Şimdi Ara

Sony, 55 inç ve 65 inç'lik 4K UHD TV'lerinin fiyatlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, 55 inç ve 65 inç'lik 4K UHD TV'lerinin fiyatlarını açıkladı

Sony, bu yılın başlarında Las Vegas'ta düzenlenen CES 2013'te duyurusunu gerçekleştirdiği 4K UHD TV modellerinin fiyatlarını açıkladı.

21 Nisan tarihinde ABD'deki kullanıcıların beğenisine sunulacak bu TV modellerinden ilki 55 inç'lik ekranı ile Bravia XBR-55X900A iken diğeri ise, 65 inç'lik bir ekran boyutuna sahip olan Bravia XBR-65X900A. Sırasıyle 4999$ ve 6999$'lık fiyat etiketleriyle müşterilerin beğenisine sunulacak olan bu 4K LED TV'leri pasif 3D teknolojisine sahipken, kenar aydınlatmalı ekran ve yerleşik Wi-Fi bağlantı desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Şirketin daha önce ülkemizde 80 bin TL'den satışa sunduğu 84 inç'lik 4K TV'sine göre daha uygun bir fiyatlara sahip olan modeller ilerleyen dönemlerde daha uygun 4K TV'ler ile karşılaşabileceğimizin de işaretlerini veriyor. Ayrıca, şirketin FMP-X1 olarak adlandırdığı ve 699$'dan satışa sunulacak medya oynatıcısı ile kullanıcılarına 4K içerikler sağlayacağını da hatırlatalım. FMP-X1 hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

• bu fiyata çok güzel araba alırım, hem tv den izleyeceğim saçma sapan programlardan daha çok eğlenmiş olurum.

• 20 yıl sonra alırım artık:)

• Esra Erol'da Evlen Benimle artık evinizde :))

İlk 4K yayın yapılan programın bu olduğunu düşünsenize :) ya da düşünmeyin beyin hicrelerinin harcayacağı enerjiye yazık

• millet daha fhd tv ye geçmedi bu ne ara çıktı :D

• 4K ne yaa?

• Her şeyi internet üzerinden izlemeye alıştığımdan televizyon gelişmelerine duyarsız kaldım. Televizyon artık internette gezinirken arka planda ses yapsın, süs olsun gibi bir aksesuar durumuna geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: kanatkanat

20 yıl sonra alırım artık:)

daha düne kadar en ucuz 4k tv 20000 bin dolar idi.Bana kalırsa bu gidişle iki - üç yıla TR'de bir çok kişi de 4k tv olcak.Buna bide sli gtx titan al,yükle bioshock infinite'ı sonra çıkma evden :)

• Hala Sony den LCD alan var mı?

• 4K TÜRKİYE 4K TÜRKİYE 4K TÜRKİYE
    BİZDE İSTERİZ :s

• quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Her şeyi internet üzerinden izlemeye alıştığımdan televizyon gelişmelerine duyarsız kaldım. Televizyon artık internette gezinirken arka planda ses yapsın, süs olsun gibi bir aksesuar durumuna geldi

bende pek TV izleyen biri değilimdir ama internet üzerinden olsun dijital arşivimden olsun film vesaire multimedya içerikleri TVden izlemeyi tercih ediyorum.. Bir monitör hiçbir zaman TV kadar ergonomik olamaz..

• 4k'nın alınabilir fiyatlara inmesine daha çok var gibi görünüyor.
  • Kanalların yayın kalitesi artmadan pek bir anlamı kalmıyor.

• sonyden sasmayizda o fiyat Turkiyede 15-20 milyar
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

şahsi görüşüm 4k panelerin çok fazla abartıldığı örnek 3d paneller

ilerki yıllarda fazla değil iki üç sene sonra fiyatlar öyle bir noktalara gelecekci
    kimse vaybe 4k demiyecek

Seksenler Basri ?
  • Herşey iyi güzelde fiyatlarda Türkiye'de 4K oluyor

• 5-6 sene sonra alabilirimen erken

• 55-65 inçlik üst model led tv'lerin fiyatları ile karşılaştırıldığında şaşırtıcı derecede uygun olmuş fiyatlar. Kaldı ki marka Sony, genel olarak diğer markalardan biraz daha pahlı olur. Böyle giderse tahmin ettiğimizden daha hızlı bir şekilde evimize girecek 4K. AMA Ben yavaştan bıkmaya başladım! VCD'yi hiç sevmedim, kötüydü. Div-x'çiydim uzun yıllar, DVD'ler pahalı olduğu için. Sonra Blue-ray, HD-DVD(hızla yalan oldu), 3D Blue-Ray... Şimdi de 4K. Her seferinde monitör ve tv değişiyor. Oynatıcı değişiyor. Oyun konsolu değişiyor. Uydu alıcı değişiyor. Hard diskteki baba üçlemesi yeniden indiriliyor. Bu arada yayıncılık altyapısının değişmesi gerekiyor. hd maç yayını 3d maç yayını, hep yayıncı kuruluşa extra maliyet oluyor, bu da bize faturada yansıyor... 117 ekran led tv'de 1080i/720p yayın izliyorum, oyun oynuyorum. Daha fazlasına ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Artık bu adamlar taleb edileni arz etmiyor; bir ürün arzedip, sonra ona talep yaratıyorlar. Uzak doğu giderek zenginleşirken, bizim cebimiz hafifliyor...

Lütfen bunun altına "kimse sana zorla mal satmıyor" gibi bir yorum gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi First_Person -- 9 Nisan 2013; 11:08:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ArchLord

Hala Sony den LCD alan var mı?

Evet
  • ne yalan söyllüyüm telefon sandım ilk önce

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.