Şimdi Ara

2013 Philips 8008 Serisi (40/46/55 PFL8008K) [ANA KONU] + [PFL8908 DesignLine] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.309
Cevap
17
Favori
94.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stoll

kardes genelde bunların fiyat politikaları yeni ürünleri meraklısına bu yüksek fiyattan gazlıyalım talep düstükce assagı cekeriz ( benim fikrim degil kendi sözleri bunlar)
    elektronik benim hem hobim hem meslegim ilk cıktıgında aldıgım seylerin fiyatlarını yazsam sasarsınız
    tecrübeyle sabittir
    cok paranız yoksa eger sabır her zaman kazandırır

bu ürünün fiyatı ne zaman 4.000 civarına iner. ( iner mi ? ? )
  • ben bu kadar para verilen cihazda DVB-T2 olmamasını çok üzücü buldum. birde philipslerde full led olan seri var mı? acaba.
  • yeni çıkan ürün 3-4 ay sonra sanırım düşüyor

fiyat olarak 8007 en son kaçtan gittiyse buda o seviyeye iner bütün marka ve modeller bu yöntemle gidiyor :)

55 8007 ...4,500 tl olacaktır .....

55 8008 4,500 tl olunca alınır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 20 Nisan 2013; 13:24:49 >
  • bu sene philipsin orta segmentde en ust model cihazı bu olacacagı icin 4 binli rakamları görür ama 4000 tl olmayacakdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

yeni çıkan ürün 3-4 ay sonra sanırım düşüyor

fiyat olarak 8007 en son kaçtan gittiyse buda o seviyeye iner bütün marka ve modeller bu yöntemle gidiyor :)

55 8007 ...4,500 tl olacaktır .....

55 8008 4,500 tl olunca alınır ...

55 8008 4.500 TL ye düştüğü zaman piaysaya 55 8009 çıkmış olur. Bu sefer onun 4.500 TL ye düşmesini beklersiniz. Onu beklerken bir bakmışsınız
    55 8010 çıkmış. Bu böyle devam eder gider.

Ben bildiğim kadarıyla forumda 55 8007 yi alan ilk kişiyim (hemde 5700 TL den, HX850 yi 100 TL daha ucuz alma imkanım vardı ama onu almadım) Verdiğim her kuruş helal olsun diyorum, evet bende beklesem ödediğim paradan yaklaşık 1000 TL daha ucuza alabilirdim şimdi ama beklemenin sonu yok. Aradaki farkı aylardır TV den aldığım keyfin bedeli olarak görüyorum.

Doğal olarak herkes daha az para ödemek ister ama ortalama 5000 TL lik bir ürün alınırken 100-200 TL nin pek hesabı yapılmaması gerekir diye düşünüyorum. Benim tavsiyem hala piyasada bulunuyorken gidin bir 8007 alın, keyfinizi ötelemeyin.

Selamlar...

• cok mantıklı bi cevap olmus hocam, ama söyle bi durum var
    simdi adam agustosta düğün yapacak mart da tv yi ayırtıyo
    parasını veriyo
    sonra agustosta bi bakıyo fiyatı dediğiniz gibi 800 1000 tl asağıda..
    Benim düğünüm ağustosta ve , düğünümü yaptıktan sonra tv yi alacağım
    nedeni de biraz komik olacak ama bilirsiniz anne baba bu eşya işine karışır bu kadar para ona verilirmi bi araba parasına tv mi alınır diye başlayacaklar konuşmaya :) en iyisi tv yi düğünden sonra kendi zevkine göre almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: AHMETSELCUK

cok mantıklı bi cevap olmus hocam, ama söyle bi durum var
    simdi adam agustosta düğün yapacak mart da tv yi ayırtıyo
    parasını veriyo
    sonra agustosta bi bakıyo fiyatı dediğiniz gibi 800 1000 tl asağıda..
    Benim düğünüm ağustosta ve , düğünümü yaptıktan sonra tv yi alacağım
    nedeni de biraz komik olacak ama bilirsiniz anne baba bu eşya işine karışır bu kadar para ona verilirmi bi araba parasına tv mi alınır diye başlayacaklar konuşmaya :) en iyisi tv yi düğünden sonra kendi zevkine göre almak

Haklısınız, evlenme hazırlığı içinde olan veya TV yi 3-5 ay kutusundan bile çıkarmayacaklar için dediklerim pek mantıklı olmuyor. Bu durumda mantıklı olan beklemek, ben genel için, özellikle de 8008 in 4000-4500 TL mertebesine düşmesini bekleyen arkadaşlar için yazmıştım.

Size de mutluluklar dilerim bu arada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinkilci -- 20 Nisan 2013; 20:08:58 >

• Teşekkürler hocam :) Sizede gelecek yıllarda aynı şekilde mutluluklar icinde yaşamanız ümidi ile
  • quote:

kardes genelde bunların fiyat politikaları yeni ürünleri meraklısına bu yüksek fiyattan gazlıyalım talep düstükce assagı cekeriz ( benim fikrim degil kendi sözleri bunlar)
    elektronik benim hem hobim hem meslegim ilk cıktıgında aldıgım seylerin fiyatlarını yazsam sasarsınız
    tecrübeyle sabittir

Evet hocam zamanın da teknolojiye olan fazla merağımdan dolayı ilk çıkan fluroesan arka aydınlatmalı LCD yi almıştım uçuk fiyattan ...Satıcı firmalar da insanların bu merakından çok iyi faydalanmasını biliyorlar ayrıca..Burda yapılacak en güzel şey sizin de dedğiniz gibi sabır..Yani hemen çıkar çıkmaz almamak gerekiyor cihazı ..Bir kaç ay beklemek en doğru davranış bana göre de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 21 Nisan 2013; 10:50:03 >

• quote:

tecrübeyle sabittir

Yukarı da zaten aynı şeyleri yazdım. Neyi merak ediyorsunuz anlamıyorum? Sanki çok büyük bir sır öğrenmişsiniz. Bunlar bildiğin led tv işte, led , led dir, hiç bir zaman köklü bir değişiklik olmazki.
    Olmayacak da, çünkü hepsi bu. Bu saatten sonra hep aynı şeyler olacak ve en azından on yıl sürecek bu dandik led tv lerin piyasa krallığı... Her sene firmalar yeni led modellerini makyajlayıp piyasaya sürecek,
    Ya da eşeğin semerinin değiştirip aynı eşeğe her sene bineceksiniz.En az on sene bu böyle sürecek. Henüz piyasa doymadı, doyacak gibi de görünmüyor.

İnsanlar boğazından kesip elektronik cihazlara yatırıyor tüm gelirlerini... 1,5 - 2 Bin tl ye cep telefonu alan adamın mermisi orada bitiyor, kontör almak için binbir takla atmak zorunda kalıyor ama forumlara girip
    cool havaların da dolaşıyor... Bu cihazları üreten ve satanlar sanki senin,benim ne aciz olduğunu bilmiyor, görmüyor... Beyaz eşyayı kolu bacağı kırılıncaya, dişleri dökülüneceye, son nefesini verinceye kadar
    kullanırken insanlar elbise değiştirir gibi tv,cep telefonu değiştirmeye başladı. Ortada tüketim çılgınlığı var. Bunu üretici de,satıcı da görüyor ama sen görmüyorsun.. Gören de memlekette yeni petrol yatakları, doğal gaz
    havzaları bulundu sanacak, Avrupa da ve Ortadoğu da tv satışların da yanılmıyorsam lideriz.

Abaza olmuşsun sınıfın çirkin kızına top model muamelesi yapıyorsun. N'apsın sivilceli Kezban, kendini ya Miranda Kerr sanacak ya da Adriana Lima!.. Azıcık diyet yapsak, boğazımıza hakim olsak sağlık sorunu da hallolacak
    maddi sıkıntı da olmayacak, milletin elinde oyuncak da olmayacaksın ama olmuyor işte..

• bana cevaben yazmışsınız ev deki tv bozuldugu için tv bakıyorum ve bu yeni modellerin gelmeye başladığı döneme denk geldiği için yeni modelleride merak edip beklemek incelemek pekde yanlış bişey olmasa gerek merakdan kastım bu bende diğer arkadaşlarda 8008 in yolunu gözlemiyoruz
    meraklısına satıştan kastettiğimse sizin anladığınız kişiler bunun zararları konusunda bende diğer arkadaşlarda tecrübelerini belirtmiş
  • Cihazın teknik test sonuclarını arıyorum,Albani de gidince yabancı forumlara kaldık:D hareketli sahneden yana sorunsuz olduğunu düşünüyorum ama clouding için daha erken,yayıldıkça belli olacaktır.Bir diger kısımda tpv panel üreticisi ve bu sene %30 kendi panelini kullanacaklardı,bu cihazda sadece sharp,saamsungmu kullanıldı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • panel S-PVA setcombg. rus sitesinden aldım bilgiyi.....

7008 de hareketli sahnelerde pixel precide hd maksimumda hafif takılma gördüm ama onun panel hızı 100 hz--------ayarlardan kapalı , normal ve minimumda sorun yok ....

8008 ise 200 hz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 21 Nisan 2013; 21:41:25 >
  • Sanırım o site Rus değil de Bulgar sitesi bayağı faydalı bilgiler var..Biraz da 1.kuşaktan hemşom olur..

O siteden alıntı:

2013 Philips 8008 Serisi (40/46/55 PFL8008K) [ANA KONU] + [PFL8908 DesignLine]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 21 Nisan 2013; 22:02:56 >
  • doğru bulgar sitesiymiş kiril alfabesi olunca karıştırmışım

bilindik siteler hariç baktığım yerler .....

polonya http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd-f21.html
    rus http://forum.ixbt.com/?id=62
    bulgar http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 21 Nisan 2013; 22:11:36 >

• Sayende bir sürü bilgiye ulaştık hocam...Bilgiler zamanla daha da gelecektir..Özellikle panel üreticisini merak ediyorum ben..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 21 Nisan 2013; 22:13:00 >
  • Takip etmekte fayda var.
  • arkadaşlar bu tv nin 46pfl8008 olanı kaç tl satışa çıkar veya TÜRKİYEYE gelirmi biliyorsunuz 8007 46 inç gelmemişti inşallah gelirde odası ufak olanlar alır
  • 4,400 den girebilir resmi sitede 46 8008 var demek ki satacaklar ....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.