Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.643
Cevap
61
Favori
418.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shindorei

Arkadaşlar Xperia Z kullanan arkadaşlara bir sorum olacak whatsapp ile ilgili. Xperia Arc ımda bu görsel güncellemeden sonra telefonun klavyesi sinir bozucu şekilde 4 5 sn sonra geliyor. Hatta bazen gelmiyor bile telefonu parçalıyacağım böyle giderse . Ancak aklımda telefonu parçalamadan satıp Xperia Z almak. Whatsapp ı biraz fazla kullanan biri olarak bu soruma cevap verirseniz teşekkür ederim

Öncelikle Whatsapp çok kullanan biriyim :P ve XZ kullanıyorum. Soruna gelince kişiyi seçtiğin anda klavye ekranında rahat ol ;)

• şimdi arkadaşlar throw özelliği ile telefonumdan lg markalı tv me resim müzik ve video göndererek oynatabiliyorum müzik ve resimde bir sorun yokken video gönderdiğimde ortalama 7-8 sn de bir yükleniyor yapıp devam ediyor yani kesintisiz oynatmıyor sebebi ne olabilir??

birde throw özelliğinden ziyade ekran yansıtma yı kullanmak istediğimde onu yapamıyorum..bunun sebebi ne olabilir??
  • throw işini bende hallettim, bende LG marka tv kullanıyorum.

o sürekli loading yapması bizim modemlerden kaynaklanıyor.
  • arkadaşlar merhaba,

telefonda kablosuz bağlantı gidince, tekrar bağlanınca, altta, "kablosuz ağa bağlandı", "internet bağlantısı kesildi", "internet bağlantısı zayıf" gibi mesajlar çıkıyor. bunu nereden kapatabilirim?

şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar ürünün bataryası çıkartılabiliyormu yoksa vidalımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratoner85

throw işini bende hallettim, bende LG marka tv kullanıyorum.

modemden kaynaklı derken hocam??peki bir çözümü yokmu videolarda takılacakmı sürekli?? birde ekran yansıtma konusuna ne diyosunuz??siz yansıtabildinizmi??
  • quote:

THrow yaptıktan sonra Cİhazlar diye bir uygulama var DLNA sunucusu. Bu feci pil yemeye başlıyor. Devre dışı bırakmak zorunda kaldım kullanmadığım zamanlarda. Dikkat edin. herhalde bir yama gelir buna.

ekran yansıtma sadece yeni bravia tvlerle oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 24 Nisan 2013; 17:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikayhanlar130

arkadaşlar ürünün bataryası çıkartılabiliyormu yoksa vidalımı?

çıkarıtlamıyor ve vidasız
  • 4.2 güncellemesi dağıltılmaya başlamış bazı Avrupa ülkelerinde bize ne zaman gelir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAGRNT

4.2 güncellemesi dağıltılmaya başlamış bazı Avrupa ülkelerinde bize ne zaman gelir acaba?

Kaynak verir misin?
  • z ile ZL'nin arasında ne fark var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

THrow yaptıktan sonra Cİhazlar diye bir uygulama var DLNA sunucusu. Bu feci pil yemeye başlıyor. Devre dışı bırakmak zorunda kaldım kullanmadığım zamanlarda. Dikkat edin. herhalde bir yama gelir buna.

Ekran yansıtmayı biraz karıştırdım, Miracast denen bir özellik olması gerekiyormuş yansıtmak istediğimiz cihazda...
    Miracast Wiki

Bana göre, Throw'un yavaş olma nedeni, kullandığımız modemlerin LAN hızı... tam teknik olarak tabir edemeyeceğim ama hani 150mbps-300mbps felan var ya, TTnet'in dağıttığı Airties'lar hep 150... bence LAN hızı düşük olduğu için video aktarımı sanki youtube'dan video izler gibi oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Ekran yansıtmayı biraz karıştırdım, Miracast denen bir özellik olması gerekiyormuş yansıtmak istediğimiz cihazda...
    Miracast Wiki

Bana göre, Throw'un yavaş olma nedeni, kullandığımız modemlerin LAN hızı... tam teknik olarak tabir edemeyeceğim ama hani 150mbps-300mbps felan var ya, TTnet'in dağıttığı Airties'lar hep 150... bence LAN hızı düşük olduğu için video aktarımı sanki youtube'dan video izler gibi oluyor.

Hocam ben superonline fiber kullaniyorum internet hizim 50 mbit modemde yanilmiyorsam tilgin yeni kasa..bana modemden ziyade tvnin kullandigi veri tasima hizi dusuk geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

z ile ZL'nin arasında ne fark var?

Z,ZL modelin daha gelismis bir modeli Z modeli suya dayanikli fakat ZL modeli su gecirebilir,Z modeli ZL modele gore daha ince ve uzun ve biraz daha hafif,ZL modeli Z modeline gore daha ucuz
  • o da olabilir, tvlerimizin önbelleği düşük olma ihtimali de yüksek. ben plex kullanırken de aynı sıkıntıyı yaşıyordum, videoyu duraklatıp biraz bekleyip sonra devam ettiriyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SK8KEMAL

quote:

Orijinalden alıntı: rycon

fotoğraf çektim ama belli olmuyordu @kaan_9292
    Napcaz daha fazla mı özen gösterceğiz telefona off:( @mercan2317

Vay dünya vay ESAS BEN ÖYLE TİPLERE UYUZ OLUYORDUM BENİMDE BAŞIMA GELDİ ,FORUMU OKUDUM BUNUNLA İLGİLİ Bİ SORU BULAMADIĞIM İÇİN SORDUM AFFET BENİ KARDEŞ BENDE O UYUZLAR LİSTESİNEMİ GİRDİM ŞİMDİ :)

Kardeş ne alaka ne ima ediyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspirin_Gripin

quote:

z ile ZL'nin arasında ne fark var?

Z,ZL modelin daha gelismis bir modeli Z modeli suya dayanikli fakat ZL modeli su gecirebilir,Z modeli ZL modele gore daha ince ve uzun ve biraz daha hafif,ZL modeli Z modeline gore daha ucuz

Hocam anasayfada cevabi olan soruları cevaplamazsak iyi olur
  • Arkadaslar telefonda yazı tipi değiştirmek mümkünmüdür biraz araştırdım bazı telefonlarda yüklemeden sonra açılmaması problemi olmuş.yazı tipini değiştiren var mı. Varsa nasıl sağlıklı olarak yapabiliriz.(Telefonum root lu)

• arkadaşlar malum şarj aletinin kablosu kısa ve elimde daha önce htc sensation için kullandığım 1.5m uzunluğunda usb kablo mevcut..sony şarj cihazıyla bu kabloyu kullansam bir zararı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonavrupali17

Arkadaslar telefonda yazı tipi değiştirmek mümkünmüdür biraz araştırdım bazı telefonlarda yüklemeden sonra açılmaması problemi olmuş.yazı tipini değiştiren var mı. Varsa nasıl sağlıklı olarak yapabiliriz.(Telefonum root lu)

rom toolbox ıle yukle

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.