- x
HASAR KAYDI NE DEMEK OLUYOR ?
16 Cevap652 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

918 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:27:05 

Bazı araç ilanlarında aracın pert kaydı vardır , hasar kaydı vardır vs açıklamalar oluyor bu ne anlama geliyor bu araçlar satın alınabilir mi ?

Hyundai H-100 Kamyonet 2011 Euro 4

1371 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:28:06 

Ne zaman çıktınız?

BMW E46

918 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

Ne zaman çıktınız?

? anlamadım

1989 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:35:00 

quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

? anlamadım

Magaradan ne zaman ciktiniz diyor arkadas.
Sorunuzun cevabi ise cok basit. Arac pert olmus, hasarli vs...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ASUS K56C
İşlemci: i5 3317U, 1.7GHz Ram: 6gb 1600 MHz E. Kartı: 740M 2GB HDD: 750GB
Volvo s60 For Life..
Logitech Driving Force GT

918 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:37:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ayak kokusu

Magaradan ne zaman ciktiniz diyor arkadas.
Sorunuzun cevabi ise cok basit. Arac pert olmus, hasarli vs...

bunu hemen hemen bende anladım alırsan satarmısın tamiri olurmu o anladmda sordum

1514 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:52:03 

Arabanın agzi burnu kırılırsa pert ayağı burkulduysa hasarlı ok
detaylı bilgi için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

2606 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:54:33 

quote:

bunu hemen hemen bende anladım alırsan satarmısın tamiri olurmu o anladmda sordum

büyük kaza yapmış, perte çıkmış araçlar. adamlar tamirini yapmış zaten bunların kaydı olduğunu, öncesinde büyük kaza yapıp perte çıktığınız satarken söylüyorlar size. olay budur. bir de söylemeyen karaktersizler vardır tabi...

her araç satılır bu devirde.
3-5 bin ucuz alırsın , o kadar da ucuz satarsınız.

Ve yıl 1972 , Soichiro Honda tornanın başına geçer :))

280 Mesaj
9 Nisan 2013; 21:41:11 

quote:

Bazı araç ilanlarında aracın pert kaydı vardır , hasar kaydı vardır vs açıklamalar oluyor bu ne anlama geliyor bu araçlar satın alınabilir mi ?

pert olmuş yada yüksek hasarlı araçları adam size ayıplı mal satarken söylemek zorunda oldugu için söylüyor. hasar ne kadar yüksekse veya araç pertse makbullüğü o kadar düşer. Çünkü aynı yerden darbe aldıgında orjinal olmadıgı için sizi aynı güvenle korumayabilir. aldıgı darbenin yerine göre garip ve yüksek masraflı arızalar çıkarabilir. o yüzden fiyatları emsallerine göre daha düşüktür.

375 Mesaj
9 Nisan 2013; 22:51:17 

Benım arabada karsı tarafın suclu oldugu bir kaza var hasar kaydı 680 tl simdi benim arabada hasar kaydı var dedıgım zaman pert mantıgınamı giriyor insanları yanıltmayalım ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmety -- 9 Nisan 2013; 22:51:30 >

6011 Mesaj
9 Nisan 2013; 23:00:18 

quote:

Ne zaman çıktınız?

Hocam iyi güldürdünüz valla
20

Neyse gerekli cevaplarda gelmiş zaten

Herkese bir "ön yargı" duygusu girmiş-almış başını gidiyor. Hiç birimiz kötü değiliz. Hiç birimiz masum da değiliz. Her birimiz ne isek, oyuz. Kusursuz da değiliz, kusurlu da değiliz. Hangimiz doğru, hangimiz yanlış, hangimiz günahkar, hangimiz namusluyuz? Sen mi karar vereceksin? Ben mi bileceğim. Sen ‘ne’ isen ben de ‘o’yum. Koskocaman profesör, karısının yüzünü dayaktan tanınmaz hale getiriyor. Tinerci Adem, enkazdan çocuk kurtarıyor. Din adamı zimmetine para geçiriyor, hayat kadını böbreğini bağışlıyor. Neye göre iyi, neye göre kötü.. Kim seçiyor iyiyi ve kötüyü? Hepimiz önce insanız. Kusursuz değilim. Olamam da. Her birimizin eksikleri, artıları, güzellikleri, çirkinlikleri, iyiliği, kötülüğü var. Bazılarımızın derisi siyah, bazılarımızın beyaz. Bazılarımız camide, bazılarımız kilisede, bazılarımız Sinagog’da dua ediyoruz. Neye inanıyorsak oradayız, neyi seçiyorsak yaşıyoruz. Ne doğduğum yeri seçebildim, ne de hayatımın şeklini.. Sen gibi geldim ben de, ben gibi gideceksin sen de!

11316 Mesaj
10 Nisan 2013; 10:19:18 

Hasar kaydı: araçta maddi hasarlı kaza,vuruk vs.. var demektir bu 100 tlde olabilir 10 bin tlde olabilir.

Pert kaydı: araç ağır bir kaza sonucu perte ayrılmış sonradan toplanmıştır. aracın pert kaydı vardır genelde kasko yapılmaz.

diye biliyorum yani çok farklı şeyler.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

1632 Mesaj
10 Nisan 2013; 10:57:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Hasar kaydı: araçta maddi hasarlı kaza,vuruk vs.. var demektir bu 100 tlde olabilir 10 bin tlde olabilir.

Pert kaydı: araç ağır bir kaza sonucu perte ayrılmış sonradan toplanmıştır. aracın pert kaydı vardır genelde kasko yapılmaz.

diye biliyorum yani çok farklı şeyler.

Evet olayın özü bu ama pert kayıtlı aracı hasar kaydı vardır şeklinde yazan kişilerde az değil.

2010 Civic Elegance OV Next 525 // LG 47LW450U // Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!

11316 Mesaj
10 Nisan 2013; 11:12:29 

quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Evet olayın özü bu ama pert kayıtlı aracı hasar kaydı vardır şeklinde yazan kişilerde az değil.

onu geellile galericiler yazıyor bilmeyen adamı kafasını karıştırmak için.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

1042 Mesaj
10 Nisan 2013; 12:11:20 

quote:

Ne zaman çıktınız?

yok imzam

3222 Mesaj
14 Nisan 2013; 0:58:12 

Pert e çıkmış her araba ağır hasarlı olmuyor buna dikkat..sigorta şirketleri artık hafif hasarlıları bile pert ediyor.kazadan sonra yetkili servise girince 2-3 binlik hasar 10-15-20 oluyor sigortada tamir ettirmiyor aracı alıp tekrar satıyor..
Suan pert bir araca biniyorum sadece sol ön çamurluk boyalı bsşka değişen boyanan yok birde airbagler patladığı için torpido değişmiş,piyasasından 13 bin düşüğüne aldım sorunsuz kullanıyorum....
Tramere msj atınca bazısında atıyorum 15bin hasar yazar bazısında ağır hasar bazısındada pert diye direk yazar bu üçüde aynı şeydir..baş/kafa/kelle misali :)).....ama yüksek hasar kaydı olupta pert olmayanlarda var bunu öğrenmwk içinde sigorta acentenize plaka şase verip danışın eğer bu işten anlamıyorsanız

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5646 Mesaj
14 Nisan 2013; 1:52:33 

quote:

Orijinalden alıntı: bscol

Pert e çıkmış her araba ağır hasarlı olmuyor buna dikkat..sigorta şirketleri artık hafif hasarlıları bile pert ediyor.kazadan sonra yetkili servise girince 2-3 binlik hasar 10-15-20 oluyor sigortada tamir ettirmiyor aracı alıp tekrar satıyor..
Suan pert bir araca biniyorum sadece sol ön çamurluk boyalı bsşka değişen boyanan yok birde airbagler patladığı için torpido değişmiş,piyasasından 13 bin düşüğüne aldım sorunsuz kullanıyorum....
Tramere msj atınca bazısında atıyorum 15bin hasar yazar bazısında ağır hasar bazısındada pert diye direk yazar bu üçüde aynı şeydir..baş/kafa/kelle misali :)).....ama yüksek hasar kaydı olupta pert olmayanlarda var bunu öğrenmwk içinde sigorta acentenize plaka şase verip danışın eğer bu işten anlamıyorsanız

Sizin araba enteresan bir kaza geçirmiş.
Airbagler patlamış, ama sadece sol ön çamurluk boyalı. Değişen yok.
Kaput, tampon, farlar vs hasarsız kalması enteresan.

Kazasız belasız güle güle kullann.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3222 Mesaj
14 Nisan 2013; 14:07:32 

Lastik kaldırıma vurunca airbagler patlamış ve yapılmış şuan herşey faal çalışmayan bir şey yok

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

2.449