Şimdi Ara

[ Sony Xperia™ ION { 1.5 GHz x2 | 4.65' HD LCD | 12MP - 1080p ExmorR™ | 16GB+msd | HDMI - NFC }] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.825
Cevap
14
Favori
100.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende ion alarak aranıza katıldım. Gün içinde kargo elimde olacak. Gerçi tlf eşime aldım ama yine benim elimden düşmez gibime geliyor. Gold tan paraf ile 18 taksit 1099 tlye aldım . %5paraf indirimi ve %25 extre indirimi düşünce yaklaşık 1000-1050 arası bir rakama gelmiş olacak. İzlenimlerimi aktaracağım. değerli yorum ve önerilerinizi de bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hm1506

Bende ion alarak aranıza katıldım. Gün içinde kargo elimde olacak. Gerçi tlf eşime aldım ama yine benim elimden düşmez gibime geliyor. Gold tan paraf ile 18 taksit 1099 tlye aldım . %5paraf indirimi ve %25 extre indirimi düşünce yaklaşık 1000-1050 arası bir rakama gelmiş olacak. İzlenimlerimi aktaracağım. değerli yorum ve önerilerinizi de bekliyorum.

Hayirli olsun hocam aramıza hoşgeldiniz, herhangi bir sorunda hatada yardimci olmaya çalışırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 1 tanede ben aldım...

İlk izlenimim cihazın MUHTEŞEM olduğu...

Kılıf olarak da şu aşağıdakini düşünüyorum...

[ Sony Xperia™ ION { 1.5 GHz x2 | 4.65' HD LCD | 12MP - 1080p ExmorR™ | 16GB+msd | HDMI - NFC }]
  • ben pek sevmiyorum hocam bu tarz kılıfları kocaman oluyor :) konuşurkende dil gibi sallanıyo dil atar gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

ben pek sevmiyorum hocam bu tarz kılıfları kocaman oluyor :) konuşurkende dil gibi sallanıyo dil atar gibi

Haklısınız biraz büyük ancak cihazı korumak için oldukça uygun bir kılıf...
  • quote:

Bende ion alarak aranıza katıldım. Gün içinde kargo elimde olacak. Gerçi tlf eşime aldım ama yine benim elimden düşmez gibime geliyor. Gold tan paraf ile 18 taksit 1099 tlye aldım . %5paraf indirimi ve %25 extre indirimi düşünce yaklaşık 1000-1050 arası bir rakama gelmiş olacak. İzlenimlerimi aktaracağım. değerli yorum ve önerilerinizi de bekliyorum.

hayırlı olsun hocam doğru tercih
  • quote:

Orijinalden alıntı: dammak

Bugün 1 tanede ben aldım...

İlk izlenimim cihazın MUHTEŞEM olduğu...

Kılıf olarak da şu aşağıdakini düşünüyorum...

[ Sony Xperia™ ION { 1.5 GHz x2 | 4.65' HD LCD | 12MP - 1080p ExmorR™ | 16GB+msd | HDMI - NFC }]

yandan kapaklı kılıfa bakın bir de. o daha kullanışlı duruyor. ben sürekli telefonu cebime sokup çıkardığım için ekranı kapatan kılıf kullanamıyorum. ama dediğim gibi yandan kapaklı kılıflar baya güzel görünüyor.

bakınız:http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/sony-xperia-ion-kilif-ince-yan-kapakli-3xfilm-81153704

• Selamlar,

4,8-5 inçlik telefonları gereksiz büyük bulduğum için İon almayı düşünüyorum ancak yaptığım araştırmalarda hoperlörünün seviyesinin çok düşük olması, pil ömrünün tüm Sony'ler gibi yetersiz olması ve kapasitif tuşların aydınlanmaması üzerine fazlasıyla kötü yorum okudum. Diğer yandan Jelly Bean'in belirsizliği de cabası.

Yukarıdaki bahsettiğim problemli noktaları, telefonu rootlamayacağımı düşünerek yorumlayabilir misiniz acaba? Root olayına girmeyi kesinlikle düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erikponti

Selamlar,

4,8-5 inçlik telefonları gereksiz büyük bulduğum için İon almayı düşünüyorum ancak yaptığım araştırmalarda hoperlörünün seviyesinin çok düşük olması, pil ömrünün tüm Sony'ler gibi yetersiz olması ve kapasitif tuşların aydınlanmaması üzerine fazlasıyla kötü yorum okudum. Diğer yandan Jelly Bean'in belirsizliği de cabası.

Yukarıdaki bahsettiğim problemli noktaları, telefonu rootlamayacağımı düşünerek yorumlayabilir misiniz acaba? Root olayına girmeyi kesinlikle düşünmüyorum.

Pil ömrü piyasadaki %90 android cihazı gibi aynı 2 ay sonra yoluna oturuyor.
    Tuşları alttan aydınlatmalı ve gerek te yok zaten 1 haftada alışırsınız sizde ışığı aramassınız.
    Jelly bean belirsiz felan değil kesin çkacak.

Root olayına giemeyecekseniz piyasaadki her cihaz sizin için aynı.

Şunu unutmayalım güncelleme önemli tamam ama iyi bir güncelleme daha önemli samsung gibi durmadan güncelleme vermek nedemek? pasa hatalı sürüm çıkartıyorlar s3 çıktıktan sonra kaç kere güncelleme geldi, anca rayını oturttular,
    Sony bu konuda iyi diğer modelleri bilmem ion için iyi Şuanda ics çok stabil çalışıyor, Heleki 4.1.2 ile çok daha süper ve hızlı olacağından eminim.

Ses konusunda dışarıya verdiği ses sizi tatmin etmez. Ses için telefon alacaksanız Htc one ı bekleyin yada bulabilirseniz ekranı küçük gelmees se live with walkmann alın o cihazdançıkan ses hiçbir telefonda yok gibi.

• Arkadaşlar xperia Z'yi beklediğim gibi çıkmadı..

xperia Z ve ion'u yan yana inceleme / test etme imkanım oldu.

Ekran parlaklıklarını vs son ayarlara getirip aynı tanıtım videosunu izlediğimde daha dolgun renkleri Xperia ion gösterdi. (kendi gözlemim)

Menü ekranlarında ve diğer ekranlarda da ion'un ekranı daha canlı gibi geldi.. (kendi gözlemim)

Dışarıya ses veren hoparlör meselesinde Xperia Z su geçirmediği için hoparlör iç tarafa konumlandırılmış ve elimi hoparlöre denk getirdiğimde hiç duyulmuyor.

Ağırlık olarak, herkes hafif telefon seviyor ama ben ağır telefon seviyorum. Xperia Z 146 gram, xperia ion 144 gram.
    Xperia ion boyutuna göre daha iyi bir ağırlık sunuyor. Xperia Z çok hafif.

Malzeme kalitesi olarak metal arka kapak beni daha çok cezb ediyor. Iphone 5 yerine iphone 4 serisini de bu sebeple seviyorum. Daha ağır ve daha dolgun.

Gözüme çarpan şeyler bunlar...

Ek olarak tabi Xperia Z 'nin daha yeni güncellemeleri alacak olması, geliştirilmiş kamerası ve diğer özellikleri var..

Kararsız kaldım..

Xperia Z'nin fiyatının düşmesini mi beklemeliyim yoksa Xperia ion mu almalıyım karar veremedim?

Ayrıca gold bilgisayarda xperia ion'un 1100 Tl fiyatı var.
    Xperia Z için şu an fiyatlar heryerde aynı seviyede..

Her iki telefon içinde güvenilir yerlerde daha uygun fiyat bilen varsa fiyat bilgilerini paylaşabilirler mi?

Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 12 Nisan 2013; 2:27:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Arkadaşlar xperia Z'yi beklediğim gibi çıkmadı..

xperia Z ve ion'u yan yana inceleme / test etme imkanım oldu.

Ekran parlaklıklarını vs son ayarlara getirip aynı tanıtım videosunu izlediğimde daha dolgun renkleri Xperia ion gösterdi. (kendi gözlemim)

Menü ekranlarında ve diğer ekranlarda da ion'un ekranı daha canlı gibi geldi.. (kendi gözlemim)

Dışarıya ses veren hoparlör meselesinde Xperia Z su geçirmediği için hoparlör iç tarafa konumlandırılmış ve elimi hoparlöre denk getirdiğimde hiç duyulmuyor.

Ağırlık olarak, herkes hafif telefon seviyor ama ben ağır telefon seviyorum. Xperia Z 146 gram, xperia ion 144 gram.
    Xperia ion boyutuna göre daha iyi bir ağırlık sunuyor. Xperia Z çok hafif.

Malzeme kalitesi olarak metal arka kapak beni daha çok cezb ediyor. Iphone 5 yerine iphone 4 serisini de bu sebeple seviyorum. Daha ağır ve daha dolgun.

Gözüme çarpan şeyler bunlar...

Ek olarak tabi Xperia Z 'nin daha yeni güncellemeleri alacak olması, geliştirilmiş kamerası ve diğer özellikleri var..

Kararsız kaldım..

Xperia Z'nin fiyatının düşmesini mi beklemeliyim yoksa Xperia ion mu almalıyım karar veremedim?

Ayrıca gold bilgisayarda xperia ion'un 1100 Tl fiyatı var.
    Xperia Z için şu an fiyatlar heryerde aynı seviyede..

Her iki telefon içinde güvenilir yerlerde daha uygun fiyat bilen varsa fiyat bilgilerini paylaşabilirler mi?

Ne dersiniz?

Bende sizin yaptığınız karşılaştırmaları yaptım ve nihayetinde dün 1 tane Ion aldım...

GG'den aldığım cihaz (paralel ithalat) bana kargo masrafları dahil 934 TL'ye mal oldu...

Nasıl derseniz mavi_depo isimli satıcının fiyatı 1.029 TL / 12 taksit ve bunun 100 TL'si size World puan olarak geri dönüyor... 5 TL'de kargo parası...

İsterseniz bir bakın...

• http://www.n11.com/sony-xperia-ion-lt28h-siyah-P12366658
    verdiğim siteyide incelemenizi öneririm n11.com reklamlarda duymuşsunuzdur, fiyat gayet makul denilene göre 111 lirada hediye çeki veriyor, Bonus 11 diğer kartlar peşin fiyatına 6 taksit imakı ve ücretsiz kargoda var,

Cihazı almakta kararsız kalanlar aldıktan sonra cihazın kalitesii görürler hele bi kullanmaya başlayın tadına varırsınız :)
    Özellikleri bakımından tabiki Z çok daha iyi bir cihaz Fakat ion'unda artıları yok değil,
    Fiyatının düşmesini beklerseniz sony garantili fiyatlar biraz zor iner gibi şu durumda 6-7 ay beklemeniz lazım ama paraleller gün geçtikce inecektir.
    Xperia S 'de olduğu gibi oda fiyatını uzun süre korumuştu

Xperia Z mi Xperia İon'mu dersenizde;
    Kendi seçiminiz olacak sonuçta Xperia Z'deki + lar sizi pek cezbetmiyorsa Xperia ion her türlü daha doğru bir seçim olur sonuçta fiyatı z'ye göre çok makul ve bana göre okadar çok fiyat farkına değecek bir z göremiyorum. yeni çıkmasından dolayı tabi 1500 seviyesine indiğinde eurosia garantili alınabilir olur.

• Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İON um geldi elinize aldığınız ilk andan itibaren malzeme kalitesi kendini belli ediyor. şu an şarjda kurcaladıkça izlenimlerimi aktarırım.
    İlk izlenim =çok hoş-çok class

bir sorum olacak: gold bil. aldım ürünün garantisi neresidir? kutudan birşey çıkmadı. Paralel midir?
    pardon varmış garanti belgesi ess elektronik . hiç işim düşmez inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hm1506 -- 12 Nisan 2013; 11:36:00 >
  • quote:

İON um geldi elinize aldığınız ilk andan itibaren malzeme kalitesi kendini belli ediyor. şu an şarjda kurcaladıkça izlenimlerimi aktarırım.
    İlk izlenim =çok hoş-çok class

bir sorum olacak: gold bil. aldım ürünün garantisi neresidir? kutudan birşey çıkmadı. Paralel midir?
    pardon varmış garanti belgesi ess elektronik . hiç işim düşmez inşallah

birşey olursa gold'un yakasına yapış hocam :)

benimde neresi bilmiyorum dandik biyer amaan sonuçta hepsi aynı halt servis değilmi
  • Arkadaşlar telefonum henüz 1 günlük...

Cihazı ilk kez dün akşam şarj ettim...

Gece yatarken baktığımda batarya %50 doluluk seviyesindeydi...

Sabah kalktığımda ise "0"... Şarj tamamen tükenmişti... Bu durum normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dammak

Arkadaşlar telefonum henüz 1 günlük...

Cihazı ilk kez dün akşam şarj ettim...

Gece yatarken baktığımda batarya %50 doluluk seviyesindeydi...

Sabah kalktığımda ise "0"... Şarj tamamen tükenmişti... Bu durum normal midir?

Şebeke ayarlarını kontrol edin telefonu sadece GSM şebekelerinde çalışacak şekilde ayarlaryın.
    Wifi'yi gece açık bırakmayın.
    Ekran döndürmeyi gece açık bırakmayın.
    Gps,Bluetooth,NFC yi gece açık bırakmayın

Bu dediklerim içinden en çok şebeke şarj götürür dediğim gibi sadece Gsm'de çalışsın eğer 3g üzerinden nete girecekseniz ozaman alın

• ben telefonu alalı yaklasık 2.5 bucuk ay olacak. telefonu almadan önce biriktirdiğim paraya göre her araştırdığım yerde başka bir telefonu beğenmiştim. hergün karşıma yeni farklı modeller çıkıyordu. sonra dikkat ettim ki her beğendiğim model hakkında kullanıcılar illa pili ekranı ses seviyes hakkında kötü yorumlar yapıyorlardı ve teker teker hepsinden soğuyordum.ama sonradan anladım ki akıllı telefon almak istiyorsanız. telefonu hergün sarj etmeyi göze alıyorsunuz demektir. hatta gün içinde çok yoğun kullanımda bu 2 3 bile olabildiğini gördüm. sonra telefonun şarj konusunu pek kafama takmamaya basladım.
    sonra insanlar telefonlarında illa hd full hd ekranları istiyorlar. bende onlardan gaza gelip alacağım telefon en azından hd olsun dedim kendi kendime. sonra teknoloji marketlere gidip bir bir telefonların ekranlarını incelemeye gittim. ilk başta bi one x görmüştüm açmışlar telefonun parlaklıgını arka ışıgını uzaktan bile vay anam ekrana bak dedirtiyor insana. resmen bayılmıstım telefona. ama sonra one x kullanan bir arkadaşıma denk geldim ver lan kurcalayım diyip telefonu elime aldığımda hüsranla karsılasmıstım. cünkü telefonun arka ışığı kapalı parlaklık yüzde 40larda vede güneşi yansıtmasın diye mat bi ekran filmi ile güzelim ekran birden yok olup gitmişti. neden böle kullanıyosun olum diye arkadasa sordugumda . lan öle kullanırsan telefonun sarjı dayanırmı hiç dediğinde . ekran muhabbetinide kafama takmayı verdim.
    sonra herkesin kafasını karıstıran işlemci hızları çekirdekleri işin içine girdi. vay anam vay dedim. kafam allak bullak olmustu.

sonra ne mi oldu bu anlattıklarımla ilgili bir daha bir sürü kafama takılan sorular bir bir yasayarak çözüldü.sonra kendime dedim olum sen telefonu çok hor kullanıyorsun dikkat etmiyorsun en iyisimi kendine söyle saglam kasalı elde emanet gibi durmayacak büyük ekranlı internete girdiğin zaman her işini yapmana izin veren, arada oyun oynamak istediğinde başını ağrıtmıyan, resim çekmek istediğinde yüzünü güldüren bir telefon bul ve al kendine.
    Sonuç bu kadar istek doğrultusunda Xperia İON nu buldum ve doğru karar verdiğim içim mutluyum. sizde telefonu almak istiyorsanız çok düşünmeyin kıyın paranıza çünkü değer :)

• Galiba bundan alacağım.
  • xperia sp çıkacağından dolayı iondan vazgeçtim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.