Şimdi Ara

AUO, 5 inçlik Full HD OLED panelini resmen duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AUO, 5 inçlik Full HD OLED panelini resmen duyurdu

Fosforesans OLED materyalini kullanarak AMOLED panel üreten ilk firma ünvanını elinde bulunduran AU Optronics, uzunca bir süre bu ekran teknolojisiyle ilgilenerek birçok yeniliğe imza atmıştı. 2007'de TFT LCD'ye odaklanmaya karar verip Ocak 2008'de yeniden hedef değiştiren uzak doğulu şirket, 2011 sonunda AMOLED üretimi için Tayvan'ın en büyük LCD üreticisi Chimei Innolux ile işbirliğine gideceğini duyurmuştu. Son dönemde OLED endüstrisindeki faaliyetleriyle dikkatleri yeniden üzerinde toplayan tecrübeli üretici, bugün yayınladığı basın açıklamasıyla Full HD çözünürlüklü ilk OLED ekranını geliştirmeyi başardığını müjdeledi.

Samsung ve Japan Display'in ardından Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlük standardını bir OLED panele uygulayabilen üçüncü isim olduğunu resmi bir bildiriyle gözler önüne seren AUO, 443ppi piksel yoğunluğu seviyesine ulaşan 5 inçlik (4.97") OLED ekranı hakkında herhangi bir teknik detay paylaşmazken, üretimin normal şartlarda 200ppi barajının aşılamadığı Fine Metal Mask süreciyle gerçekleştirildiğini dile getirdi. 4.3 inçlik HD AMOLED çözümünde kendi altpiksel dizilimine yer veren firmanın Full HD sürümünde de standart RGB diziliminden farklı bir yapı benimsediği tahmin ediliyor. Yayınladığı açıklamada Çin akıllı telefon pazarında elde ettiği başarılara dikkat çeken AUO'nun bu ürünleriyle Çinli üreticileri hedef alacağı ileri sürülüyor. Panel üreticisi OLED çözümünün yanı sıra AHVA, Hyper LCD teknolojileri ve düşük sıcaklıklı polisilikon üretim süreciyle geliştirilmiş 5.0'dan 5.7 inçe kadar çıkan boyutlarda ve HD, Full HD çözünürlüklerdeki akıllı telefon LCD'leri ve 10.1 inçlik AHVA tablet bilgisayar paneline de dikkat çekti.

AU Optronics, 55 inçlik Ultra HD ayna ekranı ve satış makineleri için üretilen 65 inçlik melez saydam çözümü dahil olmak üzere çok sayıda görüntüleme teknolojisiyle Çin'in Shenzhen şehrinde 10-12 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek CODE (Çin Optoelektronik Ekran Fuarı) 2013'teki yerini alacak. 

• Samsung'un full hd super amoled ekranı ile bunu kapıştırmak lazım. Aslında daha önemli olan parlaklık seviyeleri. Güneş altında hangisi daha iyi sonuç veriyor o ömli:)

• süper amoled bundan daha iyi değilmiydi ?
    "eğer öyle ise"
    daha alt model için uğraşmak nekadar doğru ?

• Super AMOLED gercek OLED ekran kadar ileri seviye degildir, ozellikle de Samsung'un PenTile dizilimi.

• zaten yakinda samsung batar,malzemeden calmaya basladi iyice.plastik kasa,rengi akmiş ekran android 2.3 ten kalma arayüz vb vb

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

zaten yakinda samsung batar,malzemeden calmaya basladi iyice.plastik kasa,rengi akmiş ekran android 2.3 ten kalma arayüz vb vb

Sana küfür bile yazılmaz o kadar düşük birisin.

• quote:

zaten yakinda samsung batar,malzemeden calmaya basladi iyice.plastik kasa,rengi akmiş ekran android 2.3 ten kalma arayüz vb vb

Bu yazıda çamur atmak nasıl oluyor onu görüyoruz.

• galaxy S4 daha çıkmadan eskidi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım 4" FullHD'yi kim sunacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Bakalım 4 FullHDyi kim sunacak?

Valla 4 inch 720 gelsinde full hd gelmese de olur:)

• quote:

Orijinalden alıntı: zakirbey

quote:

iilk tepkisi kufur etmek veya edememek olan biri bi başkasina düşük diyor.ilginc..ayni şekilde edemediklerini iade ediyorum..

amoled denen uyduruk ekran teknolojisini ovup durdunuz galaxy s ten beri neresi gelisti biri bana anlatsin..pardon boyutu buyudu çözünürlük artti

touchwiz konusuna zaten soylencek bişey yok.bukadar gereksiz ve ozensiz bi arayuz olamaz.iki bin liraya plastik kasa ve beyazi yeşil gosteren ekran...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Senin gibiler yaşıyor mu hâlâ yok yok yaşamıyor karar verdim Android 2.3 zamanında dünya dan esrarengiz bir şekilde yok olmuş. Hayır anlamadığım neden Samsung un arayüzüne bu kadar takıntılı bu millet. Sony nin bom boş arayüzüne gıkınız çıkmaz Htc nin yaptığı Flip board çakması arayüzü en güzel arayüz olur ee. LG nin arayüzüne de lafım yok o da kullanıcı dostu bir arayüz. Ekrana da laf yok siyah gerçekten siyah olmuş S3 ile karşılaştırılmasında görebilirsiniz.

• 4" yada 5" ekran full hd olsa ne olur farki anlayacak kadar gözünüz keskinmi? Hic sanmiyorum 720p ile 1080p arasindaki farki anlmakta güclük ceken o kadar kisi varken, o zaman 47" lik tvde full hd deyip bizi kazikliyorlar öyle ya 4" e sigdirilan full hd cözünürlük lcd tvlerde kat kat fazla olmali öyle degilmi? Siz teknolojiyi yakalayamazsiniz cünkü teknoloji bile kendini yakalayamadi. Hergün satmak icin yeni seyler uydurulur ama kimin ne kadar isine yariyacagini düsünürsek söyle diyelim teknoloji alanin mi yoksa satanin mi isine yariyor? Buna bir cevap verelim o zaman daha iyi anlasilir. O kadar cok smartphone kullanan var ki sadece telefon özelliginden baska bir özelligini kullanmayan.

• FRAPS nikli arkadaşım ne diyorsun sen oled full hd ekranı yapan 3 cü firma diyor sen s4 eskidi diyorsun offf haberin hepsini okumadan yalan yanlış yorumlar komiksiniz ya harbiden çok komik

• Arkadaşlar 720 p ile 1080p neden ayırt etmek zor ? Ben youtube videolarında farkı çok açık göruyorum. bu kritermi orasını bılmıyorum tabı.

• quote:

quote:

Samsungta malzeme kalitesini düşürmeye başladı akıbeti bana,gorede pek umut vermiyor.....

• quote:

Orijinalden alıntı: ilk_ze

4" yada 5" ekran full hd olsa ne olur farki anlayacak kadar gözünüz keskinmi? Hic sanmiyorum 720p ile 1080p arasindaki farki anlmakta güclük ceken o kadar kisi varken, o zaman 47" lik tvde full hd deyip bizi kazikliyorlar öyle ya 4" e sigdirilan full hd cözünürlük lcd tvlerde kat kat fazla olmali öyle degilmi? Siz teknolojiyi yakalayamazsiniz cünkü teknoloji bile kendini yakalayamadi. Hergün satmak icin yeni seyler uydurulur ama kimin ne kadar isine yariyacagini düsünürsek söyle diyelim teknoloji alanin mi yoksa satanin mi isine yariyor? Buna bir cevap verelim o zaman daha iyi anlasilir. O kadar cok smartphone kullanan var ki sadece telefon özelliginden baska bir özelligini kullanmayan.

1080p,5 inçlik bir ekran ile 720 p li,Bi,ekran arasında,bu farkı görmek çok zor...... Ben,göremedim hiç,karşılaştırma yaptım Anladımki tamamen rant işi bu işler

• "firmanın Full HD sürümünde de standart RGB diziliminden farklı bir yapı benimsediği tahmin ediliyor. "

Samsungta böyle üretiyor zaten. Nedir bu samsung ile alıp verilemeyen? Çekemeyen çaresiz ergen grupları öbek öbek toplanmışlar.

• quote:

Arkadaşlar 720 p ile 1080p neden ayırt etmek zor ? Ben youtube videolarında farkı çok açık göruyorum. bu kritermi orasını bılmıyorum tabı.

Farkı ayırt etmek monitörde ve tv'de zor olmayabilir fakat 4 veya 5" bit kadar ekranda 1080p 720p farkını ayırt edebilene helal olsun derim.
  • quote:

Arkadaşlar 720 p ile 1080p neden ayırt etmek zor ? Ben youtube videolarında farkı çok açık göruyorum. bu kritermi orasını bılmıyorum tabı.

Ekrandan ekrana değişir,işin içinde ppı oranlarıda var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.