Şimdi Ara

Söylenti: Yeni Xbox PC Benzeri Mimari Kullanacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•      Playstation 4'ün PC'ye yakın bir mimariye sahip olmasından sonra yeni nesil Xbox'ın da benzer bir yapıya sahip olacağı konusunda açıklamalar yapılıyor. Bloomberg'ün raporuna göre yeni Xbox da geliştirici dostu olacak.

Rapora göre Microsoft'un PC benzeri bir mimari sunmasının nedeni donanımın üretim maliyetlerini düşürmek ve daha kolay oyun geliştirilmesini sağlamak. Hatırlarsanız Bloomberg daha önce konsolun Jaguar CPU'ların GPU ile birleşiminden oluşan X86 AMD işlemcisi kullandığını söylemişti.

Bu yeni konsolun Xbox 360'ta kullanılan IBM Power PC chipset'inden farklı bir yapıda olmasından dolayı yeni nesil Xbox'ın Xbox 360 oyunlarını çalıştırmayacağı söyleniyor. Bu gerçekten de üzücü bir durum diyebiliriz.

• benim icin Xbox diye bir sey yok artik ölmüstür, ps4 alacam elimde mario icin wii u var ve pc bana Yeter artar bile Xbox ölmüstür

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konsoldede

benim icin Xbox diye bir sey yok artik ölmüstür, ps4 alacam elimde mario icin wii u var ve pc bana Yeter artar bile Xbox ölmüstür

Beter ol Sony fanboy.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SİR PİNKY sen xbox720 al tam oyun oynicağın zaman internet kesilirse falan cd yi eline alır duvarı seyredersin artık :D bizde takarız oyunumuzu sürekli onlıne die bi mecburiyet olmadan takır takır oynarız cips ve kola eşliğinde :D

• Bide üzerine Windows eklerse işte ozaman tam geliştirici dostu olur
  • SONY fanboycukları dolmuş yine xbox konularına . Papağan gibiler 20 mesaj öncesine bakın yine aynı şeyleri yazmışlar .

• pc benzeri değil bsc yüz defa söyledim bu bir pc, içinde windows 8 var. ps 4 içindede linux gömülü. 2 side x86 tabanlı işlemci kullanıcak. x86 ne olduğunu bilmeyenler içinhttp://tr.wikipedia.org/wiki/X86

• @erkank53

yeni nesile konsol diyen yok , PC zaten bunu üretciside ,yapımcısıda söylüyor...Yeni nesil PC al Win 7 kur AMD apu sürücülerini yükle Steam hesabında ki oyunlarını oyna 1500tl hem konsol hem PC
  • wiki den atmış bide .. :D ahahha :D konsolda windows un ne işi var... konsol çıksın görürsün :Dbiri oyun bazlı olsun diye programlanıyor.. windows koyucak halleri yok...konsol çıkınca hesabına pm atarım neyse yazık ya.. :D

• Başka haber portalda alıntı
    PlayStation 4 hack'lenirse ne olur?

Sony'nin sonraki nesil konsolu PlayStation 4'ü henüz görmedik, ancak onun hack'lenip hack'lenemeyeceği şimdiden bazılarının kafasını yormaya başlamış durumda.

PS4'ün "jailbreak'lenebilme" olasılığını aklından geçiren JPR analisti John Peddie, konsolda Windows işletim sistemini çalıştırmanın harika olabileceğini düşünüyor. Peddie, şöyle konuşuyor: "(PS4'ün) USB portlarına sahip olacağı kesin gibi, yani ona klavye ve fare bağlayabileceksiniz. Bu ise PC (Windows) oyunlarını çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor. Böylece konsol, bir PC oyun makinesi haline geliyor."

Peddie, PS4'ün jailbreak'lenmesinin ve bir PC haline getirilmesinin, onun "düşük mailyetli PC" olarak tanımlanmasına neden olabileceğini söylüyor. Peddie'ye göre bu hatalı bir tanımlama olsa da, birileri tarafından mutlaka yapılacak.

Bunların yanında Sony'nin satış stratejisi hakkında da fikirlerini paylaşan Peddie, Sony'nin 2013'te (veya 1 sene içinde) 16 milyon PS4 satmak için "agresif bir fiyat" belirlemesi ve akıllı pazarlama teknikleri kullanması gerekiyor. Peddie'ye göre PS4'ün mimarisi etkileyici ancak olağanüstü değil. Dolayısıyla Sony'nin yeni sistemini nasıl pazarlayacağını düşünmesi gerekiyor.

Analist, konsolun hareket algılama özelliğinin onu farklılaştırdığını vurgularken, Gaikai sayesinde PC oyunlarını hızla indirip oynamanın ve PS4'ün hızlı açılışının öneminin de altını çiziyor.

• hayaller guzelmis.La kardesim bunlar birer konsol ve konsol olarak da kalacak.Anlayan anladi.

• quote:

Orijinalden alıntı: stun

wiki den atmış bide .. :D ahahha :D konsolda windows un ne işi var... konsol çıksın görürsün :Dbiri oyun bazlı olsun diye programlanıyor.. windows koyucak halleri yok...konsol çıkınca hesabına pm atarım neyse yazık ya.. :D

http://forum.donanimhaber.com/m_70550985/tm.htm
    Söylenti: Yeni Xbox PC Benzeri Mimari Kullanacak

• erkank53
    09.04.2013 20:51:38
    eeee hiçbir konsol windows kullanmaz... buradakı SOYLENTILER BILE BUNU SOYLEMIYOR

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.