Şimdi Ara

2013 Philips 8008 Serisi (40/46/55 PFL8008K) [ANA KONU] + [PFL8908 DesignLine]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.309
Cevap
17
Favori
94.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

üst segment tvler sharp panel yada samsung panel oluyor :)
  • ysndnz Y kullanıcısına yanıt
    Teknomarketlerde fazla yok , philips bayiilerinde bulmak mümkün olabiliyor
    Ankara kutup'ta vardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

8008 mi senin panelin?

Bu panel yüksek LAG üretiyor! hızlı bir panel değil dolayısıyla ortalama 100ms ile bunların olması normal!

Ayrıca TV yi hangi kaynaktan izliyorsun?? K serisimi senin panel dahili DVB li olan?

Motion/Perfect ayarlarına girip tüm seçenekleri tek tek denemen gerekiyor!

Hız lı resim derken,hepsimi yoksa spesifik olarak bazılarımı?

Bu şekil "takılma" genelde hız sorunu ile alakalıdır!ama Phil paneller de bir de panel özgü stabilite sorunu vardır,örneğini daha önceki yazılarında vermitim,bir panelde
    sorun yokken bir diğerinde sorun olabiliyor(aynı seri/aynı ebat dan bahsediyorum)

Ayrıca freeze ile stutter farklı şeylerdir ve sen freeze den bahsediyorsun ki bu durum daha da kötüdür!

Genel de işlemci geç kaldığı için,aldığı emri işlemede>>resim akışı da haliyle sorunlu olacaktır! bu da normalde stutter dediğimiz takılma ve sonra açılıp ilerleme ile
    resim geç olarak tamamlanır,freeze ise bunun bir adım daha sorunlu halidir!

Bir süre bu şekilde kullanarak önce panelini tanımaya çalış;Motion ayarlarının hepsini dene!

Spor olarak Tenis izle öncelikle,sonra Voleybol,Basket ve Futbol,bulabilirsen "Buz Hokeyi" en iyisidir!

evet k serisi 8008 46 inch. dvb li model.
    flatpanelshd sitesindeki alltaki 55pfl8008 için olan ayaları yaptım ve o yavaşlık sorunu kalmadı :) ama gördüğünüz bütün özellikleri kapattım. ne perfect pixel kaldu ne natural motion ne clear lcd :)
    bunların hepsi kapatılınca tv iyi hale geliyorsa neden yapıyorlarki o özellikleri? mesela natural motion doğal harket demek ama açıkken adam hızlı hareketlerde donarak hareket ediyor

şu an renkler soluklaştı bu ayarlarla. yani canlı renkler yok.
    ama sanırım bu doğal oluyor.
    sizce altta resimde görünen ayarlar mantıklı mıdır?

• eyvallah.ama mesajın ertesi günü teknosadan 46f8500 aldım dayanamayıp.Güzel fiyat güzel cihaz.alıcaklar kaçırmasın
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullan. evet dahili alıcısının sd ve hd görüntüsü çok iyidir ben bahsetmiştim bir konuda tek kusuru alıcının tüneri zayıf buda merkezi anten sistemlerinde sorun yaratıyor artı eski bireysel tesisattada sorun olabiliyor sinyal bakımından bir önemli eksiğide basit şifre olan biss şifreyi girememek bu çok önemli eksik bence çünkü dünya kupasını bu güzel görüntü veren alıcıyla izlleyemeyeceğiz bu arada bendeki model 8007 40 inç ve sanırım hızlı sahnelerde ekran boyutundan dolayı fazla kasma yok

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    evet son güncelleme tüm eskileride kapsıyor.
  • Echonight83 kullanıcısına yanıt
    koreli markaların görüntü kalitesi philips,in gerisinde üstelik sorunsuz tv hemen hemen yok gibi sony derseniz üst serileri güzel ama fiyatlar çok uçuk iyi düşünün derim.
  • Geçtiğimiz hafta 3000 TL.ye temiz teşhir 55PDL8908 aldım. Daha önce 47PFL6877 kullanıyordum. Onu babama verdim. Babama da birkaç ay önce 46" 4900 serisi almıştık, o da boşa çıktı şimdi, satıyorum. Neyse o ayrı bir konu.

6877'yi babama teslim etmeden önce 8908 ile yan yana koyup çeşitli testler yaptım. 6877'den çok memnundum, 8908'in daha iyi olacağını düşünüyordum. 8908 Birçok konuda daha üstün. Ancak eşit olduğu hatta zayıf olduğu konular da var. Benim gibi merak edenlere elimden geldiğince yardımcı olacağım. Sorusu olanlara da cevap veririm.

Öncelikle kafasına takılanlara hemen eksisini paylaşayım. Bana göre TV'nin en önemli özelliği olan ambilight bu modelde (bütün 2013 modellerde) geriye gitmiş. Her ne kadar 2012 model 6877'de Ambilight Spectra 3 olsa da 8908 ve diğer 2013'lerde Ambilight Spectra XL gelmişti. XL kelime anlamıyla daha geniş olarak algılanmasına rağmen aslında daha düşük bir ışık veriyor. 2012 8007'de de Spectra XL vardı ancak işte sıkıntı burada. 2013'den itibaren led sayısını düşürdüler. Benim 47" 6877'de yan taraflarda 16 tane led varken 47" 2013 modellerde (7008, 8008, 8908) 10 adet led var. Üst sıra da da öyle, ciddi miktarda led sayısı azalıyor. "Kafayı amma takmışsın" demeyin de ledlerin arasındaki mesafe 2012'lerde 3 cm iken 2013'lerde 4,8 - 5 cm kadar. Düşünün 3'de 1 oranında led sayısını düşürmüşler, beraberinde de çevreye verdiği ışık miktarı azalıyor. Bana göre en önemli eksisi bu. Karanlık ortamdaki görüntülerini resmettim, isteyenlere gönderebilirim.

8908 parlaklık canlılık olarak 6877'min gerisinde kaldı. Ayarları çeşitli kurcalamama rağmen 6877'nin parlaklığını yakalayamadım. Parlaklığı sona getirip denememe rağmen (zaten bu sefer de renkler bozuluyor) yine de istediğim gibi olmadı. Önünde duran lamine camdan kaynaklandığını düşünüyorum. Parlaklık ve canlılık biraz kısık olmasına rağmen yine de yeterli düzeyde. Tavsiyesi olan veya yorum getirecek olan varsa deneyebilirim.

Görüntü kalitesinde hem 3D hem 2D, hem de 2'yi 3'e çevirme karanlık ortamda yan yana denedim. 3D uygulamalarında 8908 aktif olduğu için çok büyük bir fark bekliyordum ancak beklediğim gibi çıkmadı. Belki yukarıda yazdığım parlaklıktan ötürüdür. Ancak şu da var, 6877'de 3D'de çok başarılıydı bence. Yani referans aldığım TV de çok iyiydi.

Paneller 100 Hz. ve 200 Hz. olmasına rağmen aynı hareketli filmi yan yana açtığımda arada pek bir fark yakalayamadım. Yukarıdaki 3D testini de yan yana aynı görüntüde denemiştim. 50 hz ile 100 hz çok bariz fark ediliyor olmasına rağmen benim gözüm 100 - 200'ü pek yakalayamadı. Ancak gölgelenmelerde (hareketli görüntülerde hareket eden nesnenin arkasında, kenarlarında oluşan bulanıklaşmadan bahsediyorum) 8908 daha başarılıydı. 6877'in gölgelendiği sahnelerde 8908 gölge yapmadı veya çok az yaptı. Bu arada anlatmak istediğim olayın tam adı gölgelenme değil mi?

Bulutlanma yok denecek kadar az. Işık sızmasına rastlamadım. Ölü piksel görmedim. Menüler daha hızlı. Kumanda 2 pilli (6877'de 3 pilli). Smart uygulamaları daha gelişmiş (Mesela Youtube uygulaması yeni nesil, pc'lerdeki Leanback Youtube ile aynı)..

Bana sorarsanız da en büyük artısı Android'de smart screen özelliğinin gelmesi olmuş. 6877'de sadece ios'da olan telefona tablete ekran gönderme olayı 8908'de Android'de de var. Ayrıca MyRemote uygulaması biraz daha geliştirilmiş. 5 sayfalık kumanda tuşları 7'ye çıkmış, kısayollar falan eklenmiş. Ayrıca çok önemli bir özellik, telefondan tv'yi izlerken tv'yi kapatabiliyorsunuz. Telefondan kanal bile değiştirebiliyorsunuz. TV'nin açık kalmasına gerek yok. Belki 6877 ios'ta da böyleydi, onu bilmiyorum. Ama her iki tv de kapalıyken telefondan açılabiliniyor, yani tv kapalıyken wi-fi bağlantısını kesmiyor. Bu da bana sorarsanız genel olarak çok önemli bir özellik...

Şu an için ilk aklıma gelenler bunlar. Genel olarak piyasadaki TV'lerden zaten çok çok üstün ancak 6877'yle kıyaslayınca bunları tespit ettim. 6877 zaten çoğu insana göre yeterli hatta çok iyiydi. Bu ondan da iyi...

• MERHABA BENDE BİR PHILIPS HASTASI OLDUĞUM İÇİN BUGÜN 55 İNÇ PHILIPS 8008 ALDIM VATANDAN,KAPALI KUTU BİR ADET KALMIŞTI İNSAN ELİ DEĞMEMİŞ DEPODAN ÇIKARIP GETİRDİLER,İNANILMAZ BİR ŞANS OLDU BENİM İÇİN , 2500 TL YE ALDIM VEDE AKIM KORUMA PİRİZİ 153 TL DEN 40 TL YE DÜŞTÜLER,BİRDE HAMANIN EN ÜST DÜZEY HDMI KABLOSUNU 95 TL DEN 30 TL YE VERDİLER.TELEVİZYON YARIN GELECEK BAKALIM AYARLARLA İLGİLİ BİR SORUNUM OLACAK MI? ŞİMDİKİ TELEVİZYONUM 7674 SERİSİ ÇOK ÇOK MENNUNUM EN UFAK BİR HATA ÇIKARMADI BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 7 YILDIR DEVAMLI KULLANIYORUM,SERVİSE ENSON GÜNCELLEMEYİ YÜKLETİP YOLLAYACAĞIM GERİ KALAN AYARLARI KENDİM YAPACAĞIM,İZLENİMLERİMİ SİZİNLE PAYLAŞIRIM.
  • Yeni güncelleme gelmiş.

Değişiklik :

QF2EU - 0.173.60.0 ( Tarih yayınlandı : 2014/11/26 )
    • Ekran mesajları CAM İyileştirme
    Yayın EPG içinde
    • İyileştirmeler diller
    • İyileştirmeler hile Demand Video modları
    • Geliştirilmiş DVBS kanal listesi Türkiye

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?17336-Experience-thread-FW-v000-173-060-000-(173-60)-for-8xx8-Series-2013

Sürüm: 000.173.060.000, Zip dosyası, 166.49 MB, Yayımlanma günü: 2014-11-26

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=tr&scy=tr&ctn=55PFL8008K/12

• quote:

Orijinalden alıntı: fato65

55PFL8008 için de çıktı, yükledim ama ben bir fark göremedim. Türkiye için kanal listesi güncellenmiş anlaşılan, Digiturk kullandığım için farkedemedim.

QF2EU-0.173.60.0 (Date published: 2014-11-26)
    • Improvement on screen messages CAM
    • Improvements languages in broadcast EPG
    • Improvements trick modes Video on Demand
    • Improved DVBS channel list Turkey

Kim ne derse desin 2015'e 1 ay kala 2013 model 8008'lere sahip çıkan Philips'i kutlamak lazım...

İnsan gönül rahatlığıyla iyi ki 8008 serisi Philips almışım diyor...

NOT:

Muhtemelen diğer serilerde de aynı duyarlılığı gösteriyorlardır diye düşünüyorum.

• 2014 modellerin çoğu piyasadayken ben 1 yıla yakındır takip ettiğim 2013 model 55pdl 8908 aldım görüntü kalitesine hayranım tekno marketlerde incelediğim tv,lerde hala bendeki göründü kalitesine rastlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

8008 modeli için 062 kodlu yeni yazılım gelmiş, yükledim ama memnun kalmadım. Görüntü daha bir ağırlaştı gibi geldi. Bundan önce ki 061 kodlu yazılım sorunsuzdu. Şimdi yeni yazılımı silip tekrar 061 yazılımı yüklemek istiyorum, şu anki yazılımı TV yeniden kur seçeneği ile silebilmemiz mümkün mü? Bu konu da deneyimi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

hayır yeniden kurmayla yazılım silinmez. eski yazılımı tekrar yüklemek istiyorsan yazılımı fat 32 formatlı usb belleğe atın tvye takıp yükleyin eski yazılım diye uyarı verebilir yinede yükle deyin yüklenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

8008 modeli için 062 kodlu yeni yazılım gelmiş, yükledim ama memnun kalmadım. Görüntü daha bir ağırlaştı gibi geldi. Bundan önce ki 061 kodlu yazılım sorunsuzdu. Şimdi yeni yazılımı silip tekrar 061 yazılımı yüklemek istiyorum, şu anki yazılımı TV yeniden kur seçeneği ile silebilmemiz mümkün mü? Bu konu da deneyimi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

hayır yeniden kurmayla yazılım silinmez. eski yazılımı tekrar yüklemek istiyorsan yazılımı fat 32 formatlı usb belleğe atın tvye takıp yükleyin eski yazılım diye uyarı verebilir yinede yükle deyin yüklenir

Teşekkür ederim, dediğin gibi uygulayıp yükledim.

• mstyy35 M kullanıcısına yanıt
    1- o şifreye gerek yok philips myremote yükleyin telefondan tv ağını görürsünüz.
    2- normalde unutmaması lazım bazen elektrik gidince yada kanal sıralaması yapınca tv sapıtıyor
    3-oyun moduna alın yada pnm perfect natural motion ayarını kapatın . karalenme olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanjo

Selamlar. Forumda 55pdl8908'ini satmak isteyen varsa ciddi alıcıyım. Teşekkürler.
    Ben 2014'te son kalan sıfır ürünlerden almıştım 55pdl8908,elektronik biraz şans işi
    forumda birçok kişi problemlerle karşılaştı ufak tefek,şükür bende önemli birşey çıkmadı
    eve gelen herkes hem dizaynına hem görüntüsüne hayran kalıyor tv gerçek 200hz 4 yıllık olmasına rağmen
    şu anda üretilen panellerin çoğunu ezer,hiç servise gitmedi bu sürede tek sıkıntısı bazen kumandadan kapatınca
    süre uzarsa kumandadan tekrar açmıyor.harici diskteki 1080p filmlerimi usb'den sorunsuz dts ses ve altyazı karakter
    desteği ile izliyorum ambilıght zaten efsane 4000 tl yakın bir para vermiştim her
    kuruşuna helal olsun,geçenlerde sa....... com'da 2'el olarak bir bakayım dedim philips'in hemen her modelinden vardı
    bir tek pdl8908 hariç sahip olanlarında satacağını sanmam.

•  2013 Philips 8008 Serisi (40/46/55 PFL8008K) [ANA KONU] + [PFL8908 DesignLine]

Üstün performans motoru

Perfect Pixel HD—Ödüllü görüntü kalitesi motorumuz
    Mükemmel hareketli görüntü netliği için 1400 Hz Perfect Motion Rate (PMR)
    3D Max—Full HD çözünürlükte güçlü 3D deneyimi
    3 taraflı Ambilight XL seyir deneyiminizi zenginleştirir

Çevrimiçi içerik dünyası parmaklarınızın ucunda

TV'nizde kolayca görüntülü Skype™ görüşmeleri yapmak için dahili TV kamerası
    Çevrimiçi dünyaya kolayca bağlanabilmeniz için dahili Wi-Fi
    Smart TV—çevrimiçi eğlence dünyası

Büyük ekrandaki paylaşımlarınızı ve kayıtlarınızı kontrol edin

Klavye uzaktan kumandası metin girmeyi kolaylaştırır
    Wi-Fi Miracast™—cihazlarınızdaki görüntüyü TV'nize yansıtın
    MyRemote uygulaması—TV'nizi telefonunuz veya tabletinizle kontrol edin

Endüstriyel tasarım provokatif çizgilerle buluşuyor
    Paslanmaz çelikten ultra dar çerçeve işçiliği ön plana çıkarır

*2013 serisi philipsler için yenilenen kumanda tasarımıyla etkileyici duruyor.

Ince çerçeve tasarımı
    Perfect Pixel HD
    Ambilight (3 taraflı)
    200 Hz paneli (1400 Hz PMR)
    3D Max (aktif 3D) + Dual View oyun
    Micro Plus Karartma
    Smart TV Premium
    Miracast
    Çok oda
    USB kayıt
    Skype kamera
    WiFi Dahili

Philips 2013 serisi üst segment 8008 modelinin ana konusunu da açmış bulunmaktayım.

Kısaca 8008 sersi Philips'in tanımına göre "Seçici kullanıcılar" için tasarlanmış,FPL8008 Philips TV’lerin cam ekranları, parlak krom -U Frame- ayaklıkla uyumlu olan yüksek kaliteli Çelik Çerçeve ile tamamlanmış.

Çift çekirdekli işlemcileriyle 8008 Philips TV’ler, hareket netliği için 1400 Hz hareket hızı, 3D Super Resolution ve ekranın harika yerleşik kontrastını daha da geliştirmek için Local Contrast özelliklerinin yanında 3D Max gözlükler, Premium 3D Derinlik ve Premium 2D-3D dönüştürmeyi destekliyor ve 3D deneyimi sağlıyor.

Panel üretiminin büyük kısmını TP Vision'a devreden Philips 2013 yılında kendinden çok söz ettirecek gibi ...

*Bütün özellikleri ile üst seviye deneyim sunmaya hazırlansa da bir iki eksiği göze çarpıyor,NFC olmalıydı bence ve Sesle kontrol'den mahrum kalması bu seviyedeki panelin dezavantajları demek yanlış olmaz.

Ambilight
    Ambilight Versiyonu: 3 taraflı XL
    Ambilight Özellikleri: Duvar rengine uyarlanma, Dinlenme ışık modu
    Görüntü/Ekran
    Ekran: LED Full HD
    Çapraz ekran boyutu (metrik): 102 cm-117 cm-140cm
    Çapraz ekran boyutu (inç): 40 inç - 46 inç -55 inç
    Ekran çözünürlüğü: 1920x1080p
    3D: 3D Max*, 2 Kişilik Tam Ekran Oyun*, 3D Derinlik ayarı, 2D - 3D dönüştürme
    En-boy oranı: 16:9
    Parlaklık: 450 cd/m²
    Dinamik ekran kontrastı: 500.000:1
    Görüntü güçlendirme: Perfect Pixel HD Engine, Micro Dimming, 1400 Hz Perfect Motion Rate, Yerel kontrast, Mükemmel 3D Doğal Hareket, Süper Çözünürlük
    Smart TV
    Etkileşimli TV: HbbTV*
    SmartTV uygulamaları*: Catch-up TV, Netflix, Çevrimiçi uygulamalar, Çevrimiçi Video mağazaları, Açık Internet tarayıcı, YouTube
    Social TV: Facebook, Skype, Twitter
    TV programı rehberi*: 8 günlük Elektronik Program Rehberi
    Akıllı Etkileşim
    Kullanıcı etkileşimi: SimplyShare, MultiRoom İstemci ve Sunucu*, Akıllı metin özellikli uzaktan kumanda
    Program: Pause TV, USB Kayıt*
    Kolay Kurulum: Philips cihazlarını otomatik algılama, Cihaz bağlantı sihirbazı, Ağ kurulum sihirbazı, Ayarlar yardımcısı sihirbazı
    Kullanım Kolaylığı: Ana sayfa düğmesi, Ekran Üzeri Kullanım Kılavuzu
    Yükseltilebilir bellenim: Otomatik bellenim yükseltme sihirbazı, USB yoluyla yükseltilebilir bellenim, Çevrimiçi bellenim yükseltme
    Ekran Format Ayarları: Otomatik sığdırma, Otomatik zoom, 16:9 film genişletme, Süper Büyütme, Ölçeklendirilmemiş, Geniş Ekran
    Sinyal gücü göstergesi: Evet
    Teletekst: 1200 sayfa Yardımlı Metin
    My Remote Uygulaması*: Kontrol, MyRemote Kayıt, Simply Share, TV Rehberi
    CPU İşlemci türü: Çift Çekirdekli
    Ses Çıkış gücü (RMS): 30 W (2 x 15 W)
    Ses Özellikleri: 3D wOOx, HD Stereo
    Ses Geliştirme: Otomatik Ses Sabitleyicisi, Clear Sound, Incredible Surround, Saf Bas
    Bağlantı HDMI bağlantı sayısı: 4
    Komponent sayısı (YPbPr): 1
    Scart sayısı (RGB/CVBS): 1
    USB sayısı: 3
    Kablosuz bağlantılar: Dahili Wi-Fi 11n, Wi-Fi Miracast Sertifikalı*
    Diğer bağlantılar: IEC75 Anten, Common Interface Plus (CI+), Ethernet-LAN RJ-45, Dijital ses çıkışı (optik), Sol/Sağ Ses girişi, Kulaklık çıkışı, Servis konektörü
    HDMI özellikleri: 3D, Ses Dönüş Kanalı
    EasyLink (HDMI-CEC): Uzaktan kumanda geçişi, Sistem ses kontrolü, Sistem bekleme, Ana ekrana Tak ve çalıştır eklentisi, Otomatik altyazı kaydırma (Philips), Pixel Plus bağlantısı (Philips), Tek dokunuşla oynatma
    Multimedya Uygulamaları
    Video Oynatma Formatları: Kapsamlar: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1
    Müzik Çalma Formatları: AAC, MP3, WMA (v2 - v9.2 arası)
    Fotoğraf Görüntüleme Formatları: JPEG
    Desteklenen Ekran Çözünürlüğü
    Bilgisayar girişleri: 60 Hz'de 1920x1080 değerine kadar
    Video girişleri: 24, 25, 30, 50, 60 Hz, 1920x1080p değerine kadar
    Tuner/Alım/İletim
    Dijital TV: DVB-C, DVB-T, DVB-S2
    MPEG Desteği: MPEG2, MPEG4
    Video Oynatma: NTSC, PAL, SECAM

55PFL8008K/12

46PFL8008K/12

40PFL8008K/12

Fiyat aralığı boyutuna bağlı olarak ortalama +/- 3000-5000TL arasında olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 12 Temmuz 2013; 18:43:04 >

Guest bu mesajı paylaştı

• 1400 hz PMR peh
  • forumdan bi arkadas 46pfl7008 almıstı görüntüde gayet hoş tu , 8008 de alan insallah bi kisi olurda görüntülerini paylasır :) merak ediyorum nasıl bi iyilestirme yapmıslar
  • 47" 8007 bile 4000 seviyelerinde iken;8008 en azından şimdi alınmaz bence astronomik fiyatlarla çıkış yapıyor, panelleri her ne kadar High-end kalitesinde üretilen paneller olsa da ...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.