Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar... Bugün hava güzeldi arabayı yıkatmaya götürdüm. En son 1,5 ay önce Turtlewax Ice uygulamıştım... Yıkandıktan sonra etksini koruduğunu gördüm.Yıkarken meguiars şampuan ve mf eldiven kullanılmasıda önemli tabi..

Mf bez ile kuruladıktan sonra yine "Sen ne sürdün bu arabaya?" diye soran oldu...

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

Resimler telefon çekimi olduğu için idare eder seviyesinde... Kusura bakmayın...

Araç 3 yıllık ve bakımını sadece ben yapıyorum. Farkedilir bir parlaklığı yakaladım.

• gayet güzel olmuş ellerine sağlık.

Benim kendi yıkama şansım yok :( Evin önünde yıkama şansım yok (ankarada yasak zaten cezası var :) ) Yıkamacılarda sorun çıkartıyor.
  • @ freestyle_

Eline sağlık. Dış bakım açısından ilgi gören araba hemen kendini belli ediyor

Hele siyah araba daha da bakım ister
  • Auto Glym Türkiye Distribütörü Automechanika Istanbul 2009 Fuarında, meraklısına...

Uluslararası Otomotiv, Üretim, Dağıtım ve Tamir Fuarı,
    16 – 19 Nisan 2009, Tuyap, Istanbul

Fuar kapsamı...

http://www.automechanika.com.tr/fuar_hakkinda.html

http://www.automechanika.com.tr/

• Teşekkürler. Burada yıkamacı sorun çıkarmıyor. 5 liraya malzemeler benden meguiars car wash ayarında bakım yapılıyor.

Aslında bu resimler çok iyi çıkmamış... Arka çarprazdan çekimde telefon doğru yere odaklanmadığı için. Yansımalar bulanık görünüyor. Normalde bildiğin ayna...

Ice ın sevdiğim bir yanıda her yere uygulanabiliyor. Plastik krom farlar... Camlar hariç heryer... Bu sayede araç dışındaki plastikler zamanla solmuyor.

Fiyatı uçmuş bu arada... 40 liraydı aldığımda...
  • İmzamdaki forumu başka bir yere taşıyacağız. O nedenle kısa bir süre oraya ait linklerdeki konularda erişim sıkıntısı olabilir, haber vereyim dedim...
  • turtle wax strach & swirl ve nanotech wax aldım en uygun uygulama yötemini yazarmısınız strach & swirl tüm araca uygulanabilir değilmi bir sorun olmasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

Merhaba arkadaşlar... Bugün hava güzeldi arabayı yıkatmaya götürdüm. En son 1,5 ay önce Turtlewax Ice uygulamıştım... Yıkandıktan sonra etksini koruduğunu gördüm.Yıkarken meguiars şampuan ve mf eldiven kullanılmasıda önemli tabi..

Mf bez ile kuruladıktan sonra yine "Sen ne sürdün bu arabaya?" diye soran oldu...

Resimler telefon çekimi olduğu için idare eder seviyesinde... Kusura bakmayın...

Araç 3 yıllık ve bakımını sadece ben yapıyorum. Farkedilir bir parlaklığı yakaladım.

arkadasım ellerıne saglık,araban da cok guzel!ıste bu tarz calısmalar bu ıse hıc merakı olmayanlar ıcın bıle şevk oluyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: blackeagle76

turtle wax strach & swirl ve nanotech wax aldım en uygun uygulama yötemini yazarmısınız strach & swirl tüm araca uygulanabilir değilmi bir sorun olmasın

Tüm arabaya uygulanabilir, ağır bir aşındırıcı değildir.

Turtle wax scratch & swirl remover'ı temiz yüzeye bir uygulama süngeri ya da mikrofiber bezle iyice yedirerek, panel panel uygulayın, sonra yine temiz bir MF bezle parlatın. Bir panel bitmeden diğerine geçmeyin. Siyah plastik ve fitillere bulaşmaması için ya dikkatli çalışın ya da tavsiyem maskeleme bantı ile kapatın. İyi sonuç almak için ben max 30x30 cm'lik bir alana uyguluyorum, 4-5 dk çlaıştıktan sonra yan tarafa geçiyorum. Genelde bu aşama sabır ister. Çabucak, telaşla yangın söndürür gibi uygulayıp sonuç alamayan çok var, o nedenle belirtmek istedim.

Tüm araç bitince nanotech wax'ı da panel panel çalışarak ince tabaka halinde sürün 5 dk içinde kurur zaten, kuruduktan sonra yine MF bezle parlatın.

Çok da fazla kurutmayın, silmesi zorlaşır. Bu ürünler biraz toz yapar, sonrasında arabaya bir daha sadece su tutarak yıkayabilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: freestyle_

Turtle wax Ice

Fiyatı uçmuş bu arada... 40 liraydı aldığımda...

Harbiden çok pahalı, 80-90 TL'ye satan var, bu miktardaki profesyonel ürünlerden bile pahalı
  • wax uygulamasından önce 2 saat beklemek gerekir dedi ürünleri satın aldığım kişi bu gereklimidir,yanıtlarınız için teşekkürler, birde uygulamayı üstübü ile yapsam sorun olurmu,teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

quote:

turtle wax strach & swirl ve nanotech wax aldım en uygun uygulama yötemini yazarmısınız strach & swirl tüm araca uygulanabilir değilmi bir sorun olmasın

Tüm arabaya uygulanabilir, ağır bir aşındırıcı değildir.

Turtle wax scratch & swirl remover'ı temiz yüzeye bir uygulama süngeri ya da mikrofiber bezle iyice yedirerek, panel panel uygulayın, sonra yine temiz bir MF bezle parlatın. Bir panel bitmeden diğerine geçmeyin. Siyah plastik ve fitillere bulaşmaması için ya dikkatli çalışın ya da tavsiyem maskeleme bantı ile kapatın. İyi sonuç almak için ben max 30x30 cm'lik bir alana uyguluyorum, 4-5 dk çlaıştıktan sonra yan tarafa geçiyorum. Genelde bu aşama sabır ister. Çabucak, telaşla yangın söndürür gibi uygulayıp sonuç alamayan çok var, o nedenle belirtmek istedim.

Tüm araç bitince nanotech wax'ı da panel panel çalışarak ince tabaka halinde sürün 5 dk içinde kurur zaten, kuruduktan sonra yine MF bezle parlatın.

Çok da fazla kurutmayın, silmesi zorlaşır. Bu ürünler biraz toz yapar, sonrasında arabaya bir daha sadece su tutarak yıkayabilirsiniz.

• Üstüpü kullanmayın, çok nazik bir şey değil lifleri onun. Amaç boyayı parlatmak ise doğru bez (MF, sünger ped gibi) kullanmanızı öneririm. Üstelik üstüpünün polisajda çizik giderme etkinliği çok zayıf, o kadra uğraşıp sonuç alamamak var. Sünger pedle uygulamak daha sağlıklı.

Turtle wax scratch & swirl remover uyguladıktan sonra beklemeye gerek yok. Hemen arkasından wax uygulanabilir, bu tip bir üründe "curing time" denen zaman arasına gerek yok.

Uygulama öncesi ve sonrası aracı güneş ya da güçlü bir ışık altında incelerseniz sonucu kıyaslamış olursunuz.
  • quote:

Biraz daha masraf yapıp bu üründen almanızı öneririm. Wax ve çizik gidermek için 2 tane alırsanız elle uygulamada en iyi sonucu alırsınız..

turtle wax strach & swirl remover ürününü hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum..

• havalar biraz ısınsın hemen uygulamayu yapacağım fotografları çekerek burada paylaşırım herkese gönülden teşekkürler
  • Polish-wax türü ürünleri uygularken sıradan bir sünger parçası kullanabilir miyiz?
    Mesala bulaşık yıkamakta kullanılan ovma yüzeyi kesilmiş bir sünger?
  • quote:

Orjinalden alıntı: family guy

Polish-wax türü ürünleri uygularken sıradan bir sünger parçası kullanabilir miyiz?
    Mesala bulaşık yıkamakta kullanılan ovma yüzeyi kesilmiş bir sünger?

Bulaşık süngerinin gözenekleri bu pedlere göre daha büyük. O nedenle fazla ürün emer, ürünün emmemesi lazım ki yüzeye etki edebilsin. Ama denemekten zarar gelmez. Küçük bir alanda işe yarayıp yaramadığını test edin derim.

Bu işe uygun pedler çok pahalı değil, 2-3 tanesi epey süre iş görür, yıkayıp yıkayıp kullanıyorum...
  • Yukarıdaki Passat için birşey söylemek istiyorum, DOI denen bir kavram vardır boyada. Yani görüntü netliği (distinctness of image). Bunun rakamsal bir ölçüsü de vardır. Bu Passat da DOI da çok iyi. Boyayı yapanı uygulayanı da unutmayalım yani.
  • merhaba arkadaşlar bu konu ile ilgili pek bir bilgim yok benim yardıma ihtiyacım var osmanbey deyim (istanbul ) kendim yapamıyorum yoğunluktan dolayı aracın içini dışını komple temizlettirmek istiyorum pasta cila attırmak istiyodum fakat etrafımdakiler çiziği kaybediyor yarın aracı elinden çıkartırken senin için sorun olur filan dediler çizik çok az aracımda 2-3 tane var pasta cila yapmak aracın değerini düşürürmü lütfen arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim birde güvenilir neresi var sonax çok pahalıya yapıyor bu işi sordum bana yakın bi yer tavsiye edecek biri varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetakifm

merhaba arkadaşlar bu konu ile ilgili pek bir bilgim yok benim yardıma ihtiyacım var osmanbey deyim (istanbul ) kendim yapamıyorum yoğunluktan dolayı aracın içini dışını komple temizlettirmek istiyorum pasta cila attırmak istiyodum fakat etrafımdakiler çiziği kaybediyor yarın aracı elinden çıkartırken senin için sorun olur filan dediler çizik çok az aracımda 2-3 tane var pasta cila yapmak aracın değerini düşürürmü lütfen arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim birde güvenilir neresi var sonax çok pahalıya yapıyor bu işi sordum bana yakın bi yer tavsiye edecek biri varmı

İnce bir pasta ile kılcal çizikler yok edilir. Kalın pasta sadece boyahanede kullanılır. Yine de işi bilen bir yerde yaptırmak sağlıklı olur. Pasta cila aracın değerini kaybettirmez. Güzel bir parlaklık bilakis albenisini artırır. Size bahsedenler lokal boyayı kastetmiş sanırım...

• yok pasta cila dendi hani insanlar pasta cila neden yapılır çizik olduğu için filan....
    ben vazgeçtim pasta ciladan başım ağrıdı sadece detaylı iç temizlik yaptırayım uygun neresi var arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.