Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu meguiars malzeme ankarada nerde satılıyor acaba ? İnternetten almak istemiyorum ? O yok diyorsanız bana marka model ve alacağım yeri söyleyerek hangi ürünleri almam gerektiğini söyler misiniz ? Arabaya komple bakım yapacağım :)

internette en uygun otogold.com da buldum malzemleride şunları seçtim bunları elden nerden alabilirm ?

Meguiars Ultimate Polish Boya Koruyucu Cila 33,41 TL + kdv

Meguiars Gold Class Rich Leather Deri Temizleyici Koruyucu Jel 28,31 TL + kdv

Meguiars Ultimate Wash Wax Köpüklü Boya Koruyucu Şampuan 35,80 TL + kdv

Meguiars El Uygulama Pedi 5.50 TL + kdv --------- kargo dahil 129 TL

birde meguiars.com.tr den şu seti yaptım

NXT Generation™ Tech Wax™ 2.0 (Boya Koruyucu Sıvı Wax) 532 ml G-12718 66.00TL

Ultimate Wash & Wax Köpüklü Boya Koruyucu Şampuan 1.42lt. G-17748 43.00TL

Gold Class™ Deri Yüzey Temizleyici ve Koruyucu Losyon 414ml. G-7214 32.00TL

Ultimate Protectant (Kauçuk, Plastik, Vinil ve Torpido Koruyucu Sprey) 450 ml. G-14716 40.00TL ----- 181 tl + kargo = 190 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devilsbutcher -- 25 Ekim 2014; 0:57:13 >

• Arkadaşlar istanbul avrupa yakasında Bahçelievler - Küçükçekmece - Başakşehir - Ataköy yada Florya civarında pasta cila yaptırabilceğim aynı zamanda detaylı bir iç mekan temizliği yaptırabilceğim bir yer tavsiye edebilirmisiniz. Tabiki biraz uygun fiyatlı olmasını istiyorum.
  • Meguiars ın ultimate nxt sini kullanıyorum ve cok memnunum yakında foto atarım forumda olmasada bu baslıkta yeni sayılırım =)

ayrıca yine meguiars ın kil ve hızlı cila setini kullanıyor ve satıyorum..

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...
  • Dün yeni ürünler sipariş ettim kışa son olarak sağlam hazırlık yapmak gerekli diye düşündüm ve aldıklarımı sizlerle paylaşmak istedim yardımcı olmak amacıyla.

Soft99 Fusso Coat 12 Light WAX (Son zamanların en popüler ve en uzun süre dayanan WAX'lardan birisi)

Gyeon Cure - Nano içerikli hızlı cila, içeriğindeki nano partiküller yüzeye yapışır ve haftalarca koruma sağladığı gibi alttaki WAX tabakasının da ömrünü bir hayli uzatır.

Autoglym Clay Kit - WAX öncesi iyi bir detaylı boya temizliği şart.

Autoglym Bodywork Shampoo - PH 0 özellikli şampuandır, WAX dostudur.

Chemical Guys Miracle Dryer - Son derece yumuşak büyük boy kurutma havlusu

Chemical Guys MF bez 2 adet

Ürün almayı düşünenler için bunları şiddetle öneririm, elimde bir hayli ürün vardı Sonax ve Meguiars gibi ancak kış için elimdeki ürünlerin yetersiz olacağını düşünüp yenilerini sipariş ettim ve ilk kez deneyeceğim hepsini. Uygulamadan sonra fotoğraflarını paylaşırım.

Herkese kolay gelsin

• Herkeze mrb forumda uzun zamandır birçok konuyu takip etmekteyim araclarima bugüne kadar hep MOTOR ve dış modifiye uygulaması yaptım hiç wax vs uygulaması için araştırma yapmadım genelde yapı markette satılan hızlı cila ve çizim giderici Ürünleri kullandım sonuç hiç bir zaman istediğim gibi çıkmadı yakın zamanda bir çok araçta gördüğüm aynamsi görünüşe hep imrenerek baktım aracım kırmızı renk olup bende o aynamsi görünüşe kavuşmak istiyorum uygulamayı kendim yapmak istiyorum bana malzeme alımında ve uygulamada sadece destek olacak birine ihtiyacım var destek olacak arkadaş iyi bir mangal ziyafeti cektiricem gidip para verene kadar keyif alarak kendim yapma taraftarıyım gelmek isteyen herkezide beklerim yorumlarını esirgemeyenlere şimdiden tşk eder bilgilerinizi paylasmanizi sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdiZ1907

Herkeze mrb forumda uzun zamandır birçok konuyu takip etmekteyim araclarima bugüne kadar hep MOTOR ve dış modifiye uygulaması yaptım hiç wax vs uygulaması için araştırma yapmadım genelde yapı markette satılan hızlı cila ve çizim giderici Ürünleri kullandım sonuç hiç bir zaman istediğim gibi çıkmadı yakın zamanda bir çok araçta gördüğüm aynamsi görünüşe hep imrenerek baktım aracım kırmızı renk olup bende o aynamsi görünüşe kavuşmak istiyorum uygulamayı kendim yapmak istiyorum bana malzeme alımında ve uygulamada sadece destek olacak birine ihtiyacım var destek olacak arkadaş iyi bir mangal ziyafeti cektiricem gidip para verene kadar keyif alarak kendim yapma taraftarıyım gelmek isteyen herkezide beklerim yorumlarını esirgemeyenlere şimdiden tşk eder bilgilerinizi paylasmanizi sabırsızlıkla bekliyorum

bahcelievler gungorene dogru yolun duserse beklerim =) bendede kırmızı opel var bir arkadasımda kırmızı golf biz girdik mi tum gun giriyoruz=)
    sonra bakıp ister traş ol ister saçını tara ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: samsung34

quote:

Orijinalden alıntı: EdiZ1907

Herkeze mrb forumda uzun zamandır birçok konuyu takip etmekteyim araclarima bugüne kadar hep MOTOR ve dış modifiye uygulaması yaptım hiç wax vs uygulaması için araştırma yapmadım genelde yapı markette satılan hızlı cila ve çizim giderici Ürünleri kullandım sonuç hiç bir zaman istediğim gibi çıkmadı yakın zamanda bir çok araçta gördüğüm aynamsi görünüşe hep imrenerek baktım aracım kırmızı renk olup bende o aynamsi görünüşe kavuşmak istiyorum uygulamayı kendim yapmak istiyorum bana malzeme alımında ve uygulamada sadece destek olacak birine ihtiyacım var destek olacak arkadaş iyi bir mangal ziyafeti cektiricem gidip para verene kadar keyif alarak kendim yapma taraftarıyım gelmek isteyen herkezide beklerim yorumlarını esirgemeyenlere şimdiden tşk eder bilgilerinizi paylasmanizi sabırsızlıkla bekliyorum

bahcelievler gungorene dogru yolun duserse beklerim =) bendede kırmızı opel var bir arkadasımda kırmızı golf biz girdik mi tum gun giriyoruz=)
    sonra bakıp ister traş ol ister saçını tara ;)

Yolum tabikide düşüyor birlikte malzemeleri alırız sen dersin ben uygularim çokda iyi olur kış kapıdayken Pmden numaranı yollarsan pazar uygunsan uğramak isterim

• VW Amarok ve Audi A5 iç dış kuaför pasta cila motor temizleme klima temizleme işlemleri yaptırıcam Amarokta fazla bişi yok ince çizikler mevcut audide daha derin tavsiye edebilceğiniz istanbul anadolu yakasında yer var mı ?
  • Arkadaşlar otomobil Klima temizliği ve dezenfekte üzerine işyeri açma planlarım varken nişan vs hayırlı işler nedeniyle havada kaldı ve elimde ürünler mevcut bir araç için 50tl ye Klima kanal temizliği ve otomobil iç dezenfekte koku giderici işlemi uygulayabilirim.dışarıda yaptırmak isterseniz 90tl olması lazım İsterseniz 4 leventte evimin garajında uygulayabilirim isterseniz de adresinize gelebilirim. Tabi sadece İstanbul içi için.. iyi günler

• Boya korumada en uygun fiyat harika sonuçlar için lütfen iletişime geçiniz

• Arkadaşlar yeni araba aldım. Orijinali kırmızı renkte ancak sağ arka çamurluk boyanmış ve rengi solmuş. Kapıya da biraz geçiş yapılmış. Bunun çözümü nedir neler yapılabilir? Bariz bir renk farkı var.
  • tanıdık daha iyi bir ustaya daha iyi bir şekilde ne istediğinzi izah etmekten başka şansınız yok çözüm bu şekilde..
  • Merhabalar,

ben çbs teflonlu cilayı az önce uyguladım. Cilayı mikrofiber bez ile uyguladım. 3-5 dakika bekledikten sonra yine başka bir mikrofiber bez ile temizlemeye çalıştım ama boyanın üzerinde cila hafif leke olarak kaldı.
  • metalok kullanıcısına yanıt
    Uygulama yaparken yüzey sıcak mıydı? Ya da güneş altında mı uyguladınız?

Eğer lekeler hafif ise aynı ürünü tekrar uygulayın yüzeye, ama olabildiğince ince sürmeye gayret edin. Daha sonra 3 dk içinde yüzeyden silin. Büyük ihtimalle fazla miktarda uyguladığınız için iz bırakıyordur. Koruma amaçlı ürünler her zaman olabildiğince ince sürülmelidirler.
  • D.berkay kullanıcısına yanıt
    Yüzey sıcak değildi, güneş altında da uygulamadım. Sanırım biraz fazla döktüm cilayı.
  • evet arkadaşlar malzemelerim geldi şuan için önce şampuan ile yıkama yapıcam ardından cam sil ile kaydıraracak kil işlemi yapıcam sonra tekrar şampuan ile yıkama yapıcam ardından pasta atmak lazım pastam yok şuan onu alıcam ondan sonra nxt boya koruma üstüne cila işlemi ve bitircem :) Tavsiyesi olan ?
  • Amatör ürünlerle profesyonel sonuç bekleyen arkadaslara ve boşa giden paralarına uzuldum bu başlığı okurken.Profosyonel arkadaşlarında bir çoğu çok yanlis bilgiler vermekte.Dünyanın bir numaralı car care markaları bile hiçbir uygulamalarına garanti veremez verenlerin de bir çoğu onlarca kıvırma payı ile bu garanti dışında kaldığını savunurlar ki sonuçta satılan bir hizmet,elektRonik bir ürün degil.Yok fırça deymiş yok asitli köpuklerle yıkanmış yok kuyu suyu degmiş vb.bir çok sebep uydururlar.Bunlar her nekadar geçerli sebepler olsada tüketiciye verilen, garantili is yapıyoruz en az altı ay pırıl pırıl gezersin kuş pisligi,reçine izi kalmaz vaatleri boş vaatlerdir..Türkiye'de bu sektör el becerisi,ürün kalitesinden çok pazarlama tekniğiyle satılmaktadır car care firmalarında.Kostik ve solventin çok yüksek oranda olduğu bu otoyikamacilarin kullandığı köpuklerle 4_5 yıkama uygulaması,dünyanın en iyi boya koruması kabul edilen zylon u bile yok etmektedir..Uzun lafın kısası aracınızın boyasıni en iyi koruyacak olan sizlersiniz.Yikattiginiz ürünler, kullandiginiz sünger, fırça, bez ne kadar kaliteli ve uygulamada ne denli özenli olursa hem aracınızın boyası ve parlaklığı muazzam olur hemde paranız boşa gitmez..

• Slm arkadaşlar2001 fabiam var ve tavanim sarkti kocaeli gebze civarinda onereceginiz usta varmi.
    İç detay temizliğinden dolayi sarkti.
    Yardim lütfen.

• herkese merhaba,
    2.el olarak bir araç aldım,
    aracın içerden tavan döşemesinde özellikle sürücü güneşliği bölümünde bariz bir sararma var.
    bunu temizleyebileceğim bir öneriniz var mıdır? bazı kimyasallara baktım fakat daha kötüsünü yapmadan sormak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyta -- 21 Şubat 2015; 17:03:35 >
  • aliemree A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracımı 1 yıllık kullanılmış olarak yeni aldım. üzerinde ince fırça çizikleri (güneşte belli olan) var. Bunları Autoking, bosch vs. artı bir çok yere sordum illa ki pasta + cila + boya koruma ile giderilmesi gerektiğini söylediler. Ancak ben verdiği yeni bir araca pasta uygulatıp boyanın incelmesini istemediğimden sadece her yıkama sonrası cilalayarak hem boyayı beslemek korumak hem de kılcal çizikleri kapatmaya karar verdim.

bunun üzerine Ben de fotoda paylaşmış olduğunuz Turtle wax PPTFE katkılı cilayı aldım ve metalik kırmızı renk 1 yıllık aracıma uyguladım. kılcal çizikler üzerinde hiçbir etkisi olmadı ancak uygulama sonrası araç 1 hafta boyunca parlaklığını korudu ve açıkçası aracın geç kirlendiğini görebiliyorsunuz. Ancak bazı forumlarda arkadaşlar bu tarz %100 sentetik cilaların boya verniğini bozduğunu bu sebeple kullanılmasının sakıncalı olduğunu savunuyorlar. Bunun yerine doğal waxları öneriyorlar.

Bunun üzerine turtle wax e mail attım ve boyaya zarar verip vermediğini sordum. Gelen yanıtta ürünü 6 ayda bir uygulamanın yeteceğini, ancak daha sık uygulansa da boyaya zarar vermeyeceğini yazdılar.

Ben 2-3 haftada bir her yıkama sonrası aracıma cila atmak niyetindeyim. Bu okuduklarım sonrası gerçekten kararsız kaldım. Acaba turtle waxı 2-3 haftada bir uygulamaya devam mı etsem yoksa aşağıdaki gibi daha doğal içerikli ürünler mi kullansam bilemiyorum:

%100 doğal carnauba cilası, üzerinde istenilen sıklıkla uygulanabileceği yazıyor.

ya da yine doğal wax + hafif koruyucu cila eklentili bir temizleyici cila:

Bu konuda fikir beyan edebileceklerin bilgisine başvurmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofrost -- 24 Şubat 2015; 0:44:52 >

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.