Şimdi Ara

Outlook bu yıl sonuna doğru Windows RT platformuna gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Geçen yıl tabletlere özel olarak pazara sunulan Windows RT işletim sisteminin pek çok eleştirilen tarafının yanında Outlook eksikliği de uzun süredir dile getiriliyor.

Bunun yanında bazı kaynaklar Microsoft'un Windows RT için Outlook çalışmalarına başladığını zaman zaman gündeme getirmişti. Yeni bilgilere göre Microsoft'un kampüsü etrafında bazı çalışanlar Surface RT üzerinde Outlook uygulamasını test ederken görüldü.

Olaya şahit olan kaynaklar yazılımın dağıtıma hazır bir sürüm halinde olduğu ve en geç sonbahar döneminde kullanıcılara sunulacağının altını çiziyor. 

Outlook RT sürümünün gecikmesi ise iki nedene bağlanıyor. Birisi ARM üzerinde yazılımın çalışırken sık sık çökmesi ve senkronizasyon hatası vermesi. İkincisi ise batarya tüketimini artırması. Kaynaklar bu iki hatanın giderildiğini belirtiyor.

ZDNet editörü Mary Jo Foley'in elde ettiği bilgiler ise Microsoft'a üst seviye kurumsal ortaklarından baskı geldiği ve bunun sonucunda Office ekibinin ağırlığını bu noktaya verdiği yönünde. Microsoft Outlook RT'yi bir güncelleme halinde vermeyecek. Yazılım 365 aboneliği içerisinde yer alacak. Foley de Windows 8.1 Blue güncellemesi ile birlikte Office 2013'ün de güncelleneceğini ve Outlook RT sürümünün platforma ekleneceğini ifade ediyor.

• Tabi sene sonuna rt kalirsa

• RT yi ayrı bir isimde sunmak yerine Blue ile ikisini birleştirsin.Boyut olarak farklı olacak tabi ama isim olarak aynı olmalı..Tam geliştirirse rt başarı yakalayabilir.Ama eksiklikler giderilmesi lazım.

• Windows rt tum x86 uygulamalarini sorunsuz calistiramadigi surece bir yere gidemez. Bunu gormek icin vizyoner yada uzman olmaya gerek yok. Uygulamasi olmayan platform olu dogmustur. Muhtemel nedeni, microsoft x86 uygulamalarini effektif bir sekilde arm'a port edemiyor. Yazilimi tasarlandigi donanimin disinda calistirmak o kadar kolay is degil. Bir kac uygulamayi port etmek baska sey, milyonlarca yazilimi emule etmek tamamen ayri sey. Yada intelin baskisi var. Rt yi feda etmek zorunda kaldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rt android ve ipad e rakip olarak geldi x86 ya gerek yok hali hazırda daha iyi bir platform. 700bin tane uygulama safsata spekülasyon 200 den fazla uygulama kullanmayacaksın nasıl olsa windows rt her işini görecek bir sistem ve office ile birleşince rakiplerini alt ediyor. tek alt edemediği rakibi yine aynı fiyat aralığında satılan atom işlemcili win 8 tabletler. rt yi beğenmeyen onları alabilir. rt nin gelecek nesillerde x86 ye geçmesi söz konusumu bilmiyoruz tabi. tegra 3 çok zayıf kaldı o sisteme
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

rt android ve ipad e rakip olarak geldi x86 ya gerek yok hali hazırda daha iyi bir platform. 700bin tane uygulama safsata spekülasyon 200 den fazla uygulama kullanmayacaksın nasıl olsa windows rt her işini görecek bir sistem ve office ile birleşince rakiplerini alt ediyor. tek alt edemediği rakibi yine aynı fiyat aralığında satılan atom işlemcili win 8 tabletler. rt yi beğenmeyen onları alabilir. rt nin gelecek nesillerde x86 ye geçmesi söz konusumu bilmiyoruz tabi. tegra 3 çok zayıf kaldı o sisteme

Arkadaşa katılıyorum, rt işletim sistemi kullanan cihazlar piyasadaki diğer markaların tabletlerine rakip olarak çıkarıldı. Microsoft'un u kadar tepki almasındaki en büyük sebep bence aynı anda hem windows 8 pro hemde windows 8 rt çıkarması oldu. İnsanlarda haklı olarak beklentilerini çok farklı tuttular.

Windows rt + office ve gerçek explorer deneyimi bence mükemmel. Ayrıca şuan uygulama mağazasına baktığımda aslında yeterli uygulamaların olduğunu düşünüyor. Tabiki alternatifler artabilir.

Bana göre artıları
    Skype deneyimi mükemmel
    Office deneyimi mükemmel
    Metro arayüz oldukça keyifli ve pratik
    Internet explorer benim için can damarı
    Metro uygulamaları ihtiyaç karşılayacak kadar

Bana göre eksileri
    Outlook mutlaka olmalıydı, metro posta uygulaması hiç tat vermiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alperyan

quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

rt android ve ipad e rakip olarak geldi x86 ya gerek yok hali hazırda daha iyi bir platform. 700bin tane uygulama safsata spekülasyon 200 den fazla uygulama kullanmayacaksın nasıl olsa windows rt her işini görecek bir sistem ve office ile birleşince rakiplerini alt ediyor. tek alt edemediği rakibi yine aynı fiyat aralığında satılan atom işlemcili win 8 tabletler. rt yi beğenmeyen onları alabilir. rt nin gelecek nesillerde x86 ye geçmesi söz konusumu bilmiyoruz tabi. tegra 3 çok zayıf kaldı o sisteme

Arkadaşa katılıyorum, rt işletim sistemi kullanan cihazlar piyasadaki diğer markaların tabletlerine rakip olarak çıkarıldı. Microsoft'un u kadar tepki almasındaki en büyük sebep bence aynı anda hem windows 8 pro hemde windows 8 rt çıkarması oldu. İnsanlarda haklı olarak beklentilerini çok farklı tuttular.

Windows rt + office ve gerçek explorer deneyimi bence mükemmel. Ayrıca şuan uygulama mağazasına baktığımda aslında yeterli uygulamaların olduğunu düşünüyor. Tabiki alternatifler artabilir.

Bana göre artıları
    Skype deneyimi mükemmel
    Office deneyimi mükemmel
    Metro arayüz oldukça keyifli ve pratik
    Internet explorer benim için can damarı
    Metro uygulamaları ihtiyaç karşılayacak kadar

Bana göre eksileri
    Outlook mutlaka olmalıydı, metro posta uygulaması hiç tat vermiyor

benim posta uygulamasında sevdiğim şey gerçek zamanlı takip etmesi postaları bazen posta geldikten biraz sonra outlookda görülüyor şu aralar devamlı posta uygulamasını kullanırken buluyorum kendimi outlooku açmayalı çoko oldu.
    birde şu pinch to zoom yapma olayı zaten internet explorerdan başka browserda yok chrome da bile yok. internet explorer FTW

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.