Şimdi Ara

HTC'nin son çeyrek karı : 2.83 milyon dolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HTC'nin son çeyrek karı : 2.83 milyon dolar

One adlı amiral gemi modeli ile bu yıl büyük bir çıkış yakalamayı hedefleyen HTC, bununla birlikte modelin satışa çıkmasını geciktirince, istediği mali tabloları yakalayamadı.

Firmanın Ocak-Mart 2013 dönemine ait olarak yayınladığı son çeyrek raporuna göre, elde edilen gelir 1.43 milyar dolar civarında oldu. Kar ise sadece 2.83 milyon dolar olarak kaldı. Analiz raporları bu çeyrekte firmanın yaklaşık 15 milyon dolar kar edeceğini öngörüyordu. HTC beklentilerin çok altına düşmüş oldu. Geçen yıl aynı dönemde 360 milyon dolarlık bir kar elde edilmişti.

One modelinin üretim nedenleri ile gecikmeye uğraması görünüşe göre firmayı derinden etkiledi. HTC 80 ülkede 155 operatör ile One modelini pazara sunmayı istiyordu. Ancak şŞu anda 3 ülkede ürün satışa sunuldu ve ay sonuna kadar ABD dahil pek çok ülkeye dağıtılması planlanıyor. Ülkemiz için de tahminler Nisan sonu veya Mayıs ayı başı dağıtıma başlayacağı yönünde.

HTC bu yıl yeni stratejik planında çok sayıda model yerine bir amiral gemisi ve birkaç tane de orta/orta üst seviye modele odaklanacağı için özellikle amiral gemi modelinin gecikme yaşaması şirketin mali tablolarını olumsuz olarak etkiliyor. Modelin ilk satış izlenimleri olumlu olarak yansıdığı için firmanın ikinci çeyrek itibariyle kar durumunu düzeltebileceği düşünülüyor.

Aksi takdirde HTC patronu Peter Chou'nun dile getirdiği iddia edilen istifa sürecine götürecek bir dizi gelişme yaşanabilir.

• Bunlar ne yiyip ne iciyor kirayi nasil oduyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim ne derse desin General Mobile
  • anaaa htc karmi etti sonunda :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciddi Kedii

Kim ne derse desin ben ...

• adamlar paranın altında kalmışlar :)

• Normal son çeyrekte hangi cihaz satışa çıkardılar ki HTC One X Plus vardı birtek. Beklesin bu yılın 2. çeyreğinde coşar

• Malın geç çıkması nedir çok iyi bilirim,

Bizde tekstil ile uğraşıyoruz örneğin, yeni etek modeli kestik bunu diktirmek için atolyeye verıyoruz ve atolye malı zamanında dikemezse satışlarımızı etkılıyor.

basımıza çok geldı bu olay, htc yi çok iyi anlıyorum zor bır durum.

• zarar etmemısler ama kar da cok dusuk kalmıs. Tabı bunun sebebı one modelının gecıkmesı yazıldıgı gıbı. Bana gore bu yıl htc one epey satacak tum ozellıklerı baz alınca senenın en ıyı androıd telefonu gıbı duruyor

• La valla gülesim geldi Türkiyede ki orta ölçekli bir şirket bile bunlardan daha fazla kar yapıyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

La valla gülesim geldi Türkiyede ki orta ölçekli bir şirket bile bunlardan daha fazla kar yapıyordur.

"Ne ekersen onu biçersin" mevcut rekabet ortamında hizmet bakımından vaat ettiklerini gerçekleştirmez isen,satış rakamlarından yaptığın hataların ve kurnazlıkların dersini tüketici adaleti ile görürsün.

• htc yi pil olayı bitirdi bence pili yarım gün anca gidiyordu millet samsung aldı şimdi pil olayını ve güncelleme olayını çözerseler malzeme kalitesi sebebiyle htc satar ben şu anda sırf pil ömrü nedeniyle note 2 almayı düşünüyorum.

• Samsung aşktır aşk boş markalara takılmayın

• Htc güzel telefon çıkartmış ama, milletin az almasının sebebı geçmişten gelen sorunlar ön yargılılar benım gıbı.

• One X'te Tegra 3 , One S'te Snapdragon S3 işlemci kullanmasalardı bugün tablo daha farklı olurdu. Batarya da cabası...

• bunu neden açıklama geregi görmüşlerki, hani tamam burdaki çoğu kullanıcı için müthiş bi para olsada htc gibi bir firma için çok az, haa daha önce zarar etdiklerini var sayarsak buda bi gelişme denebilir, hele hele apple, samsung gibi devleri baz alırsak

• One X+ s4 pro işlemci ile gelseydi o an alırdım telefonu.

• Orta direk holdinglerden çok daha kötü bir kar... Oturup düşünsünler

• Bizim urfa'daki 5. Noter bile daha fazla kar etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memduh selim bey -- 8 Nisan 2013; 17:03:59 >
  • Htc Androidin Apple ı Pil değişmiyor,hafıza artırılmıyor.Özürgürlük çıkışlı bir işletim sisteminde kapalı kutu gibi davranıyor. Sorarsanız kaç kişi samsung alıp pilini ,hafızasını değiştiriyor ? tabi ki çok az bir sayıdır ama önemli olan insanın kendini özgür hissedebilmesi Htc de bu hissi senin elinden alan telefonlar yaptığı için bir kayıp yaşıyor Bence.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.