Şimdi Ara

Gmail 9 yaşını doldurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 1 Nisan 2004 tarihinde kapalı beta sürümü olarak hizmete sunulan o zamanki adıyla Google Mail, daha basit ve hızlı bir arayüzle rakiplerinin arasından sıyrılmak amacındaydı. Ajax platformu üzerinde yazılan ilk web mail hizmeti olmasının yanında 1GB gibi o dönem ki rakiplerinden kat kat daha fazla bir depolama alanı da sunmaktaydı.

Bill Gates'in "Neden 1 GB'tan fazlasına ihtiyacınız olsun ki?" şeklindeki eleştirisi de halen hafızalarda durmaktadır. Aralık 2005 tarihinde ise Gmail, yaygın kullanıma sunulmuştu. İlk Gmail uygulaması ise 22 Ekim 2008 tarihinde HTC Dream üzerinde boy göstermişti. Ancak 5 yıl boyunca beta olarak hayatına devam eden Gmail, nihayet 7 Temmuz 2009'da final sürümü ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Gmail projesi, çalışanların boş vakitlerinin yüzde 20'sini ayırmasıyla da Google tarihinde önemli bir yere sahip. İlk etapta kurumlara yönelik bir hizmet olarak algılanan Gmail, ilerleyen dönemlerde son kullanıcının da ilgisini çekmeyi başardı.

Aradan geçen 9 yılda Gmail en büyük eposta servisi olamasa da tahmini olarak 500 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla en büyüklerden birisi haline geldi. Uygulama içerisinden sohbet ve görüntülü sohbet edebilme, hızlı mail yazma penceresi, çevrimdışı desteği, 10GB'a yükseltilen depolama alanı, Drive entegrasyonu gibi özelliklerle Gmail, diğer posta servislerinden kabarık bir kullanıcı kitlesi çalmayı başardı. Bu nedenle diğer rakipler de hizmetlerinde yeniden yapılanmaya gitmek zorunda kaldı.

• herzaman forever gmail, her nekadar yaptığı yeniliklere geçmeyi zorlasada..

• Benim 10 yildir gmailim var nasil oluyo bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • garfield mail değil miydi eskiden bu

• Basit arayüzü sayesinde her zaman öncelikli tercihim Gmail... Hotmailde kullanıyorum ama onu gereksiz işler için kullanıyorum. :D

• apple mail çiksada kullansak fakirler alamasin diye uyelik ucreti koysalar tadindan yenmez

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

apple mail çiksada kullansak fakirler alamasin diye uyelik ucreti koysalar tadindan yenmez

Ücretli mail ezelden beri var olan birşey.Madem fakirlerle arana mesafe koymak istiyordun sende hotmail'i gmail'i kullanmasaydın bu zamana kadar.

• Nasıl en büyük değil adamlar her android için bbir gmail hesabını şart koşuyorlar hiç kullanmasa bile markete girmek için gmail almak zorundasın :)

• quote:

apple mail çiksada kullansak fakirler alamasin diye uyelik ucreti koysalar tadindan yenmez

sus fakir
  • Ben de hesabımı 2006 yılında almıştım. Çok geri planda kalıyor
  • Çok nadir kullanıyorum artık,geçmişte daha çok kullanıyordum ve beni yarı yolda bıraktığını hatırlamıyorum.

• gmail ve drive vazgeçilmez oldu.

• gmail'in yıllarca beta kalmasının bir sebebi var ve çok hayırlı bir sebep değil.

• quote:

Apple elma logolu şişelenmiş oksijen satsa onun için bile sıraya girersiniz sırf farklı olmak için .

• 2004 de edindim.9 yıl dan fazla olmuyor mu ?

• Yine bir ilk, yine bir HTC..

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

Nasıl en büyük değil adamlar her android için bbir gmail hesabını şart koşuyorlar hiç kullanmasa bile markete girmek için gmail almak zorundasın :)

halihazırdaki herhangi bir mail adresin ile google hesabı oluşturabilirsin @gmail.com uzantılı yeni bir adres alman yada olması şart değil.

ama tabi google hesabı ile gmaili ortak kullanmanın da bir çok artısı var. telefon rehberi-mail-talk-maps-takvim-keep-drive-google+ gibi google ürünlerini daha iyi entegre ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

gmailin yıllarca beta kalmasının bir sebebi var ve çok hayırlı bir sebep değil.

neymiş? söyle de herkes bilsin...

• quote:

marka üzerinden kişisel öz güven eksikliğini gidermeye çalışan insanlar var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

..
    Gmail 9 yaşını doldurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 11 Nisan 2013; 14:23:23 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.