceza yazarak bu işten karlı çıkıyor Kural belli Biz sevsekte sevmesekte kural ne yazık ki bu

beni de çıldırtan o işte, kuralın ceza ödetmek için koyulmuş olması, bir önleyiciliği olsun diye değil.

50 nedir ya? 70 nedir? trafiği sıkıştırmaktan başka bir şeye yaramıyor. hatta radarı birden farkedenler ani fren yapıp kazaya bile yol açabiliyorlar.

devlet buralardan kar amacı gütmeye başlarsa işte sonunu düşünün.. gerçi sonu da kalmamış, gelmişiz zaten sona, ötv-mtv zorunlu trafik sig., 15 dk.lığına ayaklarına götürdüğümüz araçlara artist artist bakmaları için verdiğimiz muayene parası, dünyanın en pahalı yakıtı, bozuk yollar.... oooooof offf... koyunuz koyun.

bir gün yıkacağım o radarlardan birisini, o olacak
  • 70 le gidip kimseye yol vermem, en sol şeritte gözümü kapar giderim, kimse beni ilgilendirmiyor diyenler için çok sevindirici haber. yakında tek araba ile 4 şeridi kapamayı polis desteği ile becerecekler. bence polis topladığı paraların bi kısmını böyle gönüllülere destek için versin . melik beyde boşa kürek çekiyo yolları genişletecemdiye . tıkamak için çaba gösteren idari personel çook . bence az daha abartsınlar bu yollara 30 bile çok hepsini bisiklet yolu ilan etsinler hatta kazalar oluyo bütün yolları kapatsınlar!
  • 70 ile gidenler değil, hızlı gidip kaza yapanlar trafik sıkışıklığına sebep oluyorlar.

Şehir içinde uygun bulduğu yerlerde 140 km/h hızla yol aldığında, hedefine daha çabuk varacağını düşünen cahiller oldukça tüm Ankaralılar trafikte beklemeye mahkumdur.

Polisin de yapmaya çalıştığı bu insanları engellemek; akıcı bir trafik oluşturmaya çalışmaktır. Kimsenin bir şerit hızlı diye hemen o diğer şeride atlamadığı, makas atmadığı bir trafik daha hızlı ve duraksız akacaktır.

İnşallah diferansiyel radarlar heryere konur da daha stabil akan bir trafiğe kavuşuruz.
  • Herönüne gelene ehliyet dağıtmasınlar.Bilinçli olan insanlar neyin ne zaman yapıldığını ne zaman hız ne zaman yavaş gitmek gerektiğini bilen insanlar olduğu zaman Cezaya yada herhangi bir yaptırıma zaten gerek kalmaz .Yeterki adam akıllı eğitim versinler şu ehliyet alanlara.
  • bu yılki hedefleri tutturamadılar yıl sonuna kadar kimse arabaya binmesin bence hatta arabaları çadırla örtelim plakalar bile gozukmesin. Polis plaka gördugu anda bile ceza kesecek yer arıyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.