Şimdi Ara

Noctua'dan iki yeni işlemci soğutucu: NH-U12S ve NH-U14S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Noctua'dan iki yeni işlemci soğutucu: NH-U12S ve NH-U14S

Başarılı soğutma çözümlerine imza atan Noctua, tek kule tasarımına sahip iki yeni işlemci soğutucusunu hız aşırtma tutkunlarının beğenisine sundu: NH-U12S ve NH-U14S.

Intel cephesinde LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, LGA 2011 formundaki işlemcilere; AMD cephesinde soket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2 formundaki işlemcilere destek veren işlemci soğutucularından NH-U12S, 158 mm x 125 mm x 71 mm boyutlarında ve 755 gram ağırlığında; NH-U14S ise 165 mm x 150 mm x 78 mm boyutlarında ve 935 gram ağırlığında tasarlanmış. Paylaştığımız boyut ve ağırlık bilgilerinde, fan faktörünün hesaba katıldığını ayrıca not düşelim.

NH-U12S'e 5 adet bakır ısı iletim borusu eşlik ederken, NH-U14S'teki bakır ısı iletim borusu sayısı 6 adet. Uzun vadede korozyon problemlerinin önüne geçmek adına bakır ısı iletim borularına nikel kaplama uygulandığını görüyoruz. NH-U12S, 120 mm çapındaki fanlarla; NH-U14S, hem 120 mm çapındaki hem de 140 mm çapındaki fanlarla kullanılabiliyor. NH-U12S'in 120 mm çapındaki ısı kontrollü fanı 300 devir / dakika - 1.500 devir / dakika arasında değişen hızlarda çalışıyor (L.N.A adaptörüyle maksimum 900 devir / dakika), saatte maksimum 93.4 metreküp hava akımı oluşturuyor ve maksimum 22.4 dBA ses çıkarıyor. NH-U14S'in 140 mm'lik fanı ise saatte maksimum 140.2 metreküp hava akımı oluşturuyor ve maksimum 24.6 dBA ses çıkarıyor. NH-U14S'in fanının çalışma hızı, NH-U12S'in fanıyla aynı.

NH-U12S, 59.90 Euro fiyat etiketine; NH-U14S ise 69.90 Euro fiyat etiketine sahip olacak. İşlemci soğutucularının kutu içeriğinde daha başarılı ısı transferi için termal macun mevcut durumda.

Noctua'dan iki yeni işlemci soğutucu: NH-U12S ve NH-U14S

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Noctua NH-U12S ve NH-U14S

• Ahşap rengi plastik kalitesiz duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • noctua nh-d14 kullanıyorum, çok kaliteli bir soğutucu parasını hakkediyor.

Yenisinin eskisinden tam olarak farkı nedir? küçük bir inceleme yapılsaydı iyi olurdu.

• Son zamanlarda soğutucularda core contact olayını görmemeye başladık. acaba üretim maliyetlerimi fazla da eski stile donduler?

• alt kısmının resmide olsa çok iyi olurdu :)

• Noctua'nın kalitesine diyecek yok ama, direk cpu temaslı soğutucu tabanını kullanmaları gerekiyor artık...

Her iki modelinde de artık 4 pin pwm özellikli fana yer vermişler, genel de Noctua'lar da 3 pinli fan kullanılıyordu.
  • Direkt Temas soğutucu kullanmıştım CCF, şuan Thermalright True Spirit kullanıyorum Direkt Temas bana göre daha başarısız.
  • Core contach devri eskidenmiş. Şimdi ihs tabanlı sogutuclar daha başarılı.
  • Kaliteliler ama renk renk renk... Artık başka renk seçenekleride sunsalar... Kahverengi bir PC nin içine yakışmaz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Core contach devri eskidenmiş. Şimdi ihs tabanlı sogutuclar daha başarılı.

quote:

Orijinalden alıntı: Kubiya

Kaliteliler ama renk renk renk... Artık başka renk seçenekleride sunsalar... Kahverengi bir PC nin içine yakışmaz bence

boşuna bekleme hiçbir zaman başka renk gelmeyecek, sitedeki kızıl tenli esrarengiz bayan gitmeden zor..

noktua sitesine bakabilirsin..

• rengini hiç beğenmedim
  • az daha çeşitli renk seçeneği olabilirdi. belki o zaman almayi düşünebilirdim yeni sistemim için
  • ''rengini hiç beğenmedim, rengi hiç güzel değil v.b.''

İlk defa bir noctua ürünü gören masum köylü...

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

''rengini hiç beğenmedim, rengi hiç güzel değil v.b.''

Uzun süredir Donanım bölümünde göremiyoruz sizi.
  • Doğru düzgün bir kasa toplayacaksanız direk noctua yazıcaksın sonra altındaki işlemciyi düşüneceksin :)

GS kadrosunu kurarken "MUSLERA" yazıp başlamak gibi.

• noctua kullanıcısıyım gönül rahatlığı ile herkeze tavsiye ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

''rengini hiç beğenmedim, rengi hiç güzel değil v.b.''

Sen o kadar kırmızı siyah döşe,ekran kartından tut ses kartının rengine dikkat et sonra o kırmızı-siyah tasarımın yerine ahşap rengi soğutucu tak.Noctuadan iyi soğutan pek bir marka yok,mecburen noctuaya yöneliyoruz tasarımda bozuluyor dolayısıyla Masaüstüne geçince SS atmaya çalışacağım ne kadar kötü göründüğünü anlarsın

• renk uyumu olunca daha mi performansli oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyaw1

renk uyumu olunca daha mi performansli oluyor

Bu kisinin zewkidir. kimi sessizlik icin performanstan kimi performans icin sesten vaz gecer. bu birazda sana bagli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubiya

Kaliteliler ama renk renk renk... Artık başka renk seçenekleride sunsalar... Kahverengi bir PC nin içine yakışmaz bence

Bilgisayar kasasının içini kaç defa açıp bakıyorsun acaba !?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.