Şimdi Ara

ES File Explorer 3 Beta sürümü XDA üzerinde denemeye sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Android işletim siteminin olmazsa olmaz uygulamalarından birisi de dosya yöneticisi. Masaüstünden alıştığımız dosya gezgini fonksiyonlarını temel seviyede sunabilen bu uygulamaların dikkat çeken örnekleri de bulunuyor.

ES File Explorer, temel dosya fonksiyonları yanında fotoğraf ve medya oynatıcı da sunarak, kullanıcıyı uygulama dışına çıkmadan ihtiyacı olan işlemleri yapabilmesini sağlıyor. Uygulama toplamda yüzmilyondan fazla indirildi.

Arayüz konusunda bazı eleştiriler alan ES, 3 numaralı sürümünde daha modern özellikler sunuyor ve Beta sürecine başladı.

Yeni sürümde modern bir arayüz ve menüler dikkat çekiyor. Android temel teması olan Holo'ya yer verilen betada ikonlar yenilenirken, sol kısımda da yeni bir menü ile fotoğraf, video, döküman gibi kategoriler altında listelere yapılabiliyor.

Final sürüme oldukça yakın olan uygulamanın kısa süre sonra yayınlanması bekleniyor. 

• Çok başarılı bir uygulama. Telefondaki dosyaların dışında wifi üzerinden yerel ağa, ftp ye ve skydrive google drive vb bulut depolamada bulunan dosyalara erişilebiliyor. Telefona OTG kablo ile flash disk takıyorsanız mutlaka kullanmalısınız. Çok kullanışlı kes kopyala yapıştır taşı sırala adlandır vb fonksiyonları, fotoğraf ve videoların önizlemesi, rar ve zip dosyaları açabilmesi, basit de olsa müzik çalarının ve metin editörünün olması, sık kullanılanlara ekleme, çok kullandığınız dosya ve klasörler için masaüstünde kısayol oluşturma, adını yada ip numarasını bilmediğiniz yerel bilgisayarlarını tarama vb pek çok kullanışlı özelliklere sahip. İşin en güzel yanı inanılmaz hızlı ve stabil çalışıyor. Bir yıldan fazladır hergün defalarca kullanıyorum ben daha çöktüğünü görmedim.

Bence kullanım açısından eksiği yok ama illaki söylemek gerekirse windows 7 ile tanıştığımız bread crumb (ekmek kırıntısı demek, ne alakaysa..) özelliği eklenebilir. Herkes biliyor ama bu nedir diyenler için bir dizin açıldığında öndeki dizinlere gitmek için geri butonu yerine adres satırında oluşan isimlere tıklayarak daha hızlı gezinme özelliği. Birde arayüz biraz daha modernize edilebilir.

Android cihazın mı var? Kesinlikle kullanmalısın...

• quote:

Orijinalden alıntı: savasserter

Çok başarılı bir uygulama. Telefondaki dosyaların dışında wifi üzerinden yerel ağa, ftp ye ve skydrive google drive vb bulut depolamada bulunan dosyalara erişilebiliyor. Telefona OTG kablo ile flash disk takıyorsanız mutlaka kullanmalısınız. Çok kullanışlı kes kopyala yapıştır taşı sırala adlandır vb fonksiyonları, fotoğraf ve videoların önizlemesi, rar ve zip dosyaları açabilmesi, basit de olsa müzik çalarının ve metin editörünün olması, sık kullanılanlara ekleme, çok kullandığınız dosya ve klasörler için masaüstünde kısayol oluşturma, adını yada ip numarasını bilmediğiniz yerel bilgisayarlarını tarama vb pek çok kullanışlı özelliklere sahip. İşin en güzel yanı inanılmaz hızlı ve stabil çalışıyor. Bir yıldan fazladır hergün defalarca kullanıyorum ben daha çöktüğünü görmedim.

Bence kullanım açısından eksiği yok ama illaki söylemek gerekirse windows 7 ile tanıştığımız bread crumb (ekmek kırıntısı demek, ne alakaysa..) özelliği eklenebilir. Herkes biliyor ama bu nedir diyenler için bir dizin açıldığında öndeki dizinlere gitmek için geri butonu yerine adres satırında oluşan isimlere tıklayarak daha hızlı gezinme özelliği. Birde arayüz biraz daha modernize edilebilir.

hansel ve gratel ( ekmek kırıntısı ) yolunu bulmak için ( eve dönüş veya iz bırakmak amaçlı TAKİP için )

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Çok başarılı bir uygulama. Telefondaki dosyaların dışında wifi üzerinden yerel ağa, ftp ye ve skydrive google drive vb bulut depolamada bulunan dosyalara erişilebiliyor. Telefona OTG kablo ile flash disk takıyorsanız mutlaka kullanmalısınız. Çok kullanışlı kes kopyala yapıştır taşı sırala adlandır vb fonksiyonları, fotoğraf ve videoların önizlemesi, rar ve zip dosyaları açabilmesi, basit de olsa müzik çalarının ve metin editörünün olması, sık kullanılanlara ekleme, çok kullandığınız dosya ve klasörler için masaüstünde kısayol oluşturma, adını yada ip numarasını bilmediğiniz yerel bilgisayarlarını tarama vb pek çok kullanışlı özelliklere sahip. İşin en güzel yanı inanılmaz hızlı ve stabil çalışıyor. Bir yıldan fazladır hergün defalarca kullanıyorum ben daha çöktüğünü görmedim.

hansel ve gratel ( ekmek kırıntısı ) yolunu bulmak için ( eve dönüş veya iz bırakmak amaçlı TAKİP için )

quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Jeton yenice düştü. Evet çok mantıklıymış teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.