Şimdi Ara

5. nesil iPad'e ait olduğu öne sürülen bir ön panel görseli paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 5. nesil iPad'e ait olduğu öne sürülen bir ön panel görseli paylaşıldı

Apple'ın bu yıl için hazırladığı 5. nesil iPad modelinin çıkış tarihi ile ilgili kaynaklardan farklı bilgiler gelse de, modelin tasarımı ile ilgili genelde orta bir noktada bilgiler birleşiyor.

Bu nokta ise Apple'ın yeni nesil iPad modelinde popüler iPad mini modelindeki kasa tasarımını devam ettirecek olması. 4 nesildir iPad modelinde tasarımı bozmayan Apple, iPad mini modelinde ise yeni bir yaklaşıma yer vermişti.

Yeni tasarım ile 5. nesil iPad daha ince ve daha hafif bir kasaya sahip olacakken, ekran kenarları ise daha ince bir görünüme kavuşuyor. Daha önce 5. nesil iPad'e iat olduğu ileri sürülen bir arka kapak görseli paylaşılmıştı. Bu kez ön panel görseli ortaya çıktı. Görsel ile önceki iddialar biraraya getirildiğinde kasa tasarımının bu olabileceği akla geliyor. 

Resmin 5. nesil iPad modeline ait olup olmadığı kesin olarak bilinmese de artık Apple'ın ürünleri ile ilgili daha kolay bilgi sızdırıldığı düşünüldüğünde gerçeğe yakın olma ihtimali de var.

Eğer iddialar doğruysa yeni iPad modelinin test üretimi veya hacimli üretimi başlamış durumda. Bu da yaz döneminde yeni modelin karşımıza çıkma ihtimalini artırıyor. 

• Bir gün 16/9 ekran da gelecek.
    Suyun akışına kürek çekilmez!

• quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

Bir gün 16/9 ekran da gelecek.

Bence gelmemesi daha iyi. yatay moddayken 16:9 yüksekliğinin daha az olması yüzünden internette gezmek sıkıntı oluyor.
    16:9 video amaçlı bir oran olduğu için tabletin app/web gibi amaçlarına uygunsuz. Pc monitörlerinde dayadılar zaten 16:9'u mecburiyetten kullanıyoruz sanki
    koca tv dururken ufak ekranda film izleyecekmişiz gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Bence gelmemesi daha iyi. yatay moddayken 16:9 yüksekliğinin daha az olması yüzünden internette gezmek sıkıntı oluyor.
    16:9 video amaçlı bir oran olduğu için tabletin app/web gibi amaçlarına uygunsuz. Pc monitörlerinde dayadılar zaten 16:9'u mecburiyetten kullanıyoruz sanki

16:9 monitorlerde olması gereken bir şey, oyunlarda daha fazla yan alan dikey alana mutlaka tercih edilir.

Bazı oyunlarda 4:3 desteği de kalktı zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HB'den İpad 4 siparişi vermeyi düşünüyordum. Bu heberi görünce insan ''Acaba beklemeli miyim'' diye düşünüyor.
  • quote:

quote:

Tamamen haklısın da...
    Ama Ahh şu rakipler olmasa ne güzel olacak bu dünya :-))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 10 Nisan 2013; 23:43:56 >
  • Ben Kasım'da ipad 4. nesil alırken Martta ipad 5 çıkacak bekle deniyordu, şu an alacaklarsa hala aynı konuyu düşünüyor :) alın keyfini çıkarın bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

quote:

16:9 monitorlerde olması gereken bir şey, oyunlarda daha fazla yan alan dikey alana mutlaka tercih edilir.

Bazı oyunlarda 4:3 desteği de kalktı zaten.

4:3 değil zaten 16:10'u beğeniyordum önceki monitörümde. Bu şekilde web/ofis/ve coding yaparken daha kötü oluyor yüksekliğin azalmasından dolayı.
    Monitörleri de film standardına uyması için baştaki 16:10 widescreen'den 16:9'a dönüştürdüler. Sıkıntı burada gerçekleşti bence, pc'de sürekli film izlemiyoruz ki herşeye 16:9 kullanalım.
    16:10 1920x1200 widescreen idealiydi diye düşünüyorum, tabi bu benim fikrim.

• İpad kullanan bilir 4:3 tablet için vazgeçilmezdir. Dikine kullanıldığında 16:9 ne kadarda uzun birşey oluyor. Webde gezinsen yatayda sürekli kaydır, dikey gezsen herşey küçücük bide elde çok dik duruyo. Tamam 16:9 tablet dışında herşeyde en ideali ama tablette 4:3 en ideali. Bu yazdıklarımı anlayabilmeniz için yanyana hem ipadde hemde 16:9 da webde gezinin fotolara felan bakmanız lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebigdesigner -- 11 Nisan 2013; 0:45:58 >
  • Hep aynı tasarım, hiç şaşırtmıyor.

• Paylasilmadan once de boyle oldugunu biliyordum. Hepsi ayni yani..

• quote:

Bir gün 16/9 ekran da gelecek. Suyun akışına kürek çekilmez!

Doğru olabilir, ama ben 21/9 ekran diyorum.

• 5. nesil iPadde iPad mini tasarımına geçileceği biliniyordu zaten.
    Benim asıl istediğim ağırlığın 500 gram civarına inmesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Hep aynı tasarım, hiç şaşırtmıyor.

Kullanıcıların alıştığı sade ve çok iyi bir tasarımı değiştirmek saçma olur diye düşünüyorum.Apple bunu çok iyi yapıyor hem iPad'de hemde diğer ürünlerinde.

• vaaayy bee amma değişmiş
  • quote:

o sayede geliştiriciler de şaşırmıyor, kullanıcı alışkanlıkları da ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: balcis

quote:

o sayede geliştiriciler de şaşırmıyor, kullanıcı alışkanlıkları da ;)

Her zaman dediğim gibi; 3. parti donanım ve aksesuar üreten üreticilerde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xconnect Bir gün 16/9 ekran da gelecek. Suyun akışına kürek çekilmez!
    Bence gelmemesi daha iyi. yatay moddayken 16:9 yüksekliğinin daha az olması yüzünden internette gezmek sıkıntı oluyor. 16:9 video amaçlı bir oran olduğu için tabletin app/web gibi amaçlarına uygunsuz. Pc monitörlerinde dayadılar zaten 16:9u mecburiyetten kullanıyoruz sanki koca tv dururken ufak ekranda film izleyecekmişiz gibi.

Kesinlikle katılıyorum. Oran boyutunu ellemeyeceklerdir çünkü ipade özel bir sürü uygulamanın yeniden değişmesi gerektiğidir bu.Zaten kafalarında öyle bir düşünce olsaydı iPad mini ile bunu gerçekleştirirlerdi. Bunların dışındada iPad oranı gayet iyi. Özellikle dik kullanım da çok rahat ve şık duruyor. Çoğu android tablet dik tutulduğunda hoş görünmüyor ve etkili kullanılamıyor. Yatay kullanmak için tasarlanmışlar. iPad oranı gayet iyi bana kalırsada.

• daha hafif olmalı.
    Hemde hissedilebilir oranda hafif olmalı. Mini yi kullandıkca ya bu büyük ipad de ne ya diyorum.
    Hep derim tablet dediğin hafif , sim kartlı , ve zarif bir görünüşü olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu home tuşu kalksın ekran sıfırlansın çerçeve olmasın.ya ekran boyutu artsın yada tabletin boyutunu ipad mini ile aynı yapıp ekranını 9.7 yapsınlar.galaxy s serisindeki gibi bir sürü sensör eklesinler.(olmasa da olur ekranı yapsınlarda önce bir)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.