Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • irfan bey bu sitedeki para birimi nedir acaba. £ olarak var hangi ürün kaç lira anlayamadım. dolar olarak edinebilir miyiz sitedenhttp://www.performancemotorcare.com/acatalog/Autoglym_Showroom_Shine_Valet_Pack.html
  • ingiltere kaynaklı bir site olduğu için bu sitedeki para birimi sterlindir.. siparişler sadece sterlin üzerinden hesaplanıyor..
  • merhabalar irfan beyhttp://www.performancemotorcare.com sitesinden çeşitli ürünler sipariş ettim kaç günde elimde olur. Gemiyle mi yolluyorlar. ayrıca gelince posta ücreti alınıyor mu? Bir de sipariş vermiş olduğum ürünlerde PDF formatında ekli şeklinde mailime sipariş bilgileri yollamışlar yalnız bir ürün sipariş etme ve ücretin kredi kartından çekilmesine rağmen mail olarak bir bilgi gelmedi bir sorun olurmu? Şimdiden teşekkürler.
  • @ delidolu123

Hemen düzelteceklerinden eminim. Benzer şeyler okudum Detailing World forumunda, halledeceklerdir. Gerekirse yardımcı olurum, nazar değdi CYC'ye

Hatta bu ürün Mezerna'nın yeni ürünü, değiştirme yapmak işlerine gelmezse sizden ben satın alırım, aklımda vardı bunu almak :)

@ srcn09

Scratchx gibi hafif bir aşındırıcı ilk denenecek seçenektir bence...

Uygulama için -->http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=1322

@ onuriskenderun

Evet, Sterlindir ama kredi kartınıza düştüğü gündeki kurdan TL olarak yansır...

@ 1956sukru

Uçak postasıyla geliyor, 6-8 gün sürüyor ortalama. Genelde hiç mail atmadıkları da oluyor ama en geç 2-3 günde postaya veriyorlar. Çoğu zaman aynı gün postaya veriliyor, her zaman e-mail gelmiyor. Ama gecikme olursa sipariş kodu (Order no.) ile durumunu mail atarak sorabilirsiniz. Yine de 7-8 gün bekleyin, çok sayıda arkadaşlarla alışveriş yaptık bugüne dek sorun çıkmadı hiç.

Üstte diğer site olan CYC'den yanlış ürün yollanmış ama yanlışı düzelteceklerdir.

• irfan abi verdigin linkteki yazıları okuyorum cok yararlı bilgiler edindim.http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=91 kopuk yapmak icin bu aleti nerden temin edebilirim.hortum ucuna takılan kopuk aparatı ve kopuk yapmak icin su ile sampuanı karıstırmak icn o pompalı fıs fısı nerden bulabilirim.yapı marketlerinde filan varmıdır.

http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=453962&productid=hrworth5815 boyle bisey bıuldum hortum ucuna taktıgın seye benziyo olurmu.bide bunun ucuna takılan pompa kalıyo
  • @ icecube_fb

O aleti buradan aldım, çok işimi görüyor...

http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-and-drying/super-spray-hose-end-sprayer/prod_335.html

Onun dışında bu kadar hesaplı köpük yapan bir şey bulamadım.
  • Şu scratchx i alayım hem babamın aracında hem benim aracımda çok işe yarıycak ama bir türlü alma imkanım olmadı.İstanbul'a dönünce mutlaka almam lazım..Biraz babamın aracıylada ilgilenmek lazım bugune kadar hiç bir bakıma girmedi o yüzden fazla üstüne gitmiyor 1-2 sene içinde satmayı düşünüyor sadece göze batan çizik kuş pisliği yanığı vs onları gidermek istiyor(babamın=suzukı swıft 2001 model)

icecube_fb

İrfan hocanın linkini vermiş olduğu ürün çok güzele benziyor bende almak istiyorum ama kredi kartından kaynaklanan bir kaç sorun var bir türlü alışveriş yapamadım.

Senin tanzikli su gelmesini istediğin hortum aparatı yapı marketlerinin hepsinde var fiyatı çok ucuz ama ben set halinde 20 TL verdim normalde tek lileri 5-10 TL arasında değişiyor(KoçTaş)

• Koçtaş pahalı, Karaköy Perşembe Pazarından 2 TL'ye aldığım adaptör Koçtaş'ta 10 TL idi...

Duşlama başlığı (tetiği stoplu kullanılabiliyor) 4 TL, bağlantı parçası 2 TL'ye aldım...

Şu ikisi 6 TL yani

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...
  • quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

Koçtaş pahalı, Karaköy Perşembe Pazarından 2 TL'ye aldığım adaptör Koçtaş'ta 10 TL idi...

Duşlama başlığı (tetiği stoplu kullanılabiliyor) 4 TL, bağlantı parçası 2 TL'ye aldım...

Şu ikisi 6 TL yani

Evet KoçTaş diğer yerlere göre çok daha pahalı ama bana enyakın cevbahir koçtaş olduğundan oraya gitmek zorunda kalmıştım.20 Tl biraz koydu ama döner başlıklı değişiyor bazen tanzsikli bazen yumuşak atıyor 7 çeşidi var İstanbula gidince bende resim çekip koyayım

• Merhabalar,
    DetailingWorld'ün Türkiye şubesi varmış da benim haberim yokmuş! Bu topluluğun oluşmasında emeği geçenleri ve ayrıca İrfan Beyi tebrik ederim.
    Arabam için polish tavsiyesi isteyecektim. 2006 model Renault Clio III Siyah.
    2 kez Ziebart'ta boya koruma yaptırdım fakat arabayı fazla kullanmadığım için bu yaz tekrar yaptırmadım. Kendim arabayla amatör olarak uğraşmayı seviyorum. Hiç fırça kullanmadım ve hep süngerle (ki iyi bir şey yaptığımı sanıyordum ki sünger bile zarar veriyormuş!) tek kova ile (fakat alttaki kirlere değdirmeden) yıkadım, yine de üstünde swirller var ve bazı yerlerde de kuş pisliği izleri.
    İrfan Beyin önceden M80 ile Renault Megane detayladığını biliyorum fakat ben el ile uygulama yapacağım, bana hangi polishi tavsiye edersiniz. PMC'den sipariş etmeyi düşünüyorum. Ayrıca kile ve wash mittlere de ihtiyacım var, onları da birlikte sipariş edeceğim.
    Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

• Hoşgeldiniz

M80 Reno'da dairesel çizikleri gidermek için iyi bir üründür, doğru uyguladığınız taktirde elle de sonuç alınabilir...

Öncesinde kille temizlik iyi bir karar tabi. O siteden kil, yıkama eldiveni, polish ve wax sipariş verebilirsiniz (M80 uygulamak için sarı el pedini de unutmayın, 2-3 tane alın derim en az).

M80 sonrası wax olarak Meguiars NXT Tech wax 2.0 adlı ürün koruma amacıyla iyidir. Katı wax alacağım derseniz Collinite 976 koyu renkte gayet iyi olur

Siyah arabada Glaze güzel iş çıkarır, polishten sonra waxtan önce sürülecek bir glaze ıslaklık, derinlik ve parlaklığı artırır, Meguiars Show Car Glaze ya da Poorboys Black Hole bu iş için iyi laternatiflerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 20 Haziran 2009; 16:01:00 >

• lastik temizligi parlatma, jant temizligini ve aracın on gogsunu plastik malzemeleri silmek icin yine microfiber bez mi kullanmalıyım.lastik icin sunger kullansam olurmu.cunku 5-6 tane MF bez biraz pahalı oluyo.carpex 8 TL BAUHAUS da

meguiars endurance high gloss lastik parlatıcı ve koruyucu , meguiars Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Wax bu urunleri nereden bulabilirim yapı marketlerinde bu markanın hicbi urunu yok hepsiburada.com a baktım orada da yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icecube_fb -- 20 Haziran 2009; 18:54:02 >
  • bunları en ekonomik nerden alabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

quote:

Orjinalden alıntı: icecube_fb

2009 golf 6 sahibiyim.arac kapalı otopark ta kalıyor ve heray bi kere ic dıs yıkanıyor.ama ben yıkamadan hic memnun degilim.arabanın yuzeyinde cok minik cizikler var ozellikle cok yakından belli oluyo genelde her arabada oluyo.ben aracımı artık kendim yıkamak istiyorum.oncelikle bu cok minik cizikleri nasıl giderebilirim galiba bezle silinirken oluyor.
    jant ve lastik parlatıcı icin
    normal yıkama sampuanı icin
    yıkama sonrası parlatma
    aracın icindeki on konsol plastik malzeme cok toz oluyo ve gunesten zarar gorebilirmis sanırım
    ve arabayı kurularken hangi marka tavsiye edersiniz

birde bu cila ve parlatma isini ben kendim yapabilirmiyim bazı arakadaslar kendiniz yapmayın herkes yapamaz diolar nelere dikkat etmeliyimsilerken. ziebart ın sitesine girdim ama orda da baya pahalı
    bu arada aracın rengi seker beyazı ve ilk basta dedigim o minik cizikler gunes vurdugunda yakından baktıgında filan belli oluyo kafama takılmıyor desem yalan olur

yardım ederseniz sevinirim SAYGILAR

İrfan Hocam cevaplamış ama bende cevaplamak istedim:

Bende aracı 1 aya kadar hep sonax da yıkatıyordum ama bundan sonra hep kendim yıkıyorum ve çok daha zevkli oluyor.Aracınız da anladığım kadarıyla Kılcal çizikler var daha çok koyu renkli aaçlarda fazla görünüyor ama beyaz renklilerde ise dikkatli bakılınca görülüyor.Bütün araca uygulamanız gereken bir işlem gerekiyor o da çok yorucu ve çok uzun sürer bence bir kaç araştırma sonunda işini iyi yapan bir yere boya koruma yaptırın.Mesela SOnax diyoruz sonaxın her bayisinde aynı ilgiyi göremiyorsunuz.Biraz bayi araştırması sonucunda aracınıza boya koruma yaptırıp ondan sonra boya korumanın ömrünü kendiniz uzatabilirsiniz.

Jant için çok etkili bir ürün almaya gerek yok etkili ürünler asit içererek janti matlaştırıyor.Ben sonax jant temizleyicisi kullanıyorum birde fırça olsa çok daha iyi olur.Size tavsiyem sonax jant temizleyici , Jant temizleme fırçası , tanzikli su

Lastik için Meguiar's Endurance hıgh gloss lastik parlatıcı ve koruyucu jeli var çok güzel

Şampuan olarak Turtle Wax zıp Cilalı şampuanını (60 yıkama) öneririm gerçekten güzel verim alıyorsunuz

Yıkama sonrası parlatma cila olarak meguiars Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Wax çok hüzel bir ürünmüş

Konsol platik benzeri yerler için Sonax Xtreme Power Torpido temizleyicisini kesinlikle öneriyorum torpido üzerinde uzun bir süre hiç toz tutmuyor!!!

Biraz paraya kıyıp kaliteli bir Microfiber bez almak istersen carpex in MF bezi var onu öneriyorum ben 1 bezle tüm aracı kurulayıp parlatıyorum

Cila işini kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz ama Dairesel çizikleri gidermek için uğraş gerekiyor

• quote:

Orjinalden alıntı: icecube_fb

lastik temizligi parlatma, jant temizligini ve aracın on gogsunu plastik malzemeleri silmek icin yine microfiber bez mi kullanmalıyım.lastik icin sunger kullansam olurmu.cunku 5-6 tane MF bez biraz pahalı oluyo.carpex 8 TL BAUHAUS da

meguiars endurance high gloss lastik parlatıcı ve koruyucu , meguiars Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Wax bu urunleri nereden bulabilirim yapı marketlerinde bu markanın hicbi urunu yok hepsiburada.com a baktım orada da yok

Lastik ve jant temizliği için mikrofiber bez kullanmanıza gerek yok, mikrofiber bezin özelliği aracın boyasına zarar vermemesi ve leke bırakmamasıdır. Ülkemizde mikrofiber bezler halen yüksek fiyatlara satılıyor fakat ebay.com dan çok daha uygun fiyata alabilirsinizhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/8-MICROFIBER-DETAILING-CLEANING-POLISHING-CLOTH-TOWEL_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZQ7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a30QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14Q2el1262QQhashZitem33511ae2c9QQitemZ220404048585QQptZOtherQ5fVehicleQ5fParts

Meguiarsın ürünlerini uygun fiyata almak istiyorsanwww.performancemotorcare.com vewww.cleanyourcar.co.uk sitelerinden alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stinger -- 20 Haziran 2009; 23:37:11 >

• ben daha once yurtdısından online alısveris yapmadım.hepsiburada ve gittigidiyordan cok aldım ama burdan hic almadım bi sorun olurmu
    alternatif internette(yurticinde) veya yapı marketlerde nerden bulabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icecube_fb -- 21 Haziran 2009; 0:47:42 >
  • İrfan bey sanırım mahalledeki çocuklar arabayı çizmiş neyse dedik bugun pasta ile çizilen yerlere giriştim bi tane çok derin çizik hariç hepsini götürdü pasta elle anca bu kadar oluyor zaten sormak istediğim bi kaç şey var.

-Pastayı elle değilde makinayla sürsek bi zararı olurmu yoksa çizikleri çok daha iyimi giderir?

-Birde pasta yaptıktan sonra üstüne bi kaç kere cila atmama rağmen doğru açıdan bakınca oraya pasta sürüldüğü çok az belli oluyor acaba aracın verniğinimi götürdük pasta sürerken o yüzdenmi öyle oldu böle bi matlık var orda?Pasta sürdügümüz yerlerde çizilmiş ince ince bunun için ne yapmak gerekir sonax çizik giderici güçlü cila tarzı bişey halledermi işimizi çok acil cevabınızı bekliyorum saygılar..

Olmazsa yarın fotolar eklerim öyle yorum yaparsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 21 Haziran 2009; 1:27:13 >

• @ icecube_fb

Lastiğe sürmek için ayakkabı süngeri kullanıyorum, hani o plastik kutu içinde süngerler var ya, ondan...

Ne yazık ki çok az sayıda ürünü burada bulabiliyoruz. Uzun süredir yurtdışından alıyorum, postada sorun olmaz, Paypal ile ödüyorum, o seçenek de var, o sayede kredi kartı nosu da vermiyorsun oralara, TR fiyatlarından ucuza geliyor posta parası dahil çoğu ürün.

www.performancemotorcare.com vewww.cleanyourcar.co.uk en uygun olanları...

@ omerf

Geçmiş olsun. Eğer tırnakla hissesilecek kadar derin bir çizik ise makine bile kar etmez. Çizik gidermek demek çiziğin etrfaındaki verniği ya da boyayı o çiziğin seviyesine indirmek demek.

Pasta derken ne kullandınız? Ürün adı, araç markası ve foto eklerseniz faydalı olur. Ağır aşındırıcılar arkasında "marring" denen puslu görüntü bırakır o yüzden sonrasında ince bir aşındırıcı kullanılır, yüzey parladığında waxla korumaya alınır. Ayrıca ağır aşındırıcılar çok hızlı şekilde boyayı inceltir, dikkatli uygulanmaları lazım. İnce aşındırıcı ile yavaş yavaş 2-3 uygulama yapmak ilk başta daha doğrudur.

Derin çiziklerde bu yüzden aşındırmak önerilmez, çiziğin etrafındakı boya da incelir. En güzeli rötuş yapıp sonrasında rötuşlu yeri pasta ile tesvie edip boya seviyesine indirmektir, en azından kötü görünmtü bu sayede azalır.

• İrfan bey bu ürün hakkın da bilginiz var mıhttp://www.performancemotorcare.com/acatalog/Autoglym_High_Definition_Wax_-_NEW.html
    ntx wax tan üstünmü
  • Katı waxlar her zaman daha iyidir. Daha dayanıklıdır, ama sıvı waxların da sürmesi-silmesi daha kolay ve hızlıdır.

Tercih meselesi, ben her ikisini de kullanıyorum, katı wax olarak yeni gözde ve dayanıklı ürün
    FK1000P -->http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=1175

Bu ürünü AutoGlym'in bir fuarda İstanbul'daki standında bizzat denedim, gayet iyi bir ürün, fiyatı epey tuzlu

O fuardan kareler...

Ben ürünü denerken, ürün hakkında AG firmasından İngiliz bir teknisyenle sohbet ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 21 Haziran 2009; 17:49:56 >

• sonax jant temizleyici aracın jantlarına bi zarar verir mi.meguiar s ın jant temizleyici kullanan birisinin aracına zarar vermis.bijonlar filan sanki kuflenmis.cok sıkıntı cekmis.meguiars ın forumunda okudum.
    meguiar s endurance high gloss lastik parlatıcı ve koruyucu jel nasıldır aracın lastiklerine bi zarar verirmi
    turtle wax cilalı sampuanı aldım.kısmetse NXT generation meguiars Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Wax yurtdısında bi tanıdık gondericek
    bu sıvı mı yoksa katı bi madde mi kısaca araca nasıl uygulayacagımı soyleyebilirmsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icecube_fb -- 21 Haziran 2009; 19:50:17 >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.