Şimdi Ara

Çinli telefon üreticisi Xiaomi'den Galaxy S4 ve HTC One'a rakip telefon: MI-2S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çinli telefon üreticisi Xiaomi'den Galaxy S4 ve HTC One'a rakip telefon: MI-2S

Geçtiğimiz yıl anavatanı Çin'de 7.2 milyon adetlik akıllı telefon satışı gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza atan Xiaomi, dünya devi üreticilerin modellerine meydan okuyabilecek telefon çalışmalarına devam ediyor. Bazı sektör analistlerine göre önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Forbes 500 listesine girebileceği öngörülen Xiaomi, yeni telefonları MI-2S ve MI-2A modellerini tanttı. Popüler modeli MI-2'nun güncellenmiş hali olarak gösterebileceğimiz MI-2S, 4.3-inç büyüklüğündeki ekrana ve Qualcomm Snapdragon 600 işlemciye sahip. 

HTC One ve Galaxy S4 modellerinde olduğu gibi dört çekirdekli Snapdragon 600 ve hız aşırtılmış Adreno 320 grafik birimi ile performans konusunda oldukça iddialı olan telefon, aşağıdaki galeride yer alan test sonuçlarına göre ya da başka bir ifadeyle söylemek gerekirse üretici firma Xiaomi'nin iddialarına göre daha düşük çalışma frekansına rağmen MI-2S, Galaxy S4'ten hızlı olmayı başarabiliyor. F2.2 lens ile donatılmış 13 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya sahip olan telefona 2GB RAM ve 2000mAh pil kapasiteli pil eşlik ediyor. Ekran çözünürlüğünün 720p olarak belirlendiği telefon, gürültü engelleme yeteneğine sahip çift mikrofon gibi detayları da beraberinde getiriyor.

MI-2A modeli ise daha ekonomik bir model olarak düşünülebilir. 4.5-inç büyüklüğünde IPS ekrana sahip olan telefona, 1.7GHz hızında çalışan ve Adreno 320 GPU ile gelen Snapdragon işlemci eşlik ediyor. Xiaomi'nin en iddialı telefonu MI-2S, Android 4.1 işletim sistemi üzerinde MIU5 arayüzü ve opsiyonel 3000mAh pil seçeneği ile gelirken, fiyatlandırma versiyona göre 320$ ve 370$ seviyesinde olacak.  Bu arada Meizu ve Xiaomi gibi akıllı telefon üreticileri ile Huawei ve ZTE gibi dünya devi firmaların son dönemdeki yükselişi dikkate alındığında, önümüzdeki yıllarda Çin kaynaklı üst seviye telefonların dünya çapındaki yaygınlaşmasına da tanık olabiliriz. Önümüzdeki 5 sene içerisinde Lenovo gibi daha fazla sayıda dünya devi markaya sahip olmayı hedefleyen Çin, en son ZTE firmasına 20 milyar dolarlık fon sağlamıştı, çalışmalarında kullanması için.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xiaomi:  Bizim telefonumuz Galaxy S4'ten hızlı!

• rekabet artsın ki fiyatlar düşsün diyeceğim ama bize bi faydası yok

• Çinliler geliyor diyelim,antutu skorlarında bariz fark var sanırım bu yüzden alıp yayınlamadınız

• güzel cihazmış.keşke türkiye yede gelse. en azından çeşitlilik olur...
  • Kaynak belirtilmemiş,haberi de kırparak sunuyorsunuz,habercilik anlayışınızdan ötürü sizi kınıyorum.

Düzeltme: Haberler ilgili fotoğraflara bakarken 9 tane vardı,2 tanesi benchmark sonucu idi,sonradan eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haymatloshan -- 9 Nisan 2013; 17:27:20 >
  • bırkezdaha testlerın terceıh sebebı olabıyacagını gorduk onemlı olan stabılıktır en basıt marka bıle toplama sekılde en ıyı telefonu testlerde gerıde bırakabılr ama bunu stabılık akıcılık konusunda yapamaz cunku bu test sonuclarından cok tecrube ve profosyonellerın yapacagı bır ıstır.......

• çözünürlük 720p de kalırsa hızlı olur tabi bence kalmalıda

• O değilde 2 hafta sonra s4 satışa çıkacak hala s4 incelemesi gelmedi, samsung nedne dh ye cihaz göndermemiş hayret.

• Türkiye'ye gelmeyecek zaten
  • Adamlar tam düşündüğüm telefonu yapmış helal olsun diyorum 1080p fuzuli bir şey hem pil hem performans valla yeni telefon alıcak olsam bi şekilde getirtirdim ordan sonra birinden pasaport bulup kayıt yaptır kullan

Edit: s4 den hızlı değil octalı versyon daha yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orientem -- 9 Nisan 2013; 17:42:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin Zte'den sonra Xaomi gibi şirketlerede destek sağlamalı ve rekabeti kızıştırmalı.Bunun biz tüketicilere yararı,agresif rekabet ortamından çıkan F/P ürünlerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orientem

Adamlar tam düşündüğüm telefonu yapmış helal olsun diyorum 1080p fuzuli bir şey hem pil hem performans valla yeni telefon alıcak olsam bi şekilde getirtirdim ordan sonra birinden pasaport bulup kayıt yaptır kullan Edit: s4 den hızlı değil octalı versyon daha yüksek

exynos octa lı s4 zaten amerikaya çıkacak olan snapdragon 600 modelinden %10 daha performanslı.

• Varya Çinde çıkış fiyatı benim buradan aldığım Huawei ascend P1 den ucuz olur lanet olsun !

• Yiyosa Snapdragon 800 koyun ulan! Yemez tabi.

• quote:

Çinliler geliyor diyelim,antutu skorlarında bariz fark var sanırım bu yüzden alıp yayınlamadınız
    http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi2s_with_new_chipset_announced_faster_than_the_s4-news-5832.php ;)

• Türkiye ye gelse kesinlikle alırım ve alacak çok fazla kişi olur ancak sadece haber olarak görebiliyoruz.

• arka taraf s4 kopyası
  • zakirbey henüz hiç kimsede yok ön siparişler bile daha dağıtılmadı sen ne diyosun youtube de bile videosu yok (unboxing) samsung un youtube sayfasında bile hala introducing videosu var sen ne diosun :D

• keşke gelse dediğim tek telefon be. ekran boyutu tam benlik hd ekran iyi ayrıca miui rom en sevdiğim rom şuan v5 kullanıyorum ve oldukça güzel. la biri hayırına üstüme bunu atsın

• Exynos olan S4'ü görelim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.