Şimdi Ara

Analiz : İlk izlenimler Galaxy S4'ün kar beklentilerini artırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
1.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : İlk izlenimler Galaxy S4'ün kar beklentilerini artırıyor

Bu yıl hem Galaxy S serisinde hem de mobil pazarda rekor bekleyen Samsung'un bu bakımdan satış öncesi etkisi de dikkatle takip ediliyor.

Bernstein analiz firmasının müşterilerine gönderdiği bilgiye göre Galaxy S4 daha düşük bir kar marjına sahip olmasına rağmen, Galaxy S3 modeline göre faaliyet kar marjının aynı veya biraz daha yüksek olduğu belirtiliyor. 

Bilindiği gibi Galaxy S4'ün bileşen maliyeti Galaxy S3'ten bir miktar daha fazla. Ancak S4'ün bileşenlerinin yüzde 68'i Samsung tarafından üretilirken, S3 bileşenlerinin yüzde 64'ü Samsung tarafından üretilmekteydi. Bu bakımdan S4'ün Samsung üretim tesislerine aktardığı para daha fazla ve bu da faaliyet kar marjını olumlu etkiliyor. Tahminlere göre S3 bileşen maliyetinin yüzde 53'ü firmada kalırken, S4 bileşen maliyetinin yüzde 58'i firmada kalıyor.

Analizde ayrıca Galaxy S4 modelinin aylık 10 milyon üretim hedefini yakaladığı ve beklentileri geride bıraktığı da dile getiriliyor. Samsung'un bu yıl ki güçlü büyümesinin de bu sayede devam edeceği ifade ediliyor.

• Yuru be kim tutar seni.

Kim ne derse desin samsung

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Freedom- -- 6 Nisan 2013; 11:26:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone 5 bile daha iyiyken kim s4 alir

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

İphone 5 bile daha iyiyken kim s4 alir

Neye göre daha iyi anlamadım. Daha çıkmamış, elinize almamışsınız neye göre salladınız!

• gelse de incelesek

• Beklenen fiyattan da (1999tL) 3 beş aşağıda girerse beklenenden çok satar gibi.

• artık rüyamda bile görüyorum bu mu one mı?..

• yine mi pentile

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

İphone 5 bile daha iyiyken kim s4 alir

s3 iphone 5 ten daha iyi zaten sen neyin kafasındasın :D

• malzeme kalitesini düzeltene kadar bir daha samsung almıycam .
    S3 kullanıyorum kasada boya kalkmaları başladı home tuşu da çıtır çıtır ses yapmaya başladı daha 4 ay oldu kullanalı s2 de de bu sorunu yaşadım S4 alsam yine aynı sorun çıkacak bumudur yani yazılım iyi donanım iyi malzeme kalitesi çöp gibi yazık samsunga hızlı üreticem çok satıcam diye BOL PLASTİK kullan.

• S3 950 TL ye düştü ise ve maliyeti hala kurtarıyorsa buna 2000 TL vermek acı olur benim için.
    Gerçi paralel olduğunu söyliyeceksiniz ama aynı Samsung fabrikasından çıkıyor sonuçta.
    Bana birkaç telefonda ders oldu, hırs yapıp çıkınca alırım mantığı beni fena zorladı.
    Daha geçen gün bir aylık TR telefonu piyasanın yarı fiyatına aldım hanıma ve hem o mutlu hem ben mutluyum cepten fazla para çıkmadığı için... Şimdi tekrar maceraya girip kastırmaya gerek yok. Bekleriz!

• Firmalar fantezi olsun diye kılıf üretmiyor bunu bilen kullanıcılar da rahat rahat alıyor s4ünü sonra da kılıfını ve jelatinini

• Her kesime göre telefon üretirse tabi ki rekor kırar.S4 ten sonra yine aynı tipte telefon çıkarırsa bu rakamları zor görür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Her kesime göre telefon üretirse tabi ki rekor kırar.S4 ten sonra yine aynı tipte telefon çıkarırsa bu rakamları zor görür.

Her kesim ne alaka konu sadece s4 le ilgili birde okusan yorum yaparken

• Malzeme kalitesi iphone dan daha iyi gibi. Polikarbon oranı artırılmış.

Aliminyum diye piyasaya sürüyorlar çabuk çiziliyor tıpkı diğer aliminyumlu telefonlar gibi.

En kötü ihtimalle koruyucu arka kapak alınır ki herkes alıyor. O zaman epey korumalı olmakta plastik olan Note 2 öyle ama koruyucu arka kapakla sorun yok.

Koruyucu arka kapak zaten şart. Yani pratikte sorun yoktur.

S4 yine popüler olacaktır malum rakipleri performans olarak geride kalmakta.

Türkiye fiyatı paralel ithalat olmayan yani resmi disrtibütör garantili S4 fiyatı 1800 1900 arası olsa epey tutulur.

Yurt dışı fiyatı Avrupa fiyatı kesin 1500 TL olacaktır...

Türkiye fiyatı umarım fahiş fiyatlarda olmaz.

Herkes 2000 TL diyor... Neye göre 2000 Tl S3 kazık fiyatına göre mi? ...

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

yine mi pentile

400ppi uzeri pentile olup olmamasi birseyi degistirmiyor iciniz rahat olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Her kesime göre telefon üretirse tabi ki rekor kırar.S4 ten sonra yine aynı tipte telefon çıkarırsa bu rakamları zor görür.

Yanlış anladın.Ben genel satışları için dedim sadece S4 için değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

Yanlış anladın.Ben genel satışları için dedim sadece S4 için değil.

Tamam ama hem o dediginin bu konuyla ilgisi yok hemde her kesime gore uretsede en buyuk kar marji ve satis rakamlari yine amiral gemilerde her firma bunlardan para kazaniyor hepsi asagi yukari 250 dolara parca maliyeti oduyor ama 600 dolardan satiyor en buyuk kar burda. S3 50 milyon satti 2012 de samsung un bu kadar satan baska urunu yok 50 dolarlik telefonu dahil ayrica ucuz telefonlar cok kar marji koyabildikleri cihazlar degil o yuzden apple tek telefonla bas ediyormus gibi gorunsede kar olarak her firma zaten pahali telefondan para kazaniyor sadece satis rakamini etkiliyor digerler kari degil

• quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

yine mi pentile

400ppi uzeri pentile olup olmamasi birseyi degistirmiyor iciniz rahat olsun

renkler kayık olabiliyor ki bazı ön incelemelerine göre beyaz dengesinde hala sorun var. japan displayin RGBW panelleri gelene kadar pek doğru düzgün beyaz göremiyeceğiz oled panellerde yüksek çözünürlükte.
  • Yine saçma sapan yorumlar atan olmuş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.