Şimdi Ara

Güney Kore polisi OLED panel davası nedeniyle Samsung Display genel merkezinde araştırma yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Güney Kore polisi OLED panel davası nedeniyle Samsung Display genel merkezinde araştırma yaptı

Samsung ve LG arasında, OLED ekran teknolojisi ile ilgili bazı gizli bilgilerin sızdırıldığı iddiasıyla başlayan hukuk mücadelesinde yeni bir aşamaya gelindi.

Samsung, altı çalışanının geçen yıl LG Display tarafından ikna edilerek firma bünyesinde çalışmaya başladığını ve bu çalışanların da OLED teknolojisi ile ilgili gizli bilgileri LG'ye sızdırdığını iddia ederek davacı olmuştu. Bilgilerin kamuya açık bilgiler olduğunu savunan LG Display de Samsung'un kendisinden OLED teknolojisi ile ilgili bilgileri çaldığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Yeni nesil OLED televizyonlarını LG Ocak ayında pazara sunarken, Samsung bu yılın ilk yarısı bitmeden modellerini uluslararası pazara sunmayı planlıyor.

Geçen yıl başlayan soruşturma kapsamında ise Seul Metropolitan polisi dün, Samsung Display firmasının başkent yakınlarındaki genel merkezinde arama yaptı. Aramada LG Display'in ortaklarının bilgi sızdırma yapıp yapmadıkları ve Samsung'un bu olayla ilgisinin olup olmadığının araştırıldığı belirtildi. 

Samsung yaptığı açıklamada dünyanın en iyi OLED teknolojilerine sahip olduğu için başka firmaların teknolojisini çalmaya ihtiyaçlarının olmadığını belirtti. LG ise arama ile bir ilgilerinin olmadığını, konunun büyük ekranlı OLED paneller ile ilgili olduğunu ve polisin kendisinin arama kararı aldığını ifade etti.

Polis yetkilileri konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

• Kardeşler kavga ediyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: kanatkanat

Kardeşler kavga ediyor:)

Babaları Sony gelip ayırmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Panelleri satin aldigi sirketler oldugunu unutmayin sony panel ureticisi degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

quote:

quote:

Panelleri satin aldigi sirketler oldugunu unutmayin sony panel ureticisi degildir.

Sony teknoloji geliştirir ve ilkleri yapar. Ayrıca oled ekran da üretiyordu fakat maliyet yüzünden çekildi.
    İlk oled tv'ler sony imzası taşıyor. Tüplü tv'lerden beri ilkleri gerçekleştirdi. O açıdan tv sektörünün babasıdır.
    Ama artık devir genç firmaların devri orası ayrı, fiyatlar yüzünden korelilerle yarışamaz bu saatten sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 10 Nisan 2013; 18:07:39 >

• quote:

quote:

quote:

sony panel üreticisidir xperia z nin ekranını sony toshiba ve hitachi nin ortak kurduğu Japan Display üretmiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talerk

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kanatkanat Kardeşler kavga ediyor:)
    sony panel üreticisidir xperia z nin ekranını sony toshiba ve hitachi nin ortak kurduğu Japan Display üretmiştir.

Arkadaşlar işi nasıl Sony'e getirdiniz?:) Kardeşler kavga ediyor derken iki şirketinde aynı ülkeden olduklarını ve bir çok ortaklıklarını kastetmiştim. Aynı Hyundai ve kia gibi onlarda kardeş şirketlerdir tabi ki ortaklıkları daha ileri seviyede:)
    Yanlış anlamayın Sony'i küçümsemiyorum. 90'larda aldığım ilk kaset çalarlı Walkman Sony idi. o zamanlar Samsung deseniz herhalde Samsun anlardım:)

• oled in bildiğim kadarı ile patenti zaten amerika lı bir firmada tabi bunu sonra koreli yada çinli bir firmaya kiraladı. Neyin kavgası bu anlamak zor. Reklamın iyisi kötüsü olmaz heralde. Sonuçta 2sininde patentli ürünü değil
  • quote:

quote:

Gitsen kapısından almazlar milyar dolarlık şirketin koruyucu meleği bak hele bırakın samsung apple sony diye çırpınmayı tüketicinin işine geleni destekleyin
  • Olay koreli iki firma arasında ama nereden çıktıysa konu sony'ye geldi, ne alaka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

quote:

quote:

Gitsen kapısından almazlar milyar dolarlık şirketin koruyucu meleği bak hele bırakın samsung apple sony diye çırpınmayı tüketicinin işine geleni destekleyin

Sadece bir mesajımda Sony'i espri amaçlı gönderme yaparak övdüm diye hemen "fan" yada "koruyucu melek" mi oldum ?
    Merak etme forumdaki "xperia'cılardan/sonycilerden" değilim. Geçmişte tv sektöründeki ilkleri(oled konusunda da bir dolu ilkleri var) ve başarısı ortada, hakkını yememek lazım.
    Alt cümlede artık devrin yeni firmalarda olduğunu da belirttim. Ki bu firmalar da koreliler, bunlarla ne sharp, toshiba ne de sony bu devirde baş edemez.
    Çünkü düşük fiyat/alt segment ürünlerle piyasayı domine ettiler. Tüketicinin işine gelen ise bütçesine göre değişir, bütçesi yüksek ve işten anlayan birinin işine japon malı ürünler gelecektir.
    Zira hadi oledler henüz adamakıllı tüketici pazarına sunulmadı fakat lcd/led tv modüllerinde uv2a halen bir numara durumda. Bunun da üreticisi sharp, sharp/sony marka büyük ebatlı tv'lerde kullanılıyor.
    Bütçesi düşük ise alır bir ips lg keyfine bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 10 Nisan 2013; 20:57:26 >

• Bu siteye üye olan bazı arkadaşların (diyelim herkesin hakkını yemeyelim) sorunu nedir acaba. Birbirlerini fan olmak ile suçluyorlar. Amaç ne sadece kendi kullandıkları markaların kalması diğer markaların yok olması mı?? Unutmayalım hiç biri babamızın markası değil. Eğer çeşitlilik olmasaydı ne olurdu. Bir akıllı telefonu 5000 TL'ye alırdık. Orta donanımlı bir laptop 4000 TL olurdu. Led lcd tv'leri hayal bile edemiyorum. Bu site piyasaya çıkan teknolojik ürünleri tartıştığımız yer değil sanki birbirimize marka fanlığı yapıp kavga ederek rahatladığımız bir yer:)

Herkes istediğini alır. Mesala Sony telefon aldım diyelim. 3 yıl sonra telefonum eskidi. İphone,HTC veya Samsung almak istiyorum, alamayacam mı? Sony'e veya başka markaya bağlı mı kalmam gerekiyor.
    Google Başkanı Eric Schmidt bile Blackberry kullandığını İtiraf etti. Bu kadar basit düşünmeyin. Adamlar bile sizin kadar duygusal değil. Adamlar böyle yazıları görüp gülüyorlardır.

Birbirimizi suçlamak artık bir hastalık olmuş.

Alın size güzel bir yazı google'a yazın ve okuyun ve artık başkalarını suçlamayın:)

Kolaya Kaçış: Suçu başkasında arama
    Abdülaziz Tantik

Not: Marka fanlığı yapanlar eksilesinler de rahatlasınlar:)

• SONY teknolojide bu ikisini üst üste koyar ve s.... atar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iteleyin gitsin şu korelileri yaw
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar işi nasıl Sony'e getirdiniz?:) Kardeşler kavga ediyor derken iki şirketinde aynı ülkeden olduklarını ve bir çok ortaklıklarını kastetmiştim. Aynı Hyundai ve kia gibi onlarda kardeş şirketlerdir tabi ki ortaklıkları daha ileri seviyede:)
    Yanlış anlamayın Sony'i küçümsemiyorum. 90'larda aldığım ilk kaset çalarlı Walkman Sony idi. o zamanlar Samsung deseniz herhalde Samsun anlardım:)

Apple, Microsoft, Google'da kardeş şirketler aynı ülkeden

• quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar işi nasıl Sonye getirdiniz?:) Kardeşler kavga ediyor derken iki şirketinde aynı ülkeden olduklarını ve bir çok ortaklıklarını kastetmiştim. Aynı Hyundai ve kia gibi onlarda kardeş şirketlerdir tabi ki ortaklıkları daha ileri seviyede:) Yanlış anlamayın Sonyi küçümsemiyorum. 90larda aldığım ilk kaset çalarlı Walkman Sony idi. o zamanlar Samsung deseniz herhalde Samsun anlardım:)
    Apple, Microsoft, Googleda kardeş şirketler aynı ülkeden

Dur güleyim de boşa gitmesin espirün

• Üniversite'de iken yurtta Google'ın Microsoft'un olduğunu duymuştum birilerinden. :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.